Seznamovací aplikace

V dnešní době, kdy technologie ovládá téměř každý aspekt našeho života, se ani seznamování a hledání partnerských vztahů nevyhnulo digitální revoluci. Seznamovací aplikace se staly způsobem, jak můžeme rozšířit naše sociální a romantické horizonty.

Zapomeňte na doby, kdy vás ten sympaťák od vedlejšího stolu zval na drink a pak jste si vyměnili čísla. Dneska už vám swipe pravým směrem zařídí rande rychleji než číšník drink! Ať už hledáte lásku, přátelství, nebo jen chvilkové vzrušení, je velká šance, že existuje aplikace, která vyhovuje vašim specifickým potřebám. Kritérií, podle kterých aplikace hledají váš ideálně protějšek, je celá řada a některé z nich vás možná překvapí. A protože největší oblibě se v současnosti těší mobilní seznamovací aplikace, zaměříme se v následujícím článku právě na ně.

Tinder

Mobilní aplikace Tinder představuje fenomén moderního seznamování. Se svými více než 50 miliony uživateli z celého světa je jednou z nejpopulárnějších platforem pro nezávazné randění a hledání přátel. Prostřednictvím jednoduché registrace a intuitivního ovládání umožňuje uživatelům prohlížet profily ostatních lidí ve svém okolí a hodnotit je systémem „swipe“, tedy posouváním do stran. Aplikace je zdarma, ale nabízí i prémiovou verzi za měsíční poplatek.

Kolik vás to bude stát a co za své peníze dostanete

Tinder nabízí různé možnosti předplatného, které se liší nejen cenou, ale také sadou dostupných funkcí. Bezplatná verze Tinderu je omezená a mnoho funkcí vám neposkytne. Naopak Tinder Plus, Gold a Platinum přináší rozšířené možnosti, za které si ale budete muset připlatit.

Tinder Plus je dostupný ve třech variantách předplatného. Měsíční předplatné stojí 429 Kč, zatímco při šestiměsíčním předplatném zaplatíte 1 290 Kč, tedy přibližně 215 Kč za měsíc. Nejvýhodněji vás vyjde roční předplatné za 1 690 Kč, což v průměru vychází na 140,83 Kč za měsíc. S Tinder Plus získáte neomezený počet lajků, možnost vrátit lajk zpět (Rewind), funkci Passport pro propojení s lidmi z celého světa, větší kontrolu nad správou svého profilu a skrytí reklam.

Tinder Gold, s měsíčním předplatným za 709 Kč, 6měšíčním za 2 150 Kč (358 Kč/měsíc) nebo ročním za 2 850 Kč (237 Kč/měsíc), nabízí kromě výše uvedených výhod také možnost zjistit, kdo vám dal lajk, jeden Boost zdarma každý měsíc, pět Super lajků týdně zdarma a funkci Top výběru.

Nejdražší variantou je Tinder Platinum, který stojí 859 Kč za měsíc, 2 550 Kč za šest měsíců (425 Kč/měsíc) anebo 3 390 Kč za roční předplatné (282,50 Kč/měsíc). Kromě výhod Plus a Gold předplatného vám nabízí Tinder Platinum také prioritní lajky a možnost posílání zpráv ještě před vzájemným propojením.

Cílová skupina

Tinder je primárně orientován na mladší generaci, zejména uživatele ve věkové kategorii do 30 let. Umožňuje snadné a rychlé navázání kontaktů a je ideální zejména pro ty z vás, kteří hledají přátelství nebo nezávazný flirt. Jistě oceníte jednoduchost používání, kdy stačí jednoduchý „like“ profilu a pokud je zájem vzájemný, může dojít ke konverzaci a možnému setkání.

Výhody a nevýhody

K výhodám Tinderu patří jeho rychlá registrace, velká rozmanitost profilů a především jednoduché a intuitivní ovládání.

Na druhé straně mezi nevýhody spadá možnost setkání s falešnými profily, občasné technické problémy aplikace, nějaké ty nepřesnosti v zobrazování vzdálenosti a v neposlední řadě poměrně vysoká cena, chcete-li využívat funkce aplikace naplno.

Bezpečnost a registrace

Při registraci je možné využít telefonní číslo nebo Facebookový účet. Měli byste však být opatrní a nevydávat osobní informace lehkomyslně. Tinder po registraci nabízí několik základních bezpečnostních pravidel a je dobré si je přečíst a dodržovat.

Tinder je bezesporu dominantní silou v online seznamování, vhodný především pro mladší generaci. Jeho jednoduchost a okamžité propojení s ostatními single lidmi ve vašem okolí je přitažlivé a zábavné. Nicméně je dobré mít na paměti i potenciální rizika a nevýhody spojené s online seznamováním a být vždy obezřetný. Celkově je Tinder skvělou volbou pro ty, kteří hledají nezávazné setkání a chtějí rozšířit svůj sociální okruh.

Badoo

Badoo je další velký hráč na poli seznamovacích aplikací s více než 500 miliony uživatelů po celém světě. Aplikace nabízí podrobné profily, možnosti filtrování a systém ověřování, aby zajistila, že budete komunikovat s reálnými lidmi.

Předplatná

Badoo nabízí několik možností předplatného, včetně bezplatné verze s omezenými funkcemi. I tato základní bezplatná verze je však pro běžného uživatele dostačující. Placené předplatné, známé jako „Badoo Premium“, vám pak poskytne přístup k několika výhodám, jako je možnost vidět, kdo si prohlížel váš profil, zvýšenou viditelnost vašeho profilu či možnost anulovat „ne“ hlas u profilů. Oproti Tinderu nabízí Badoo mnohem více v bezplatné verzi.

Cílová skupina

Badoo je určeno pro širokou škálu uživatelů hledajících různé druhy vztahů, od přátelství až po vážné vztahy. Díky svému globálnímu dosahu a možnosti vyhledávat lidí podle polohy je ideální volbou, pokud se chcete setkat s novými lidmi ve svém okolí, nebo během vašich cest.

Výhody a nevýhody

Bezesporu velkou výhodou je absence reklam, a to i v základní bezplatné verzi. Další výhody Badoo, které vám mohou přijít vhod, zahrnují jeho rozsáhlou uživatelskou základnu, intuitivní uživatelské rozhraní a flexibilitu v hledání zájmů.

Na druhou stranu Badoo čelí problému s vysokým procentem falešných profilů, které mohou ovlivnit vaši uživatelskou zkušenost. Platforma si navíc vysloužila reputaci místa vhodnějšího pro hledání nezávazných krátkodobých známostí než pro budování trvalých vztahů.

Bezpečnost a registrace

Badoo klade velký důraz na bezpečnost a ochranu soukromí svých uživatelů. Registrace na platformu vyžaduje ověření totožnosti, což může zahrnovat nahrání fotografie nebo propojení s jiným sociálním účtem. Kromě toho nabízí různé nástroje pro nahlášení a blokování nežádoucích uživatelů, což zvyšuje bezpečnostní standardy. Přes veškerá tato opatření však stále platí, že procento falešných profilů je na této platformě poměrně vysoké.

Badoo je uživatelsky přívětivá a rozmanitá platforma pro seznamování, která může nabídnout vzrušující zkušenosti a nová přátelství. Ačkoliv je důležité být si vědom možných rizik a zajistit své soukromí a bezpečnost, Badoo poskytuje solidní základnu pro hledání nových kontaktů. S přístupem k milionům profilů a širokou škálou funkcí je to místo, kde může každý najít něco pro sebe.

Bumble

Bumble, za kterým stojí Whitney Wolfe, spoluzakladatelka úspěšného Tinderu, změnil pravidla hry a dal ženám nad seznamováním plnou kontrolu. Podobně, jako ostatní seznamovací aplikace, i Bumble funguje na principu vzájemných „lajků“. Tentokrát je to však žena, která musí udělat první krok.

Pokud se tak nestane do 24 hodin shoda se rozplyne a šance na kontakt zmizí. Mužům nezbývá, než vyčkat, zda je žena osloví či nikoliv. To je unikátní obrat oproti běžným seznamovacím aplikacím, kde mohou konverzaci zahájit obě strany. Aplikace sice v současné době nemá českou verzi, to ale neznamená, že na ní nenajdete také české profily.

Cílová skupina

Bumble je ideální pro ženy, které chtějí mít kontrolu nad tím, s kým komunikují. Aplikace také oslovuje muže, kteří dávají přednost tomuto stylu komunikace a chtějí se setkat s ženami, které se nebojí převzít iniciativu. S více než 11 miliony uživatelů po celém světě nabízí Bumble širokou škálu potenciálních partnerů.

Výhody a nevýhody

Aplikace přináší několik výhod. Jednou z nejvýraznějších je poskytování bezpečného prostoru pro seznámení a kontrolu nad konverzací. Tedy pokud jste žena. Další výhodou je globální dosah aplikace, který vám umožňuje seznámit se s lidmi z různých koutů světa, rozšiřovat své obzory a možná najít přátele nebo partnery v nečekaných místech.

Aplikaci si můžete užívat bez reklam, což zajišťuje plynulejší a příjemnější zážitek bez rušivých prvků. Ověření fotografií pak přispívá k vyšší bezpečnosti a autenticitě profilů.

Na druhou stranu, aplikace má i několik nevýhod, které mohou ovlivnit uživatelský zážitek. Prvním z nich je časový limit 24 hodin na reakci. Další nevýhodou je nejistota pro muže, kteří musejí čekat, zda se žena rozhodne jej kontaktovat, či nikoliv.

Bezpečnost

Bumble klade velký důraz na bezpečnost a autenticitu. Systém ověřování uživatele pomocí fotografie zajišťuje, že uživatelé jsou skuteční a snižuje riziko falešných profilů. Aplikace je navíc designována tak, aby byla přívětivá a intuitivní a její ovládání pro vás tak bude hračka.

Bumble je bezpochyby inovativním hráčem na poli seznamovacích aplikací, který nabízí jedinečný způsob seznámení, kde ženy drží taktovku. Rozhodně se jedná o aplikaci, která má co nabídnout.

Pinkilin

Dáváte přednost aplikacím vytvořeným přímo pro české uživatele? Pak vyzkoušejte Pinkilin. Funguje na podobném principu jako Tinder, ale je speciálně navržena pro Čechy a vychází z rozmanitosti a specifik české nátury. Vznikla v duchu českého start-upu s cílem zjednodušit a zpříjemnit proces hledání partnera.

Cílová skupina

Díky své rychlosti komunikace je Pinkilin oblíbený především mezi mladší generací, která se nebojí technologických inovací a hledá efektivní cestu k navázání nových kontaktů. Na své si zde ale přijde každý.

Výhody a nevýhody

Pinkilin přináší řadu výhod pro své uživatele. Její primární silou je rychlé kontaktování lidí, jelikož aplikace je zaměřena na okamžité spojení s lidmi v bezprostředním okolí uživatele. Nemusíte se bát nekonečného vyměňování si zpráv, které nakonec nikam nevede. Pinkilin je pro ty, kteří chtějí jednat rychle a setkat se třeba hned. Kromě toho je Pinkilin nabízen zcela zdarma.

Ale, jak to už bývá, každá růže má svůj trn. V případě Pinkilinu je to omezený čas na reakci. Máte jen 100 minut, abyste odpověděli na nabídku rande, což není zrovna moc. Je tu také denní limit žádostí o schůzku – za den jich můžete poslat pouze 10, takže si pečlivě vybírejte, kdo si ji zaslouží.

Nakonec je tu automatické mazání zpráv po 24 hodinách. Pokud tedy rádi uchovávat historii konverzace pro budoucí referenci nebo jednoduše chcete mít možnost se k předešlým zprávám vracet, Pinkilin nebude pravděpodobně pro vás.

Jaumo

Seznamka Jaumo je inovativní online seznamovací platforma, která má aktivní uživatelskou základnu přes 10 milionů uživatelů. Je navržena tak, aby pomáhala uživatelům navazovat kontakty s potenciálními partnery na základě vzájemných zájmů a blízkosti lokace.

Jaumo bylo vytvořeno v roce 2011 a je dostupné zdarma na zařízeních s Androidem a iOS. Aplikace a webové stránky jsou intuitivní a uživatelsky přívětivé, což vám umožní snadné procházení profilů, odesílání zpráv a zapojení se do flirtování s ostatními uživateli.

Předplatná

Jaumo nabízí bezplatnou verzi se základními funkcemi, ale také placené předplatné s dalšími výhodami, jako je neomezené označování profilů a zvýšení viditelnosti profilu vašeho. Ceny předplatného jsou konkurenceschopné a platby lze provádět různými způsoby.

Kvalita profilů a uživatelská základna Jaumo jsou zaměřeny na podporu skutečných spojení, přičemž můžete využívat rozsáhlé funkce k personalizaci vašeho profilu a zvýraznění svých zájmů.

Registrace a bezpečnost

Registrace na Jaumo je jednoduchá a zahrnuje poskytnutí základních údajů, jako jsou jméno, e-mailová adresa a heslo. Po registraci je uživatel veden k vytvoření profilu, kde může nahrát fotografie a poskytnout informace o sobě.

Bezpečnost jsou na Jaumo prioritou. Aplikace zavádí opatření pro ověřování uživatelů a bojuje proti falešným profilům a botům.

EliteDate

Česká seznamovací aplikace EliteDate je speciálně určena pro ty z vás, kteří hledají vážný vztah, a ne pouze nezávazné flirtování. Na platformě se každý den registrují stovky nových uživatelů, přičemž všechny profily jsou manuálně ověřovány a neaktivní profily se pravidelně odstraňují, což zvyšuje důvěryhodnost a kvalitu uživatelské základny.

EliteDate nabízí moderní a jednoduché uživatelské rozhraní. Mobilní aplikace je však dostupná pouze pro zařízení s operačním systémem Android. Registrace a základní užívání seznamky je bezplatné, prémiové funkce však vyžadují placené členství. EliteDate nepracuje s automatickými obnovami členství, a tak nemusíte mít obavy, že zapomenuté zrušení předplatného vás bude stát peníze navíc.

Všechny seznamovací platformy a aplikace na EliteDate jsou ověřené a prověřené, což zajišťuje kvalitní a bezpečné prostředí pro seznámení.

Hinge

Hledáte vážný vztah a nechcete ztrácet čas krátkodobými známostmi? Pak bude možná právě Hinge to pravé pro vás. Ne, že by prostřednictvím výše zmíněných aplikací nebylo možné najít dlouhodobí vztah, Hinge se však na vytváření smysluplných a dlouhodobých vztahů zaměřuje, a tak je šance přece jenom větší. Místo povrchního swipe mechanismu Hinge vyzývá uživatele, aby interagovali s konkrétními aspekty profilu člověka, čímž se podporuje hlubší komunikace a propojení.

OkCupid

OkCupid je dynamická a zábavná seznamovací platforma, kde se setkávají miliony lidí hledající přátelství, rande, nebo lásku. Tato aplikace se vyznačuje podrobnými dotazníky, které vám pomáhají lépe se poznat a najít tu pravou osobu. Na každou otázku nejen odpovídáte, ale také určujete, jaké odpovědi byste preferovali od ostatních a jak důležitá je pro vás daná otázka.

OkCupid je oblíbený pro svou velkorysou nabídku služeb zcela zdarma, a to včetně posílání a přijímání zpráv.

Luxy

Patříte ke smetánce? Pak je tady pro vás Luxy, seznamka pro ty, kdo si užívají jen to nejlepší z nejlepšího. Zde se setkávají úspěšní a atraktivní lidé, kteří mají rádi všechno od Luis Vuitton po Ferrari.

Proces nastavení profilu na Luxy je poměrně jednoduchý, zahrnuje nahrání profilové fotografie, ověření pomocí AI asistované selfie, a vyplnění základních informací a popisů o sobě a o tom, koho hledáte. Projít procesem schvalování je však větší oříšek. Luxy pravidelně přijímá méně než 10 % žadatelů.

Luxy také nabízí prémiové členství jako Luxy BLACK, které umožňuje uživatelům přeskočit proces výběru a získat přístup k řadě dalších výhod. Welcome to the high life!

BeautifulPeople

Na BeautifulPeople pro změnu nerozhoduje výše vašeho konta, ale váš vzhled. Po registraci podstoupíte 48hodinový „krasotest“, kde ostatní členové rozhodnou, zda jste dostatečně atraktivní na to, abyste se k nim přidali. Srdce si tady tak nezískáte svým charakterem nebo půvabem, ale dobrým selfie.

Thursday° | The Singles‘ Bar

Nudí vás nekonečná výměna zpráv, která nakonec nikam nevede? Tato seznamovací aplikace je ve světe seznamování opravdovým nováčkem. Rozhodně však stojí za pozornost. Funguje zcela odlišně, než většina běžných seznamek.

Na Thursday se vám každý čtvrtek otevírá okno příležitostí – máte jeden den na to, abyste si povídali, domlouvali schůzky a sdíleli kontakty, než se v půlnoci vše vytratí. Tento koncept tlačí na tempo a motivuje k osobnímu setkání místo nekonečného textování.

Aplikace funguje ve vybraných městech napříč celým světem. Česká republika se sice zatím z účasti na tomto projektu netěší, ale kdo ví. Pokud ale cestujete a toužíte potkat krátkodobý flirt nebo spřízněnou duši za hranicemi naší země, může být Thursday právě pro vás.

Happn

Představte si, že už nemusíte sbírat veškerou odvahu, abyste oslovili tu osobu, kterou potkáváte každé ráno cestou do práce. S novou aplikací to za vás zvládne technologie.

Happn využívá vaši polohu k navázání kontaktu s lidmi, se kterými se pravidelně potkáváte ve vašem okolí, ať už je to někdo na stejné autobusové zastávce nebo v kavárně, kde si rádi dáváte ranní kávu. Navíc aplikace sleduje, kolikrát se s potenciálním partnerem potkáte. Pouhá náhoda nebo osud?

Blindr

Blindr přepisuje pravidla hry v seznamovacím světě! Zatímco většina aplikací vám předhodí karty plné fotek, aby vás okouzlily (nebo odradily) na první pohled, Blindr jde proti proudu. Zapomeňte na povrchní posuzování podle selfie! Tady se seznamujete na slepo.

Blindr se zaměřuje na to, aby uživatelé poznali opravdový charakter lidí, s nimiž se seznamují, a to i bez toho, aby se hned viděli. Tento přístup vychází z myšlenky, že je důležité poznat charakter člověka, než se rozhodnete, zda vám stojí za trochu vašeho drahocenného času. Blindr tak nabízí možnost online rande na slepo, kde mohou lidé navázat kontakt a poznat se navzájem bez předsudků spojených s fyzickým vzhledem.

Cílem je tedy podporovat hlubší a smysluplnější spojení mezi lidmi. K lednu 2024 má Blindr více než 524 tisíc uživatelů, což svědčí o popularitě této aplikace v online seznamování. Tak co, přidáte se i vy?

Bristlr

Hledáte něco trochu jiného v seznamovacím světě? Pak je Bristlr právě pro vás! Od roku 2014 propojujeme lidi s alternativním stylem a názory. K tisícům nadšenců alternativní scény, kteří už na Bristlr našli přátele i lásku, se můžete přidat zcela zdarma. Můžete zde prohlížet a nahrávat neomezeně fotek, vyhledávat a stát se součástí komunity.

Na Bristlru se můžete setkat s lidmi, kteří mají úplně odlišné zájmy a přístupy k životu a navázat tak zajímavé a vztahy, ať už čistě přátelské nebo partnerské. Aplikace je sice pouze v angličtině, ale její ovládání je intuitivní. Přesto, že je Bristlr populární zejména ve Velké Británii, umožňuje nastavit preferovanou polohu a najdete na ní řadu českých profilů. Co na to říkáte, zkusíte to také?

Tastebuds

Hudba je vaší vášní? Pak vyzkoušejte Tastebuds. Jedná se o jedinečnou seznamovací platformu, která spojuje lidi na základě jejich hudebních preferencí. Můžete zde nalézt přátele, koncertní kamarády nebo partnera, a to díky sdílené lásce k hudbě. Tastebuds nabízí jednoduchou registraci, obrovskou hudební sbírku a možnost sdílení hudby jako způsob komunikace.

Na druhou stranu je aplikace dostupná pouze pro iOS a standardní členové nemají přístup k zasílání zpráv. S prémiovým členstvím, známým jako Backstage Pass, získáte více funkcí, jako je možnost zasílání soukromých zpráv, anonymní prohlížení profilů a možnost užívat si aplikaci bez reklam.

XO

XO je seznamovací aplikace, která oživuje vaše rande pomocí herních prvků. Kontakty navazujete prostřednictvím kvízů a společenských her. XO je sice zajímavá aplikace pro seznamování, ale má jedno zásadní omezení: nenabízí možnost nastavit preferovanou lokaci.

Pokud tak nehledáte někoho z druhého konce světa, chatováním a hraním her vaše známost začne, ale také nejspíš skončí. Aplikace vás totiž spojí klidně s osobou na druhém konci světa. Podle složení profilů je aplikace oblíbená zejména v Asii. Takže pokud chcete navázat mezinárodní přátelství, směle do toho, ale nalezení vážného vztahu spíš nečekejte.

Sportpartner

Seznamovací aplikace Sportpartner je přesně to, co potřebujete, pokud hledáte sportovního partnera nebo přítele s podobnými zájmy v České republice. Už jste někdy toužili po společníkovi na běhání, turistiku, nebo třeba tanec? Sportpartner Vám umožní najít ideálního partnera pro tyto aktivity a možná i něco víc.

Každý profil je zde ručně kontrolován, což dělá ze Sportpartner bezpečné místo pro seznámení. Soukromí uživatelů je prioritou, a stránky jsou zabezpečeny tak, aby maximálně ochránily vaše osobní údaje.

Sweet Meet

Sweet Meet vás ničím nepřekvapí. Nikterak se neliší od seznamovacích aplikací typu Badoo nebo Tinder a dokonce i uživatelské rozhraní je téměř totožné. Aplikace sice není v češtině, její ovládání je nicméně velice snadné a najdete zde spoustu českých profilů.

Registrace do aplikace a její základní funkce jsou bezplatné, nicméně pokud budete chtít něco navíc, budete si muset připlatit. Měsíční předplatné vás vyjde na 389 Kč nebo 182 Kč, pokud se rozhodnete předplatit si službu rovnou na půl roku. Vyzkoušet můžete třídenní zkušební trial. Během této doby můžete nahlédnout do všech koutů aplikace a využít všech jejích funkcí.

Aplikace si při zakládání profilu nežádá žádné ověření totožnosti, a tak nic nestojí v cestě podvodníkům s falešnými profily, kterými se to zde jen hemží. Na mnohých z nich je na první pohled jasné, že se nejedná o skutečné uživatele, u některých to tak snadno nepoznáte. Buďte proto při jejím používáním opatrní. To platí ostatně u online seznamování vždy.

Whatsflirt

Stejně tak ani na Whatsflirt není nic speciálního. Je to aplikace zaměřená na chat a flirt, která umožňuje uživatelům rychle najít a komunikovat s lidmi, kteří sdílí podobné zájmy. Aplikace se snaží usnadnit navigaci a přístup k funkcím pomocí jednoduchého a přehledného rozhraní. Je však dostupná pouze pro android.

Tato aplikace se však netěší příliš dobrému hodnocení. Stejně jako Sweet Meet, ani Whatsflirt nepožaduje žádné ověření totožnosti při zakládání profilu a podle podmínek používání služeb na webu whatsflirt.com jsou dokonce záměrně vytvářeny falešné profily. Ty posílají nereálné zprávy s cílem „zabavit uživatele“. Ve skutečnosti se však snaží maximalizovat zisk z vaší kapsy.

Přitom vám není dána šance skutečně se s žádnou z těchto fiktivních postav osobně setkat. Pokud se tedy pro tuto službu rozhodnete, doporučujeme obezřetnost.

Závěr

Jak vidíte, seznamovacích aplikací existuje více než dost a každá z nich přináší trochu jiné možnosti seznamování. Stačí si vybrat tu správnou. Takový výběr může být náročný, ale je důležité najít platformu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a očekáváním.

Ať už hledáte spontánní setkání nebo dlouhodobý vztah, existuje aplikace, která vám může pomoci najít to pravé. Buďte však při seznamování opatrní a pamatujte, že nejdůležitější je být vždy upřímný a respektovat ostatní uživatele, jak online, tak v reálném světě.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (101 hodnocení)
​​

Petra Lovecká

Petra Lovecká

Když jsem objevila kouzlo copywritingu a pochopila, že se můžu psaním živit, byla to pro mě jasná volba. Má slova nejsou jen prázdná místa na papíře, ale odraz mé duše, mých zkušeností a mé vášně. Ráda cestuju a sbírám inspiraci, ale psaní je to, co mě opravdu naplňuje. A když zrovna nepíšu? Najdete mě s knihou v ruce, v kavárně s přáteli nebo na cestách, na které vyrážím nejraději se svým psem.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo