Peelingy na obličej

Peeling na obličej využijete úplně stejně jako na tělo, pouze se bude lišit svým složením tak, aby nepodráždil pokožku, která je o něco jemnější. Jeho úkolem je odstranit odumřelé kožní buňky a povrchové nečistoty, abyste tak mohli mít lepší texturu pleti, zlepšený průtok krve a stimulaci buněk. Peelingy na obličej jsou dostupné v různých formách, které si nyní uvedeme a vysvětlíme, abyste i vy našli ten správný produkt přímo pro vás.

Přejít do e-shopu

Nejlepší peelingy na obličej

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Nobilis jemný peeling s jojobovými estery CPK BIO 50 ml 98 % 269 Kč Zobrazit Biooo.cz
2. Eucerin DermoPure čistící peeling 100 ml 96 % 247 Kč Zobrazit Notino.cz
3. Ziaja Manuka Tree Purifying čistící peelingová pasta 75 ml 94 % 79 Kč Zobrazit Alza.cz
4. Bioderma Sébium gommant peelingový gel 100 ml 93 % 189 Kč Zobrazit Benu.cz
5. Clinique 7 Day Scrub Cream Rinse off formula 100 ml 93 % 500 Kč Zobrazit Krasa.cz
6. Ryor enzymatický peeling 50 ml 81 % 164 Kč Zobrazit Notino.cz
7. Yves Rocher Čisticí peeling pro zářivou pleť bez lesku 359 Kč Yves-rocher.cz
8. alverde NATURKOSMETIK pleťový peeling mořské řasy, 75 ml 80 Kč dm.cz

Typy pleti

Otázka typu pleti je důležitá snad u všech kosmetických produktů, ať už těch pečujících či dekorativních. Je důležité ji znát, abyste pokožce dopřáli to nejlepší, řešili její problémy a nepřidávali jí na nich.

Normální pleť

Lidé, kteří s pletí nemívají žádné problémy, se dají považovat za normální typ. Netýká se jich jak nadměrná mastnota, tak nadměrná suchost – vše je u nich vyvážené, což je nejlepší možná varianta a každý, kdo je majitelem tohoto typu pleti, může plesat a jásat. Pořiďte si peeling na obličej s jemnými zrníčky, který se také jinak nazývá mechanický peeling.

Suchá pleť

Typickým problémem suché pleti jsou šupinky na nose, okolo úst a pocit pálení, pnutí či svědění. Zima je pro ně období, kdy by měli na péči ještě více dbát, a peeling jim s tím může pomoci. Je důležité vybrat takové složení, které podporuje hydrataci a nevysušuje. Zvolte například enzymatické peelingy.

Mastná pleť

Tomuto druhu pleti se přezdívá také pleť aknózní, jelikož vzhledem k jejím problémům se častěji objevuje akné. Mastná pleť, jak už název napovídá, produkuje nadměrné množství mazu a má rozšířené póry. Řešením není zamezit mastnotě, ale pouze ji vyrovnat na takovou úroveň, aby se netvořila příliš. Skvělou volbou bude chemický či enzymatický peeling, který perfektně stahuje rozšířené póry.

Smíšená pleť

Kombinací suchosti a mastnoty je pleť smíšená, jíž trápí na určitých místech různé problémy – T-zóna (čelo, nos, brada) bývá mastnější a okolí úst a nosu zase sušší. V jednotlivých ročních obdobích se problémy stupňují či snižují, proto je přínosné používat scrub na obličej s jemnými zrníčky, jinak také mechanický peeling.

Typy peelingu

Jak už jsme u jednotlivých typů zmínili, existují ještě také typy peelingů samotných, jež se liší složením a svým efektem.

Enzymatický

Jedná se o mírnější typ chemického peelingu, který obsahuje rostlinné enzymy z ovoce. Jelikož je šetrnější k pleti, výborně se hodí pro citlivou pokožku. Mezi jeho účinky patří vyhlazení jemných vrásek, zlepšení struktury a tónu pleti, omezení výskytu jizev, zmírnění příznaků suché pleti, prospěje i aknózní a problematické pleti.

Mechanický

Obsahuje jemné částečky (kávu, cukr nebo sůl), které pleť obrušují, a tím ji zbavují odumřelých buněk pleti. Používat by ho měla především mastná, zralá a smíšená pleť. Vyhlazuje a zjemňuje, čistí do hloubky a zbavuje nečistot i skvěle připravuje na nanesení samoopalovacího krému. Má gelovou nebo krémovou konzistenci, kterou využijete kromě obličeje také na exfoliaci krku, paty či lokty.

Chemický

Tento druh peelingu se klasicky používá v kosmetických salonech, kde působí na vyhlazení jizviček po akné, odstraňuje pigmentové skvrny, sjednocuje tón pleti a omlazuje ji. Chemický peeling je vhodný na všechny typy pleti, kromě suché a citlivé. Úplně nejlepší je na mastnou a aknózní pleť. Proceduru je třeba několikrát opakovat, aby bylo dosaženo toho nejlepšího výsledku.

Exfoliační složky

Exfoliačních, neboli účinných či aktivních složek je mnoho. Pomáhají na pleti působit tak, abyste dosáhli toho nejlepšího efektu a minimalizovali problémy, se kterými se potýkáte.

  • Kyselina salicylová – složka účinná pro akné a mastnou pleť, protože proniká do pórů a odstraňuje přebytečný olej a nečistoty.
  • Kyselina glykolová – skvělá pro odstraňování odumřelých buněk a zlepšení textury pokožky, což vede k jasnější a vyhlazené pleti.
  • Kyselina mléčná – mléčná kyselina exfoliuje a zjemňuje pleť, aniž by byla příliš dráždivá. Je také hydratační a pomáhá udržet pleť hydratovanou.
  • Enzymy z ovoce – některé peelingy obsahují enzymy z ovoce, jako je ananas nebo papája. Tyto enzymy rozkládají a odstraňují odumřelé buňky pokožky a zanechávají ji jemnou a sjednocenou.
  • Oxid hlinitý – je jemným fyzickým exfoliantem, který pomocí obrušování odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty na povrchu pokožky.
  • Jemné peelingové částečky – jedná se o jemné peelingové částečky, jako jsou mikroperly, které odstraňují odumřelé buňky a zlepšují texturu pokožky.

Použití

Aplikace se bude lišit dle vámi vybraného typu peelingu, nicméně platí, že byste ho měli nanášet na odlíčenou a vyčištěnou pleť. Co se týče frekvence používání, měli byste ho aplikovat alespoň jednou týdně, nanejvýš však dvakrát týdně, aby se pleť stihla obnovit.

Enzymatický peeling

  1. Vyčistěte pleť.
  2. Malé množství peelingu kápněte do dlaně, rozetřete pomocí prstů po obličeji a nechte působit podle doporučení výrobce.
  3. Poté peeling smyjte vlažnou vodou a použijte následnou péči.

Mechanický peeling

  1. Vyčistěte pleť.
  2. Aplikujte peeling na navlhčenou pleť.
  3. Vmasírujte velmi jemně krouživými pohyby, přičemž se vyhněte citlivému očnímu okolí.
  4. Netlačte a zaměřte se na problémová místa, například T-zónu.
  5. Opláchněte teplou vodou nebo odstraňte vlhkým hadříkem. V případě potřeby můžete použít čistící gel nebo toner, aby byla pokožka zbavena zbytků peelingu.

Chemický peeling

  1. Vyčistěte pleť.
  2. Malé množství peelingu naneste na pleť, nechte působit pár minut.
  3. Obličej opláchněte.
  4. Důkladně hydratujte pleť vhodným pleťovým krémem.
  5. Po použití peelingu se vyhněte slunci a používejte vysoký SPF ochranný krém, abyste minimalizovali riziko slunečního poškození pokožky.

Péče po použití peelingu

Kromě samotné aplikace je také důležité dodržovat péči po nanesení peelingu, jelikož je z obličeje odstraněna svrchní vrstva, a tak může být pleť citlivější vůči vnějším vlivům. Držte se následujících rad:

  1. Umývejte obličej chladnější vodou.
  2. Po použití aplikujte výživnější hydratační krém.
  3. Zvyšte příjem tekutin.
  4. Používejte krém s minimálně SPF 30, abyste pokožku chránili před UV slunečním zářením.
  5. Vyhněte se saunování či pobytu v páře.
  6. Dodržujte doporučené rozmezí mezi předchozí a další exfoliací, peeling by se měl používat maximálně 2x týdně.

Funkce

Hlavní funkcí obličejového peelingu je exfoliace pokožky, což znamená odstraňování odumřelých buněk a povrchových nečistot pokožky. Tímto způsobem dochází k zlepšení pleti, sjednocení jejího tónu, lepší produkci kolagenu, zlepšení hydratace a absorpce dalších produktů na pleť.

Je důležité si vybrat správný typ peelingu a dodržovat správnou techniku, aby bylo dosaženo požadovaných výsledků a minimalizovalo se riziko podráždění pokožky.

Značka

Mezi oblíbené značky peelingů na obličej patří Purity Vision, Ziaja, Revolution Skincare, Venira nebo Dulcia natural. Dle svého složení a velikosti balení se pohybují v různých cenových kategoriích.

Cena

Do 200 Kč vás čekají drogérkové značky, které se hodí zejména tehdy, pokud kupujete svůj první peeling nebo nepotřebujete nic extra. Pro tu nejlepší péči byste se měli poohlédnout ve vyšších cenových kategoriích. Od 200 Kč do 400 Kč lze sehnat opravdu kvalitní peelingy přírodního složení s látkami, které podporují exfoliaci pokožky a zajišťují perfektní účinek. Nad 500 Kč na vás čekají prestižní značky a skvělé výsledky, což ocení zejména ti, kteří o sebe chtějí dbát a požadují to nejlepší, co trh přináší.

Porovnat ceny peelingů

Otázky a odpovědi

Čím se liší peeling na obličej od toho na tělo?

Peelingy na obličej a na tělo mohou obsahovat různé exfolianty a další složky. Peelingy na obličej jsou obvykle jemnější a obsahují enzymy (např. bromelain, papain) nebo chemické složky (např. kyselinu glykolovou, kyselinu salicylovou), které pomáhají odstranit odumřelé buňky.

Peelingy na tělo mohou být hrubší a obsahovat hrubší částice, například soli, cukr nebo jemné částice z přírodních materiálů (např. kávová zrna, ořechová skořápka), jež jsou vhodnější pro odstranění hrubší pokožky na těle. Pokožka obličeje je obvykle citlivější než pokožka těla, a proto je peeling na obličej jemnější a méně dráždivý než peeling na tělo.

Proč používat peeling na obličej?

Peelingy na obličej pomáhají odstranit odumřelé buňky a stimulují obnovu pokožky. Tím se zlepšuje textura pokožky, zúžení pórů a vyjasnění pokožky. Peelingy také mohou pomoci snížit viditelnost jemných linek a vrásek. Obličej tak bude nejen vypadat dobře, ale bude vyživen i zevnitř.

Jak často provádět peeling obličeje?

Frekvence aplikace peelingu na obličej závisí na typu a citlivosti pokožky. Obecně se doporučuje provádět peeling alespoň jednou týdně pro normální a mastnou pleť a méně často (např. jednou za 2 týdny) pro citlivou pleť. Je však důležité dodržovat pokyny na obalu produktu a vždy poslouchat potřeby své pokožky. Maximálně byste měli peeling aplikovat 2x týdně, aby se pokožka stihla regenerovat.

Závěr

Peeling zbavuje těla odumřelých částí, které už nepotřebuje, a proto byste ho měli používat nejen na tělo, ale také na obličej, kde se zároveň postará o mnoho dalších funkcí, mezi které patří například zlepšení pleti, sjednocení jejího tónu, lepší produkce kolagenu, zlepšení hydratace a zlepšení absorpce dalších produktů na pleť. Je třeba hledět na to, jaký typ pleti máte, a podle toho daný peeling vybrat.

Frekvence používání peelingu na obličej závisí na typu pleti, obecně se doporučuje provádět peeling alespoň jednou týdně pro normální a mastnou pleť, méně často pro citlivou pleť. Provádíte-li peeling správným způsobem a s použitím vhodných produktů, může peeling na obličej přinést viditelné výsledky a zanechat pleť svěží, jemnou a zářivou. Je však důležité pamatovat na správnou péči po peelingu, jako je hydratace a ochrana pokožky obličeje před slunečním zářením.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.notino.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo