Twisto

S platební službou Twisto jste se možná již setkali při výběru způsobu placení v e-shopech. Twisto na našem trhu působí již od roku 2014 a pokud ještě neznáte, nemáte s Twisto vy ani vaši známí žádné zkušenosti a jednoduše nepoužíváte tuto pokrokovou a velice oblíbenou alternativu placení, vynasnažíme se vám podrobně vysvětlit nabízené výhody které Twisto nabízí, co vlastně Twisto je, jak funguje a kde všude je možné s ním platit.

Twisto

Co je Twisto?

Služby Twisto ve své podstatě umožňují zákazníkům odložit reálnou platbu za zboží v e-shopech či ve vybraných partnerských kamenných obchodech. K dispozici má proto každý uživatel určitý limit, který je mu dispozici pro čerpání na své nákupy bez předchozí nutnosti konto, nebo nabízenou platební kartu penězi dobíjet. S Twistem můžete platbu nejen odložit nebo rozdělit na splátky, při aktivaci prémiového účtu můžete dokonce i ušetřit. Na to, jak to celé vlastně funguje, se podíváme v následujících řádcích.

Přejít na Twisto

Jak funguje Twisto?

Twisto si můžeme vyložit jako pomyslnou kreditní kartu či službu která chrání nejen vaše reálné osobní údaje, ale po určitý čas se stará o vaši peněženku. Zákazník za vybrané zboží zaplatí platbou Twisto Pay a má buď 14 dní nebo celých 45 na úhradu celé částky zpět. Možná vás nyní napadá, že nevíte, k čemu je to celé dobré a proč byste vlastně měli platbu za nákupy odkládat. My se vám to pokusíme objasnit v následujícím příkladu.

Každý, kdo již někdy nakupoval nejen po internetu se zajisté setkal s nemilou situací kdy vám přišlo, nebo jste si domů odnesli poškozené, zcela jiné, nebo nevyhovující zboží. Nepříjemné vyřizování reklamace a dožadování se svých vlastních peněz poté stojí nejen spoustu času, ale i úsilí. V případech, kdy využijete služeb Twisto Pay jste však za zboží nezaplatili svými platebními údaji a peníze které jste uhradili za zboží nebyly tak docela vaše, automaticky vám proto odpadá starost o vrácení peněz, protože vy je máte stále ve své kapse. A nejen z tohoto důvodu je služba Twisto mezi uživateli oblíbená.

Další výhodou je i služba Twisto Snap která nabízí proplacení zálohové faktury v případě, že daný obchod nenabízí platební metodu Twisto. Zálohovou fakturu tak stačí jednoduše nahrát do svého účtu, Twisto ji za vás proplatí a celá věc je u konce.

Na úhradu historicky prvního nákupu máte 15 dnů, po úspěšném uhrazení vámi zakoupeného zboží v případě registrace, se stanete ověřeným uživatelem a na každý další nákup dostanete více času, celých 45 dní. V případech, kdy nemůžete nákup uhradit v dané lhůtě, je připravena možnost úhradu odložit, je ovšem celkem logicky zpoplatněna. Na vás tedy je uhradit 10 % z celkové částky a zbylou částku můžete za poplatek odložit o další měsíc. Za každých neuhrazených 100 Kč si Twisto účtuje korun 10. Pokud se tedy stane, že nebudete moci závazek zcela uhradit, naskakují nemilé a velmi tučné pokuty, je tedy bezprostředně na místě Twisto kontaktovat bez zbytečného odkladu a celou záležitost okamžitě řešit. Na stejném principu pak fungují i Twisto splátky.

Platby nad částku 1 500 Kč můžete nechat rozdělit ve splátkový kalendář jedním jediným kliknutím. Pokud se ovšem rozhodnete služeb Twisto splátek využít, dbejte na řádné splácení a pokuste se váš účet uhradit co nejdříve. Twisto splátky nejsou co se úroků týče uživatelsky zrovna dvakrát přívětivé.

Jak založit Twisto účet?

Založit účet u Twisto je vskutku záležitost na pár minut. Online formulář na webových stránkách vás celou registrací provede a bude po vás požadovat doložení dvou osobních dokladů a zanechání kontaktu. Platit s Twistem můžete ihned po dokončení registrace. Přihlašovat se do svého účtu můžete buď skrze webové stránky nebo prostřednictvím přehledné mobilní aplikace. Deaktivace, tedy případné zrušení účtu je stejně jednoduché, stačí k tomu Twisto kontaktovat telefonicky, nebo mailem.

Poplatky za vedení účtu Twisto

Twisto může být i zcela zdarma, tato varianta ovšem nerozevírá brány všech výhod, které Twisto nabízí. První možnost účtu zdarma umožňuje pouze nákupy online, k dispozici je proto jen jedna platební možnost Twisto Pay. Varianta Twisto účtu Standard stojí měsíčně 99 Kč a umožňuje využít nákupu na třetinku, Apple Pay, Google Pay a Twisto Split. K účtu Standard obdržíte i platební kartu do Twisto obchodů.

Poslední varianta tarifu nese název Premium a stojí 199 Kč měsíčně, ta nese veškeré náležitosti jako varianta Standard ovšem s bonusem cestovního pojištění a 3 % cashbacku ze všech zahraničních plateb a zároveň snižuje poplatky za odložení splátek o polovinu. V případě placených tarifů lze na internetu pohodlně dohledat velké množství promo kódů, některé z nich dokáží odložit první platbu za účet Premium až o tři měsíce.

Výhody Twisto

Jak jsme již zmiňovali v samém úvodu, díky službě Twisto nesdělujete žádné své citlivé informace a to vnímáme v dnešní době jako obrovské plus. Nemůže se proto stát, že během placení naletíte kdejakému podvodníkovi, který by mohl zneužít vaše údaje.

Platby s Twistem jsou proto skvělou alternativou, jak se chránit při placení na internetu, tuto skutečnost potvrzuje i velké množství zkušeností reálných uživatelů kteří si vychvalují nejen eliminování podvodů. Dále musíme zdůraznit fakt, že Twisto dokáže odložit vaše platby stejně dobře jako mít přehled o vašich výdajích.

Vaše výdaje dokáže jednoduše kategorizovat a vy máte mnohem větší přehled nejen o vašich platbách ale i kategoriích za které nejvíce utrácíte, a to ve finále může vést k větším úsporám. Další výhoda služby Twisto po registraci je jednoznačně prodloužení doby splatnosti, rozdělit platbu mezi přátele za použití Twisto Split a zároveň možnost navýšení měsíčních limitů které máte k dispozici.

Shrnutí

Ve finálním shrnutí vás proto nejspíše nepřekvapí naše nadšení pro služby Twista. Twisto může být nejen přínosné v ohledu řešení reklamací, ale je i zcela bezpečné a chrání vás a vaše platební údaje. Pokud chcete Twisto vyzkoušet, rozhodně neváhejte, v tomto případě není příliš mnoho co ztratit, naopak se může stát, že si službu zamilujete a bude vaší volbou číslo jedna. Pokud se ale přece jen rozhodnete že služeb a výhod Twista nevyužijete, pamatujte, jak jednoduché je účet zrušit. Na závěr si vás dovolíme pouze upozornit, že tato platební metoda je vhodná pouze pro osoby s dobrou platební morálkou.

Přejít na Twisto


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (69 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo