Vrhače míčků pro psy

Hra je zcela nezbytnou součástí života každého psa. Díky hře si můžete se svým psem vytvořit silnější pouto, hra psovi přinese dobrou fyzickou aktivitu a poskytne mu i mentální stimulaci. Dnešní trh nabízí velké množství hraček, které budou vyhovovat menším i větším psím plemenům. Ačkoliv výrobci přichází se stále novými podobami hraček, nejvíce radosti udělá stále obyčejný malý míček. Aportování míčků je zábava, která psa zabaví i na dlouhé hodiny. V tomto případě záleží spíše na fyzičce majitele.

S nekonečným házením míčků vám mohou pomoci vrhače míčků. Ty mají dvě zcela různé podoby. V prvním případě se jedná o jakousi plastovou naběračku, do které budete moci míček uchopit. V případě druhém se může jednat o automatický vrhač, který vaši asistenci nevyžaduje a o zábavu psa se postará zcela sám. To, které variantě dáte přednost, záleží především na vašich osobních preferencích, zvyklostech i finančních možnostech.

Porovnat ceny vrhačů

Typy

Vrhače míčků mají dvě různé podoby. Jednoduší je ruční vrhač míčků, se kterým budete míčky jednoduše házet do větší vzdálenosti. Moderní jsou pak automatické vrhače, které se vyznačují tichým chodem a nebudou nijak děsit ani bázlivější pejsky.

Ruční vrhač

Tento vrhač je znám i jako házedlo pro psy. Házedlo je jednoduchý plastový nástroj, který vám umožní větší míček snadno uchopit a odhodit do větší vzdálenosti. Díky vrhači nebude aportování tolik namáhavé a obejde se bez neustálého sklánění se pro špinavý a uslintaný míček. Díky tomu bude aportování míčků příjemné a zábavu si budete moci užívat delší dobu.

Ruční vrhače míčků jsou k dostání v několika velikostech a využít je můžete v případě různě velkých psů. Středním a malým plemenům postačí vrhač s délkou okolo 50 cm, do kterého se vejdou míčky s průměrem okolo 5 cm. U větších psů můžete využít vrhače s celkovou délkou okolo 60 cm, do kterých budete moci vložit míček s průměrem do 6,5 cm. Tento rozměr je typický pro oblíbený tenisový balonek.

Automatický vrhač míčků

V tomto případě se již jedná o větší přístroj, který vyžaduje elektrické nebo bateriové napájení. Některé přístroje umožnují využívat obě možnosti. Po zapnutí je vrhač schopen míčky odpálit do větší vzdálenosti. Většina přístrojů umožňuje nastavit několik vzdáleností odpalu. Díky tomu můžete vrhač používat doma i na zahradě. Výhodou automatických vrhačů je skutečnost, že psa zabaví zcela samostatně. Důležité je však vašeho psa naučit opětovně umísťovat míčky do patřičného otvoru. Ten je umístěn v horní části a je psovi velmi dobře dostupný. Vrhače jsou vhodné pro malé, středně velké i velké psy a jejich součástí bývá i několik míčků.

Jiné varianty

Vrhače pro psy jsou v omezeném množství dostupné i v dalších podobách. Vyzkoušet můžete jednoduchý šlapací vrhač. Ten míček vystřelí do různé vzdálenosti v závislosti na tom, jak velký tlak botou je na něho vyvinut. Zejména dětem se pak bude líbit vrhač s podobou pistole. Z něho míček jednoduše vystřelíte.

Materiál

Na výrobu vrhačů se používá různě kvalitní a odolný plast. S nižší kvalitou plastu je třeba počítat u jednoduchých ručních vrhačů. Na výrobu automatických vrhačů se pak naopak používá velmi kvalitní a odolný plast, kterému nebudou vadit i horší povětrnostní podmínky nebo déšť.

Příslušenství

V případě ručního i automatického vrhače jistě oceníte možnost dokoupit náhradní míčky. U ručních vrhačů nebývá dokoupení míčků žádný problém a použít můžete prakticky jakýkoliv míček, který se do vrhače vejde. Automatické vrhače využívají svoje speciální míčky, které by mělo být možné rovněž dokoupit. Na tuto skutečnost se však zaměřte ještě před nákupem konkrétního modelu. Výrobci u automatických vrhačů rovněž často garantují, že v kombinaci s přístrojem bude možné používat více různých podob míčků.

Kromě speciálních vrhačů pak budete moci vyzkoušet i jiné hračky v podobě házedel či přetahovadel.

Značka

Ruční vrhače míčků koupíte na mnoha různých místech. Najdete je ve specializovaných prodejnách, supermarketech i jinde. Na trhu jsou zastoupeny například značkou Karlie, Kerbl. JUKO, Flamingo, CHuckit a jinými. Pro automatický vrhač se musíte vypravit do specializované prodejny nebo ho jednoduše objednáte prostřednictvím internetu. K dostání jsou vrhače značek iFetch, PetSafe nebo SmartPet.

Cena

Pořizovací rozpětí je v tomto případě značné. Výrazně cenově dostupnější jsou ruční vrhače, jejich cena se zpravidla pohybuje v rozmezí 40 – 500 Kč. Cenový rozdíl je dán celkovou podobou hračky a kvalitou materiálu. Mnohem více zaplatíte za automatický vrhač, v jeho případě se cena pohybuje v rozmezí 2 500 – 7 000 Kč. Cenový rozdíl je dán opět samotnou podobou přístroje, ale i funkcemi a možnostmi, které budete moci využívat.

Porovnat ceny vrhačů

Otázky a odpovědi

Jak by měl vypadat ideální míček pro psa?

Součástí vrhače může být i míček, nebo můžete použít jakýkoliv jiný vhodný míček, který se do něho vejde. Přesto odborníci doporučují při výběru míčku zvážit několik parametrů. Tím nejdůležitějším je velikost míčku. Velikost by se měla odvíjet od velikosti psa a tím i velikosti psí čelisti. Pes by měl být schopen míček snadno uchopit i nosit. Klást důraz byste měli i na odolnost míčků.

Na tento faktor kladou důraz i výrobci a ve specializovaných obchodech najdete pouze vysoce odolné a velmi kvalitní míčky určené přímo psům. Míčky pak můžete vybírat i podle vzhledu. Vedle hladkých jsou k dostání i vroubkované míčky, které budou psovi při hře čistit zuby. Hodit se může i svítící míček. A k dostání jsou i interaktivní míčky, které však nemusí být vhodné pro házení vrhačem.

Proč je hra pro psa tak důležitá?

Hra psovi poskytne psychickou i fyzickou stimulaci. Díky tomu, že psa zapojíte do herních aktivit, pomůžete mu zůstat fyzicky i duševně fit. Při hře se pes zbaví stresu i možné úzkosti, a to tak, že může uvolnit nahromaděnou energii. Pravidelnou hrou můžete zmírnit i případné potíže s chováním. To nejdůležitější je pak i skutečnost, že hra výrazně posílí pouto mezi psem a člověkem. Díky hře jednoduše zlepšíte vzájemnou komunikaci i důvěru a prohloubíte emocionální propojení.

Co je gravitační vrhač míčků?

Tento přístroj není ani tak vrhačem, jako spíš kutálečem míčků. Do přístroje je třeba vložit míček, který je následně odkutálen jedním ze 3 otvorů, které jsou umístěny na dolní části vrhače. O vše potřebné se v tomto případě stará gravitace a přístroj tak nevyžaduje síťové ani bateriové napájení. Pokud je váš pes učenlivý, naučí se míčky házet do horního otvoru sám, v opačném případě bude potřebovat vaši asistenci. Součástí vrhače jsou i 3 malé míčky. Gravitační vrhač je tak určen malým a středním psům.

Závěr

Aportování míčků je pro mnoho psů neocenitelnou zábavou. Míček můžete svému psovi házet klasicky ručně, nebo můžete vyzkoušet různou podobu vrhačů. Před výběrem vrhače zvažte, kolik času pro svého psa máte a jaké jsou vaše finanční možnosti. Moderní, ale drahé jsou automatické vrhače, které mohou psa zabavit i bez vaší asistence. V jejich případě však nebudete budovat váš vzájemný vztah. Větší blízkost si užijete díky ručním vrhačům, které se naopak bez vaší asistence neobejdou. Za vaši námahu však budete obdařeni tou nejupřímnější zvířecí láskou. Poslední možností je pak pořízení obou typů a výhody jednotlivých vrhačů dle potřeby kombinovat.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. My máme na zahradě automatický vrhač míčků a je super. Hafani lítají za míčkem jako splašení a mají zábavu na celý den. Mohu jedině doporučit, pokud chcete zabavit psa.

  2. U nás to na plné čáře vyhrála Dog Fantasy puška na střílení tenisáků 58,6 cm, protože máme čtyři hafany a jsou to nadšenci pro házení míčků. Neváhala jsem a objednala jí, no je parádní a fakt funguje skvěle. Naši miláčkové jsou z toho úplně paf.

Přidat komentář

Recenzer
Logo