Zaloto

Zaloto je nový název služby dříve známé pod jménem Hypogo. Jedná se o online finančního poradce specializujícího se na hypotéky a pojištění. Návštěvníkům nabízí srovnání všech českých bank na jednom místě.

Na základě toho si můžete snadno vybrat ten nejlepší produkt za nejvýhodnější cenu. Kromě klasických hypoték si lze porovnat také refinancování, životní pojištění a tzv. americkou hypotéku.

Pokud potřebujete finanční poradenství, ale nechcete utrácet peníze za profesionála, služba Zaloto se zdá jako ideální řešení. Můžete jí ale důvěřovat? To vše probereme v následující recenzi. Vysvětlíme vám, jak tato služba funguje a jaké jsou její klady a zápory.

Přejít na Zaloto

Co je to Zaloto?

Zaloto převzalo službu Hypogo v roce 2020. Nic se ale nemění. Navázala přesně na to, co služba dosud poskytovala, dokonce převzala její kontakty. Poskytování finančního poradenství probíhá formou online a telefonicky.

Na doméně si zvolíte, jaký druh financování potřebujete zajistit a do políček vyplníte příslušné údaje. Do hodiny by se vám měl ozvat specialista (ve všední dny a během pracovní doby samozřejmě) s nabídkou těch nejvýhodnějších hypotečních úvěru či refinancování hypoték.

zaloto web

Webové stránky Zaloto

Refinancování se do světa online přesunulo poměrně nedávno, jde ale o vítanou změnou. Ušetříte si cestu do banky i velkou administrativu okolo. Vše za vás vyřeší finanční poradce Zaloto. To samé platí o hypotékách pro cizince.

Ač si spousta lidí myslí, že je pro cizince nemožné na ně dosáhnout, není tomu tak. Počítejte ale s o něco složitějším procesem, než kdyby žádal Čech. Záleží odkud cizinec je, jakou formu pobytu zde má a na mnoha dalších faktorech. Zaloto vám pomůže i v této oblasti.

Celá služba funguje zcela zdarma, tedy alespoň pro klienta. Kdo tedy poradce zaplatí? Banky ve formě provizí za zprostředkované služby. Ale nebojte se, v případě, že se během konzultace pro žádnou z možností nerozhodnete, můžete jednoduše odstoupit a nikdo po vás nebude vymáhat žádné poplatky.

Co je to americká hypotéka?

Zaloto se mimo jiné specializuje také na poskytování amerických hypoték. Tou můžete zafinancovat cokoliv, co nespadá do standardní hypotéky. Nemusíte dokládat její účel – tedy nákup nemovitosti. Vyplatí se vám například pro nákup auta, výbavu domácnosti atd. Oproti běžnému úvěru by měla mít výhodnější úrok.

Výhody

Jak už bylo řečeno, služba je zcela zdarma. Poradci jsou placeni bankami, nemusíte se tedy obávat, že ve finále zaplatíte víc, než jste původně souhlasili. Sjednávání financování online je na západě běžné, a tak se i české banky snaží držet krok a klientům poskytovat co nejlepší služby. Velkou výhodou je, že si ve finále nemusíte nic vybrat a bezplatně od jednání odstoupit.

Bezplatná asistence poradce, který vám bude vám plně k dispozici, je zajisté další silnou stránkou. Nabídne vám přehled přesně šitý na míru. V databázi mají kompletní nabídku všech hypotečních bank na českém trhu, a tak se nemusíte bát, že by vám něco uniklo. To, že vše proběhne online a po telefonu je další výhodou. Odpadnou vám tak starosti s administrativou, papírováním, dojížděním a dalšími nepříjemnostmi.

Zadání poptávky je snadné. Na doméně se rychle zorientujete. Systém vás sám bude navádět, co je potřeba vyplnit. Pokud byste si nevěděli rady, je vám k dispozici technická podpora na online chatu. Po zadání poptávky do systému už jen čekáte, až vás kontaktuje poradce. Klienti si přístup poradců chválí – kontaktují vás rychle, jsou vstřícní a se vším pomohou.

Na doméně mimo poradenství najdete další užitečné odkazy jako srovnání úroků u jednotlivých hypotečních bank a spoustu informativních článků z oblasti financování a hypoték. Vyplatí se proto přihlásit k newsletteru, zvláště pokud hledáte inspiraci.

Nevýhody

Ocenili bychom, kdyby se výsledky zobrazili hned po zadání poptávky. Zaloto musí pracovat s nějakou online databází. Do té má ale zřejmě plný přístup pouze poradce. Musíte tedy počkat na to, až vás kontaktují s nabídkami. Nemůžete si v nich listovat sami, například formou online katalogu.

Hodnocení

Online financování je skvělou alternativou k osobnímu sjednávání v bance či s poradci. Na českém trhu si teprve vydobývá své místo – v minulém roce se přes Hypogo sjednalo 1 % všech hypoték na trhu. Lze ale očekávat, že procenta v budoucnu porostou.

Online poradenství vás přes Zaloto nebude nic stát. Odborník vám navrhne nejlepší alternativy a provede vás celým procesem. Pokud budete mít zájem, pomůže vám i se sjednáním.

Oceňujeme, že se Zaloto specializuje na poměrně širokou škálu financování. A proto si zde mimo hypoték sjednáte také životní pojištění. Zaloto můžeme jednoznačně doporučit, především pokud potřebujete poradit a chcete se svěřit do rukou odborníků.

Přejít na Zaloto


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (101 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

6 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Vůbec jsem neměla s takovou službou zkušenost, ale nakonec jsem velmi ráda, že jsem na něco takového díky vašemu článku narazila. Moc děkuji za pomoc, hned jsem vyzkoušela.

  2. Nevěděl jsem, že něco takového existuje, dokud jsem náhodně nenarazil na váš zajímavý článek. Rozhodně mohu doporučit, je to pecka.

  3. Díky zaloto mám výhodné životní pojištění. S touto službou jsem velmi spokojená.

  4. Poprvé jsem se o zaloto dozvěděl ve chvíli, kdy jsme sháněli výhodnou hypotéku na financování nového domu. Byl jsem velmi spokojený a služba splnila svůj účel.

  5. Zaloto je super pomůcka, protože člověku dost rychle a snadno srovná hypotéky od různých bank. Jsem velmi spokojená.

  6. Pokud se s nimi potřebujete spojit a hypotéku chcete, vypněte si v telefonu zjišťování ID volajícího proti spamu nebo taky aplikaci Nevolejte. Z nějakého důvodu je tohle obojí má na černé listině a vyhazuje to hovor.

Přidat komentář

Recenzer
Logo