Nerf je populární hračka určená dětem starším 8 let. Tyto plastové zbraně však uchvátí i nejednoho dospělého a zábavu si tak může užívat celá rodina. Ačkoliv jsou na trhu k dostání zbraně různých velikostí, které na první pohled nemusí vzbuzovat vaši důvěru, že svému potomkovi pořizujete bezpečnou hračku, nemusíte se nákupu obávat.

Pistole Nerf jsou konstruovány tak, aby měly náboje minimální energii, a samotné náboje jsou pak vyrobeny z molitanu. Přesto se z hlediska bezpečnosti doporučuje při hře používat ochranné brýle.

Výběr pistole je vhodné přizpůsobit věku dítěte. Podle věku se liší ovládání pistole, velikost a hmotnost. Aby byla hračka pro dítě atraktivní, mělo by být dítě schopno pistoli snadno nabíjet a tedy používat.

Starší děti budou pravděpodobně upřednostňovat tematické pistole, které znají z oblíbených počítačových her. K těmto pistolím je možné dokupovat další příslušenství, které není kompatibilní se všemi typy. I tomuto parametru je tedy nutné věnovat pozornost.

Porovnat ceny Nerf zbraní

Nejlepší nerf

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Nerf Supersoaker Ricky Reeler 97 % 1 368 Kč Zobrazit Fitvyziva.cz
2. Nerf Elite commander RD 6 96 % 338 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Nerf N-STRIKE MODULUS IonFire 94 % 422 Kč Zobrazit Nixa.cz
4. Nerf Elite pistole střílí 2 šipky najednou 89 % 789 Kč Zobrazit Market-24.cz
5. Nerf Elite Echo CS-10 5010993729173 83 % 998 Kč Zobrazit Maxikovy-hracky

Typy

Při výběru dětské pistole Nerf narazíte na dva typy, které se liší způsobem ovládání.

  • Manuální – jednoduché ovládání, kdy je možné vystřelit na každé zmáčknutí spouště jeden náboj. Rychlost střelby tedy závisí na rychlosti, jakou je dítě schopno při střelbě vyvinout. Manuální pistole potěší především menší děti, ty větší chtějí od zbraně přece jen něco jiného. Manuální pistole jsou obecně levnější.
  • Na baterky – propracovanější pistole fungují pomocí baterií. Ty se postarají o rychlost střelby. Hra je díky těmto pistolím svižnější a zábavnější, což ocení především starší děti a dospělí. Propracovanější pistole jsou pochopitelně dražší.

Věk dítěte

Věk dítěte ovlivňuje hmotnost a velikost pistole. Ačkoliv jsou větší pistole atraktivnější, měli byste proporce dětí zohlednit. Velká pistole bude pro dítě zbytečně těžká, manipulace bude obtížnější a dítě by hračka brzo omrzela.

  • Malé děti – malým dětem jsou určeny menší a jednodušší pistole. Výběr pistolí je v současné době velký a menší zbraně mohou být stejně atraktivní jako větší modely. Z tohoto důvodu můžete malé pistole pořídit i starším dětem.
  • Starší děti – starším dětem a dospělým jsou určeny všechny dostupné modely. Zde již záleží na vkusu a také skutečností, co od pistole očekáváte. Velké pistole umožňují vložení většího počtu šipek a díky bateriovému pohonu si užijete opravdu akční zábavu.

Série Nerf zbraní

Nerf zbraně jsou vyráběny v několika sériích, předlohou se může stát celovečerní film nebo počítačová hra.

Modulus

Tato série přišla na trh jako první a poznáte ji podle typické oranžové barvy. K dostání jsou zbraně různých velikostí a přikoupit můžete poměrně velké množství dalšího příslušenství, pomocí kterého můžete stávající zbraň značně vylepšit. Tyto zbraně se vyznačují vyšší pořizovací cenou.

Mega

Pistole série Mega poznáte podle červené barvy. Také tyto pistole jsou zastoupeny menší a větší velikostí, přičemž větší velikost nabízí větší výběr. Tyto pistole nejsou kompatibilní s ostatními modely.

Zombie Strike

Kombinace zelené a oranžové barvy je typická pro zbraně této série. Na každém modelu byste měli najít i značku výrobku, což je písmeno Z, které se nachází v kruhu. Kromě klasických pistolí je možné zakoupit také Nerf kuši.

Elite

Jedná se o jeden z neoblíbenějších a poměrně dostupných Nerf blástrů. Tyto pistole kombinují modrou a oranžovou barvu. Zbraně se vyznačují přesnou střelbou i dlouhým dostřelem. Také tyto zbraně umožňují dokoupení řady dalších komponentů.

Rebelle

Zcela odlišnou podobu Nerf zbraní přináší série Rebelle. Pro tuto sérii je typická fialová, bílá a růžová barva, což z nich dělá zbraně určené spíše děvčatům. V sérii Rebelle je možné koupit kromě pistolí také kuše a atraktivní jsou především luky.

Doomlands

Také pro sérii Doomlands je typická oranžová barva, která bývá v kombinaci s černou. Tato sérii je zastoupena velkými kulomety, které pracují na baterie a nabídnou vám tak typickou kulometnou palbu. Pro tyto zbraně je typický rotační zásobník a vyšší pořizovací cena.

AccuStrike

Starším dětem jsou určeny zbraně této série, ty se vyznačují většími rozměry i hmotností. Zbraně jsou konstruovány tak, aby byly co možná nejpřesnější. Typickými barvami jsou oranžová a šedá.

Super Soaker

Zábavu si můžete užít i v bazénu a to díky sérii vodních Nerf pistolí. Místo nábojů budete na protivníka stříkat vodu, což má svoje velké výhody. V tomto případě není nutné dokupovat žádné náboje, pistole patří mezi jedny z nejlevnějších, a nejbezpečnějších. Barvami jsou v tomto případě kombinace modré, zelené, oranžové a bílé.

Náboje

Každá pistole funguje v kombinaci s náboji. Ty budete muset pravidelně dokupovat. Při nákupu je tedy vhodné zaměřit se i na toto nezbytné příslušenství.

Pořizovací cena jednotlivých nábojů se v závislosti na sérii liší. Pokud tedy nemáte na zbraň nějaké specifické požadavky, vyplatí se vám nákup zbraně, jejíž sérii nabízí ty nejlevnější náboje. Náboje je možné koupit samostatně nebo se zásobníkem.

Příslušenství

Jak jsme již zmínili, ke zbraním je možné přikoupit poměrně velké množství dalšího příslušenství. Jeho počet a rozmanitost závisí opět na tom, z jaké série je vámi vybraná zbraň.

Mezi základní příslušenství patří terč, opasek či vesta s náboji a ochranné brýle. V zápalu boje se může hodit bederní pouzdro na menší pistoli, pásek na zápěstí, do kterého je možné umístit náhradní náboje.

Velmi oblíbené jsou zaměřovače, pažby, hlavně či prodloužení na hlaveň. Dlouhá hlaveň může vypadat atraktivně, její nevýhodou je však horší jsou střelecké vlastnosti pistole. Mezi další oblíbené příslušenství patří i náhradní rukojeť. Úkolem rukojeti je snadnější ovladatelnost pistole.

Značka

V tomto případě nebudete muset volit mezi několika výrobci. Nerf pistole jsou k dostání od značky Hasbro. Tato značka se specializuje na výrobu hraček i dětských her a zastoupena je stovkami různých výrobků.

Cena

Nerf zbraně stojí od cca 150 – 2 000 Kč. K nejlevnějším patří vodní pistole, velkou nabídku je již v rozmezí 200 – 500 Kč. Do 500 Kč koupíte i menší jednoruční mechanicky ovládané pistole.

Od 500 – 1 000 Kč je možné koupit velké množství malých i velkých pistolí. Zastoupeny jsou výrobky všech sérií. Cena nejdražších pistolí překračuje i 2 000 Kč. Jedná se zpravidla a zbraně větších modelů, které jsou určeny starším dětem nebo dospělým.

Porovnat ceny Nerf zbraní

Otázky a odpovědi

Střílí pistole Nerf za roh?

Střelba tzv. za roh se poprvé objevila ve filmu Wanted. Na jeho základě přišli výrobci s edicí Rival Curve, ve které byly představeny hned 3 blastery, které mohou taktéž střílet za roh.

Taková střelba je možná díky speciálně nastavené hlavni, kterou je možné otočit a nastavit tak potřebné zakřivení střely. Hlaveň je možné otočit do stran i směrem nahoru a dolů. Tyto pistole používají ke střelbě pěnové míčky.

Jsou Neerf pistole bezpečné?

Obecně se uvádí, že se jedná o bezpečné hračky, přesto se však objevili případy, kdy došlo během hry ke zraněním. Na vině jsou šipky, které mohou zasáhnout oko útočníka.

Právě zranění očí je v tomto případě to jediné, co vás může během hry postihnout. Situace, kdy vás nebo vaše dítě zasáhne velkou rychlostí šipka, může skončit fatálně. Z tohoto důvodu se doporučuje používat ochranné brýle.

Závěr

Nerf zbraně patří k oblíbeným dětským hračkám. Tuto pistoli můžete koupit dětem od cca 6 let věku. Přestože výrobce u velkých zbraní uvádí doporučený věk 8 let, najde se mnoho dospělých fanoušků těchto pistolí.

Nerf můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


zdroje: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.7/5 (31 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

5 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Mám nerf Roughcut a je to hodně dobrý doporučuju

  2. Máme tři kluky a všichni milují Nerf, takže když se kupoval pro každého z nich dárek, byla volba jasná. Vyřádí se doma i na zahradě.

  3. Koupila jsem hračku Nerf našemu prckovi k Vánocům a mám pocit, že mu snad od té doby už přirostla k ruce, protože si s ní hraje skoro pořád. Určitě pořídíme i další druhy třeba k narozeninám nebo za vysvědčení.

  4. Můj syn tyto hračky úplně miluje :D skoro všechny typy.

  5. Super článek! Moc se mi líbí.

Přidat komentář

Recenzer
Logo