Baby born

Panenky Baby Born jsou v současné době těmi nejoblíbenějšími panenkami vůbec. Baby Born je panenka, kterou můžete koupit už nejmenším holčičkám. S panenkou pak mohou vyrůstat po několik dalších let.

Panenky Baby Born přichází na trh od německého výrobce Zapf Creation. Díky mnohým funkcím se mohou panenky chovat jako opravdové miminko. Právě funkce jsou tím, co dělá panenky výjimečnými. Panenky se mohou smát, plakat, potřebovat budou přebalit i nakrmit. K panenkám pak můžete koupit i poměrně velké množství dalšího příslušenství. Holčičky tak mají opravdu důvod, proč o panenku pečovat a věnovat jim svoji pozornost.

Takovou to péči se děti mohou správně rozvíjet a naučí se lépe vnímat svět kolem sebe. Při péči o panenku dochází také k rozvoji fantazie, rozšiřuje se slovní zásoba a procvičuje jemná motorika.

Porovnat ceny panenek Baby born

Nejlepší panenky Baby born

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Zapf Baby Born Holčička s kouzelným dudlíkem 43 cm 97 % 1 399 Kč Zobrazit Tera.cz
2. Zapf Creation BABY Born Starší sestřička Česací hlava 97 % 985 Kč Zobrazit Wikyhracky.cz
3. BABY born Starší sestřička blondýnka 43 cm 94 % 1 069 Kč Zobrazit Mall.cz
4. Zapf Baby Born Soft Touch Little chlapeček 36 cm 89 % 1 199 Kč Zobrazit Nejbaby.cz
5. MaDe Panenka Adélka 40 cm 88 % 649 Kč Zobrazit Datart.cz

Typy

Panenky Baby Born zaujmou děti i dospělé svým téměř dokonalým vzhledem. Díky drobným detailům se panenky podobají miminkům. Koupit můžete panenky děvčátka i chlapečky. Pro starší děti jsou na trhu panenky Starší sestřička a bratříček. Poslední možností je pořídit panenku Česací hlavu.

Na trhu jsou tyto panenky rozděleny podle věku dítěte. Dle věku se liší nejen velikost panenky, ale i výrobní materiál, různé funkce i množství doplňků.

Od narození

Panenku můžete koupit i malému kojenci. Panenky pro nejmenší děti se vyrábí z jemného plyše a mají dokonale měkké tělo. Plnit tak mohou funkci usínáčka. Výška panenky je 18 cm a k dispozici v tomto případě nejsou žádné funkce.

Při ochutnávání hračky nehrozí dítěti žádné nebezpečí, oči i vlasy jsou do tkaniny pevně všité. Panenka je navíc velmi lehká a miminko je schopné s panenkou různě manipulovat. Součástí panenky může být i chrastítko a panenku budete moci zavěsit na postýlku, kočárek či autosedačku.

First Love

Tyto panenky jsou určeny dětem do 1 roku. Panenky jsou vysoké 30 cm. Tyto panenky již nabízí některé funkce. Většinou jsou doplněny o různé melodie nebo můžete koupit svítící verzi panenky. Do těchto panenek již můžete vkládat baterie AAA. Na trhu jsou panenky v podobě holčičky či chlapečka a koupit můžete i panenku Plaváčka.

Little Baby Born

Panenky vhodné pro děti od 2 let. Výška panenky je 36 cm. Panenky mají 7 různých funkcí, i tyto panenky fungují díky tužkovým bateriím. Little Baby Born umí pít z lahvičky, vyčůrá se do plenky, ale dokáže chodit i na nočník. Panenka dále pláče, roní slzy, a krmit ji můžete i malou lžičkou.

Po uložení do postýlky zavře oči a bude spát. Výhodou si ohebné končetiny, díky kterým zvládnou převlékání i malé děti. Součástí panenky je i základní příslušenství, balení zpravidla obsahuje, lahvičku, talířek, lžička, plenka, nočník, dudlík a dokonce rodný list. K dostání jsou i chodící panenky Malé sestřičky a také panenky mořské princezny.

Baby Born

Dětem od 3 let můžete koupit panenku Baby Born s kouzelným dudlíkem. Tyto panenky mají až 10 různých funkcí. Ty můžete spouštět nebo naopak ukončit dudlíkem. Po vložení dudlíku panenka usne, pokud budete chtít panenku vzbudit, stačí dudlíkem pootočit. Kromě toho má panenka stejné funkce jako panenky pro mladší děti. Dětem ve věku 3 let můžete pořídit i panenku Motýlí princeznu nebo Vílu.

Starší sestřička a bratříček

Větším dětem můžete pořídit právě tyto panenky. Ty se již nechovají jako malá miminka, ale mají podobné vlastnosti jako starší děti. Panenky chodí do školky, umí jezdit na kole atd. Panenky mají navíc vlasy, které mohou holčičky česat, mýt a různě upravovat.

Česací hlava

Poslední možností je panenka s podobou česací hlavy. V tomto případě můžete hlavu panenky líčit a česat. Součástí balení je i velké množství různých doplňků v podobě kartáčů, sponek, čelenek a líčidel.

Funkce

Panenky Baby Born mají řadu praktických funkcí, které jsou pro děti velice atraktivní. Pravdou však je, že čím více toho panenka nabídne, tím vyšší je její pořizovací cena.

  • Zvuky – i panenky určené nejmenším dětem vydávají různé zvuky. Jedná se o smích, pláč i první slova.
  • Pláč – velké množství panenek umí plakat a dokonce roní opravdové slzy. Těmito projevy panenka upozorňuje na svoje potřeby. Pláč utěšíte tím, že panenku pochováte, uspíte nebo třeba nakrmíte.
  • Krmení – panenky můžete krmit z lahvičky i lžičkou. Součástí panenky s touto funkcí by mělo být i příslušenství, kterým můžete panenku krmit.
  • Vyměšovací funkce – také tyto funkce jsou u panenky Baby Born zcela běžné. Panenky mohou kakat i čurat. Panenku tak bude nutné pravidelně přebalovat a učit je na nočník. Společně s panenkou se osobní hygienu učí i samotné dítě.
  • Pohybové dovednosti – panenky mohou otáčet hlavou, hýbou nohama i rukama.
  • Plavací panenka – koupací panenku můžete používat v bazénu nebo vaně.

Doplňky

K panenkám můžete přikoupit opravdu velké množství doplňků a příslušenství. Základem je různé oblečení, dudlíky a láhve. V péči o panenku budete potřebovat také kočárek, postýlku, nosítko, sedačku do auta a mnoho dalšího. Dokonce se dá říct, že panence můžete koupit to stejné jako opravdovému miminku. Větší panenku pak můžete posadit na kolo nebo koníka. Veškeré doplňky jsou velmi kvalitní, oblečení pokrývky atd. můžete prát, sušit v sušičce nebo žehlit.

Značka

Zapf Creation je značka, která dbá velice na kvalitu svých výrobků. Panenky Baby Born jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu a vinylu. Materiál je nejen na dotek velmi příjemný, ale i naprosto bezpečný. Panenku Baby Born tak můžete bez obav koupit i malým dětem, které ještě mohou mít tendenci hračku okusovat či olizovat. Tyto panenky jsou pravidelně podrobovány přísným testům a splňují veškeré normy a standardy vydané Evropskou unií.

Cena

Panenku Baby Born koupíte již od 250 Kč. Levnější jsou měkké panenky pro nejmenší nebo malé Surprise Baby Born. Do 1 000 Kč koupíte panenku česací hlavu i miminko s různými funkcemi. Součástí těchto panenek je i nějaké příslušenství. Za nejdražší panenky zaplatíte 1 500 – 2 000 Kč. Cenu pak zvyšuje další příslušenství, které pravděpodobně budete přikupovat.

Porovnat ceny panenek Baby born

Otázky a odpovědi

Jak vybrat panenku?

Na trhu najdete obrovské množství panenek. Jednu skupinu tvoří universální panenky, druhou panenky tematické. Součástí těchto panenek je i specifické příslušenství. V balení s koupací panenkou najdete vanu, ručník, župan. Novinkou jsou cyklistické panenky s kolem a dalším vybavením. Koupit můžete i panenku se skútrem, doplňky do školky atd. Výběr by mělo ovlivnit samotné dítě a jeho zaměření.

Jaké oblečení lze koupit?

Různé oblečky koupíte na panenky různých velikostí. Základem je oblečení pro miminka. Koupit můžete šatičky i oblečení pro speciální příležitosti. Panenku můžete obléct sportovně, připravit ji na kempování, farmaření i do postýlky. Kromě oblečení můžete koupit i mnoho typů bot.

Co je Baby Born Surprise?

Panenku najdete zabalenou v balíčku. Součástí panenky je i nějaké příslušenství. Panenka má podobu malého miminka, velikost panenky je 11 cm. Tyto panenky jsou určené díky malému příslušenství starším dětem, v tomto případě nemají panenky prakticky žádné doplňkové funkce. Surprise Baby Born má v současné době 3 různé podoby, na trh pravděpodobně přijdou i další varianty.

Závěr

Panenky Baby Born jsou velmi oblíbené. Na trhu jsou panenky rozděleny do skupin podle věku dítěte. Panenku v podobě měkkého usínáčka koupíte už nejmenším dětem. Starší děti si mohou hrát s panenkami, které mají různé funkce. Kromě miminek lze koupit i panenky s podobou 3 letých dětí nebo česací hlavy. Specifické jsou panenky víly, mořské panny nebo Plaváčci.

Baby born můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (57 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Osobně si myslím, že když už mám dítěti kupovat panenku, pak jedině Baby born, které vypadají opravdu úžasně. Mají moc hezké provedení a holkám se moc líbí. Objednávala jsem již několik různých panenek a kvalita byla super, takže se dala přežít i mnohdy přehnaně vysoká cena.

  2. Moje dcerka chtěla panenku Baby born, kterou by mohla každý den jinak upravovat. Takže jsem jí pořídila česací hlavu a je nadšená. Zkouší různé účesy, líčení a podobně, takže má stále zábavu.

  3. Dcerce jsem objednávala před časem Baby Born holčičku s kouzelným dudlíkem, a když přišla, vypadala ještě lépe, než na obrázku. Je opravdu kouzelná a moc krásně udělaná.

Přidat komentář

Recenzer
Logo