Sítě proti hmyzu

Sítě proti hmyzu představují účinnou ochranu před dotěrným hmyzem. Díky sítím nebudete muset po celé léto nahánět po domě mouchy ani jiný hmyz. Sítě vám umožní kdykoliv otevřít okna i dveře a užít si naplno letní relax. Největší výhodou těchto sítí je velmi jednoduchá montáž, vysoká funkčnost a velký výběr. Díky množství modelů není problém síť umístit na jakékoliv okno nebo dveře. Pokud přece jenom vlastníte okna atypických rozměrů, můžete si nechat síť vyrobit na zakázku.

Sítě na okna se liší způsobem instalace. Některé lze na okno nasadit, jiné se do oken vrtají na pevno, nebo je můžete přivrtat ke zdi. Každý typ montáže má své výhody a nevýhody a každý je i něčím specifický.

Při výběru sítí proti hmyzu stačí zvážit několik parametrů. Nejprve musíte vědět, kolik oken nebo dveří chcete sítí vybavit. Poté si vyberete typ uchycení a správně změříte potřebnou šířku a výšku sítě. Poté jen vyberete správnou barvu a výrobce.

Porovnat ceny sítí proti hmyzu

Nejlepší sítě proti hmyzu

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Extol Craft síť do oken 150 x 180 cm bílá 87 % 113 Kč Zobrazit Alza.cz
2. Extol Craft síť do oken 130 x 150 cm bílá PES 86 % 79 Kč Zobrazit Tipnet.cz
3. Brilanz síť na dveře proti hmyzu 100 x 210 cm, bílá 81 % 249 Kč Zobrazit 4home.cz
4. HomeLife síť do oken 130 x 150 cm 80 % 149 Kč Zobrazit Mall.cz
5. HomeLife dveřní síť proti hmyzu 210 x 100 cm 78 % 199 Kč Zobrazit Mall.cz

Typy

K dostání je několik variant těchto ochranných sítí. Správnou síť tak vyberete do domácnosti, firmy nebo výrobních provozoven. První variantou je nasazovací síť, dále můžete koupit síť rolovací

Plisovaná síť

Moderní variantu představují plisované sítě, které můžete umístit do dveří i oken. Největší předností této varianty je možnost polohování. Další výhodou je i bezbariérový přechod, proto jsou plisované sítě mimořádně vhodné do bytu starších a méně pohyblivých osob, ale také rodin s malými dětmi.

Rolovací síť

Rolovací sítě se montují do svislých nebo střešních oken. Tyto sítě nemusí být v oknech umístěny neustále, v případě potřeby síť srolujete dolů a v době, kdy ji potřebovat nebudete, ji jednoduše zasunete zpět do bubnu.

Rolovací sítě je vyrábí na míru a jsou k dostání ve dvou provedeních:

  • Horizontální – jsou vhodná prakticky pro všechna okna.
  • Vertikální – hodí se pro balkonové dveře nebo francouzská okna.

Posuvná síť

Síť je doplněna o integrovaná pojezdová kolečka, která mohou být umístěna v kolejnici nebo rámu. O dokonalý těsnící efekt se stará kartáčové těsnění umístění v drážce profilu. Také tyto sítě jsou vhodné k umístění do dveří nebo francouzských oken.

Sítě na dveře

Zpravidla se jedná o otevírací sítě opatřené magnetem. Tyto sítě lze instalovat do vstupních i balkonových dveřích. Často jsou jimi opatřena francouzská okna, která vedou na terasu. Sítě bývají umístěny v otočném rámu a montáž je možná z exteriéru.

Materiál

Sítě proti hmyzu se vyrábí ze sklolaminátu. Na povrchu je poté síť potažena ochrannou PVC vrstvou. Sklolaminátové vlákno velmi dobře snáší teplotní rozdíly a není náchylné ke korozi. K dostání jsou většinou sítě v černé nebo šedé barvě. Díky tomu, že materiál není náchylný ke korozi, můžete síť čistit sprchováním.

Rozměr

Aby síť sloužila tak, jak má, je nutné zvolit správný rozměr. K tomu, abyste vybrali opravdu správně, je nutné důkladně změřit výšku a šířku jednotlivých oken a dveří. Měření však není nijak složité a u každého výrobku je velmi přesně uveden postup měření.

Majitelé atypických oken si mohou nechat vyrobit sítě na míru. Tuto službu nabízí velké množství výrobců. Stačí jen zadat poptávku a poté vše podstatné vyřešíte z pohodlí domova. U sítí na míru se obvykle nemusíte obávat ani nijak vysoké ceny. Cenový rozdíl je ve srovnání s běžně dostupnými sítěmi opravdu minimální.

Značka

Síť proti hmyzu je poměrně jednoduchý výrobek, přesto se ani v jejím případě nemusí vyplatit podcenit správného výrobce. Kvalitního výrobce poznáte mimo jiné podle profesionálního a vstřícného zákaznického servisu. Abyste měli jistotu, že zvolíte síť správného rozměru, je vhodné zajít pro ni do specializované prodejny, kde vám s jejím výběrem pomohou kvalifikovaní pracovníci. Na našem trhu jsou k dostání sítě značky Velux, Fakro, Orion, Nábytek XL, Meedo, Levior, Festa, TecTake, Extol, Deligt a řady dalších.

Cena

Výhodou sítí je i velmi dobrá cenová dostupnost. Velký výběr nabízí cena do 500 Kč. Jedná se zpravidla o sítě, které připevníte pomocí suchého zipu. K dostání jsou v mnoha velikostech na okna i dveře. Naopak nejdražší jsou sítě uchycené v hliníkovém rámu. Zde se cena pohybuje od 1 500 – 3 000 Kč.

Porovnat ceny sítí proti hmyzu

Údržba

Při výběru sítě věnujte pozornost i způsobu údržby. Sítě jsou vystaveny poměrně velkému znečištění a jejich údržba by neměla být zbytečně složitá. Méně práce budete mít se sítěmi, které lze z oken sundat. O něco náročnější jsou sítě, které jsou v oknech namontovány natrvalo. Prachu a větších nečistot zbavíte síť šetrným vysáváním. Při vysávání je nutné nastavit vysavač na nejmenší výkon a poté síť opatrně přejíždět celou plochou nástavce.

Síť můžete čistit také vlhčenou houbičkou nebo kartáčkem. Sundavací síť je možné namočit do mýdlové vody nebo jiného šetrného prostředku. Poté ji lehce opláchněte sprchovou hlavicí. K čištění není možné použít agresivní chemické prostředky. Před uskladněním je nutné nechat síť řádně vyschnout.

Otázky a odpovědi

Jaké sítě jsou nejoblíbenější?

K nejoblíbenějším patří sítě proti hmyzu se suchým zipem. Pomocí zipu můžete síť na okenní rám velmi jednoduše uchytit. Sítě se suchým zipem jsou snadno k dostání, koupit je můžete prakticky v každém hobby marketu a jejich výhodou je i nízká pořizovací cena.

Tyto sítě jsou navíc k dostání v mnoha rozměrech, a pokud vám přece jenom nebude žádný vyhovovat, můžete si síť podle potřeby upravit. Výhodou tohoto řešení je i velmi jednoduchá demontáž.

Co je pevná síť?

Pevné sítě jsou další oblíbenou variantou. Jedná o síť, která je umístěna v samostatném rámu, který se umísťuje směrem do místnosti. Upevnit ho můžete pomocí pružinových nebo otočných držáků. Rám bývá většinou vyrobený z hliníkového profilu. Samotná síť je vyrobena klasicky ze sklolaminátového vlákna a nechybí ji ani potřebná povrchová úprava. Některé firmy umožňují kromě klasické objednat i sít transparentní nebo proti pylovou.

Jak řešit průchod pro domácí mazlíčky?

Také na domácí mazlíčky výrobci sítí myslí. Mnoho dveřních sítí bývá doplněno o samouzavíratelné průlezy pro psy nebo kočky. Díky průlezu bude mít zvíře možnost kdykoliv vyjít na zahradu a zase zpět do domu.

Závěr

V dnešní době můžete vybírat hned z několika různých variant ochranných sítí. Jednotlivé typy se liší způsobem montáže, rozměry, provedením nebo barvou. Rozhodovat se budete mezi sítí na suchý zip, plisovanou nebo rolovací sítí.

Koupit můžete síť v rámu a k dostání je i několik druhů sítí do dveří. Sítěmi je možné vybavit plastová, hliníková i dřevěná okna a dveře. Součástí balení bává i velmi podrobný návod, který vás povede instalací sítě krok za krokem. Díky němu budete mít sítě nasazené za několik málo minut. Náročnější montáž vyžadují pouze rolovací nebo vrtané sítě.

Podobný článek, co by vás mohl zajímat


Zdroj: www.skladova-okna.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Nakoupila jsem sítě proti hmyzu od Fakro a spokojenost. Toho hmyzu je teď tolik, že se bez sítě do oken člověk prostě neobejde. Jsem moc ráda, že se takový výrobek na trhu vyskytuje.

  2. Sítě proti hmyzu jsme si nechali vyrobit na míru i s rámem na všechna okna v domě. Jen balkonové dveře jsme opatřili sítí s magnetem. Je přímo určená do dveří a při průchodu se jednoduše rozevře a díky magnetům zase zavře, je to parádní vychytávka a máme v domě od veškerých hmyzáků naprostý pokoj.

Přidat komentář

Recenzer
Logo