Datart

Určitě už jste někdy slyšeli o opravdovém specialistovi na elektro, který nabízí pestrý sortiment a hýčká si své stálé i nové zákazníky. Datart.cz patří k předním maloobchodním prodejcům, kteří se zaměřují výhradně na spotřební elektroniku.

Hodnocení: Český obchod s elektronikou, patří mezi největší u nás. Vlastní e-shop Datart.cz a přes 100 kamenných poboček v Česku a na Slovensku. Snaží se držet servis na vysoké úrovni. Hlavně můžeme vypíchnout kvalitní dopravu spotřebičů až domů. Včetně jejich instalace. S názvem DATART Doprava.
KLADY
 • oceňuji možnost profi instalace spotřebiče
 • rychlost dodání zboží na prodejnu
 • přehlednost a dostupnost sortimentu
 • osobní kontakt s prodejcem a jejich kvalifikované doporučení nebo rady

ZÁPORY
 • některý sortiment je o dost předražený proti jiným obchodům

Přejít do e-shopu

Představení obchodníka

Vzhledem k tomu, že Datart.cz působí na českém i slovenském trhu od roku 1990, může se pochlubit opravdu bohatým portfoliem zákazníků, kteří se rádi vracejí. V prosinci 2005 se stal úplně prvním maloobchodním řetězcem, který umožnil svým zákazníkům nakupovat ve svém vlastním e-shopu a přitom i nadále poskytovat většinu služeb zdarma.

E-shop Datart.cz

E-shop Datart.cz

Přehled sortimentu

Někomu by se mohlo zdát, že když je to obchod zaměřený na elektro, tak bude nabídka skromná, což je ovšem omyl. Obchod nabízí opravdu bohatý sortiment od televizí, přes foto, kamery, telefony či výpočetní techniku, až k malým spotřebičům jako jsou žárovky, kuchyňské roboty, rýžovary atd., a také velkým spotřebičům v podobě sušiček prádla, ledniček, myček nádobí, praček a mnoho dalších např. (klimatizace, sáčky do vysavače, handsfree, sterilizátory).

Služby a ostatní

Datart.cz má 111 prodejen, z nichž je 95 v České republice a 16 jich je na Slovensku. O všechny výrobky, jejich zanesení do nabídky, výběr, prodej atd. se stará školený personál. Mezi služby patří pojištění mobilních výrobků, záruka vrácení zboží, odborná instalace (sporáky), možnost osobního vyzvednutí nebo dovoz zvoleným druhem dopravy a konečně také základní instalace spotřebičů. Potěší odvoz a ekologická likvidace vysloužilého spotřebiče, komfortní záruční servis, možnost nakupovat na splátky, různé finanční služby a dárkové karty.

Datart prodejna

Prodejna Datart 

Slevový kupon

Doprava

Obchod využívá tyto dopravce:

Platební možnosti

 • Platební Karta
 • Dobírka
 • ePlatby
 • Mojeplatba
 • Platba 24
 • iBOD

Prodejny

Datart prodejny v Praze

 • Arkády Pankrác – Na Pankráci 86, 140 00 Praha 4
 • Centrum Chodov – Roztylská 2321/19, 148 00 Praha 4
 • Zličín, Avion – Skandinávská 23, 155 00 Praha 5
 • Anděl, Nový Smíchov – Plzeňská 8, 150 00 Praha 5
 • Galerie Harfa – Českomoravská 15, 190 00 Praha 9
 • Centrum Černý Most – Chlumecká 765/5, 198 19 Praha 9
 • Eden – U Slávie 1527, 100 00 Praha 10

Datart prodejny v dalších městech

 • Centro – 3.května 1170, 763 02 Zlín 4
 • Nisa – České Mládeže 456, 460 03 Liberec
 • Olympia – Olomoucká 90, 777 00 Olomouc
 • Galerie Vaňkovka – Ve Vaňkovce 1, 619 00 Brno
 • Avion – Rudná 114/3114, 700 30 Ostrava – Zábřeh
 • Mercury – Nádražní ulice 1759, 370 01 České Budějovice
 • Masarykovo náměstí – Masarykovo náměstí 68, 586 01 Jihlava
 • Rokycanská, OC Plzeň – Rokycanská 1424/128, 301 00 Plzeň

Více informací naleznete zde

Kariéra

 • Volné pozice v Datartu najdete zde

Kontakt

Hodnocení

9 Celkové hodnocení
Váš elektro specialista

9Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9
Jednání se zákazníkem
9
Kvalita sortimentu
9
6.6Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
7.4
Jednání se zákazníkem
6.1
Kvalita sortimentu
6.4
Klady
 • oceňuji možnost profi instalace spotřebiče
 • rychlost dodání zboží na prodejnu
 • přehlednost a dostupnost sortimentu
 • skvělý zákaznický servis
Zápory
 • některý sortiment je o dost předražený proti jiným obchodům
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Zdroje: www.zbozi.cz, wikipedia.org

Lukáš Halíř

Lukáš Halíř

Mým největším koníčkem jsou knihy a literatura. Nejlépe se odreaguji pobytem v přírodě a při psaní fantasy povídek, které zatím píšu pouze do šuplíku. Kromě četby a psaní se věnuji i cyklistice nebo plavání. Na dovolenou cestuji nejraději do destinací s chladnějším podnebím, a pokud vás láká návštěva Skandinávie či Islandu, mohu vám ji jen doporučit.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

97 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 1.65
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  0

  Datart inzeruje akce, ale když si zboží objednám, tak se dozvím, že na webu mají chybu, že zboží nemají a nemohou ho doručit. Pochopil bych, že u jedné objednávky se to může stát, ale aktuálně mám u Datartu 3 otevřené objednávky, které mne Datart není schopen doručit, protože inzeruje něco co prý nemá skladem a ani nenaskladní. Jasné klamání zákazníka.

  Zápory: prodává zboží, které nemá
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. Absolutně souhlasím se všemi negativními zkušenostmi ostatních. Montáž? Dva stojící „chlapi“, kteří se dívají jak si to instaluji sama, jediné co udělali, odřeli mi práh u dveří při odvozu staré pračky, fakt pomoc:) a další objednávku vrtačky jsem po neustálém posouvání termínu zrušila a koupila jinde, kde to šlo bez problémů do dvou dnů! Závěr? Datart už nikdy a trapnou 100kč zaslanou slevu na email jsem bez poděkování smazala, to si nechte Datarte!

 3. Hrozný přístup paní na zákaznické lince. Neobdrželi jsme e-maily, které nám bylo řečeno, že dostaneme. Hrozný přístup dvou doručovatelů. Zranil jsem se při stěhování americké lednice.

  Nejhorší zážitek vůbec.

  U datart už nikdy nenakoupíme!

 4. Velká reklama na rychlé dodání v mém případě nebyl dodržen dohodnutí termín dodání. Prodejce Datart přes ombusmana konstatoval,že došlo k poruše vozidla.V nové stížnosti konstatoval že termín je předběžný a nelze ho garantovat a zodpovědnost nepříjmá!! vše bylo špatně

 5. Proč mají v TV. lživou reklamu do 3O min. nachystáme k vyzvednutí kde možná v Praze jinak skutek utek

 6. 1.65
  Přehlednost obchodu
  60
  Jednání se zákazníkem
  20
  Kvalita sortimentu
  20

  Tak jsem VIP zákazníkem v Datartu, pořad jsem nakupovali u nej, ale už nikdy více. Reklamace žehličky, posouzení na nic ale budiž. Jak tady výše někdo zmiňoval že mají dopravce asi za kačku tak byla poškozena při dopravě, ale obchod na to že nevíme v jakem stavu byla doručena. No prosím. Jednání drzé a nikoho nic nezajímá.

  Klady: Záleží na obchodě, někde lidé jsou fajn
  Zápory: Dělají vše jen aby nemuseli reklamaci uznat.
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 7. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  Špatná zkušenost: nakoupila jsem hodinky za 14000, hned po návratu domu zjistila, že nejde je zapnout a nenabíjí se, vrátila se na prodejnu, prodavač mi řekl, že musí se nabízet prez noc, nefungovalo to, hned ráno se vrátila na prodejnu a doufala, že dostanu výměnu nebo peníze, ale bylo mi řečeno, že hodinky musí posoudit servis a bude to trvat 2 týdny. Takže nemám ani hodinky, ani peníze. Hodinky potřebuji kvůli práce a sportu, ale nikoho to nezajímá.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 8. 1.65
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  0

  Do Datartu už nikdy v životě nevkrocim. Nejhorší elektro na trhu. Pračka od nich?!!! Vyhozen Ch 9000kc.Ten jejich pablb prodejce Jan ji vychvalil až do nebe. Privezli ji ve 20:15 večer. A přivezl ji prodejce který si po zavření prodejny prilepsuje rozvozem. Na fungl nový pračce cca 10 cm dlouhé škrábance. Pereme pouze na jeden program na 30 minut. Když dáme jiný program Pereme víc jak tři hodiny. Přeji upřímně Datartu to nejhorší. Vyúčtování dělalo přes 3 tisíce nedoplatek za vodu díky pračce. Nejlepší rozmlatit ji na s*****

  Přínosný(1) Nepomohl(2)You have already voted this
 9. Reply
  Iva Chaloupková 24.7.2023 v 8:36

  Objednávka lednice s mrazákem měla být dodána druhý den.Není dodána ani pátý den.klamavá reklama.V létě je to velmi nepříjemné.

 10. 2.5
  Přehlednost obchodu
  80
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  60

  Jako člověk si u vás objedná pračku a sušičku AEG s mezikusem a s poplatkem za zapojení. A ti vaši géniové to prostě NEZAPOJEJ, protože je to někde na straně 50 smluvních podmínek AEG, že Datart to nezapojuje. Tak proč to W** prodáváte? Na zákaznický lince mu slečna poradila všechno ostatní, až na to, že si to můžu zapojit sám, protože z ňákýho imbecilního důvodu to nesmíte poradit. Tak proč to W** prodáváte? Tak jsem si to zapojil sám a všechno sedí. Díky moc. Tak proč to W** prodáváte? A proč k tomu nabízíte dopravart s montáží? Tak si prodávejte jen Miele a to si montujte i s mezikusama bez omezení…

  Klady: Že jste to teda přivezli v termínu
  Zápory: AEG!!!
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
1 2 3 10

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo