Dětské tablety

Elektronika v současné době patří do každodenního života nejen dospělých, ale i děti. Dětské tablety jsou u dětí velmi oblíbené, protože mohou dětem poskytnout nejen spoustu zábavy, ale děti je mohou využívat i při přípravě do školy.

Při výběru tabletu pro dítě je nutné zohlednit věk a potřeby dětí, tato zařízení je možné koupit i poměrně malým dětem s věkem okolo 3 let. Ty mají na tablet jiné nároky než děti školního věku nebo třeba středoškoláci.

Vše, co je vám tablet schopen nabídnout souvisí s pořizovací cenou. Za vyšší kvalitu a možnosti si budete jednoduše muset připlatit. Mezi zásadní parametry, které byste měli při výběru tabletu sledovat, patří velikost operační paměti, typ procesoru, kvalita grafické karty, velikost displeje i další vybavení.

Prohlédnout tablety

Typy

Pří výběru tabletu pro děti je nutné zohlednit věk a potřeby dětí. Právě podle věku se tablety dělí do několika skupin. S věkem souvisí vybavenost, možnosti i vzhled tabletu.

  • Od 3 – 6 let – s tabletem si mohou hrát i děti, které ještě neumí číst. V jejich případě tablet nabízí několik her, které dětem pomohou s rozvojem motoriky. Oblíbené jsou kreslící hry, spojovačky i skákačky. Předškoláci mohou procvičovat písmena i čísla a začít se mohou učit i cizí jazyky.
  • Od 6 – 10 let – větší děti mohou tablet více využívat při přípravě do školy, ale i tyto verze by měly být schopny poskytnout mnoho zábavy. Vzhledově se již tablet podobá klasické verzi, k dispozici můžete mít fotoaparát, vyšší výkon i větší operační paměť. Tablet by mělo být možné připojit k internetu prostřednictvím WiFi nebo Bluetooth.

Velikost displeje

Pro děti bude velmi důležitým parametrem velikost displeje. Dětské tablety mívají většinou displej s velikostí od 7 – 11 ´´. Většina dětských tabletů nabízí displej s velikostí právě 7 ´´. Takto velký tablet se bude dětem dobře držet v rukou a jejich ovládání bude celkově snadnější. Starší děti ocení i větší displej, který jim poskytne více prostoru na jednotlivé aplikace.

Kapacita

Velkou pozornost si zasluhuje i kapacita úložiště. I zde byste zohlednit potřeby a věk dětí, ačkoliv v případě úložiště se většinou vyplatí volit mezi větší interní pamětí.

Tablet s kapacitou 16 GB nemusí vašemu potomkovi dlouhou dobu stačit. Za minimum se tak považuje úložiště s kapacitou alespoň 32 GB. V tomto případě bude mít již dítě k dispozici více místa pro uložení fotografií, učebního materiálu, ale i počítačových her.

Operační systém

Většina tabletů disponuje operačním systémem Android případně iOS. Typ operačního systému nejvíce ovlivňuje pořizovací cenu zařízení. Mnohem více zaplatíte za tablet využívající operační systém iOS, na druhou stranu bude mít vaše dítě k dispozici různé aplikace, které jsou běžná i u mobilních telefonů.

V případě dětských tabletů se více doporučuje zvolit model s Androidem, který je dostupnější a nabízí velké množství různých bezplatných aplikací, ale i intuitivní a přehledné rozhraní. Tablety s operačním systémem Apple jsou vhodné především do rodin, kde se používají i další přístroje tohoto výrobce.

Rodičovská kontrola

Díky rodičovské kontrole budete moci na tabletu nastavit vhodné webové platformy nebo aplikace. Zablokovat naopak můžete aplikace nevhodné nebo nebezpečné. Kromě této možností lze určit čas, který může dítě na tabletu strávit. Nastavit lze i denní dobu, v jakou může dítě tablet používat.

Rodiče více dětí ocení tablety, které umožnují nastavit profily pro každé dítě. Díky této možnosti můžete při nastavování rodičovské kontroly zohlednit věk a potřeby dětí.

Výkon

Díky vyššímu výkonu bude tablet bez problémů schopen přehrávat videa, hry i různé vzdělávací aplikace. Za výkonnější tablet si však budete muset připlatit. Přestože můžete koupit i poměrně výkonné modely, nedosahují dětské tablety takového výkonu, jako klasické tablety. Přesto vám i dětské verze umožní přehrávat videa, pohádky nebo hrát méně náročné hry.Výdrž baterie

S výkonem úzce souvisí i výdrž baterie. Dětské tablety vydrží na jedno nabití poměrně dlouhou dobu, obvyklá výdrž je od 4 – 7 hodin. S tabletem tak můžete absolvovat i delší výlet. Po vybití baterie je možné tablet opětovně nabít prostřednictvím nabíjecího kabelu, ale použít můžete i powerbanku.

Uživatelské rozhraní a jazyk

U tabletů pro děti je důležitou výbavou i české rozhraní. Ne všechny tablety tuto možnost nabízí, a komunikovat mohou v anglickém nebo jiném světovém jazyce. Takovýto tablet bude mnohem náročnější na používání, což nebude dětem, ale ani rodičům vyhovovat.

Značka

Tablety pro děti poznáte na první pohled podle veselého vzhledu a atraktivního barevného provedení. Holčičkám můžete pořídit tablet v romantické růžové barvě, pro chlapce jsou k dostání tablety v modré barvě.

Starší děti pak více ocení klasickou černou nebo šedou podobu. Nejmenším dětem můžete koupit tablet značky Alltoys, Teddies, Doogee, EcoToys a jiných. Výrobci tabletů pro starší děti jsou například Lenovo, Samsung, Alcatel nebo Apple.

Cena

Cena hraje při výběru tabletu zásadní roli. Právě cena určuje, co vše bude tablet vašemu dítěti schopen nabídnout. Na druhou stranu není nutné kupovat ten nejdražší model v případě, kdy bude dítě tablet používat spíše příležitostně.

Poměrně kvalitní tablet můžete koupit za cenu od 2 – 4 000 Kč. Za tuto cenu koupíte kvalitní tablet, který splní nároky větších školáků. Předškoláci a menší děti školního věku se mohou stát majiteli tabletu, jehož cena nevyšplhá nad 2 000 Kč.

Prohlédnout tablety

Otázky a odpovědi

Je možné kapacitu úložiště dále rozšířit?

Také dětské tablety umožňují vkládání paměťových karet. Pakliže budete mít o tuto možnost zájem, měli byste dopředu zkontrolovat, zda vámi zvolené zařízení tento způsob rozšíření podporuje. Pakliže naopak tablet vkládání paměťových karet podporuje, zkontrolujete, jakou můžete použít maximální velikost karet.

V případě, kdy pořídíte příliš velkou kartu, nemusí ji zařízení správně načíst a nebude ji tedy možné používat.

Je součástí dětských tabletů fotoaparát?

Fotoaparát je běžnou součástí tabletů, tuto funkci mohou často využívat už nejmenší děti. Kvalita dětských fotoaparátů však nemusí být příliš velká. Rezervy mají především zařízení pro nejmenší. Naopak kvalitnější tablety mohou být vybaveny velmi kvalitními fotoaparáty.

Jaké příslušenství k dětskému tabletu dokoupit?

Součástí dětského tabletu by mělo být ochranné pouzdro, které tablet ochrání před možným poškozením vlivem pádu nebo jiného neopatrného zacházení. Displej pak můžete chránit i prostřednictvím ochranné fólie, větší ochranu nabídne tvrzené sklo.

Závěr

Dětské tablety jsou zařízení, které mohou dětem mnoho nabídnout. Tablet může vašemu potomkovi pomoci s výukou českého i cizího jazyka, matematiky i věd. Pomocí tabletu se dítě naučí vyhledávat důležité informace, díky kterým se může rychleji rozvíjet.

Tablet však nabídne mnoho zábavy v podobě her. S jejich pomocí může dítě rozvíjet kreativitu i zlepšit postřeh. Oblíbené jsou i speciální kreslící tablety. Přestože má používání tabletu mnoho výhod, je důležité ohlídat, aby dítě nepoužívalo tablet přespříliš. V tomto případě může tablet u dětí rozvinout závislost na digitálních zařízením, což může vést k řadě potíží.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.zbozi.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo