Termohrnky

Termohrnek je menší obdoba termosky. S jeho pomocí budete moci udržovat delší dobu nápoj při teplotě, kterou si přejete mít. V létě bude nápoj příjemně vychlazený, v zimě vás naopak delší dobu zahřeje.

To jestli využijete spíše termohrnek nebo termosku záleží zejména na tom, kdy a jak nejčastěji budete výrobek používat. Na výlety, výšlapy nebo kamkoliv do přírody je vhodnější zakoupit termosku. Tyto výrobky jsou větší a nápoj můžete připravovat přímo uvnitř.

Součástí termosky je šroubovací víčko, které vám poslouží zároveň jako nádoba na pití. Díky tomu se při pití nespálíte. Termohrnek je menšíš rozměrů, v mnoha případech je na víčku odnímatelný otvor, kterým se pije.

Díky tomu není vhodné nalévat dovnitř nápoj o teplotě 100 °C, protože by došlo k popálení. Termohrnek je tedy vhodný spíše do práce, na zahradu, v cestovní podobě je využije v autě, atd. Při jeho výběru je vhodné zohlednit materiál a velikost.

Porovnat ceny termohrnků

Nejlepší termohrnky

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Orion Nerezová For men 0,7 l 96 % 299 Kč Zobrazit Tipa.eu
2. Lamart LT4049 Manq 0,36l 93 % 229 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Tescoma Constant nerez 0,4l 86 % 503 Kč Zobrazit Tescoma.cz
4. Primus C&H Commuter mug 0,4l 85 % 569 Kč Zobrazit 4camping.cz
5. Road Star s ohřevem 0,45l 83 % 199 Kč Zobrazit Allegro.cz

Materiál

Termohrnky jsou k dostání v několika materiálech, přičemž nejoblíbenější zůstává nerezové provedení. Je vyroben v mnoha podobách, barevných kombinacích a velikostech. Nejlepší izolaci vám zajistí nerezové hrnky, v ostatních případech je třeba počítat s cca 2 hodinovým efektem.

Nerez

Nerezové hrnky jsou vhodné zejména na cestování, jejich výhodou je dlouhá životnost. Také těsnost je u tohoto materiálů ideální.

Plast

Plastové hrnky jsou levné, nejsou však schopné udržet delší dobu teplotu nápoje. V mnoha případech je víčko vybaveno otvorem na pití, který je možné zaslepit, díky čemuž je to horší i s těsněním. K dostání jsou však i hrnky vybavené víčkem, které zajišťují téměř 100% těsnění. Plastové hrnky jsou díky své nízké váze a hezkému designu vhodné zejména pro děti.

Sklo

Skleněné termohrnky vynikají zejména designem, ale mají i dobrou schopnost udržet teplotu nápoje. K dostání jsou v celoskleněné podobě, doplněné víčkem, častěji však narazíte na hrnky, jejich součástí je silikonový obal. Ten hrnek chrání před rozbitím a vaše ruce před spálením.

Keramika

Tyto hrnky jsou sice velmi hezké, o to méně ale praktické. Jejich součástí je silikonové víčko s otvorem na pití. Podobají se tedy klasickému uzavíratelnému kelímku z automatu nebo kavárny. Jejich nevýhodou je minimální těsnost, nejsou vhodné na cesty. Výborně se hodí zejména do práce, díky víčku udrží nápoj určitou dobu ve správné teplotě a do nápoje vám nespadne žádná nečistota.

Bambus

Bambus v menší míře je zastoupen termohrnek vyrobený z bambusu. Tento materiál je přírodní a biologicky rozložitelný. Bambusový termohrnek je doplněn o silikonové víčko, lze ho tedy, co se těsnosti a praktičnosti přirovnat ke keramickému provedení.

Bambus je také často kombinován z nerezem. V tomto případě se nejedná o čistě přírodní výrobek, ale díky nerezu bude váš nápoj delší dobu ve správné teplotě a nemusíte řešit ani případné netěsnosti.

Velikost

Termohrnky se co se týká objemu, příliš neliší od klasických hrnků. Nejčastěji koupíte hrnky o objemu 250 – 500 ml. Je však možné koupit i větší hrnky, jejichž objem je kolem 700 ml. Nádoby o objemu 1 litr a více se již řadí mezi termosky.

Praktičnost

Účelem termohrnku je především udržet nápoj delší dobu teplý, nebo naopak studený. Podle způsobu využití je však vhodné zaměřit se i na jeho praktičnost. Důležitá je především schopnost těsnění u termohrnků, které chcete přenášet nebo převážet, využít můžete i možnost pořídit hrnek s uchem nebo naopak bez ucha.

Kvalitní termohrnek by měl mít konstrukci s dvojitou stěnou. Vhodné je vyzkoušet, jakým způsobem se šroubuje víčko a zajímat by vás mělo také těsnění. V případě, že by vás šroubování víčka zdržovalo od práce, věnujte pozornost otvoru na pití. K dostání jsou také stylové hrnky s brčkem. Všechny typy hrnků by měly mít odnímatelné víčko, díky tomu nebude nijak složitá ani jeho údržba.

Značka

Mezi přednosti termohrnků patří bezesporu design. K dostání jsou krásné a stylové hrnky. Lze je koupit v tradiční i sportovní podobě, mohou mít tvar plechovky a děti ocení především barevné provedení nebo vyobrazení oblíbené pohádkové nebo filmové postavy.

K oblíbeným značkám patří například Keep Cup. Tento výrobce nabízí mnoho termohrnků vyrobených z plastu nebo skla. Jestliže upřednostňujete hrnky, které svou podobou připomínají termosku, zaměřte se na značku Lamart. K dostání máte mnoho podob nerezového termohrnku. Ecoffee je značka vyrábějící hrnky z bambusu. Z dalších značek můžeme jmenovat Orion, Banquet, Aladdin, Yoko atd.

Cena

Cena termohrnku není nijak vysoká. I nerezovou verzi o objemu cca 500 ml je možné koupit za cca 200 Kč. Spíše než na materiálu tedy záleží na designu. Největší výběr nabízí cenové rozpětí 200 – 400 Kč. Za nerezové provedení o objemu 700 ml můžete zaplatit 600 – 700 Kč.

Porovnat ceny termohrnků

Otázky a odpovědi

Jak zvýšit účinnost termohrnku?

Jestliže chcete udržet nápoj déle teplý, je dobré termohrnek nahřát. Jednou z možností je naplnit ho horkou vodou, nebo použít mikrovlnnou troubu. Chcete-li nápoj déle studený, vložte hrnek do studené vody, lednice nebo mrazničky.

Jak termohrnek čistit?

Většinu výrobků je možné vložit do myčky nebo jednoduše umýt pod tekoucí vodou. Všechny části hrnku by měly jít rozebrat, na tuto možnost se zaměřte především u hrnků, jejichž součástí je brčko. Správná údržba je důležitá, v případě nesprávně umytého hrnku se mohou začít tvořit plísně, nebo může zašít zapáchat.

Závěr

To jestli koupit raději termohrnek nebo termosku záleží především na tom, kde budete výrobek používat a jaký objem upřednostňujete. Termohrnek využijete především jako klasický hrnek, termoska větších rozměrů je vhodná na cesty.

Pokud vám nevyhovuje ani jeden z těchto výrobků a chtěli byste přece jenom něco jiného, můžete se zaměřit na termoláhve. Tyto výrobky jsou k dostání v malých i větších rozměrech, ve většině případů jsou vyrobené z nerezu a praktické jsou především pro sportovce, zejména díky možnosti otevření jednou rukou.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.sufu.cz, www.nasvacinu.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (8 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Termohrnek si nosím do práce s vlastní kávou a je to super věcička. Rozhodně tyto kuchyňské pomůcky doporučuji, dokonce jsou super i ty na jídlo, kterou si beru s sebou třeba na polévku.

Přidat komentář

Recenzer
Logo