ExpressVPN

Pokud patříte mezi uživatele, kteří řeší nebo mají obavy o vlastní bezpečí při surfování po internetu, sledování streamovacích služeb, nebo při hraní herních konzolí, možná jste již slyšeli o službách, které poskytovatelé VPN nabízejí.

Jedním z největších a zároveň nejoblíbenějších poskytovatelů VPN služeb je právě ExpressVPN a to již od roku 2009. V čem se služba ExpressVPN od konkurenčních VPN liší, na jakých principech chrání vaše data a soukromí a kolik si za vlastní ochranu v online světě vlastně zaplatíte, se dozvíte již v následujících řádcích.

ExpressVPN

Co je ExpressVPN?

ExpressVPN spolehlivě šifruje data a mění unikátní IP adresy svých klientů. Klienti si tak mohou být vždy jistí, že jsou jejich citlivá data chráněna. Kromě zajištění virtuálního soukromí, ExpressVPN dokáže odblokovat i zakázaný obsah, skrýt nežádoucí reklamy a také bez obav zpřístupní blokované stránky na školní nebo pracovní síti.

Aplikace ExpressVPN funguje na všech platformách, nezáleží na tom, zda jste uživateli iOS, Mac, Android, Windows nebo Linux. ExpressVPN dokáže nasadit inkognito plášť i na váš domácí router, což zaručuje ochranu každého připojeného domácího zařízení.

Připojení VPN služby je obvykle spojováno se snížením rychlosti internetu, aby vaše surfování mohlo být bezpečné, je nejprve nutné zapnout síť virtuální, cesta po internetu proto vyžaduje minimálně jeden další spojovací bod. ExpressVPN je ovšem, nejen dle slov vlastních, opravdu expresní. Toto tvrzení taktéž podporují uživatelské recenze reálných uživatelů, ti právě zmiňují zejména bezkonkurenční a téměř nepostřehnutelné zpomalení internetu.

Přejít na web

Funkce zabezpečení ExpressVPN

Data jsou zabezpečena standardním algoritmem pro pokročilé šifrování dat AES-256, jedná se tak o šifrování které prakticky nelze prolomit a pokud by se to přece jen stalo, není třeba mít příliš velké obavy. Prolomení tohoto kódu by zabralo nejen spoustu úsilí, ale zejména času, pro dešifrování AES-256 experti udávají časový úsek až neuvěřitelných dvacet let.

Veškerá data ExpressVPN zapisuje pouze na operační paměť RAM, a to jak již známe z klasickým užíváním například notebooku, po jeho restartování jsou veškerá data ztracena. Tento příklad lze proto jednoduše aplikovat i do této problematiky. Při použití ExpressVPN jsou veškerá data po restartování navždy ztracena.

Mezi základní funkce, se kterými můžete u ExpressVPN počítat, je samozřejmě funkce kill switch. Kill switch garantuje, v momentě nezjištěného přerušení připojení VPN, okamžité přerušení internetového provozu. Funkce manažera hesel pomáhá bezpečně spravovat hesla a ukládat podrobnosti o platebních kartách. ExpressVPN nabízí i možnost funkce Threat Manager, ta blokuje veškeré aplikace a weby které by mohli komunikovat s třetími stranami, sledovat vaši aktivitu a využívat vaše data.

Tarify ExpressVPN

ExpressVPN nabízí jeden totožný tarif pro všechny, alespoň co se do obsahu týče, nezáleží tedy na tom, zda chráníte vaši domácnost nebo korporátní prostředí. Přístup ke všem funkcím a plnohodnotnému užívání je pro všechny stejný.

Dostupné jsou ovšem celkem tři cenové balíčky. Předplatné aplikace VPN je umožněno již od jednoho měsíce za necelých 13 dolarů, v přepočtu vás tak měsíc ochrany bude stát něco málo přes 300 Kč. Pokud zvolíte možnost předplacení služby na půl roku, cena se výrazně snižuje a nejvýhodnější je samozřejmě celoroční předplatné. Na jeden tarif lze připojit až osm zařízení najednou.

ExpressVPN si ovšem můžete nejdříve na 30 dní vyzkoušet, pokud vám aplikace nebude vyhovovat, jednoduše můžete žádat o zrušení členství a máte plný nárok na vrácení peněz.

Výhody a nevýhody ExpressVPN

Kvalita nabízených služeb ExpressVPN je téměř zaručena, jedná se o jednu z nejpoužívanějších virtuálních privátních sítí jejíž služeb využívá několik milionů uživatelů z celého světa.

Nevýhodou se pravděpodobně může jevit vyšší cena za služby, než je tomu u konkurenčních poskytovatelů VPN. ExpressVPN si ovšem za svou cenou jednoznačně stojí, neboť se její kvalita, kromě zaručené ochrany, odráží taktéž v již zmiňované rychlosti připojení.

Shrnutí

ExpressVPN je jedním z nejžádanějších poskytovatelů ochrany v online světě kterému se nemusíte obávat svěřit svoje data. V případě nutnosti se navíc můžete kdykoliv obrátit na uživatelskou podporu. Využít můžete online chatu, pracovníci zákaznického oddělení jsou připraveni odpovědět na veškeré dotazy v jakoukoliv hodinu a jakýkoliv den.

Z našeho pohledu se ExpressVPN jeví jako seriózní poskytovatel virtuální privátní sítě, který je sice oproti konkurenci možná dražší, ale při zvolení toho správného předplatného již není cena v porovnání s konkurencí a s faktem, že lze k jednomu účtu připojit až osm zařízení, prakticky nijak výrazná.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (111 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo