Vyhřívané rukavice

Vyhřívané rukavice mohou být nezbytností pro každého, kdo řeší potíže se špatným prokrvováním prstů. Tyto rukavice jsou však i pojistkou komfortu pro motorkáře, koloběžkáře, cyklisty, lyžaře, snowboardisty i jiné vyznavače různých venkovních aktivit.

Vyhřívané rukavice fungují na velmi jednoduchém principu. Základem musí být vždy vysoce kvalitní materiál s dobou izolací i membránou. Materiál se postará o to, aby bylo vyhřívání skutečně efektivní a rukavice poskytovaly onen kýžený komfort při nošení. Pokud by však bylo vyhřívání umístěno v rukavicích vyrobených z levných a nekvalitních materiálů, bude funkce ohřevu spíše zanedbatelná.

Kolem prstů rukavic jsou vedeny topné dráty a po zapnutí vyhřívání, o které se stará nabíjecí baterie, budete již po chvíli cítit ono kýžené teplo.

Vyhřívané rukavice jsou stále oblíbenější a v obchodech je můžete najít v mnoha velikostech, barvách a dvou základních podobách. To, zda zvolíte prstové rukavice nebo palčáky souvisí s činností, které se budete chtít při nošení rukavic věnovat. Jednotlivé modely se dále liší svojí výkonností, kvalitou a kapacitou baterie, která určuje délku ohřevu.

Porovnat ceny rukavic

Typy

Vyhřívané rukavice lze pořídit v několika různých typem. Podoba rukavic souvisí s činností, ke které jsou primárně určeny. Některé činnosti jednoduše vyžadují speciální rukavice, jiné modely jsou však vhodné i na běžné nošení. V základu lze koupit vyhřívané rukavice na motorku, kolo a lyže. Poslední kategorii tvoří běžné rukavice doplněné o funkci vyhřívání.

Rukavice na motorku

Na první pohled vypadají jako běžné motorkářské rukavice, k dostání jsou pouze v prstové podobě. Rukavice jsou vyrobeny tak, aby vám umožnily bezpečně řídit, nejčastěji jsou vyrobeny z pravé kůže. V jejich případě je kladen vysoký důraz na bezpečnost a funkčnost. V jejich případě nechybí různé bezpečnostní prvky a nosit je můžete prakticky za každého počasí.

Rukavice na lyže

Na lyže můžete vyrazit v masivnějších prstových rukavicích i palčácích. Oblíbenější jsou prstové rukavice, které vám poskytnou větší kontrolu při lyžování. Rukavice na lyže mívají příjemnou výstelku a při nošení jsou velmi pohodlné. Koupit je můžete v mnoha velikostech a barvách.

Rukavice na běžné nošení

Tyto rukavice jsou méně masivní, při jejich používání byste měli být schopni bezpečně vykonávat všechny běžné činnosti. Také tuto variantu lze koupit v podobě palčáků i prstových rukavic.

Velikost

Vyhřívané rukavice mohou nosit ženy i muži, ne vždy se však rukavice rozdělují na dámské a pánské. Proto je velmi důležité sledovat jejich konkrétní velikost. V základu jsou rukavice pro muže robustnější a větší, dámské rukavice jsou naopak užší a menší. Ve všech případech by však měly vámi vybrané rukavice na ruce dokonale sedět.

Vyhřívané rukavice jsou k dostání ve velikostech XXS – 3XL. Nejmenší modely mohou sedět větším dětem.

Materiál

Kvalitu a spolehlivost rukavic určuje výrobní materiál. Podoba materiálů souvisí i s typem rukavic. Moto rukavice bývají zpravidla vyrobeny z pravé kůže, která je odolná a ustojí i vyšší zátěž. Tento materiál se dokáže velmi dobře přizpůsobit tvaru ruky a nebude vás nijak omezovat v pohybu.

Rukavice pro sportovce a rukavice pro běžné nošení se zpravidla vyrábí v kombinaci různých materiálů, přičemž každý výrobce používá jiné mnohdy vlastní patentované materiály. V základu by však měly rukavice splňovat několik vlastností. Mezi ně patří větruvzdornost, nepromokavost a protiskluzová úprava.

Napájení

Nedílnou součástí vyhřívaných rukavic je zdroj napájení. O vyhřívání se zpravidla stará Li-ion baterie, které se mohou pyšnit dlouhou výdrží a jednoduchým nabíjením. Jednotlivé rukavice se liší výdrží baterie. Nejčastěji jsou k mání rukavice s kapacitou okolo 2 000 mAh, které vás mohou zahřát po dobu cca 6 hodin. Záleží však na tom, jakou zvolíte intenzitu ohřevu. Po vybití rukavice jednoduše připojíte k nabíječce, která se postará o jejich opětovné nabití.

Možnosti rukavic

Výhodou je, pokud vyhřívané rukavice umožňují nastavovat teplotní stupně. Ve většině případů budete moci vybírat ze dvou či tří možností. Tímto způsobem můžete nastavit intenzitu ohřevu i ovlivnit kapacitu baterie. Nejdéle vám budou rukavice hřát při nastavení nejmenšího stupně ohřevu, který bývá označen jako low.

Naopak nejkratší dobu ohřevu nabídnou rukavice při vysoké intenzitě high. V tomto případě budou rukavice s kapacitou 2 200 mAh hřát po dobu cca 3 hodin. Při nákupu rukavic si rovněž ověřte, jaké teploty jsou rukavice schopny dosáhnout. Nejvyšší teplota může šplhat až k hodnotám nad 50°C.

Kromě této základní funkce mohou mít rukavice speciální povrch, který vám umožní ovládat obrazovku mobilního telefonu. K dispozici můžete mít i mikrovlákno, díky kterému jednoduše vyřešíte problém se zamlženými brýlemi. Díky poutku můžete rukavice připevnit k ruce nebo lyžařské holi.

Značka

Vyhřívané rukavice nabízí několik výrobců. Mezi jedny z nejkvalitnějších patří rukavice Therm-ic, poměrně velký výběr budete mít i v případě rukavic Zanier nebo Glovii. Vyhřívané rukavice jsou k dostání i od výrobce Savior, Bezdoteku, Racer, No Fear nebo Heat Holders.

Cena

Jestliže se rozhodnete pro nákup těchto unikátních rukavic, budete se muset připravit na jejich vyšší pořizovací cenu. Cena rukavic se nejčastěji pohybuje v rozmezí 1 200 – 5 000 Kč. Koupit však můžete i rukavice s cenou vyšší než 7 000 Kč. Nejméně stojí rukavice na běžné nošení, nejvíce zaplatíte za rukavice pro motorkáře. S cenou souvisí i kvalita materiálu a výdrž baterie.

Porovnat ceny rukavic

Údržba

Vyhřívané rukavice nejsou malou investicí a jistě budete chtít, aby vám dobře sloužily co možná nejlépe. Toho dosáhnete správnou péčí nejen o samotné rukavice, ale především o akumulátor. Akumulátory jsou většinou tvořeny Li-ion baterií, která by měla být udržována pokud možno nabitá.

V nevybitém stavu by měly zůstat i akumulátory nepoužívaných rukavic, doporučuje se je ponechat na cca 50% kapacity a čas od času proces nabití zopakovat. Pokud by akumulátor zůstal dlouhou dobu vybitý, může dokonce dojít k jeho nezvratnému poškození.

Otázky a odpovědi

Jaké jsou výhody vyhřívaných rukavic?

Vyhřívané rukavice jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů a dokáží vás velmi dobře zahřát i bez ohřevu. Používat je tedy můžete i jako běžné rukavice. Díky vyhřívaným rukavicím nebudou vaše prsty promrzat a vy se tak budete moci déle věnovat svojí oblíbené venkovní aktivitě.

Mají vyhřívané rukavice nějaké nevýhody?

Vyhřívané rukavice mají i svoje nevýhody, které je vhodné před nákupem znát. Již při jejich výběru si jistě všimnete výrazně vyšší pořizovací ceny. Počítat musíte s jejich vyšší hmotností, o kterou se postará akumulátor i topný systém. Vyhřívané rukavice vyžadují náročnější a pravidelnou péči. Na rukavice budete muset myslet po celý rok.

Jak těžké jsou vyhřívané rukavice?

Vyhřívané rukavice jsou o něco těžší než klasické rukavice. Vyšší hmotnost je dána přítomností baterie a vyhřívaného systému. Celková hmotnost souvisí i s kapacitou baterie a typem rukavic. Největší hmotnost mají rukavice pro motorkáře. Jejich hmotnost může být vyšší než 600 gramů. Hmotnost sportovních a běžných rukavic je však výrazně nižší, zpravidla se hodnota pohybuje okolo 300 gramů.

Závěr

Vyhřívané rukavice využijete při mnoha venkovních aktivitách. S oblibou je nosí sportovci, velmi dobře poslouží rybářům, ale i těm, kteří vykonávají svoje povolání celoročně venku. Tyto rukavice lze koupit v podobě palčáků i prstových rukavic. K dostání jsou v dámském i pánském provedení a najdete je v mnoha velikostech.

Nejdůležitější je koupit rukavice vyrobená z dostatečně kvalitních materiálů, v tomto ohledu je směrodatná cena. Levné rukavice vás svými vlastnostmi pravděpodobně neoslní, dražší značkové rukavice však budou svoji funkci plnit více než svědomitě.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (80 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo