Tělové peelingy

Tělové peelingy zbavují pokožku odumřelých kožních buněk, a tak ji zanechávají jemnou a hladkou. Kůže se prokrvuje a zlepšuje svůj vzhled. Tělový peeling také pomáhá při prevenci akné a působí jako příprava pokožky na další kosmetické ošetření, jako je aplikace hydratačního séra či krému. Pokud ho ještě nepoužíváte, rozhodně byste to měli změnit a zařadit ho do své péče o tělo. Jak ho vybrat a mezi jakými druhy volit? To vše si dnes povíme.

Porovnat ceny peelingů

Nejlepší tělové peelingy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Nobilis Tilia jemný peeling s lávovou zemí 50 ml 98 % 269 Kč Zobrazit Biooo.cz
2. Ryor cukrový peeling s japonskou třešní 325 g 96 % 160 Kč Zobrazit Notino.cz
3. Ziaja Cupuacu krystalický cukrový peeling 200 ml 96 % 90 Kč Zobrazit Krasa.cz
4. Saloos Bio tělový peeling Levandule Tea Tree 140 ml 95 % 159 Kč Zobrazit Notino.cz
5. Natura Siberica Rakytníkovo-medový tělový peeling 300 ml 95 % 139 Kč Zobrazit Biooo.cz
6. Saloos tělový peeling Růže 140 ml 94 % 149 Kč Zobrazit Biooo.cz
7. Ziaja GdanSkin olejový peeling 300 ml 94 % 127 Kč Zobrazit Notino.cz
8. Ryor cukrový tělový peeling Lemongrass 325 g 92 % 200 Kč Zobrazit Notino.cz
9. Urtekram tělový peeling Aloe vera Bio 150 ml 92 % 173 Kč Zobrazit Holime.cz
10. Yves Rocher Rostlinný tělový peeling 289 Kč Yves-rocher.cz
11. Yves Rocher Tělový peeling s karité 289 Kč Yves-rocher.cz

Co je to tělový peeling?

Tělový peeling je kosmetický produkt, který se používá k odstranění odumřelých kožních buněk a zlepšení stavu pokožky těla. Tento produkt často obsahuje jemná zrníčka nebo granule, která se používají k exfoliaci pokožky. Peeling pomáhá zlepšovat obnovu buněk a pružnost pokožky, odstraňuje nečistoty, zlepšuje prokrvení a zvyšuje hydrataci.

Peelingy mohou obsahovat různé ingredience, jako jsou soli, cukry, kávové zrno, ovocné kyseliny a další, podle typu pokožky. Jeho používání se doporučuje alespoň jednou týdně.

Výhody používání tělového peelingu

S používáním tělového peelingu se váže několik výhod, které jistě oceníte, pokud toužíte po zdravé a krásné pokožce.

 • Zajišťuje hydrataci pokožky,
 • Zamezuje zanícení ucpaných pórů,
 • Bojuje se striemi,
 • Vylepšuje vzhled pokožky, protože pomáhá odstraňovat odumřelé buňky,
 • Pomáhá stimulovat průtok krve v pokožce,
 • Zlepšuje absorpci tělových produktů a vstřebávání složek v nich obsažených,
 • Zamezuje tvorbě nečistot a akné,
 • Pomáhá stimulovat produkci melaninu, a tak redukuje pigmentové skvrny.

Celkově tedy tělový peeling pomáhá nejen vylepšit vzhled pokožky, ale také udržet ji zdravou a hydratovanou. Všimnete si svěžejší a zářivější pokožky, což vede ke zlepšení celkového sebevědomí a vnímání vašeho vlastního těla.

Tělový vs. pleťový peeling

Protože na obličeji máme kůži jemnější a citlivější, je vyroben speciální druh peelingu, který je na toto místo určen. Tělo má hrubší a tlustší povrch, proto jsou zrníčka o něco drsnější. Podle zaměření tedy vyberete vhodný druh peelingu, který rozhodně nezaměňujte, mohli byste si uškodit. Lze najít i produkty, jež jsou určeny na obě místa, nicméně tuto informaci musíte najít na obalu.

Typy

Dle složení můžeme tělové peelingy rozdělit na tři typy, a to sice mechanické/manuální, chemické a enzymatické. Fungují na trochu odlišném principu, aby si tak každý typ pleti našel svůj ideální produkt.

Mechanické/manuální

Jejich obsahem jsou abrazivní částice, které mají za úkol obrušovat starou kůži a zbavovat ji odumřelých buněk. Vyrábí se z cukru, soli, mleté kávy, rýže, ovesných vloček či písku. Na tělo vybírejte hrubší složky, na pleť zase jemnější.

Chemické

U tohoto druhu se využívají kyseliny, například glykolová, salicylová, azelaová. Chemické tělové peelingy působí hlouběji než klasické mechanické peelingy a jsou obvykle určeny pro citlivé zóny.

Pomáhají zlepšovat texturu pokožky, zmenšovat póry, zlepšovat pružnost a redukovat viditelnost jizev. Musí však být používány s opatrností, protože mohou podráždit citlivější pokožku. Některé peelingy využívají také AHA ovocné kyseliny – alfa-hydroxykyseliny nebo beta-hydroxykyseliny.

Enzymatické

Enzymatické peelingy se skládají z enzymů, což jsou biologické látky, které rozkládají proteiny, tuky a další substanci v našem těle, díky čemuž je pokožka hladší a jemnější. Tento druh využijí hlavně jedinci s citlivou pokožkou, kterým nevyhovují mechanické a chemické peelingy.

Vyrábí se z přírodních sloučenin, jako jsou cukry, ovoce a kyseliny. Nemusí nutně obsahovat zrníčka, a tak je využijete jako masky na tělo. Mezi enzymy řadíme například papain, bromelain, kyselinu glykolovou nebo salicylovou.

Složení

Peelingy jsou typické svou hrubou částí, kterou může zajišťovat sůl, cukr, mletá kávová zrna, otruby, ovesné vločky či jiné ingredience.

Mezi další složky patří také hydratační látky, které zamezují vysušování pokožky – mandlový, kokosový olej, bambucké či kakaové máslo, kyselina hyaluronová. Aby byl produkt voňavý a jeho používání bylo příjemné, objevují se ve složení také aromaterapeutické oleje, například levandulový, mátový, eukalyptový. Nechybí ani vitamin E nebo aloe vera.

Použití

Ideálně peeling aplikujte 2x týdně, minimálně 1x týdně, více není doporučeno, protože by se kůže nemusela stihnout obnovit. Přesný postup je následující:

 1. Ve sprše nebo vaně navlhčete pokožku.
 2. Peeling vmasírujte jemnými krouživými pohyby do pokožky, abyste ji zbavili odumřelých buněk.
 3. Dejte si na čas a věnujte se všem partiím, zároveň ale kůži moc nedřete, abyste ji nepoškodili. Nezapomeňte na záda ani chodidla.
 4. Peeling opláchněte teplou vodou.
 5. Osušte pokožku do sucha a vyživte ji hydratačním krémem či sérem, aby nebyla suchá.

Funkce

Tělový peeling patří mezi produkty hlubší péče, které se používají jednou za čas, nikoliv na denní bázi. Odstraňuje odumřelé kožní buňky, aktivuje obnovu buněk, přispívá k lepšímu oběhu, zlepšuje texturu pokožky a zajišťuje její hydrataci. Kromě těchto výhod nabízí také příležitost k tomu, abyste si odpočinuli a dopřáli si chvilku relaxace tím, že se o sebe budete starat.

Značka

Existuje spousta výrobců, které můžete při výběru zvážit, mezi ty nejznámější patří Purity Vision, Dermacol, Ziaja nebo Rituals. Seženete je jak v kamenných obchodech, drogeriích, tak na internetových e-shopech. Lišit se budou balením, designem, tak vůní i cenou.

Cena

Když už jsme u té ceny, do 200 Kč seženete především produkty z drogerie menšího balení. Důležité je se informovat, o jaký druh se jedná a z čeho se skládá, aby byl vhodný pro váš typ pokožky. Od 200 Kč do 500 Kč objevíte prestižnější značky, jejichž balení se pohybuje okolo 300 g. Mohou se nacházet jak v tubách, tak v kelímcích. Nad 500 Kč vás čeká nejlepší možné složení, často přírodní, a větší balení peelingu. Do této cenové kategorie řadíme značky jako je Clarins nebo Dermalogica.

Porovnat ceny peelingů

Otázky a odpovědi

K čemu jsou tělové peelingy dobré?

Pomáhají kůži hydratovat a zbavovat ji odumřelých buněk, což se projevuje hladší a jemnější pokožkou. Pokožka je také viditelně hezčí, jelikož je hydratována. Peeling byste měli používat jak na tělo, tak také na pleť, u každé části však volte příslušný druh.

Jak často tělový peeling používat?

Tělový peeling se doporučuje používat maximálně 2x týdně, minimálně však 1x týdně, aby se pokožka stihla zregenerovat. Pokud však máte velmi suchou nebo citlivou pokožku či trpíte nějakými kožními problémy, jako je ekzém nebo lupy, může být lepší peeling provádět méně často, třeba jen jednou za dva týdny, aby nedošlo k podráždění nebo zhoršení problému. Je důležité poslouchat svou pokožku a reagovat podle potřeb tak, aby nedošlo k nadměrnému podráždění či vysušení kůže.

Jsou tělové peelingy vhodné pro každého?

Pokud nemáte žádné dermatologické problémy, je pro vás použití peelingu bezpečné, jen je třeba vybrat ten správný typ dle vlastností pokožky. Osoby s některými kožními problémy, jako jsou rozsáhlé akné, vyrážky, ekzémy, psoriáza, celulitida nebo krvácení v důsledku užívání krevních ředidel, by se měly poradit s lékařem nebo kosmetičkou před použitím tělového peelingu.

Závěr

Tělové peelingy jsou produktem, který by ve vaší péči o tělo rozhodně neměl chybět. Existují různé druhy, které můžete vybírat, ať už dle stavu vaší pokožky, nebo složení peelingu. Kromě těla se dá použít také na obličej, nicméně je třeba volit takový druh, který je na tuto část určen, aby nebyl příliš hrubý a pokožku nenarušil.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.notino.cz, www.venira.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo