TOP produkt

Eta Sorento 3151

Multifunkční přístroje jsou stále oblíbenější, protože většina lidí si přeje mít doma všechny vychytávky pro jednodušší život, ale zároveň kapacita našich skříněk ani kuchyňské desky není neomezená. Je tak vhodné volit pomocníky, kteří zastoupí více výrobků. Mezi ně patří i sendvičovač Eta Sorento 3151, který jsme se pro vás rozhodli dnes otestovat.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Sendvičovač Eta Sorento nás po vybalení z krabice překvapil jsou velikostí, protože oproti je oproti běžným sendvičovačům poměrně velký. Na druhou stranu je velikost asi zvolena podle toho, které přístroje má v domácnosti zastoupit.

Pokud bychom jej porovnali se starým kontaktním grilem, který také disponoval výměnnými plotnami je Eta Sorento 3151 o hodně lehčí a rozměry jsou také menší. Na pohled je pak velmi pěkně zpracován, protože nemá žádné ostré hrany. Navíc provedení v kombinaci černého plastu a dominantních nerezových prvků je velice elegantní a působí nadčasově.

zpět k obsahu ↑

Funkce a příslušenství

Jak jsme již avizovali jedná se o multifunkční přístroj. Sendvičovač Eta Sorento 3151 totiž díky svým výměnným plotnám hravě zastoupí vaflovač i kontaktní gril, dokáže však vytvořit jak klasické trojúhelníkové, tak i čtvercové tousty.

To díky přiloženým 4 druhům teflonových ploten, které se dají snadno vyměnit. Standardem samozřejmě je příprava dvou toastů nebo vaflí zároveň. Příkon 900 W by pak měl být více než dostačující i pro ugrilování masitých pokrmů.

zpět k obsahu ↑

Bezpečnost

Za nejdůležitější bezpečnostní prvek u tohoto modelu sendvičovače považujeme ochranu proti přehřátí přístroje, která u řady konkurenčních výrobků chybí.

Kromě toho však Eta Sorento 3151 disponuje kontrolním světélkem, které informuje o provozu sendvičovače, ale také o tom, že je již přístroj dostatečně zahřátý. Rovněž uzamčení rukojeti a rukojeť, která je tepelně izolovaná jsou očekávané bezpečnostní prvky, které u lepších modelů nikdy nechybí.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Každý z nás máme v redakci rád něco jiného, a tak jsme otestovali více funkcí, přesněji více typů plotýnek. Při pečení toastů jsme byli příjemně překvapeni velkým formátem desky na toasty, protože je možné koupit si i americký typ toastového chleba, který se zpravidla do běžných sendvičovačů nevešel.

Milovníci sladkého si zkusili připravit čerstvé vafle a nepřilnavost povrchu a rovnoměrné propečení si opravdu pochvalovali.

Pak jsme se rozhodli pro ty naše milovníky masa připravit něco grilovaného, pro grilovaní kuřecích prsních steaků jsme použili desku na panini a za chvilku bylo hotovo. Maso bylo šťavnaté a skvěle opečené. Věříme, že by si Eta Sorento 3151 poradila i s lososem nebo tuňákem.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Eta
Zařazení:toustovač
Typ: 4v1
Hmotnost:3,7 kg
Příkon:900 W
Materiál pláště:nerez
Povrch plotýnek:teflonový
Kontrolní světlo:ano
Vyměnitelné plotýnky:ano
Ochrana proti přehřátí:ano
Tepelně izolovaná rukojeť:ano

zpět k obsahu ↑

Fotografie

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9 Hodnocení

V rámci konkurenční nabídky se jedná o model, který má přiměřenou cenu vůči výkonu. Povedený design potěší a jedná se tak o skvělého pomocníka do domácnosti. Jediné, co je přístroji možné vytknout je kratší přívodní kabel, takže je nutné umístit sendvičovač poblíž zásuvky.

Design
9.0
Ovládání
9.5
Údržba
9.0
KLADY
 • pěkný design
 • výkon/cena
 • snadná údržba
 • nepřilnavý povrch
 • snadné ovládání
Napsat hodnocení

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Datart.

Nejprodávanější toustovače

Podobný článek, co by vás mohl zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz