Suché bazénky

Dovádění v suchém bazénu milují snad všechny malé děti. Suchý bazének, který je naplněný plastovými balonky však nenechá v klidu ani větší děti, a díky dětským zábavním parkům si tuto oblíbenou kratochvíli užijí i dospělí. Jak již bylo naznačeno, pod názvem suchý bazén si můžete představit jakoukoliv nádobu naplněnou balonky. Pokud však koupíte speciální suchý bazén, nemusíte se nijak obávat o bezpečí vašich dětí.

Pobyt v suchém bazénu přinese mnoho zábavy, tyto výrobky však mají pozitivní vliv i na motorický rozvoj a zdraví dětí. Měkké kuličky miminko jemně masírují, což zlepší krevní oběh i metabolismus. Hra s míčky prospěje i nervovému a kardiovaskulárnímu systému, dojde k posílení svalů celého těla. Děti v míčcích rády plavou, mohou se do nich ponořit, což přispěje k zlepšení koordinace pohybu. Pomocí balonků můžete dítě naučit barvy. Díky všem těmto benefitům bývají suché bazény součástí rehabilitačních i hracích center.

Na výrobu suchých bazénů se používají různé materiály, každý z nich má několik výhod i nevýhod. Kromě materiálu vás bude zajímat velikost bazénu, vzhled a zapomenout byste neměli ani na způsob údržby.

Porovnat ceny suchých bazénků

Materiál

Na výrobu suchých bazénů se používá několik materiálů, vše se odvíjí od typu bazénu. Pro nejmenší děti jsou nejvhodnější pěnové bazénky, větším dětem můžete koupit bazének látkový nebo nafukovací.

Pěna

Polyuretanová pěna je flexibilní měkký materiál, který velmi dobře drží tvar. Z polyuretanové pěny jsou vyrobeny v současné době nejoblíbenější bazény. Pěna je dále potažena odnímatelným potahem, který můžete kdykoliv vyprat. Polyuretanové bazénky jsou jedněmi z nejbezpečnějších, tloušťka stěn bývá až 6 cm, při používání bazén nepraskne ani se jinak neponičí.

PVC

Další variantou jsou klasické nafukovací bazény. Nejedná se vlastně o žádný speciální bazén, použít můžete jakýkoliv bazén, který je běžně dostupný na trhu. Největší předností nafukovacích bazénů je skutečnost, že můžete vybrat prakticky jakoukoliv velikost a k dispozici máte i další doplňky, které děti nepochybně zabaví.

Polyester

Suché bazény z polyesteru jsou zastoupeny v nejmenším počtu. Největší výhodou tohoto materiálu je nízká cena a velká skladnost. Látkové bazény jsou navíc velmi lehké použít, je můžete doma i venku. Horší je to však se stabilitou, podlaha i stěny jsou opravdu tenké a pro větší bezpečí je vhodné postavit bazének na silnější deku nebo jinou podložku.

Velikost

Velikost bazénu je dána výrobním materiálem. Typ bazénu tak budete vybírat podle počtu dětí, které budou bazény používat.

  • 1 – 2 děti – mezi nejmenší patří bazény vyrobené z polyuretanové pěny. Průměr bazénu je 90 cm, stěny mají výšku 30 cm nebo 40 cm. Jednomu dítěti můžete pořídit také malý nafukovací bazén nebo bazén vyrobený z polyesteru.
  • 2 a více dětí – zde již můžete vybírat zejména z mnoha různých nafukovacích bazénů. 2 děti si mohou pohrát i v látkovém bazénu. Nepraktické jsou však bazény s pěnou. Nejvíce prostoru i dalších hracích prvků nabízí velká nafukovací hrací centra.

Tvar

Nejvíce jsou zastoupeny kruhové bazény. Další možností jsou čtvercové nebo obdélníkové bazény. Nejvíce možností, co se tvaru týká, nabízí nafukovací bazény. Látkové bazény mají tvar šestihranu nebo čtverce.

Balonky

Součástí bazénu mohou, ale ani nemusí být balonky. I zde se vše odvíjí od typu bazénu. Nejčastěji lze koupit balonky v kombinaci s pěnovým bazénem. I ten však můžete koupit samostatně. Naopak balonky nebývají standardním doplňkem v kombinaci s nafukovacím nebo látkovým bazénem.

Balonky se prodávají v baleních po 50 – 1 000 kusech. Průměr balonků je nejčastěji 6 – 7 cm. Nejmenší balonky mají průměr 5,5 cm. Balonky jsou tedy dostatečně velké, nemusíte se obávat, že dítě balon polkne. Míčky jsou vyrobeny z měkčeného PVC materiálu.

Koupit je můžete v mnoha barevných kombinacích. Oblíbené jsou balonky základních barev, pěnové bazény jsou velmi stylové a jejich součástí bývají balonky v tlumených barvách.

Možnosti

U některých bazénu může vaše dítě využívat i další hrací prvky. Nic navíc nenabízí pěnové bazény. Nejvíce možností mají nafukovací bazény. Jejich součástí bývají skluzavky a stříšky. Koupit můžete nafukovací bazén představující hrací hřiště.

K dispozici jsou sedátka, basketbalový koš. Nejvíce možností nabídnou nafukovací hrací centra. Všechny varianty můžete použít jako suchý i mokrý bazén. Součástí polyesterových bazénů bývá pouze koš, do kterého můžete míčky házet.

Značka

Suché bazény koupíte od mnoha výrobců. Klasické pěnové bazény jsou v největším počtu zastoupeny značkou Aga. Mezi další výrobce patří iMex, ELIS, NELLYS nebo Divio. Látkové bazény lze koupit od ISO, APT nebo BINO. Nafukovací bazének koupíte od Intex, KIK, Dino, Marimax, Bestway, Wiky nebo Happy Hop.

Cena

Nejlevnější jsou látkové a malé nafukovací bazény. Koupit je můžete bez balonků i s balonky a cena bývá v rozmezí 200 – 500 Kč. Cena pěnových bazénů bývá od 1 100 – 1 500 Kč. Dražší jsou i větší nafukovací bazény nebo větší nafukovací hrací centra. I zde se cena pohybuje od 1 – 2 000 Kč.

Porovnat ceny suchých bazénků

Otázky a odpovědi

Jak vybrat míčky?

Míčky můžete koupit od mnoha výrobců. Při výběru by však neměla být rozhodující cena, a to zejména v případě, kdy bazén pořizujete dětem, které s oblibou vše ochutnávají. Zaměřit byste se měli na kvalitního výrobce, který prodává míčky z certifikovaných a zdravotně nezávadných materiálů. Tyto míčky bývají standardně součástí pěnových suchých bazénů.

Lze míčky použít i v kombinaci s jiným výrobkem?

Kromě bazénů lze koupit i speciální stan s kuličkami. I tato varianta je velmi oblíbená, avšak vhodnější pro něco starší děti, které jsou zvyklé na volný pohyb. Stěny stanu jsou mírně zvýšené, míčky tedy tak snadno nevypadnou. Kvalitní stany jsou navíc dostatečně stabilní i prostorné. Stan můžete používat doma i na zahradě.

Jak bazén čistit?

Bazének s balonky se udržuje opravdu snadno. U pěnových bazénů disponuje textilní potah zipem. Kdykoliv je třeba můžete potah sundat a vyprat v pračce. Bazény vyrobené z polyesteru omyjete jednoduše vlhkým hadříkem. Podobně můžete vyčistit i nafukovací bazén. Žádnou práci nebudete mít ani s míčky. Ty jednoduše omyjete ve vodě.

Závěr

Suchý bazén přinese vašim dětem mnoho zábavy a vám tak poskytne chvíli v klidu vydechnout. Tyto bazény mohou používat samostatně sedící kojenci, vhodný je i pro starší děti do cca 3 let věku. Starším dětem můžete balonky naplnit větší nafukovací hrací centrum nebo koupit speciální stan s balonky. Právě věk je při výběru bazénů tím nejdůležitějším. Od něho se odvíjí výrobní materiál i velikost bazénu.

Suché bazénky můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (35 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

5 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Jestli nevíte, jak zabavit partu dětí na dětské oslavě, tak zkuste suchý bazének, do něj hromadu míčků a spoustu dobrot, ideálně různé tyčinky, lízátka a podobně. Prckové se zabaví a budou nadšené, u nás to takhle praktikujeme už čtvrtý rok a je to bomba. No, a když jim ho dáte v létě na zahradu, tak máte vystaráno na celý den.

  2. Já jsem pořídila suchý bazének eliNeli, k tomu bylo ještě 200 míčků a naprosto super. Rozhodně to byla dobrá koupě a odpracovalo si to co mohlo na dětské party s překvapením, a dodnes ho mají děcka v dětském pokojíčku na blbnutí.

  3. Koupila jsem iMex mystery forest gold do dětského pokojíčku a naprostá bomba. Holky se tak vyřádí, že vůbec ani nemají potřebu zlobit.

  4. Děcka se chtějí vždy nějak vyblbnout, tak jsem jim koupila Aga 990 suchý bazén s míčky a jsou tam zalezlé furt. Je to skvělá věcička na pobavení.

  5. Suchý bazén jsem pořizovala na dětskou narozeninovou párty, protože to bylo přání mé dcery, aby mohla s kamarádkami dovádět mezi balonky. Je to rozhodně super věcička a zabaví to na hodně dlouho.

Přidat komentář

Recenzer
Logo