Amazon Prime Video

Amazon Prime Video je podobně jako Netflix či HBO Go, streamovací služba. V podstatě se to správně jmenuje Prime Video, přičemž provozovatelem je právě Amazon. V prosinci loňského roku dokonce podle statistik tato americká služba získala velké množství předplatitelů a předběhla tak HBO Go.

Stejně jako i u ostatních služeb tohoto typu potřebujete nejdříve zřídit účet a teprve poté je možné sledovat tituly, které Prime Video nabízí.

Vyzkoušet Amazon Prime Video

Představení služby

Ke spuštění došlo v září 2006 v USA pod názvem Amazon Unbox. O dva roky později, tedy roku 2008 se služba přejmenovala na Amazon Video on Demand.

V únoru 2011 se změnil název opět a tentokrát na Amazon Instant Video. Předplatitelé Amazon Prime však mohli najednou sledovat nových 5 000 filmů a televizních seriálů, které byly přidány do nabídky se změnou názvu.

Díky placené televizi, s níž Amazon uzavřel v září 2012 smlouvu, se začal filmový obsah objevovat na streamovací službě a Amazon Instant Video se tak stalo oficiálním konkurentem Netflixu.

V lednu 2015 slavilo Amazon Studios získání Zlatého Glóbusu za Nejlepší seriál, což byl ostatně první takový úspěch pro streamovací službu. Postupně se služba zdokonalovala a vymýšlela další rozšíření nabídky svých pořadů.

Nejsou to jen filmy či televizní seriály, ale také pohádky pro naše nejmenší a dokumenty. Amazon Studios vlastní například celosvětová práva na Pána prstenů.

Cena

Než se rozhodneme pro nějaký produkt či službu, vždy nás zajímá cena. Takže je jedno, jestli jde o nákup lednice, televize nebo o předplatné, pokaždé chceme vědět, kolik nás to bude stát.

Pokud jde o tarify, ty nepotřebujete. Služba Prime Video je k dispozici běžně za cenu 159 korun měsíčně, přičemž má Amazon pravidelné speciální akce, kdy je předplatné za pouhých 79 Kč.

Můžete si dokonce tuto službu vyzkoušet zdarma a to na celých 7 dní. Jediné co musíte je založit si účet a přidat do něj svou kreditní kartu. Jakmile však dokončíte registraci, je možné kartu ihned odebrat, aby náhodou nedošlo k automatickému odečtení poplatku, když skončí zkušební období a vy se rozhodnete si Prime Video nepředplácet.

Je dobré zmínit, že kromě titulů, které jsou přístupné v rámci předplatného, se zde dají najít i zpoplatněné tituly. To znamená, že pokud se na ně budete chtít podívat i jako předplatitel, musíte za ně zaplatit dodatečný příplatek ať už za koupi či vypůjčení.

Jak předplatné zrušit?

Pro zrušení předplatného služby Prime Video, stačí otevřít kartu Můj účet, zvolit možnost Ukončit předplatné a odsouhlasit. Tato služba je zároveň součástí členství Amazon Prime, takže kdo bude chtít zrušit i to musí v oddělení Členství zvolit záložku Upravit na Amazonu. Ve chvíli, když je vše ukončeno, členství se už neobnoví.

Výhody a nevýhody

Největší výhodou je jednoznačně aplikace Prime Video, díky níž můžete své oblíbené filmy sledovat i bez připojení k internetu. Jednoduše si je totiž stáhnete do iPhonu, iPadu, tabletu či do jakéhokoliv zařízení, které disponuje systémem Android.

Pak už je sledujete prostřednictvím aplikace. Sledování je možné až na třech různých zařízeních současně. Kromě aplikace vám udělá radost i fakt, že si pořady, ať už filmy, seriály nebo třeba pohádky užijete absolutně bez reklam, které často zaberou víc než samotný film, jak je tomu zvykem například u komerčních televizí.

Další výhodou je možnost si vyzkoušet tuto streamovací službu po dobu 7 dnů v rámci bezplatného zkušebního období. Dobré je i to, že členství či zkušební období můžete kdykoliv ukončit a to zcela bezplatně a v podstatě ihned. Co potěší je i nízký měsíční poplatek. To, co naopak nepotěší je minimum titulů v češtině.

Hodnocení

Přestože se o Amazon Prime video hovoří jako o dvojce, berme to tak, že je to další služba, kterou můžeme využívat za slušné peníze. V češtině je jen hrstka titulů, ale doufám, že i to se časem zlepší

Speciální akce na měsíční předplatné je malou náplastí na nepříliš bohaté nabídce filmů v českém jazyce nebo aspoň s českými titulky. Kdo miluje filmy, ten by tuto službu měl rozhodně vyzkoušet, zvlášť pokud má cizí jazyky v malíčku. Za Prime Video dáváme jeden palec nahoru a věříme, že se bude stále zdokonalovat.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.5/5 (43 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

5 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Amazon využívám již několik týdnů.Nabidka se mi velmi líbí.Vetsina vlastní tvorby má vysokou kvalitu a je doplněna tituly staršímy a známými.Titulu je dostatek na mnoho měsíců sledování a jsou stále doplňovány.Naposled výborný seriál Citadel.
  Měl jsem několik měsíců Netflix a můžu porovnat.
  Za mě 1:1.
  Aplikace Amazon Prime funguje naprosto bez chyb a plynule.
  Mohu doporučit.

 2. Vyzkoušela jsem na 7 dní a není to špatné. Momentálně mi toto zkušební období končí, tak se rozhoduji, jestli mi stojí za to, si službu ponechat.

 3. Potřebuji okamžitě zrušit, vůbec netuším,vůbec netuším jak je možné, vzestup se mi strhávají peníze za něco, co jsem si neobjednala. Pokud ano, což pochybuji, tak jedině omylem, vzestup bych na něco klikla. Prosím poraďte.

 4. Málo filmu a defakto vše v angličtině

 5. Tuhle streamovací službu používám docela často a jsem velmi spokojena.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo