Tašky na padel

Padel spadá do kategorie raketových sportů. Představit si ho můžete jako takovou kombinaci squashe a tenisu, která je navíc doplněna o další originální herní prvky. Právě ty z něho dělají poměrně nový unikátní sport. Padel budete hrát ve formě čtyřhry na speciálním kurtu, který má rozměr 20 x 10 metrů. Ve srovnání s tenisovým kurtem je padelový kurt cca třetinový. Celý kurt je ohraničený ocelovou konstrukcí, kterou tvoří tvrzená skla a ocelové pletivo. Stěny kurtu jsou pro hru velmi důležité, stejně jako u squashe je budete při hře využívat. Padelový kurt je však stejně jako kurt tenisový rozdělen sítí na dvě poloviny.

Padel se stává čím dál populárnější, důvodem je mimo jiné i dostupnost příslušenství, které ke hře potřebujete. Základem je padelová raketa, která je menší než raketa tenisová. Dále to jsou padelové míčky, které se těm tenisovým velmi podobají. Jediným rozdílem je jejich nižší tlak. Mimo tohoto základního vybavení si můžete pořídit stylové sportovní oblečení nebo tašku, do které veškeré padelové vybavení uložíte.

Tašky na padel se postarají i bezpečné uložení padelové rakety a tím prodlouží i její životnost. Padelové tašky mají různou podobu a stanou se stylovým doplňkem ve chvílích, kdy se s plnou výbavou vydáte na kurt.

Porovnat ceny tašek

Typy

Padelovou výbavu můžete uložit do několika různých podob tašek nebo batohů. Zde záleží zejména na tom, jaký způsob přenášení je vám bližší. Někdo preferuje nošení na zádech, jiný nošení v ruce nebo přes rameno.

Batohy

Batohy na padel se od klasického batohu zase tolik neliší. Uvnitř však najdete prostor, do kterého se vejde raketa. Součástí batohu jsou i další kapsy, do nich můžete uložit obuv, oblečení, láhev s vodou atd. V batohu můžete zpravidla přenášet 1 – 2 rakety a obecně jsou pak oblíbenější u dětí.

Tašky

Větší tašky jsou oblíbenější u dospělých. Díky velkému objemu se do tašky vejde více věcí a přenášet můžete i více raket. Do největších profesionálních tašek se vejde až 9 raket. K přenášení tašky můžete využít klasické madlo nebo ramenní popruhy.

Bagy

Bag je označení pro tašku, která má prvky klasické tašky a batohu. Bag je na rozdíl od klasického batohu objemnější, avšak jeho součástí jsou i dva nastavitelné popruhy. Díky nim můžete nosit těžkou tašku pohodlněji na zádech stejně jako batoh. Bagy se nejvíce liší počtem jednotlivých přihrádek na rakety. Jednotlivé modely nabízí zpravidla využívat 1 – 3 přihrádky.

Velikost

Tašky na padel se vyrábí v různých velikostech. Stejně jako v případě jiných zavazadel se velikost vyjadřuje v litrech nebo v počtu raket, které do tašky můžete vložit. Velikost je individuální záležitostí, a při výběru byste se měli řídit pouze tím, co vše budete v tašce nosit.

V případě, kdy pořídíte tašku na 3 rakety, to ještě neznamená, že musíte skutečně 3 rakety přenášet. Volné místo můžete využít k uložení, oblečení, obuvi, osobních věcí, svačiny atd. Obvyklá velikost tašek je v rozmezí 19 – 60 litrů a umístit do nich můžete 1 – 8 raket.

Členění

Taška na padel musí být v první řadě praktická. O to se postará samotné vnitřní členění. Základem je jedna nebo více kapes na raketu, poté můžete využít i více či méně dalších menších prostorů.

Jednoznačnou výhodou je oddělená kapsa na boty, která však nemusí být součástí každé tašky. Stejné je to i v případě tašky na oblečení. Ani tento prvek nemusí být součástí každé tašky. Bonusem pak je, pokud má taška tyto prostory odvětrávané.

Materiál

Materiál je důležitým parametrem z hlediska odolnosti, ale i pozdější údržby tašky. Zatímco údržba některých tašek může být jednoduchá a očistíte je i za pomoci mokré houbičky, jiné budete muset prát ručně nebo v pračce. Obecně se však tyto tašky vyrábí z odolných materiálů, dražší tašky jsou navíc nepromokavé a izotermické. Kvalitu určuje výrobce, ale i pořizovací cena.

Značka

Tašky na padel se liší svým vzhledem a obecně se dělí podle určení na dámské, pánské a dětské. Mnoho tašek je pak v provedení unisex. Ve všech kategoriích najdete všechna provedení tašek, a vybrat si tak můžete tu správnou dle svého vkusu. V obchodech jsou tašky zastoupeny značkou Wilson, Bullpadel, Babolat, Head, Prince, Joma, Tecnifibra nebo třeba Kimood.

Cena

Tašku na padel si může dovolit prakticky každý, ty nejlevnější je možné koupit za méně než 500 Kč. Ti, kteří budou potřebovat objemnější tašku, zaplatí od 1 – 2 000 Kč. Profesionálové či náruživý hráči, kteří tašku využijí skutečně naplno, mohou pořídit ještě dražší model s cenou okolo 3 000 Kč.

Porovnat ceny tašek

Otázky a odpovědi

Kdo může padel hrát?

Padel je hra, kterou mohou hrát děti i dospělí. Zahrát si může každý, kdo se chce udržet ve formě nebo natrénovat postřeh. Vždy je možné hru přizpůsobit fyzické kondici jednotlivých hráčů.

Kde najdu padelová hřiště?

Padelová hřiště se aktuálně nachází pouze na několika místech. Zahrát si můžete na kurtu v Praze, Berouně, Ostravě, Klatovech nebo v Teplicích. Padelové kurty však můžete najít i v několika rekreačních zařízeních a s oblibou tohoto sportu vznikají kurty i na dalších místech. Novinkou jsou i mobilní kurty.

Kdy se investice do tašky na padel vyplatí?

Jestliže si pořídíte vlastní padelové vybavení, bude se vám nějaká taška hodit vždy. Nezáleží na tom, jestli jste rekreační hráč nebo profesionál. Taška je nejen stylový doplněk, který využijete při přenášení vybavení na kurt. Se značkovou taškou se jistě budete cítit lépe, než kdybyste se sportovní výbavu přenášely v nákupní igelitce, Díky tašce budete mít navíc jistotu, že je vaše raketa přenášena správným způsobem, což může prodloužit její životnost.

Závěr

Padelové tašky mají mnoho podob, v základu se rozdělují do dvou skupin podle způsobu přenášení. Dětem a začátečníkům postačí menší batohy, které mohou nosit pohodlně na zádech. Výhodou batohu je universálnost, využívat ho můžete při různých příležitostech, nejen při přenášení sportovního vybavení.

Vystačit si však musíte s menším objemem, do batohu lze zpravidla umístit 1 – 2 rakety. Součástí batohu by měla být i oddělená kapsa na sportovní oblečení a boty. Více vybavení pojmou tašky, které je možné nosit na rameni, v ruce, ale na větší vzdálenost se může hodit i taška na záda. Jednotlivé tašky se liší nejen velikostí, ale i členěním vnitřního prostoru, tu vhodnou tašku budete vybírat podle vlastních potřeb a zvyklostí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Syn po mě chtěl koupit tašku na padel, ovšem to netušil, že já ani nevím o existenci takového sportu. Pořádně jsem se zapotila, než jsem vůbec zjistila, co to je, ale naštěstí jsem na vašich stránkách o tomto pro mě neznámém sportu našla článek, a pak i tento přímo s taškami, takže mi to hodně ulehčilo hledání. Koupila jsem značku Wilson, jako kupuji míče, snad bude spokojený.

Přidat komentář

Recenzer
Logo