Tinder

Pokud vás zajímá opravdu hodně známá seznamka, pak je to jednoznačně Tinder. Patří k nejznámějším seznamovacím portálům na světě. Je to sociální síť, jejímž cílem je seznámit lidi podle jejich geografické polohy, ale i na základě tzv. lajkování.

1x1.trans - Tinder

Logo – Tinder

Každému uživateli nabízí systém různé profily, které může zahodit, nebo jim dát LIKE. Ve chvíli, kdy je nalezena vzájemná shoda, aplikace zajistí kontakt a ihned se dá s dotyčnou osobou chatovat. Vědeckou metodu pro seznámení tu určitě nečekejte, protože vše je založeno na vzájemné sympatii.

Přejít na Tinder

Představení

Tato aplikace, jak se o této seznamovací službě dá říkat, byla spuštěna 12. září 2012 a pochází z USA. Za vývojem stojí IAC v čele s ředitelem Elie Seidmanem. Mezi aplikace propojené s aplikací Tinder patří Facebook, Instagram a Spotify.

Nutno podotknout, že to, jak funguje Tinder je na tom to nejzvláštnější a nejoriginálnější. Můžete jej totiž používat jen jako aplikaci ve svém chytrém mobilním telefonu. V celosvětovém měřítku využívá službu Tinder více než 57 milionů uživatelů.

Přestože existuje webová stránka, je přizpůsobená tomu, aby bylo možné se přihlásit či si vytvořit účet přes Google, Facebook či telefonní číslo a jsou tam i odkazy pro stažení aplikace.

zpět k obsahu ↑

Cena

V základní verzi máte vše zdarma, ale tím je samozřejmě používání aplikace tzv. okleštěné. Když to přeneseme do praxe tak to znamená, že při používání bezplatné verze je možné dávat jen omezený počet “lajků” během daného dne.

Pokud chceme mít možnost lajkovat jako o život, musíme si za to připlatit. Kromě běžných lajků se na Tinderu používají ještě super lajky. Placené členství rovněž umožňuje zvýraznit profil mezi TOP uživateli a lépe si jej nastavit.

Na výběr jsou hned 3 možnosti předplatného – Plus, Gold a Platinum. Přičemž délku lze nastavit na 1, 6 nebo 12 měsíců. Jediné, co se moc uživatelům nelíbí, je tzv. dvojí metr plateb. Členství značně zvýhodňuje každého uživatele mladšího 30 let. Jakmile totiž patříte do 30 a více, můžete za členství zaplatit klidně i dvojnásobnou částku.

Mezi placenými služba jsou kromě výše zmíněných rovněž možnost nastavit, jaké váš protějšek uvidí informace, skrývání reklam, celosvětové hodnocení, zrušení předchozí akce, výběr nové volby, 5 super lajků za den a mnoho dalších.

Samozřejmostí je automatické prodlužování členství, takže je vždy nutné pročíst si obchodní podmínky předem a to velmi důkladně. Ono totiž smazání profilu neznamená zároveň odstoupení od daného smluvního vztahu a budete muset i nadále platit členství.

Aktivní členství musí být ukončeno způsoby, které jsou uvedené v obchodních podmínkách (v nastavení profilu) a je nutné to udělat vždy s předstihem, aby se zabránilo opětovnému prodloužení. Ve většině případů totiž nejsou finanční prostředky vymahatelné zpětně.

zpět k obsahu ↑

Výhody a nevýhody

K největším výhodám patří bezesporu obsáhlá uživatelská základna, kterou z velké části tvoří mladší lidé. Pro nenáročné jedince je dobrá i možnost využívat základní funkce zdarma.

Zřejmě největším plusem je to, že vás nebudou kontaktovat uživatelé, o které neprojevíte zájem. Jedinou výjimku tvoří uživatelé, kteří si aktivují platinové předplatné.

K absolutně nejdůležitější nevýhodě patří již zmiňovaná rozdílnost v cenách předplatného, která závisí na věku každého jednotlivého uživatele. Aplikaci Tinder bývá vytýkáno, že je sama o sobě i její služby povrchní a pro mnoho lidí je to jen určitý druh zábavy/hry.

Stejně jako se někdo baví hraním online her, tak mnozí využívají Tinder a občas si zahrají s city a potřebami druhých. Jakmile však získáte aspoň nějaké zkušenosti, máte vyhráno a už si na vás nikdo nepřijde.

zpět k obsahu ↑

Zajímavosti

Tinder funguje jako aplikace a nutno zmínit, že pracuje s maximálním nasazením i rychlostí. Jakmile proběhne ultra rychlá registrace, začnou se vám na mobilu objevovat profily z vašeho blízkého či vzdáleného okolí. To, jak velká vzdálenost k hledání bude započítána, záleží na vašem nastavení.

Začnete dávat “lajky“ a když dostanete od takové osoby lajk na oplátku, můžete nejen začít chatovat, ale v případě vzájemné shody a sympatie i zaskočit na rychlé nebo pomalé rande. Zajímavé je, že vám na všechno stačí jeden prst.

Když se vám vybraný uživatel bude líbit, posunete prstem jeho profilovou fotografii vpravo a dáme tu LIKE. Ve chvíli kdy vás ničím nezaujme, zase stejným prstem posunete fotografii na levou stranu a dáte UNLIKE.

zpět k obsahu ↑

Hodnocení na závěr

Závěrem lze říci, že je Tinder tak trošku adrenalinová seznamka pro každého, kdo chce zkusit něco nového, neokoukaného a někdy i divokého. Díky vysokému počtu uživatelů je to ideální místo na nezávazné flirtování, ale i randění.

No a pro ty šťastnější třeba i místo, kde najdou tu správnou spřízněnou duši, se kterou třeba jednou založí i rodinu. Rozhodně není na škodu, když si přečtete o aplikaci Tinder recenze ostatních uživatelů.

Na své si přijdou jak uživatelé systému iOS, tak Android. Jediné, co může trochu pokazit nadšení, jsou dost časté chyby systému, ale i riziko množství falešných profilů.

Vyzkoušet Tinder


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

​​

4 komentářů
 1. Reagovat
  martin.1997@seznam.cz 14.5.2022 v 16:39

  Po pár měsících jen pár odpovědi od holek co nikoho nehledají. Nyní se dále snažím někoho najít ale jinak aplikaci používám jako poznámkový blok a píšu si tam seznam na nákupy.

 2. Reagovat
  ADAM 2 26.1.2022 v 20:21

  Souhlasím s Adamem. Po dvou měsících používání pouze jedna odpověď od protějšku.

 3. Reagovat
  Adam 20.1.2022 v 11:08

  Evidentně recenzoval někdo kdo má s tou seznamkou pouze okrajovou zkušenost. Nepoužitelné ani po zaplacení. Doporučuji si napřed přečíst recenze uživatelů přímo pod appkou.

 4. Reagovat
  Petra 23.11.2021 v 7:23

  Vůbec nejsem spokojená s touto seznamkou. Pokud se vyskytnou problémy, strkají hlavu do písku a nikdo nereaguje. Problém s přihlášením už řeším víc jak tři dny a stále bez výsledku.

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz