Míče na padel

Padel je poměrně nový raketový sport, který vznikl v Mexiku v roce 1969. Hra se velmi podobá klasické tenisové čtyřhře, ale hrát budete na kurtu, který je cca o 1/3 menší než tenisový kurt. Padelový kurt je navíc lemován zdmi, které mohou hráči při hře rovněž využívat. Z tohoto důvodu je padel označován za kombinaci tenisu a squashe.

Abyste si mohl padel zahrát, budete potřebovat pouze několik doplňků. Neobejdete se bez správné padelové rakety a padelového míče. Náročnější hráči si pak mohou pořídit i speciální oblečení a obuv.

Padelové míčky na první pohled nerozeznáte od míčků tenisových. Nejčastěji je koupíte ve žlutém nebo bílém provedení. Rozdíl je pouze v huštění, padel míče jsou méně nahuštěné. Díky tomu má míček trochu jiné vlastnosti. Obecně se doporučuje míček vybírat podle stylu hry. Jiné vlastnosti budou od míčku očekávat začátečníci a jiné pokročilý hráči. O kvalitě vám toho pak mnohé vypoví pořizovací cena.

Porovnat ceny míčů

Nejlepší míče na padel

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Head Padel Pro 3 ks Top 2 99 Kč Zobrazit Sportega.cz
2. Dunlop Pro Padel 3ks Top 4 149 Kč Zobrazit Sport365.cz
3. Tecnifibre Padel Tour 3ks Top 6 169 Kč Zobrazit Sportega.cz
4. Dunlop Team Padel 3ks Top 11 139 Kč Zobrazit Sportisimo.cz
5. Dunlop FORT 3ks Top 17 189 Kč Zobrazit Easysport.cz

Vlastnosti

Míčky na padel se nejčastěji prodávají v balení po 3 kusech, u nás nejčastěji zakoupíte míče žluté barvy. Méně časté jsou pak bílé míčky. Průměr míčku je v rozmezí 6,35 – 6,77 cm. Hmotnost se pak pohybuje v rozmezí 56, 0 – 59,4 gramů. Obraz míčku při dopadu na tvrdou plochu z výšky 2,54 metru je v závislosti na huštění v rozmezí 135 – 145 cm.

Velikost

Velikost padelových míčků může být menší, než je velikost míčků tenisových. Ani toto však není vždy pravidlo.

  • Tenisové míčky – obvyklá velikost tenisových míčků je v rozmezí 6,54 – 7,30 cm
  • Padelové míčky – již zmíněná velikost padel míčků bývá v rozmezí 6,35 – 6,77 cm

Z toho vyplývá, že můžete zvolit stejně velký, nebo o něco menší míček.

Tlak

Vlastnosti míčků se mění s jeho tlakem. Na trhu lze koupit míčky plněné dusíkem nebo dusíkem. Kromě toho se liší i výrobní materiál, i ten ovlivňuje konečné vlastnosti míče.

  • Začátečníci a mírně pokročilí – míčky mají nižší tlak a jsou díky tomu měkčí. Po odpalu letí menší rychlostí, což vám usnadní kontrolu. Výhodou je i jejich nižší hmotnost.
  • Pokročilí – budou potřebovat nahuštěnější a tím i rychlejší míčky. Rychlé míčky mívají jádro vyrobené z přírodního kaučuku. Ten zajišťuje velkou kvalitu odskoku a postará se i o dlouhou životnost. Nejrychlejší míčky mají jádro vyrobené z gumy.

Materiál

Výrobní materiál se mění v souvislosti s použitím a nároky, které na míčky máte. Na výrobu míčků se používá kombinace různých materiálů. Obvykle se jedná o různý poměr polyamidu, kaučuku a akrylu. Dalšími materiály bývá vlna, syntetický a přírodní plsť atd.

Příslušenství

Žádaným příslušenstvím je tlakovač na padel. Jedná se o speciální plastovou tubu, do které můžete míčky vložit. Poté budete šroubovat kryt tak dlouho, dokud nebude dosaženo požadovaného limitu, který je na každé nádobě uveden. Tlakovač dokáže udržet tlak nepoužívaných míčků, čím prodlužuje jejich životnost.

Dále pak můžete koupit obaly či batohy, které využijete k přenášení padelové rakety a veškerého dalšího vybavení. Pořídit můžete i speciální obuv a oblečení.

Ti, kteří si chtějí padel vyzkoušet mimo speciální kurty, mohou zakoupit padelovou síť. Z dalšího příslušenství lze jmenovat čelenky, potítka, gripy a overgripy.

Značka

V našich končinách je však padel stále velkou novinkou a hrát ho můžete pouze na několika místech po celé republice. O tom vypovídá i nabídka na trhu. Jednoduše řečeno, co se týká výrobců a výrobků, není moc z čeho vybírat. Na našem trhu jsou v současnosti míčky na padel zastoupeny značkou KUIKMA, HEAD, Tecnifibre, Dunlop, ADIDAS a BULLPADEL. Každý z výrobců nabízí pouze několik variant míčků.

Cena

Pořizovací cena padel míčů je velmi příznivá. Jedno balení obsahující 3 míčky je možné koupit v rozmezí 90 – 150 Kč. Za tuto cenu můžete koupit míčky pro začátečníky, středně pokročilé i pokročilé hráče. K dostání jsou dokonce mimořádně kvalitní turnajové míčky.

Přejít do e-shopu

Otázky a odpovědi

Jak se padel hraje?

Padelová pravidla jsou stejná jako pravidla tenisová. Hrát budete na 2 vítězné sety a hrát budete ve dvojicích. Při podání si však v padelu musíte nechat míček odrazit o zem.

V čem se liší padel míček od míčku tenisového?

Co se vzhledu týká, nejsou rozdíly nijak velké. Přesto se však doporučuje používat originální padel míče, a to z důvodu správného herního zážitku. Padelové míčky mají menší tlak, díky kterému se odráží méně. A po odpadu letí pomaleji. Je to z důvodu menšího padelového kurtu. Tenisové míčky by pak měly být především rychlý.

Jakou má padelový míček životnost?

Životnost míčku není nijak vysoká. Po každém odrazu ztrácí míček tlak a k pozvolné ztrátě tlaku dochází i u nepoužívaných míčků. Profesionální hráči padelu tak mění míčky po jednom až 2 zápasech. Pokud si chcete zahrát příležitostně, může být výměna míčků pochopitelně méně častá. Pravdou však je, že lepší pocit ze hry budete mít díky nového a zcela nahuštěnému míčku.

Závěr

Padel je nový a u nás ne úplně známý sport. Padel můžete hrát na speciálním kurtu, který obklopují skleněné stěny. Ty slouží jako odrazová deska pro míč. Ve srovnání s tenisem je padel méně náročný a nevyžaduje tolik námahy. Ve srovnání s tenisem má hra také přívětivější pravidla a je tak vhodná pro děti i dospělé. Abyste si mohli padel zahrát, budete potřebovat pouze speciální kurt, padelovou raketu a míček.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Syn se rozhodl, že začne hrát padel a potřeboval na něj míčky. Objednala jsem mu od značky Kuikma a docela si je chválil.

  2. Sháněla jsem míčky na padel, protože jsme s manželem chtěli jít hrát, ale zapomněl je koupit. Objednala jsem od značky Bullpadel a naprostá pohodička.

Přidat komentář

Recenzer
Logo