TOP produkt

Eta Sorento 3151

Multifunkční přístroje jsou stále oblíbenější, protože většina lidí si přeje mít doma všechny vychytávky pro jednodušší život, ale zároveň kapacita našich skříněk ani kuchyňské desky není neomezená. Je tak vhodné volit pomocníky, kteří zastoupí více výrobků. Mezi ně patří i sendvičovač Eta Sorento 3151 90010, který jsme se pro vás rozhodli dnes otestovat.

KLADY
 • pěkný design
 • snadná údržba
 • snadné ovládání
 • nepřilnavý povrch
 • poměr ceny/výkon
 • Vyměnitelné plotýnky

ZÁPORY
 • nenašli jsme

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Sendvičovač Eta Sorento nás po vybalení z krabice překvapil jsou velikostí, protože oproti je oproti běžným sendvičovačům poměrně velký. Na druhou stranu je velikost asi zvolena podle toho, které přístroje má v domácnosti zastoupit.

Pokud bychom jej porovnali se starým kontaktním grilem, který také disponoval výměnnými plotnami je Eta Sorento 3151 o hodně lehčí a rozměry jsou také menší. Na pohled je pak velmi pěkně zpracován, protože nemá žádné ostré hrany. Navíc provedení v kombinaci černého plastu a dominantních nerezových prvků je velice elegantní a působí nadčasově.

Funkce a příslušenství

Jak jsme již avizovali jedná se o multifunkční přístroj. Sendvičovač Eta Sorento 3151 90010 totiž díky svým výměnným plotnám hravě zastoupí vaflovač i kontaktní gril, dokáže však vytvořit jak klasické trojúhelníkové, tak i čtvercové tousty.

To díky přiloženým 4 druhům teflonových ploten, které se dají snadno vyměnit. Standardem samozřejmě je příprava dvou toastů nebo vaflí zároveň. Příkon 900 W by pak měl být více než dostačující i pro ugrilování masitých pokrmů.

Bezpečnost

Za nejdůležitější bezpečnostní prvek u tohoto modelu sendvičovače považujeme ochranu proti přehřátí přístroje, která u řady konkurenčních výrobků chybí.

Kromě toho však Eta Sorento 3151 disponuje kontrolním světélkem, které informuje o provozu sendvičovače, ale také o tom, že je již přístroj dostatečně zahřátý. Rovněž uzamčení rukojeti a rukojeť, která je tepelně izolovaná jsou očekávané bezpečnostní prvky, které u lepších modelů nikdy nechybí.

Náš test

Každý z nás máme v redakci rád něco jiného, a tak jsme otestovali více funkcí, přesněji více typů plotýnek. Při pečení toastů jsme byli příjemně překvapeni velkým formátem desky na toasty, protože je možné koupit si i americký typ toastového chleba, který se zpravidla do běžných sendvičovačů nevešel.

Milovníci sladkého si zkusili připravit čerstvé vafle a nepřilnavost povrchu a rovnoměrné propečení si opravdu pochvalovali.

Pak jsme se rozhodli pro ty naše milovníky masa připravit něco grilovaného, pro grilovaní kuřecích prsních steaků jsme použili desku na panini a za chvilku bylo hotovo. Maso bylo šťavnaté a skvěle opečené. Věříme, že by si Eta Sorento 3151 poradila i s lososem nebo tuňákem.

Parametry

Výrobce: Eta
Zařazení: toustovač
Typ: 4v1
Hmotnost: 3,7 kg
Příkon: 900 W
Materiál pláště: nerez
Materiál pečící plochy: nepřilnavý
Povrch plotýnek: teflonový
Kontrolní světlo: ano
Vyměnitelné plotýnky: ano
Ochrana proti přehřátí: ano
Tepelně izolovaná rukojeť: ano
Termostat: ne

Fotografie

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Toustovač Eta

V rámci konkurenční nabídky se jedná o model, který má přiměřenou cenu vůči výkonu. Povedený design potěší a jedná se tak o skvělého pomocníka do domácnosti. Jediné, co je přístroji možné vytknout je kratší přívodní kabel, takže je nutné umístit sendvičovač poblíž zásuvky.

9.5Naše hodnocení
Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
8.2Hodnocení čtenářů
Design
9.3
Ovládání
6
Údržba
9.3
Klady
 • pěkný design
 • výkon/cena
 • snadná údržba
 • nepřilnavý povrch
 • snadné ovládání
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Datart.

Nejprodávanější toustovače

Podobný článek, co by vás mohl zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Máme ho doma asi dva měsíce a zatím super. Velká plocha je skvělá, tousty i vafle jsou hned hotové a dokonce i jako gril funguje dobře.

 2. 3.15
  Design
  90
  Ovládání
  0
  Údržba
  100

  No jak to napsat abych se zase nenaštval. No napřed začnu pozitivem. Je velký a dalo by se v něm udělat úplně cokoliv co si člověk v rámci toastů a panini představí. Díky jeho rozměrům. Délka nahřívání je v normě. A teď kámen úrazu. Po nahřátí ploten na výrobcem danou teplotu se toaster znovu sepne na zahřívání opět až po 5-6 minutách. To už jsou plotny vychladlé. Toast ani po 20 minutách nebyl udělaný. Na starém výrobku jsem měl toast do 5 minut. Zkoušel jsem opékat mleté maso do hamburgerů. Tloušťka cca 1cm. Po 30 minutách jsem tento Eta Sorento 3151 musel vypnout a maso konečně udělat na kontaktním grilu Tefal. Tam bylo za 2 minuty hotovo. Opravdu nedoporučuji. Je to hrozné

  Klady: Velikost vnitřního prostoru
  Zápory: Neudržuje teplotu Od výroby nastavena velmi nízká teplota pro vychladnutí, aby se výrobek začal znovu nahřívat
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo