Jak se seznámit?

Hledáte nové přátele nebo potenciálního partnera a nevíte, kudy kam? Pak je tento článek pro vás. I když se dennodenně střetáváme s různými lidmi, navázat s nimi kontakt může být nejen pro introverty velký oříšek. Kde a jak se nejlépe seznámit s novými lidmi? Přinášíme vám pár tipů.

Kde se s někým seznámit?

Příležitostí, kde se můžete s někým setkat a začít se bavit, je spousta, ale musí je člověk aktivně vyhledávat. Pro někoho, kdo tráví většinu času doma, se šance někoho nového poznat podstatně zužuje. Kde zajít, abyste někoho potkali?

Společenské akce a večírky

Různé společenské akce, například oslavy narozenin, svatby, nebo obecní akce jsou k poznávaní nových lidí přímo stavěné. Hudba, tancování, sklenička vína nebo půllitr piva vedou k uvolněné atmosféře, kde se lidé budou přirozeně cítit více otevřeni ke komunikaci a vy se nemusíte bát někoho oslovit.

Sportovní aktivity

Jste sportovně založený člověk? Určitě najdete ve vašem okolí sportovní kroužek, klub nebo další aktivity, do kterých se můžete zapojit a najít lidi se stejným koníčkem a podobným životním stylem.

Kurzy a workshopy

Pokud vás nebaví sport, tak vás třeba budou bavit kurzy, přednášky nebo workshopy v jiné oblasti, která vás zajímá. Jedná se například o politické besedy, jazykové kurzy či výtvarné dílny. Nejen, že se setkáte s lidmi, kteří mají stejnou zálibu, ale navíc se něco nového naučíte.

Kulturní události

Zajímá vás umění? Pak je nejvyšší čas zamířit do nejbližšího divadla, muzea, galerie, nebo se můžete zúčastnit nějakého koncertu. Je sice pravda, že tato místa zrovna nejsou určená pro povídání, nicméně je navštěvují lidé, kteří mají zájem o umění stejně jako vy a neměl by být proto problém najít společné konverzační téma.

Kavárna

Kavárny jsou skvělým místem pro práci i odpočinek. Výhoda kaváren je, že většina lidí má v okolí svou oblíbenou, kterou rádo pravidelně navštěvuje. Jestliže budete taky pravidelně navštěvovat některou z blízkých kaváren, postupně budete ostatní hosty poznávat a budete mít možnost začlenit se do místní „kavárenské komunity“.

Práce, škola

Nemusíte chodit daleko, abyste se seznámili s někým novým. Určitě se ve vaší škole nebo práci najde někdo, kdo je vám sympatický, a ještě nikdy jste s ním nepromluvili. Je čas to změnit!

Sociální sítě

Jestli máte stabilní internetové připojení, tak se v dnešní době můžete seznámit i s člověkem z druhé strany světa během pár vteřin. Máte vytvořený účet na některé ze známých platforem jako je například Facebook, Instagram nebo Twitter? Skvělé! Pak můžete začít sledovat lidi, které už znáte stejně tak jako ty, které neznáte vůbec. Sociální bublinu si v digitálním prostoru můžete rozšířit lusknutím prstu.

Pokud už někoho sledujete a zdá se vám být sympatický, nezbývá nic jiného než se mu ozvat a začít si „chatovat“. Výhoda je to především pro stydlivější povahy, jelikož se nevystavujete přímému fyzickému kontaktu. Až si budete jisti, že si s druhou stranou perfektně rozumíte, můžete se domluvit na setkání v reálném světě.

Na sociálních sítích se tvoří také skupiny, které se zabývají určitým tématem. Ať už jste nadšený pejskař, fanoušek fotbalu nebo knihomol, na internetu určitě naleznete skupinu, do které se můžete hned teď přidat a začít s ostatními probírat své myšlenky a nadšení.

Sociální sítě jsou také skvělým místem, kde získáte informace o konaných akcích ve vaší obci nebo blízkém okolí. Získáte tak povědomí o místech, kde zajít, abyste se s někým seznámili.

Seznamovací aplikace a weby

Seznamovací aplikace, tzv. seznamky, jsou v dnešní době stále populárnějším způsobem, jak se s někým seznámit. Mezi nejznámější patří: Tinder, Badoo, EliteDate nebo eDarling. Používání těchto aplikací s sebou nese řadu výhod i nevýhod. Zde je pár tipů, které byste měli dodržovat při používání seznamky.

1. Vyberte si vhodnou seznamovací platformu

Existuje mnoho různých seznamek. Vyberte si takovou, která nejlépe odpovídá vašim cílům. Některé jsou zaměřeny na hledání vážného dlouhodobého vztahu, některé zase na nezávazné flirtování. Přečtěte si recenze a doporučení od ostatních uživatelů, abyste získali povědomí o tom, která platforma je pro vás nejlepší.

2. Důstojná sebeprezentace

Na internetových seznamkách je nejdůležitější prvotní dojem. Vyplňte detailně svůj profil, přidejte kvalitní fotografie a dbejte na správnou gramatiku a pravopis. Nedělejte ale nic na sílu, nejdůležitější je být autentický.

3. Bezpečnost

Úskalí seznamování na internetu lpí v tom, že si nemůžete být jistí, kdo se vlastně skrývá za druhou stranu obrazovky. Na těchto seznamovacích aplikacích můžete narazit na spoustu profilů, které se vydávají za někoho, kým nejsou, a používají k tomu například falešné fotografie. Nikdy proto nikomu neposkytujte své citlivé údaje, jako jsou hesla, adresa, nebo údaje o vašem bankovnictví.

4. Respektujte ostatní

Buďte trpěliví a nesnažte se nikoho do ničeho tlačit. Pokud vám někdo nějakou dobu neodepisuje, nezahlcujte ho zprávami, nenuťte nikoho do osobního setkání a respektujte, pokud vás někdo odmítne.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.5nej.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Seznámení v práci bylo již dvakrát za sebou pro mou maličkost katastrofa. Nakonec jsem si našla přítele v kavárně a musím uznat, že to byla šťastná náhoda, že jsme tam tehdy s kamarádkou šly na kávičku. Můj současný partner seděl u vedlejšího stolu a stačilo, aby se usmál, no a jsme spolu už pět let.

  2. No hezký článek a spousta úžasných nápadů, kde se seznámit. Za sebe tedy mohu říct, že už bych se nikdy znovu nechtěla seznamovat přes sociální sítě, to je naprostá šílenost.

  3. Já jsem svého současného manžela potkala na večírku a dá se říci, že mi padl do oka na první pohled. Je to opravdu velmi dobré místo na seznámení, ovšem tím posledním místem, kde bych se chtěla seznamovat, jsou sociální sítě, tam je to prostě absolutně o ničem a věřte mi, že vím o čem píši, neboť má sousedka se tak seznámila a měla ze života peklo.

Přidat komentář

Recenzer
Logo