Pokud vás zajímá opravdu hodně známá seznamka, pak je to jednoznačně Tinder. Patří k nejznámějším seznamovacím portálům na světě. Je to sociální síť, jejímž cílem je seznámit lidi podle jejich geografické polohy, ale i na základě tzv. lajkování.

tinder

Logo – Tinder

Každému uživateli nabízí systém různé profily, které může zahodit, nebo jim dát LIKE. Ve chvíli, kdy je nalezena vzájemná shoda, aplikace zajistí kontakt a ihned se dá s dotyčnou osobou chatovat. Vědeckou metodu pro seznámení tu určitě nečekejte, protože vše je založeno na vzájemné sympatii.

Přejít na Tinder

Představení

Tato aplikace, jak se o této seznamovací službě dá říkat, byla spuštěna 12. září 2012 a pochází z USA. Za vývojem stojí IAC v čele s ředitelem Elie Seidmanem. Mezi aplikace propojené s aplikací Tinder patří Facebook, Instagram a Spotify.

Nutno podotknout, že to, jak funguje Tinder je na tom to nejzvláštnější a nejoriginálnější. Můžete jej totiž používat jen jako aplikaci ve svém chytrém mobilním telefonu. V celosvětovém měřítku využívá službu Tinder více než 57 milionů uživatelů.

Přestože existuje webová stránka, je přizpůsobená tomu, aby bylo možné se přihlásit či si vytvořit účet přes Google, Facebook či telefonní číslo a jsou tam i odkazy pro stažení aplikace.

Cena

V základní verzi máte vše zdarma, ale tím je samozřejmě používání aplikace tzv. okleštěné. Když to přeneseme do praxe tak to znamená, že při používání bezplatné verze je možné dávat jen omezený počet „lajků“ během daného dne.

Pokud chceme mít možnost lajkovat jako o život, musíme si za to připlatit. Kromě běžných lajků se na Tinderu používají ještě super lajky. Placené členství rovněž umožňuje zvýraznit profil mezi TOP uživateli a lépe si jej nastavit.

Na výběr jsou hned 3 možnosti předplatného – Plus, Gold a Platinum. Přičemž délku lze nastavit na 1, 6 nebo 12 měsíců. Jediné, co se moc uživatelům nelíbí, je tzv. dvojí metr plateb. Členství značně zvýhodňuje každého uživatele mladšího 30 let. Jakmile totiž patříte do 30 a více, můžete za členství zaplatit klidně i dvojnásobnou částku.

Mezi placenými služba jsou kromě výše zmíněných rovněž možnost nastavit, jaké váš protějšek uvidí informace, skrývání reklam, celosvětové hodnocení, zrušení předchozí akce, výběr nové volby, 5 super lajků za den a mnoho dalších.

Samozřejmostí je automatické prodlužování členství, takže je vždy nutné pročíst si obchodní podmínky předem a to velmi důkladně. Ono totiž smazání profilu neznamená zároveň odstoupení od daného smluvního vztahu a budete muset i nadále platit členství.

Aktivní členství musí být ukončeno způsoby, které jsou uvedené v obchodních podmínkách (v nastavení profilu) a je nutné to udělat vždy s předstihem, aby se zabránilo opětovnému prodloužení. Ve většině případů totiž nejsou finanční prostředky vymahatelné zpětně.

Výhody a nevýhody

K největším výhodám patří bezesporu obsáhlá uživatelská základna, kterou z velké části tvoří mladší lidé. Pro nenáročné jedince je dobrá i možnost využívat základní funkce zdarma.

Zřejmě největším plusem je to, že vás nebudou kontaktovat uživatelé, o které neprojevíte zájem. Jedinou výjimku tvoří uživatelé, kteří si aktivují platinové předplatné.

K absolutně nejdůležitější nevýhodě patří již zmiňovaná rozdílnost v cenách předplatného, která závisí na věku každého jednotlivého uživatele. Aplikaci Tinder bývá vytýkáno, že je sama o sobě i její služby povrchní a pro mnoho lidí je to jen určitý druh zábavy/hry.

Stejně jako se někdo baví hraním online her, tak mnozí využívají Tinder a občas si zahrají s city a potřebami druhých. Jakmile však získáte aspoň nějaké zkušenosti, máte vyhráno a už si na vás nikdo nepřijde.

Zajímavosti

Tinder funguje jako aplikace a nutno zmínit, že pracuje s maximálním nasazením i rychlostí. Jakmile proběhne ultra rychlá registrace, začnou se vám na mobilu objevovat profily z vašeho blízkého či vzdáleného okolí. To, jak velká vzdálenost k hledání bude započítána, záleží na vašem nastavení.

Začnete dávat “lajky“ a když dostanete od takové osoby lajk na oplátku, můžete nejen začít chatovat, ale v případě vzájemné shody a sympatie i zaskočit na rychlé nebo pomalé rande. Zajímavé je, že vám na všechno stačí jeden prst.

Když se vám vybraný uživatel bude líbit, posunete prstem jeho profilovou fotografii vpravo a dáme tu LIKE. Ve chvíli kdy vás ničím nezaujme, zase stejným prstem posunete fotografii na levou stranu a dáte UNLIKE.

Hodnocení na závěr

Závěrem lze říci, že je Tinder tak trošku adrenalinová seznamka pro každého, kdo chce zkusit něco nového, neokoukaného a někdy i divokého. Díky vysokému počtu uživatelů je to ideální místo na nezávazné flirtování, ale i randění.

No a pro ty šťastnější třeba i místo, kde najdou tu správnou spřízněnou duši, se kterou třeba jednou založí i rodinu. Rozhodně není na škodu, když si přečtete o aplikaci Tinder recenze ostatních uživatelů.

Na své si přijdou jak uživatelé systému iOS, tak Android. Jediné, co může trochu pokazit nadšení, jsou dost časté chyby systému, ale i riziko množství falešných profilů.

Vyzkoušet Tinder

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.pcmag.com

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

19 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Celkem hezké zkušenosti, do doby, než na mě začal dorážet Martin z Plzně

 2. Můžu se jen zeptat, jak se odhlásit z Tinder seznamky? Když jsem si zakládala profil, vše super v češtině…a když si ho chci odhlásit, musím někde zavolat a ozve se mi paní v angličtině….ještě se špatnou výslovnosti, takže je skoro kulový rozumět
  Jde odhlásit i jinak než zavoláním ?

 3. Za mě je tinder totální bullshit a nefunkční apka.Po 24hodinách bezdůvodně zablokován ověřený účet.Zkusil jsem to na doporučení kámoše,ale je fakt,že on do toho cpe peníze už delší dobu.Vyhledávání podle polohy nefunguje a je tam dost fake profilu.A teď to hlavní:je to čistě apka na sex nevěřím tomu,že si tam někdo najde partnerku do života už jen podle toho jaké typy žen mi to házelo.Badoo mi přijde mnohem lepší,ale chtělo by to ověření věku je tam dost nezletilých holek.Každopádně tyhle seznamky jsou celkově ztráta času nejlepší je se seznámit reálně.Ze svých přátel to vyšlo pouze jednomu se seznámit přes internet,ale maji vztah na dálku.Pokud hledáte vážný vztah a chcete mít rodinu tak bych v první řadě nevysedával u pochybných seznamek.

 4. Tinder je nesmysl, problém s polohou uživatelů, fake profily a dost předražený VIP služby, které jsou ve finále k ničemu.

 5. Odhadem,víc jak půlka žen se psem na fotce nebo miluje psy,takže pokud z nějakého důvodu psa nemusíte,tak bez šance..připada mi to jak seznamka pro pejskaře

 6. Tinder bych k opravdovému seznamování mužům nedoporučil. Aplikace ráda tahá z lidí peníze, ale seznamuje lidi s velkou neochotou. Člověk na platformě musí trávit neuvěřitelné množství času, rozdat neuvěřitelné množství like výměnou za mizivou odpověď. Ženy jsou (co jsem tak slyšel) naopak přehlceny množstvím srdíček, které ale vlastně neznamenají nic. proč? Protože aby se muž vůbec dostal do povědomí okolí musí reagovat – rozdávat srdíčka a těch je pak příliš. Pokud si platím Tinder Gold, není mi umožněno ženě ani napsat soukromou zprávu, což by moje šance třeba zvedlo. Platforma ani neumožňuje plnohodnotně vyplnit profil – vše je omezeno na dost malý počet znaků a v sekci zájmy mám na výběr věci jako: „aktivismus a práva LGBT“ Ovšem rozhodně ne to, co skutečně dělám. Takže výsledkem je totální monotónnost všech profilů, kdy je každý sportovec, cestovatel a „dře ve fitku“. Zkrátka … Tinder je dobrý nástroj na vydělání peněz pro jeho majitele ale dost mizerný nástroj pro seznamování. Nedoporučuji!

  • Ahoj Radku
   Ctu si tady recence,o seznamkach muzu napsat socialni studii.Tinder jsem jeste nezkusila.Je smutne,jak tezke je v dnesni dobe seznamit sw.Diky za Tvuj nazor, naznacuje, ze to mas v hlave docela v poradku😉.Hezky den!

 7. pozor na Tinder. jen z chlapů tahají peníze!!!!!!!

 8. Naprosto nefunkční a o ničem aplikace. Pozor, jen z mužů tahají peníze. Ženy často dostanou VIP profil zdarma. Stejné jako Badoo, pouze kšeft nic víc.

 9. Byl mi zrušen účet a absolutně nevím, co jsem porušila.

 10. Na Tindru mě baví to třídění mužů. Posouvám prstem líbí nebo nelíbí a je to. Vždycky to hned rozdělím a vyberu ty co ani náhodou nemají šanci.

1 2

Přidat komentář

Recenzer
Logo