Vodní pistole

Vodní pistole přinese v horkých letních dne zábavu celé rodině. Společně se svými dětmi a přáteli můžete pořádat bezpečné vodní bitvy, aniž byste se museli starat o náboje či cokoliv jiného. Vodní pistole je poměrně jednoduchá hračka, kterou můžete používat všude tam, kde je k dispozici alespoň malé množství vody.

Koupit vodní pistoli není nijak složité. Tyto hračky jsou k dostání v každém hračkářství, ale v létě je můžete zakoupit i ve stáncích, supermarketech nebo jiných obchodech. Výhodou této hračky je i relativně nízká cena. Proto mnozí nákup vodní pistole nijak neřeší a jednoduše sáhnou po prvním dostupném provedení.

Vodní pistole však mají mnoho podob a vyrábí se z různých materiálů. Proto je dobré alespoň vědět, co dnešní trh nabízí a na co se při výběru vodní pistole zaměřit.

Porovnat ceny pistolí

Nejlepší vodní pistole

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Nerf SuperSoaker Barracuda 100 % 499 Kč Zobrazit Mironet.cz
2. Nerf SuperSoaker Fortnite Pump SG 98 % 509 Kč Zobrazit Mrakyhracek.cz
3. ADDO Tornado Trooper 90 % 249 Kč Zobrazit Mall.cz

Typy

Vodní pistole jsou na trhu rozděleny podle věku dítěte. Jednoduché pistole jsou určeny dětem ve věku okolo 2 let. Nejsložitější a největší pistole pak slouží dětem od 8 let, ale i těm starším nebo dospělím.

Od 2 – 5 let

Nejmenším dětem jsou určeny pistole s menším zásobníkem a snadnou obsluhou. U těchto hraček je kladen důraz na nízkou hmotnost a snadné použití. Největší předností malých pistolí vyrobených z plastu je velmi nízká pořizovací cena. Ta se bohužel často podepisuje na kvalitě hračky. Malé pistole se mohou špatně plnit, ale některé mají poměrně tuhé ovládání, se kterým se drobná dětská ruka nemusí poradit. Proto se při výběru pistole zaměřte spíše na dražší, ale kvalitnější hračky.

Od 6 let

Starším dětem budou vyhovovat větší a propracovanější pistole s dlouhým dostřikem a větším zásobníkem. Větší pistole vzhledem připomínají samopaly a kulomety. Koupit ale můžete i pistoli s podobou dinosaura. Také v tomto případě je výrobním materiálem plast, ale větší pistole jsou na trhu zastoupeny spíše známějšími značkami, což svědčí o jejich vyšší kvalitě. Na druhou stranu však musíte počítat také s vyšší cenou.

Materiál

Drtivá většina vodních pistolí je vyrobena z plastu. Kvalita materiálu jde ruku v ruce s pořizovací cenou. Nejlevnější pistole lze zničit už při první bitvě, ty dražší ustojí i méně šetrné zacházení. Pokud kupujete pistoli jinde než ve specializovaných prodejnách, nemůžete se být kvalitou a bezpečností hračky jistí. Naopak přední výrobci používají pouze bezpečné a certifikované materiály.

Oblíbené jsou i vodní pěnové pistole. Jedná se velmi lehký pěnový tubus s pístem. Pomocí pístu do tohoto pěnového děla natáhnete vodu a můžete začít s vodní bitvou. Pěnová děla se těší velké oblibě u malých i velkých. Na trhu jsou k dostání v mnoha velikostech, přesto však zaberou poměrně malé množství místa. Výhodou pěnových děl je také velmi dobrý dostřel, velký proud vody a nízká pořizovací cena. Na rozdíl od levných plastových pistolek se na dělo můžete spolehnout v každé situaci.

Objem zásobníku

Další, k čemu je dobré přihlédnout, je kapacita zásobníku. Ta je z velké části daná určením pistole. Pistole pro malé děti mají zásobník na vodu mnohem menší než pistole pro starší. Kapacita zásobníků se pohybuje v rozmezí 100 – 1 litr vody. Největší výběr nabízí pistole, které pojmou 200 – 500 ml vody. Při výběru kapacity myslete na to, že po naplnění zásobníku stoupne hmotnost pistole, což může menším dětem ztížit její používání.

Kromě pistolí se zásobníkem lze pořídit pistole, které umožňují připojení na láhev. U těchto typů se zaměřte na kompatibilitu s danými lahvemi.

Možnosti

Vodní pistole jsou velmi jednoduché hračky, přesto některé nabízí alespoň něco navíc.

  • Prodloužená hlaveň – pistole s prodlouženou hlavou se lépe drží a pomohou vám s přesnějším mířením. Výhodou těchto pistolí je i dlouhý dostřel.
  • Pistole s vyndavacím zásobníkem – některé pistole je třeba při doplňování ponořit zcela pod vodu. Jiné mají oddělávací zásobník, který nabíjení velmi urychlí.
  • Napájení – nejdražší pistole jsou napájeny bateriemi. Součástí těchto hraček je i motorek s čerpadlem, které se postarají o velký výkon a jednoduché ovládání. Tyto pistole jsou vhodné spíše pro větší děti, protože bývají těžší.
  • Režimy střelby – mnoho propracovaných pistolí nabízí několik režimů střelby. Zvolit si můžete mezi úspornou i extrémní střelbou.

Značka

Na trhu jsou vodní pistole zastoupeny mnoha výrobci. K jednoznačně nejoblíbenějším dnes patří pistole značky Nerf. Od tohoto výrobce koupíte opravdu kvalitní a spolehlivé hračky, které nabídnou vždy něco navíc. Jejich nevýhodou je však vyšší pořizovací cena.

Velmi dobře si vedou také pistole značky Alltoys, což je jeden z největších dovozců hraček v ČR. Alltoys na trh dodává pouze certifikované hračky vyrobené z kvalitních a nezávadných materiálů. Podobně si vedou také hračky značky MacToys, Teddies, Rappa nebo Mamido. Nabídka na trhu je však mnohem větší.

Cena

Vodní pistoli koupíte za 35 – 1 800 Kč. Nejlevnější jsou pěnová děla, jejich cena začíná na cca 30 Kč. Za stejnou cenu můžete pořídit i malé plastové pistole s délkou do 20 cm. Již cena 100 Kč nabízí opravdu bohatý výběr. Pokud máte na vodní pistoli větší nároky, můžete se zaměřit na cenovou skupinu 200 – 500 Kč.

Zde již koupíte větší pistole a ve velkém jsou zastoupeny i oblíbené Nerf varianty. Nejnáročnější mohou za pistoli zaplatit více než 1 000 Kč. Ještě dražší jsou vodní pušky, které střílí opravdové vodní náboje a je vybavena nabíjecí baterií. Tyto pistole jsou určeny nejnáročnějším, které od nákupu neodradí ani cena více než 3 000 Kč.

Porovnat ceny pistolí

Otázky a odpovědi

Jaké mají vodní pistole dostřel?

Většina vodních pistolí se může pyšnit dlouhým dostřelem. Kratší dostřel nabízí malé plastové pistolky. V jejich případě si musíte vystačit s dostřelem okolo 2 metrů. Mnohem lépe na tom jsou vetší pistole a pěnová děla s dostřelem od 5 – 8 metrů. Nejkvalitnější pistole mohou protivníka zasáhnout až na vzdálenost větší než 10 metrů.

Co jsou vodní bomby?

Vodní bomby nejsou nic jiného než malé balonky naplněné vodou. Jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako klasické nafukovací balonky, ale mají mnohem menší velikost. Součástí balení je desítka až stovka těchto různě barevných balonků, ale také pumpička na vodu, která vám umožní balonek velmi jednoduše plnit. Také tato varianty přinese spoustu zábavy a je cenově velmi dostupná.

Závěr

Vodní pistole patří neodmyslitelně k létu. Díky plastovým nebo pěnovým pistolím se zásobníkem na vodu zabavíte malé i velké na dlouhou dobu. Používání pistolí je navíc bezpečné a výhodou těchto hraček je také nízká pořizovací cena. Kromě vodních pistolí můžete zakoupit pěnová děla nebo vodní bomby. Vybírat můžete z mnoha barevných kombinací, nebo koupit pistoli s podobou zvířátka.

Vodní pistole můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Naše děti chtějí pořád nějakou akci, no a přes léto není nic lepšího než vodní pistole. Koupila jsem jim všem Nerf SuperSoaker Fortnite Pump SG a vyřádí se s ní až odpadnou únavou. Jsou mokří od hlavy k patě, ale mají vždy obrovskou radost.

Přidat komentář

Recenzer
Logo