Hračky do vody

Vodní radovánky mají své specifické kouzlo. Zatímco dospělí u vody rádi relaxují nebo si naopak užívají různé adrenalinové aktivity, děti si chtějí především hrát. Vodní zábavu dětem umožňují vodní hračky, které lze používat všude, kde lze dítě posadit do vody. Díky vodním hračkám přežijete ve větším klidu horký letní den u bazénu, přírodního koupaliště i moře. Vodní hračky mohou pomoci i při pravidelném koupání ve vaně.

Při výběru každé hračky hraje důležitou roli stáří dítěte. Starší děti mají na hračky mnohem vyšší nároky než batolata, kterým se zavděčíte prakticky čímkoliv. Důležité je i to, kde budete chtít vodní hračku používat. Toto hledisko určuje nejen velikost, ale i funkčnost.

Porovnat ceny hraček do vody

 

Typy

Hračky do vody mají desítky různých podob. Nejběžnější jsou nafukovací hračky, chybět nesmí lodičky, oblíbené kačenky nebo kyblíčky s nářadím, které se používají i na pískovišti. Malé i velké potěší stříkací pistole a ve vaně mohou děti rozvíjet kreativitu díky vodním barvám.

Do vany

Koupání nemusí být všem dětem příjemné. Velká většina dětí vodu miluje, ale najde se i děti, které se vody bojí. Překonat strach z koupání mohou vhodné hračky do vany. Tyto hračky jsou pochopitelně vhodné pro každé dítě již od cca 3 měsíců věku.

 • Pěnové – tyto hračky jsou ideální pro nejmenší kojence, kteří jsou schopni hračku uchopit. Pěnové hračky jsou velmi pestré, lehoučké a měkké. Miminko si tedy nemůže hračkou nijak ublížit. Nejmenší děti vše ochutnávají, proto je v tomto případě velmi důležité koupit hračku prověřeného výrobce, který nabízí pouze certifikované a zdravotně nezávadné hračky.
 • Gumové – další skupiny tvoří gumové hračky, které potěší děti od cca 6 měsíců věku. Také tyto hračky jsou lehké a měkké. Gumové hračky na vodě plavou, pískají a dokáží vodu stříkat. Velmi oblíbené jsou hračky v podobě zvířat, chybět nesmí kačenka, ale oblíbené jsou i ryby nebo žabky.
 • Vodolepky – tyto hračky lze zařadit do skupiny pěnových hraček. S vodními nálepkami si pohrají starší děti od cca 2 let věku, které je mohou lepit na stěnu vany i okolní obklady. Vodní nálepky mají mnoho podob, menší děti potěší zvířátka, větším můžete koupit abecedu, s kterou si mohou vyhrát i dospělí. Vodolepky můžete využívat i k psaní vzkazů dalším členům rodiny. Hra s vodními nálepkami bude určitě zábavná, ale může být nebezpečná. Dítě může během lepení nálepek ve vaně uklouznout a bolestivě se zranit. Vhodné je společně s vodolepkami pořídit do vany i protiskluzovaou podložku a chybět by neměl, ani dospělí dozor.
 • Plastové hračky – z plastu se vyrábí oblíbené vodní mlýny a přelévací hračky. Tyto hračky učí děti zručnosti, vhodné jsou pro děti od cca 1 roku. Výběr plastových hraček je opravdu velký, kromě již zmíněných jsou oblíbené i plavací hračky v podobě lodiček nebo ryb. Kromě obyčejných lze koupit hračky natahovací.

Nejlepší hračky do vany:

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Yookidoo kouzelný kohoutek s ozubenými tvary 97 % 949 Kč Zobrazit Pilulka.cz
2. Playgro Zábavné lodičky do koupele 95 % 89 Kč Zobrazit Pilulka.cz
3. Tomy Chobotničky do vany 86 % 450 Kč Zobrazit Tera.cz

Do bazénu

Další skupinu hraček můžete pořídit do bazénu, nebo je vzít s sebou na koupaliště či dovolenou u moře.

 • Udice – za universální lze považovat udici, která bývá doplněna o rybářský podběrák a ryby nebo kačenky. S touto hračkou si děti vyhrají doma i v přírodě. Použít ji můžete za mokra i za sucha. Lovení ryb je zábava, která nikdy neomrzí.
 • Nafukovací – pravděpodobně nejoblíbenější venkovní hračky jsou známé nafukovačky. Kromě kruhů či rukávků, které jsou spíše bezpečnostní plaveckou pomůckou, nesmí chybět nafukovací míče, nafukovací zvířátka, lehátka nebo čluny. Oblíbené jsou i nafukovací basketbalové koše.
 • Plastové – plastové hračky využijete spíše u vody než vodě. Spoustu zábavy na písečné či kamenité pláži poskytne dětem kyblíček a další hračky z pískoviště. Na břehu si děti vyhrají i s bagry a dalšími stroji.
 • Stříkací – stříkací pistole jsou hračky, které zaujmou i starší děti nebo dospělé. Koupit je můžete v podobě různě velkých pěnových válců nebo plastových pistolí.
 • Míče – patří mezi další universální hračku. Míče se prodávají v různých velikostech a mají i různé funkce, které ovlivňuje výrobní materiál. Kromě známých nafukovacích míčů lze koupit míče vyrobené z pěnových materiálů, míče v podobě vodní bomby.
 • Pro potápěče – krátit čas si můžete i podvodní zábavou. I tato aktivita je oblíbená u malých i velkých. Pozorovat vodní svět vám pomohou potápěčské brýle, masky, šnorchl i ploutev. Potápění je velmi specifický sport a potápěčskou výstroj byste měli vybírat podle přesně daných pravidel.

Nejlepší hračky do bazénu:

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Intex 58561 Kosatka nafukovací 98 % 209 Kč Zobrazit Mall.cz
2. Intex nafukovací basketbalový koš 95 % 79 Kč Zobrazit Marimex.cz
3. Intex Plovoucí DELFÍN nafukovací 93 % 199 Kč Zobrazit Mastersport.cz

Materiál

Vodní hračky se vyrábí z různých materiálů. Dominují hračky vyrobené z plastu. Nafukovací hračky se vyrábí z různě kvalitního PVC. Zmíněny byly i hračky z gumy nebo pěny. Ať už vyberete jakýkoliv výrobní materiál, dbejte vždy na jeho zdravotní nezávadnost. Zejména v případě, kdy pořizujete hračku nejmenším dětem, měl by být materiál opatřen potřebnou certifikací, která zaručuje jeho zdravotní nezávadnost.

Značka

Jak již bylo několikrát zmíněno, hračka do vody musí být především bezpečná. O to se postará spolehlivý výrobce. Mezi oblíbené patří značka Bestway, Mondo, Intex, Simba, Teddies, FunPlay, Zoggs, Lamze, Canpol babies a mnoho dalších.

Cena

Pořizovací cena je v tomto případě velmi příznivá. Nejjednodušší gumová zvířátka nebo plastové hračky stojí necelých 100 Kč. Větší výběr nabízí cena od 100 – 500 Kč. Zde lze koupit prakticky jakoukoliv jednodušší hračku. Nejvíce zaplatíte za velké nafukovací hračky, jejichž cena může být i více než 1 000 Kč.

Porovnat ceny hraček do vody

Otázky a odpovědi

Jak vybrat nafukovací hračku?

Nafukovací hračky jsou využívány k vožení se na vodní ploše. U těchto hraček se zaměřte na nosnost, kterou není možné překročit. V opačném případě může být nafukovací hračka nebezpečná. Ačkoliv výrobci používají na výrobu nafukovacích hraček velmi kvalitní a pevné materiály, jsou nafukovačky náchylné k propíchnutí. V případě, kdy bude sloužit jako vodní vozítko, zaměřte se i na počet komor. Ve chvíli, kdy dojde k poškození jedné komory, bude mít uživatel větší možnost dostat se v bezpečí ke břehu.

Jaké další hračky lze pořídit?

Méně známé jsou speciální vodní karetní hry. Karty jsou vyrobeny z plastu a sada obsahuje menší počet karet. Zahrát si budou moci dva hráči, jejichž úkolem je pomocí sítě vylovit co nejvíce plavacích karet. Karetní hru si můžete pořídit do vany i do bazénu. Velkou novinkou jsou i plovací vaky. Speciální vak je naplněn syntetickými kuličkami a vy si tak můžete při vodních radovánkách dokonale odpočinout. Plovací vak je možné chápat spíše jako hračku pro dospělé.

Závěr

Hraček do vody je obrovské množství. Mnoho z těchto hraček lze považovat za universální a použít je můžete ve vodě i na souši. Jiné hračky jsou primárně určeny pro hru ve vodě. Ať už budete pořizovat jakoukoliv hračku, měl by pro vás být prioritní věk dítěte. Ten rozhoduje o podobě i velikosti hraček. Při výběru myslete také na zdraví dítěte a zaměřte se pouze na kvalitní certifikované výrobky.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.funbaby.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (50 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Kupujeme hračky do vody pravidelně a držíme se značek Mondo, Simba a Teddies. Každá má svá pozitiva, takže mohu doporučit všechny tři, protože mají opravdu velmi pěkné kousky.

 2. U nás frčí stříkací velryba, to je fakt největší favorit. Kupoval jsem jí kolem tří stovek a je to pecka. Malá si s tím vyhraje jako divá.

 3. Dětem jsem pořídila ponorku s vodní stanicí a vyřádí se s ní kdykoliv jsou v bazénu.

Přidat komentář

Recenzer
Logo