Tiskárny štítků

Ti, kdo se věnují jakékoliv podnikatelské činnosti, budou muset čas od času tisknout etikety nebo štítky pomocí kterých snadno označí potřebné zboží. K tomuto účelu lze použít malé stolní tiskárny, které jsou ideální pro kancelářskou činnost. Tiskárny najdete pod označením termální tiskárna.

Cena těchto speciálních tiskáren není nijak vysoká, při výběru tiskárny však myslete i na to, že budete muset pravidelně dokupovat spotřební materiál. Proto byste měli před samotným nákupem zkontrolovat, na kolik vás tento materiál z dlouhodobého hlediska vyjde. Právě levnější tiskárny mají zpravidla tento materiál dražší. Záleží pochopitelně i na tom, jak často budete tiskárnu používat.

Štítky/etikety budete moci tisknout pomocí termotiskárny. Tyto speciální tiskárny jsou zastoupeny v několika podobách. Využívají se pro tisk štítků, etiket, účtenek i fotografií. Při výběru je rozhodující to, kde budete mít štístky vylepeny a jaké nároky máte na kvalitu a odolnost tisku.

Porovnat ceny tiskáren štítků

Nejlepší tiskárny štítků

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Zebra GK420t GK42-102220-000 100 % 10 699 Kč Zobrazit Mall.cz
2. Brother PT-H107B PTH107BYJ1 95 % 523 Kč Zobrazit Softcom.cz
3. Brother PT-E110VP PTE110VPYJ1 94 % 1 209 Kč Zobrazit Mironet.cz
4. DYMO Omega S0717930 92  % 289 Kč Zobrazit Exasoft.cz
5. DYMO LabelManager S0946340 90 % 2 511 Kč Zobrazit Elektroprovsechny

Typy

Tiskárny štítků se dělí podle technologie tisku na termotransferové a termální. Termotransferovou tiskárnu volte v případě, kdy budou vytisknuté etikety vystaveny dlouhodobé vlhkosti, vyšším teplotám, přímému slunečnímu záření nebo budou dlouhodobě skladovány. Termální tiskárny jsou schopny vytisknout štítky a etikety v nižší kvalitě tisku, počítat musíte s tím, že etikety nevydrží dlouhodobě čitelné.

Termální tiskárna

Tiskárna na štítky, která využívá tzv. termotisk, označeny bývají zkratkou DT. Tyto tiskárny se běžně používají k tisku účtenek, kvalita tisku není z dlouhodobého hlediska vyhovující. Tiskárny jsou levnější, dostupné v mnoha velikostech a vyznačují se i tichým chodem a malým rozlišením nejčastěji do 300 DPI. Tiskárna je schopna tisknout jednobarevně, nejčastěji pomocí černé barvy, někdy však můžete mít k dispozici barvy dvě.

Termotransferová tiskárna

Tiskárna teplo aplikuje na pásky vyrobené z polyesteru. Tyto tiskárny se označují zkratkou TT. Teplo z tiskárny vosk roztaví, následně vytiskne a ochladí, díky čemuž je tisk kvalitnější a nerozmaže se. Pásek používaná v termotransferových tiskárnách je opatřen ochrannou vrstvou. Ta je podobná laminační fólii a ochrání etikety i štítky před sedřením, UV zářením i vodě. Tyto tiskárny se používají k potisku textilií, plastů i keramiky. Většinu termotransferových tiskáren můžete využít na přímý termotisk.

Parametry

Tiskárny na etikety jsou poměrně jednoduchá zařízení. Pakliže máte vybraný vhodný typ tiskárny, bude vás zajímat jen několik dalších parametrů:

  • Náklady – zvážit budete muset cenovou dostupnost spotřebního materiálu. V případě termotiskárny to je cena speciálního papíru, u termotransferové tiskárny cena pásky.
  • Formát – šířka formátu je dána šířkou tiskárny a šířkou pásky, kterou do ní můžete vložit. V případě některých tiskáren je možné použít více rozdílných formátů. Nejčastěji bývá formát v rozmezí 3,5 – 105 mm.
  • Rozlišení – termotiskárny, které se používají pro tisk štítků, mají zpravidla rozlišení okolo 300 DPI
  • Připojení – tiskárnu můžete k počítači připojit pomocí USB kabelu nebo bezdrátově pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi. Síťový tisk může probíhat také díky LAN kabelu.
  • Excel, Word – výhodou je, pokud tiskárna štítků podporuje tisk z aplikací Microsoft Excel a Word.

Výhody a nevýhody

Používání termotiskáren přináší mnoho výhod. Hlavní výhodou je ekologický i ekonomický provoz, a to díky absenci náplně. V případě termotransferové tiskárny můžete tisknout na mnoho různých materiálů. Tyto tiskárny vynikají vysoce odolným i kvalitním tiskem.

Díky kompaktnímu rozměru jsou tiskárny snadno přenosné, na druhou stranu musíte počítat s velmi omezeným formátem tisku. Za nevýhodu lze považovat i malý výběr pásek.

Značka

Klasické tiskárny jsou na trhu zastoupeny poměrně velkým množstvím výrobků. V případě termotiskáren je výběr, co se výrobců týče, mnohonásobně menší. Tyto tiskárny jsou na trhu zastoupeny hlavně značkami ZEBRA nebo Brother. Ačkoliv budete vybírat pouze mezi těmito výrobci, je výběr poměrně široký a zastoupeny jsou tiskárny pro více i méně náročné uživatele.

Cena

Cena tiskáren se nejčastěji pohybuje od 2 – 6 000 Kč. Levnější jsou tiskárny vhodné na tisk účtenek, dražší potom termotransferové tiskárny, které mají vyšší rozlišení.

Porovnat ceny tiskáren štítků

Otázky a odpovědi

Co vše umí termotiskárna?

Tyto tiskárny se používají zejména na tisk účtenek, s termotiskárnou se tedy běžně setkáváte v obchodech i restauracích. Kvalitnější termotiskárny mohou tisknout plastové štítky, textilní etikety, tiknout mohou i na lakovaný papír. Pomocí termotiskárny vytisknete i velmi kvalitní a odolné fotografie.

Jaké slabiny má tiskárna pro přímý termotisk?

Termální tiskárna používá pro tisk termopapír opařený termovstvou, která je citlivá na světlo i otěr. Tyto tiskárny tak nejsou vhodné na tisk štítků a etiket trvalé povahy. Nehodí se ani při tisku etiket na zboží nebo výrobky, které jsou vystaveny venku na přímém slunečním světle nebo při nízkých teplotách.

Jaké příslušenství je možné k tiskárně koupit?

V případě, kdy budete tisknout větší množství etiket, může se vám hodit externí navíječ, odvíječ nebo podavač etiket. Toto příslušenství lze koupit k oběma typům tiskáren.

Závěr

Průmyslové termotiskárna se používají pro tisk kancelářských i průmyslových štítků, štítků na regály, pokladních dokladů atd. Tisknout mohou na textil, plast, syntetické materiály a další. Tyto tiskárny se vyznačují velmi rychlým a tichým chodem.

Tiskárny jsou velmi malé, snadno přenosné a vhodné pro menší oblast využití. Jejich nevýhodou může pro někoho být pevně stanovená šířka tisku. Tiskárny určené pro termotisk nepoužívají náplň, ta už je součástí speciálního papíru. U termotransferové tiskárny je nutné používat speciální pásky.

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Zdroje: www.datart.cz, www.cdrmarket.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (48 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Pokud jde o tiskárnu štítků, tak jsem koupil Zebra GK420t GK42-102220-000. Rozhodně je dost dobrá a moc pěkně tiskne.

  2. Osobně používám Brother QL-700 a je parádní. Tiskne rychle, dobře a čitelně, jsem s ní moc spokojený.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo