Korektory

Korektor je silnější make-up, který se používá k zakrytí různých nedokonalostí pleti. Mnohé ženy si při líčení vystačí právě s korektorem a nepoužívají klasický make-up, jehož úkolem je obličej spíše sjednotit. Make-up si však s různými pupínky nebo kruhy pod očima neporadí. Proto by korektor v nějaké podobě neměl chybět žádné ženě.

První, co musíte před pořízením korektoru zvážit je, na co přesně budete chtít korektor použít. Některé přípravky mohou zakrýt nevzhledné kruhy pod očima, jiné jsou vhodnější na nedokonalosti pleti, pupínky nebo nežádoucí červenání.

Korektory se obecně dělí do různých skupin podle barevného odstínu. Každá barva se pak používá na překrytí jiných nedostatků. Poté, co zvolíte správnou barvu, můžete se zamyslet, jakou formu korektoru upřednostníte.

Porovnat ceny korektorů

Nejlepší korektory

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Max Factor Radiant Lift Rozjasňující korektor 001 Fair 7 ml 99 % 121 Kč Zobrazit Krasa.cz
2. Yves Saint Laurent Touche Eclat Korektor 1 – 2,5 ml 94 % 724 Kč Zobrazit Notino.cz
3. Maybelline Instant Anti-Age Tekutý korektor 1 Light 6,8 ml 93 % 212 Kč Zobrazit Alza.cz
4. Maybelline Fit Me Tekutý korektor 15 Fair 6,8 ml 91 % 116 Kč Zobrazit Krasa.cz
5. Catrice Liquid Camouflage Tekutý korektor 5 Light 5 ml 90 % 87 Kč Zobrazit vmd-drogerie.cz
6. Dermacol Krycí a zmatňující korektor 1 – 1,1 g 89 % 112 Kč Zobrazit Notino.cz
7. Rimmel London Hide The Blemish Korektor v tyčince 4,5 g 88 % 55 Kč Zobrazit parfemy-elnino.cz

Barva

U barvy nejvíce záleží na tom, co přesně chcete pomocí korektoru zakrýt. Například kruhy pod očima mají modro-fialovou barvu, akné má pak barvu červenou. Od obou těchto potíží vám jeden typ korektoru nepomůže. Jestliže neřešíte žádné větší potíže s pletí, vystačíte si se 2 základními typy korektorů – základem je korektor na kruhy pod očima a korektor na pupínky.

  • Pleťový odstín – Universální barva korektoru je právě pleťová. I zde máte na výběr různé odstíny. Světlejší korektor pleť projasní, tmavší pomůže zakrýt menší pupínky atd.
  • Růžový odstín – Růžové či lososové korektory jsou vhodné na maskování kruhů pod očima. Výrazné modré kruhy překryjete pomocí růžovo-žlutého odstínu.
  • Zelený/fialový – Korektory v těchto barvách jsou vhodné na překrytí výrazného zarudnutí pokožky. Zelené korektory se používají k zakrytí výraznějšího akné.

Textura

Korektor lze koupit v podobě hustější pasty či tekutého makeupu.

Krémové korektory – tyto korektory mají strukturu hustější pasty a umísťují se do malých plastových kalíšků. Některé korektory bývají sušší, jiné naopak mastnější. To, který typ bude vhodný pro vás, zjistíte poté, co vyzkoušíte obě podoby. Každému vyhovuje něco trochu jiného. Krémové korektory jsou zastoupeny převážně mnoha odstíny růžové a jsou tedy vhodné na maskování kruhů pod očima. Krémový korektor se na pleť nanáší nejčastěji pomocí prstů, kdy ho do postiženého místa lehce vťupáte.

  • Tekuté korektory – svým vzhledem připomínají řasenku nebo lesk na rty. Součástí korektoru je aplikátor, kterým můžete potřebné množství korektoru na pleť nanést.
  • Korektor v tubě – tuhé korektory, které lze přirovnat ke klasické rtěnce. Po vysunutí korektor aplikujete na pleť.
  • V paletce – v paletce najdete více různých odstínů, vše tak budete mít pohromadě a líčení bude o něco rychlejší. V paletce však mohou být i odstíny, které nijakým způsobem nevyužijete.

Projasňování pleti

Korektory můžete používat i k rozjasňování či projasňování pleti. Úkolem rozjasňovacích korektorů není zakrýt různé nedokonalosti pleti, tyto korektory mají pleť rozzářit. Rozjasňující korektor se nanáší po aplikaci krycích korektorů a před pudrem. Rozjasňovací korektor by měl být o 1 – 2 stupně světlejší než odstín pleti. O několik stupňů tmavší korektory jsou pak vhodné ke konturování.

Značka

Výrobců korektorů je celá řada. Každá žena zpravidla mívá svého oblíbeného výrobce kosmetiky a výběr tak není nijak obtížný. V drogeriích nebo v parfumeriích najdete výrobky značek Max Factor, Miss Sporty, Essence, Maybelline New York, Dermacol, L´OREAL PARIS, Avon, Alcina, Bobbi Brown, Catrice, Artdeco, Golden Rose, Dior, Douglas Collection, Astra Make-up, Clinique, Estée Lauder, Gabriella Salvete, Dr. Hauschka, Bourjois Paris, Avene, Elizabeth Arden, Bioderma, Giorgio Armani, Benefit Cosmeticsa mnohých dalších.

Cena

Základem jsou alespoň 2 typy korektorů. Pomocí tekutého korektoru zamaskujete kruhy pod očima, tuhý korektor poslouží k zakrytí drobných nedokonalostí a pupínků. Cenu korektorů mohou zvýšit i různé možnosti, které korektory nabízí. Ženám s citlivou pokožkou budou více vyhovovat dražší, ale šetrné neparfémované nebo hypoalergenní korektory. Kromě nich můžete koupit i ekologické varianty. Cena korektorů se zpravidla pohybuje od 50 – 300 Kč.

Porovnat ceny korektorů

Otázky a odpovědi

Jaký korektor na kruhy pod očima?

Nevzhledné kruhy pod očima dokáží opravdu potrápit. Tento problém trápí mnoho žen. Korektorů, kterými můžete kruhy pod očima zamaskovat je hned několik typů. Kruhy pod očima mají výraznou tmavou barvu a korektor v tělové barvě si s nimi pravděpodobně neporadí.

Z tohoto důvodu je nutné pořídit korektor v růžové barvě, která dokáže tmavý pigment pod okem projasnit. Na tento korektor je pak třeba aplikovat ještě další korektor v tělové barvě.

Kdy použít korektor oranžové barvy?

Korektorem v oranžovém odstínu můžete překrýt opravdu velmi výrazné a tmavé kruhy pod očima. Tímto korektorem budete moci zamaskovat i různé modřiny. Obecně se tento odstín doporučuje osobám s tmavší pletí.

Kdy korektor aplikovat?

Na aplikaci korektoru jsou 2 zcela odlišné názory. Zatímco někteří radí aplikovat korektor před makuupem, druzí naopak doporučí nanášet korektor po makeupu. V případě, kdy budete aplikovat před makeupem, spotřebujete vetší množství korektoru a menší makeupu. Ve druhém případě je to přesně naopak. Nanést budete muset více makeupu a korektorem pouze upravíte případné nedostatky. Postup nanášení si tak každý musí vytvořit sám.

Závěr

Ženy, které řeší potíže s červenými flíčky nebo jinou podobou začervenání, budou potřebovat korektor zelené barvy. Kruhy pod očima odstraníte pomocí žlutých odstínů, výrazné kruhy vyžadují používání oranžových korektorů. Pokud používáte korektor před makeupem, bude vhodné k dokonalému rozetření používat kosmetický štětec. Korektor pod oči můžete aplikovat pomocí menších štětců, houbičky, ale často se k tomuto účelu využívají pouze prsty.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.notino.cz, www.parfemy-elnino.cz, www.normain.cz, www.tetadrogerie.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Já tedy trpím dost často na kruhy pod očima, aniž bych tedy jakkoliv flámovala, takže jsem hledala něco vhodného, čím je zakrýt. Objevila jsem tekutý korektor Maybelline Instant Anti-Age Perfect & Cover Conceale za který jsem moc ráda, protože mi opravdu hodně pomáhá.

  2. Používám rozjasňující korektor od Max Factor a nemohu si ho vynachválit. Opravdu jsem s touto značkou velmi spokojená v každém ohledu.

    • Také jsem ho nedávno vyzkoušela a musím vám dát za pravdu, je skutečně skvělý.

Přidat komentář

Recenzer
Logo