Skákací hrady

Skákací hrad nechybí na žádné dětské párky, bývá součástí hracích center a k vidění bývá i na poutích. Děti se při skákání vyřádí a užijí si mnoho legrace. Velké skákací hrady je možné zapůjčit, menší hrad si můžete pořídit domů.

Skákací hrady pro děti jsou k dostání v mnoha podobách, kromě klasické podoby hradu lze vybírat i mezi dalšími nafukovacími hracími centry. Ty obsahují další prvky, které mohou děti zabavit. Před tím, než skákací hrad koupíte, musíte zvážit několik podstatných parametrů.

Nejdůležitější je zvolit správnou velikost hradu, která se odvíjí od počtu dětí, které budou hrad běžně používat. Zaměřit byste se měli i na kvalitu materiálu nebo způsob, kterým je hrad vyroben.

Tyto atrakce jsou velmi oblíbené, ale mohou být i velmi nebezpečné, kvalita provedení je v tomto případě nesmírně důležitá. Poté se již zaměřte na jednotlivé prvky, které jsou součástí skákacího hradu nebo nafukovacího hracího centra.

Porovnat ceny skákacích hradů

Nejlepší skákací hrady

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Happy Hop Velká dvojitá skluzavka se skákací plochou 100 % 15 980 Kč Zobrazit Mall.cz
2. Intex 48259 trampolína skákací hrad 82 % 1 659 Kč Zobrazit Babymall.cz
3. Bestway 53310 se skluzavkou 2,5 x 2,1 x 1,52 m 80 % 4 199 Kč Zobrazit Mall.cz

Typy

Skákací hrady lze rozdělit do dvou skupin podle velikosti. Do první skupiny můžeme umístit skákací hrady na doma, které lze umístit na zahradu, nebo je lze používat v interiéru. V druhé skupině pak budou velké hrady, které jsou vhodné pro komerční používání.

Na doma

Menší skákací hrady nebo nafukovací centra, která lze využívat více způsoby. Hlavním prvkem těchto hradů bývá běžně skluzavka, ale najít můžete i další prvky. Například házecí koše, tunely nebo oblíbený bazén. Právě bazén je dalším oblíbeným prvkem, naplnit ho můžete vodou nebo hracími balonky.

Komerční použití

Jedná se o velké skákací hrady nebo hrací centra, která jsou vhodná spíše pro komerční využití, protože ho může najednou používat větší počet dětí. Tyto hrady jsou určeny těm, kteří chtějí hrad používat na veřejných akcích. V případě, kdy chcete dětem a jejich kamarádům zpříjemnit dětskou oslavu, můžete si velký skákací hrad na nějakou dobu vypůjčit. Na těchto velkých atrakcích mohou skákat děti do 12 let věku.

Velikost a nosnost

Velikost je při výběru hradu nejdůležitějším parametrem, protože určuje, kolik dětí najednou může atrakci používat. Důležitější než samotná velikost je spíše nosnost hradu, která má zásadní vliv na bezpečnost používání. V souvislosti s nosností se často uvádí hned několik parametrů:

 • Maximální hmotnost jednotlivce
 • Celkové maximální zatížení
 • Maximální počet dětí, kteří mohou atrakci zaráz používat
 • Věkové rozmezí, pro které je atrakce určena

Nejmenší skákací atrakce mají nosnost okolo 60 kg, u těch velkých se nosnost pohybuje v rozmezí 150 – 180 kg. Na zahradu je vhodný hrad s nosností okolo 100 kg, který vám nějakou dobu vydrží.

Materiál

Každá nafukovací atrakce musí splňovat veškeré bezpečnostní normy. Mezi ně patří požadavky na odolnost vůči ohni i vodě. Kvalitní skákací hrady se vyrábí z nylonu a laminovaného PVC. Tyto materiály se používají na výrobu malých i komerčních atrakcí.

Příslušenství

Skákací hrad je vhodné vybírat i na základě doplňků, které bývají součástí těchto atrakcí. Těmi mohou děti prolézat, brodit se, klouzat, skákat i přelézat. Drtivé většině atrakcí nechybí skluzavka.

Velmi oblíbené jsou hrady 3v1, kdy může dítě využívat také bazének. Ten v létě naplníte vodou a mimo sezónu ho lze naplnit malými plastovými míčky. Součástí skákacích hradů 6v1 je i lezecká stěna, překážková dráha i basketbalový koš. Čím více toho skákací hrad nabídne, tím déle se budou vaše děti bavit.

 • Kompresor – součástí každého většího nafukovacího hradu nebo jiné podobné atrakce musí být i kompresor, kterým budete moci hrad nafouknout. Díky němu je stavba atrakce rychlá i jednoduchá. Tento fukar pak musí zůstat v provozu po celou dobu používání hradu. Menší nafukovací centra nafouknete pomocí malého kompresoru nebo pumpy. Poté otvor zazátkujete a můžete atrakci používat. V případě potřeby je nutné atrakci pravidelně dofukovat.
 • Kolíky – mezi další nezbytné příslušenství patří kolíky, kterými skákací hrad napevno připevníte k zemi. K dispozici byste měli mít kolíky malé i velké.
 • Přepravní taška – díky ní můžete hrad bezpečně přenášet i uskladnit.
 • Opravná sada – i při správném používání se může vyskytnout defekt, který rychle opravíte pomocí opravné sady. I ta by měla být součástí balení a koupit byste ji měli i samostatně.

Značka

Skákací hrad je nutné koupit od prověřených výrobců. Za tyto výrobky si pravděpodobně připlatíte, avšak můžete si být jistí jeho vysokou kvalitou. Nepoctivý výrobci mohou atrakci vyrábět z příliš lehkých materiálů, které se velmi rychle protrhnou nebo jinak poškodí. Skákací hrady mnoha podob koupíte či pronajmete od Happy Hop, Belatrix, Avyna, Sharks nebo Bestway.

Cena

Nejlevnější skákací atrakce lze koupit za necelých 1 500 Kč. Jedná se o výrobky, které mohou používat cca 2 děti ve věku 3 let. Větší atrakce, které lze pořídit do domácnosti lze koupit od 3 – 6 000 Kč. Zde máte k dispozici i mnoho dalších zábavných prvků. Cenově dostupné jsou atrakce do 10 000 Kč. Za ty největší můžete zaplatit 20 000 – 250 000 Kč.

Porovnat ceny skákacích hradů

Otázky a odpovědi

Jak staré děti mohou skákací hrad používat?

Všechny tyto atrakce jsou určeny dětem od 3 let věku. Dále jsou k dostání atrakce vhodné pro děti od 3 – 10 let a dále pak atrakce, které mohou používat i děti ve věku 12 let. V případě, kdy budou atrakci používat zároveň velké i malé děti, je nutné dbát velmi důrazně na bezpečnost. V případě, kdy velké dítě při zábavě skočí na malého kamaráda, může se zábava proměnit v bolestivý úraz.

Co vše nabízí pronajaté skákací hrady?

Pronajmout si většinou můžete skákací hrad středních a velkých velikostí. Firmy, které se prodejem těchto atrakcí zabývají, skákací hrady také velmi často půjčují. Součástí výpůjčky bývá velmi často potřebný servis, kdy vám odborníci hrad nejen přivezou, ale i bezpečně postaví a nafouknou.

Po vypršení výpůjční doby hrad také složí a odvezou. Někdy zůstává školená osoba na párty jako obsluhující osoba, která ohlídá počet osob a zabrání tak možnému poškození atrakce. Jediné, co si budete muset ohlídat je cena, kterou za vypůjčení zaplatíte. Ta se pochopitelně liší v závislosti na dodavateli.

Jak skákací hrad vypadá?

Skákací hrad nebo skákací centrum může mít mnoho podob. Díky tomu hrad zapadne do jakéhokoliv tématu dětské oslavy. Koupit nebo půjčit můžete hrad pro princezny, milovníky superhrdinů. Oblíbené jsou atrakce s podobou zvířat, lodí, džungle atd.

Závěr

Skákací hrady jsou k mání v mnoha velikostech, tvarech i podobách. Kromě běžných hradů, lze koupit zábavní centrum, které lze využít i jako aquapark. Před tím, než skákací hrad koupíte nebo půjčíte, zamyslete se velmi dobře nad velikostí prostoru, do kterého skákací hrad umístíte. Menší hrady mohou být postaveny na zahradě i v interiérech.

Velmi důležitá je kvalita výrobního materiálu. Tu určuje i zodpovědný výrobce, u kterého budete mít větší jistotu, že kupujete bezpečnou atrakci. I u vysoce kvalitních skákacích hradů musíte ohlídat počet dětí i nosnost atrakce. Dojde-li k překročení nosnosti, dojde dříve či později k jejímu poškození, které může skončit i velmi vážným zraněním.

Skákací hrady můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.pronajem-atrakci.cz, www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (61 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

4 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Pro naše prcky jsem koupila Happy Hop 9017N Klasik a je parádní. Opravdu krásně udělaný, dobrá kvalita, pevný a dostatečně velký. Cena byla sice vyšší než pět tisíc, ale rozhodně to stálo za to.

 2. Původně jsem ani žádný skákací hrad nechtěla, ale děcka chtěla nějakou zábavu na zahradu k bazénu. No tak jsem objednala Happy Hop, což je velká dvojitá skluzavka i se skákací plochou a je to paráda. Děcka na tom řádí celý den, zvlášť když je teplo a chtějí být u bazénu.

 3. Skákací hrad jsem nutně potřebovala na dětskou party, kde měl být zlatým hřebem. Koupila Happy Hop multifunkční hrací centrum a byla to paráda.

 4. Objednala jsem skákací hrad pro vnoučata, aby si mohla hrát na zahradě. Byl kvalitní, pevný a hýřil spoustou barev.

Přidat komentář

Recenzer
Logo