TOP produkt

GoPro HERO8 Black Edition

GoPro HERO8 Black Edition je dílem známé a velmi oblíbené americké společnosti, která je známá tím, že vyvíjí akční kamery. Hned při prvním pohledu vypadá tato outdoorová kamera spíš jako rádio, protože design není nic převratného, ale pod kapotou se skrývá skutečná paráda.

KLADY
 • Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
 • Vynikající kvalita videa
 • Vodotěsnost do 10 m (bez obalu)
 • Dobrá kvalita snímků
 • Slušná výdrž baterie
 • Množství režimů a funkcí
 • Integrovaná stabilizace obrazu
 • Jednoduché ovládání
 • Možnost ovládání hlasem i na dálku
 • Pevná a odolná konstrukce
 • Integrované držáky pro uchycení příslušenství
 • Možnost dokoupit další příslušenství

ZÁPORY
 • Vložení/vyjmutí micro SD karty je trochu náročnější
 • Vysoká pořizovací cena

S tímto přístrojem bude každý jednotlivý záběr potěšením. Přestože nedisponuje vodotěsným krytem, není to nic zvláštního, protože každý ví, že tyto kamery lze ponořit do vody tzv. na naháče, tedy tak jak jsou bez obalu. Zrovna tento model GoPro HERO8 Black Edition je vodotěsný až do hloubky 10 m. Potěší i kapacita baterie až 1 220 mAh.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Vzhledově to sice není přístroj, z jehož designu by člověk nadšením omdléval, ale rozhodně má co nabídnout. Na spodní části je vyklápěcí upevnění do systému držáků, díky čemuž odpadá potřeba rámečku. Velikost displeje je 2″, přičemž je dotykový.

Barva je černá a hmotnost jen 126 g, takže při držení v ruce nebudete téměř ani vědět, že nějakou kameru vůbec máte. Kvalita záznamu je 4K a to 3 840 x 2 160 pixelů s kvalitou snímku až 12 Mpix. Úchyty Folding Fingersa spodní straně kamery slouží rovněž pro přichycení ke stativu.

Výhodou je, že i ve chvíli, kdy je kamera připevněná, umožňuje její konstrukce, aby se člověk dostal dovnitř. Jinak vypadá dělo robustně a na dotek velmi pevně za což vděčí kovovému rámu s pogumovaným povrchem.

Funkce

U kamery GoPro HERO8 Black Edition je možný výběr vhodné čočky, ať už lineární bez zkreslení, šikoroúhlé, úzké nebo tzv. SuperView. Inovovaná funkce HyperSmooth 2.0 nabízí několik stupňů stabilizace, přičemž nechybí ani režim Boost, nebo možnost vyrovnání horizontu v aplikaci.

Skvělou vychytávkou je efekt TimeWarp, který nemusíte nijak extra nastavovat, jednoduše poklepete a můžete zrychlovat či zpomalovat. Díky SuperPhoto + HDR máte jistotu vysokého kontra a špičkové ostrosti s dokonalými detaily.

Funkce LiveBurst umí zaznamenávat 1,5 vteřiny před i po stisknutí spouště. Výběr je možný z 90 statických snímků, případně je možné sdílet jen krátký 4K klip. Pomocí Night Lapse video si můžete užívat i záběry noční krajiny či různých předmětů.

O zvuk je postaráno prostřednictvím tří mikrofonů, které mají navíc i vylepšenou redukci šumu větru, takže je zvuk daleko přirozenější i ve chvíli, kdy například natáčíte ve větší rychlosti. Super je také vychytaná aplikace GoPro App s jejíž pomoci lze natáčet, upravovat, sdílet. Appka sama vytvoří skvělá videa, která jen stačí nasdílet.

GoPro HERO8 Black Edition lze ovládat hlasem a to pomocí 14 příkazů. Když budete chtít nahrávat, stačí jen říci příkaz GoPro, start recording, nebo zapnutí kamery spustíte příkazem GoPro, turn on a další.

Příslušenství

V balení najdete kromě kamery také akumulátor, uživatelskou příručku, USB kabel a úchyt na helmu. Co se týká ostatního příslušenství, tak je možné pořídit držák GoPro Handlebar, držák na kameru GoPro Large Tube Mount, dále držák GoPro Head Stra + QuickClip, který je super, když chcete nahrávat třeba jízdu na kole a dát si kameru na cyklistickou helmu.

No a v neposlední řadě můžete koupit selfie tyč GoPfo El Grande, plovák GoPro Floaty, plovák GoPro Bite mount + floaty a také pouzdro na kameru GoPfo Protective Housing.

Parametry

Výrobce: Gopro
Provedení: akční kamera
Celkové rozlišení: 12 Mpix
Typ záznamu videokamery: paměťová karta
Úhlopříčka LCD: 2
Typ stabilizátoru: elektronický
Šířka: 66.3 mm
Výška: 48.6 mm
Hloubka: 48.6 mm
Full HD: ano
4K: ano
Akční: ano
Outdoorové: ano
Wi-Fi: ano
USB: ano
HDMI výstup: ano
Slot na paměťové karty: ano
Funkce digitálního fotoaparátu: ano
Dálkový ovladač: ne

Fotografie

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

10 Celkové hodnocení

Vůbec není důležité, jestli budete outdoorovou kameru GoPro HERO8 Black Edition používat při procházkách nebo projížďkách v parku, při horských výletech, na rybách, nebo kdekoliv jinde. Hlavní je, že snímky, které pořídíte budou úžasné a vy tak budete mít z každého pobytu venku krásnou památku a na zajímavý zážitek si pak vzpomenete vždy, když se na snímky znovu podíváte. Za nás dáváme určitě palec nahoru, protože kamera se snadno ovládá, snímky jsou dokonale ostré, čisté a opravdu krásné. Jediným mráčkem na jinak jasné obloze je vyšší pořizovací cena, ale tu vám kamera vynahradí svými vlastnostmi a funkcemi.

Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
Klady
 • pěkný design
 • vodotěsnost
 • výdrž baterie
 • kvalita snímků/videa
 • snadná manipulace
 • poměr cena/kvalita
Zápory
 • vyšší pořizovací cena
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit ji můžete např. v obchodě Smarty.cz.

Nejprodávanější sportovní kamery

Podobné články, co by vás mohli zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
 1. GoPro HERO8 Black Edition je naprosto úžasná kamera, kterou jsme si s manželem pořídili na naše výlety za dobrodružstvím. Je moc pěkná a dobře padne do ruky.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo