Panenky Barbie

Panenka Barbie je hračka, která se těší oblibě již desítky let. S první panenkou přišla na trh R. Handlerová v roce 1959. Tyto panenky jsou značkou výrobce Mattel.

Od ostatních se tyto panenky výrazně odlišují vzhledem a především postavou, což je stále předmětem různých diskuzí. Zatímco jedni by svým dětem panenku koupili, druzí se od ní zcela distancují.

Je však třeba říct, že s postupujícím časem se vzhled panenek výrazně změnil. Dnes na trhu nenajdete pouze panenky s nereálnou postavou, což je vosí pas a velká ňadra. Moderní panenky mají zcela reálné proporce a kromě oblečení pro modelky, nosí si i běžný oděv a ztvárněné jsou v mnoha různých profesích.

Výběr panenky Barbie je a není složitý. Pro mnohé kupující je zcela rozhodující cena, jiní při koupi zvažují i možné budoucí investice do hračky v podobě různého příslušenství. Kromě klasických dětských panenek pak můžete koupit i mnohé sběratelské kousky, určené i dospělým.

Porovnat ceny panenek Barbie

Nejlepší panenky Barbie

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Princess Adventure blondýnka 100 % 544 Kč Zobrazit Pompo.cz
2. Panenka 29cm mořská panna 99 % 690 Kč Zobrazit Tera.cz
3. Barbie V POHYBU rusovláska 98 % 652 Kč Zobrazit Babymall.cz
4. Princezna na královském bále 94 % 729 Kč Zobrazit Pompo.cz
5. Barbie Ken Ženich 88 % 569 Kč Zobrazit Megaknihy.cz

Typy

Pro zjednodušený výběr jsou panenky na trhu rozděleny do několika základních kategorií. Vybírat můžete mezi Barbie modelkami, další skupinu tvoří Barbie povolání. Oblíbené jsou i kategorie Rodina, Dreamtopia, Princezny a nakonec jsou to panenky pro sběratele.

Modelky

Barbínky modelky můžete dle libosti česat a převlékat. Koupit můžete mnoho různých doplňků, díky kterým bude panenka hvězdou každého večírku. V této sekci však nechybí ani některé princezny, tanečnice nebo zpěvačky.

Povolání

Velmi oblíbená je právě sekce povolání. Výběr je opravdu pestrý, k dostání je až 200 různých profesí. Tuto panenku tedy můžete vybírat podle zaměření dítěte. Oblíbené jsou lékařské profese, ale i učitelka, pilotka, sportovkyně, vědkyně nebo řidička. Ke každé profesi pak můžete přikoupit i různé doplňky.

Rodina

V rodinné kategorii najdete Barbie maminku nebo chůvu a miminko. Vybírat můžete mezi herními sety jako koupání, narozeninová párty, Kromě kombinace 2 panenek je možné koupit pouze miminko nebo panenky s podobou starších dětí, Pochopitelně i v tomto případě obsahuje set panenku a různé doplňky. Tyto panenky již mají běžné civilní oblečení. V sekci Rodina můžete najít i Barbie Chelsie a její sestru. Tato postava je známá z příběhů Pony Tale. Nechybí tedy ani panenka s koněm.

Dreamtopia

Kouzelná země krásných princezen, mořských panen a kouzelných víl. Tyto panenky mají různé funkci, moou například měnit barvu vlasů nebo ploutví. Kromě samostatných panenek lze pořídit i herní set s několika doplňky.

Sběratelské

Tato sekce obsahuje limitované verze Barbie panenek. Tyto panenky jsou vhodné pro děti i dospělé. Panenky mají výrazný módní vzhled, ale koupit můžete i retro panenku. Oblíbené jsou postavy známých osobností a nejdražší panenky nosí šaty proslulých módních návrhářů.

Věk

Panenky Barbie jsou vyrobeny z plastu a nemají žádné speciální funkce, kvůli kterým by musely být rozděleny podle věku. Každá panenka je tedy vhodná pro děti od 3 let věku. Při výběru vhodné panenky tak nehraje hlavní roli věk, ale spíše zájmy či zaměření holčičky. Pro klasické panenky Barbie je typická výška okolo 30 cm. Menší jsou pak některé speciální postavy jako Chelsie a pochopitelně děti a miminka.

Vlastnosti

Panenky Barbie jsou spíše jednodušší panenky, které nejsou nabité moderními funkcemi. Nejlevnější panenku můžete pouze převlékat. Mnohem oblíbenější jsou panenky s ohebnými klouby, které je možné používat při mnoha reálnějších situacích. V případě hrubého zacházení však může dojít k poškození kloubu.

Panenky s podobou mořské panny zpravidla mění barvu vlasů nebo ploutví. Některé princezny jsou pak doplněny o světelné efekty. Mnohé panenky umožňují kromě převleků měnit účes pomocí paruk, připevnit je možné křídla atd.

Značka

Panenky Barbie přichází z dílny amerického výrobce Mattel. Tato společnost byla založena v roce 1945 Elliotem Handlerem a Haroldem Matsonem. Značka vyrábí kromě Barbie panenek také postavy Monster High, Hot Wheels. Polly Pocket, Winx Club a další. Kluky potěší autíčka, autodráhy, dětské zbraně a další hračky.

Cena

Cena panenek Barbie začíná na necelých 200 Kč. Za tuto cenu koupíte panenku, ale i menší herní set. Oblíbené jsou i panenky s cenou okolo 500 Kč, zde již můžete koupit mořské panny měnící barvu a propracovanější panenky v krásných róbách, či s větším množstvím doplňků.

Od 1 000 Kč lze koupit panenky z limitovaných edicí i větší herní sety s různými doplňky. Dražší jsou i rodinné sety obsahující 2 – 3 panenky. Za nejdražší Barbie však můžete zaplatit i více než 3 000 Kč. Součástí tohoto herního setu je více různého příslušenství. Drahé jsou i speciální panenky z limitovaných edicí.

Porovnat ceny panenek Barbie

Otázky a odpovědi

Kde se vzala panenka Barbie?

O výrobu prvních panenek se postarali manželé Handlerovi ze Spojených států. Tito manželé vlastnili firmu a zabývali se výrobou dřevěných rámů a později přešli k výrobě dřevěného nábytku pro panenky.

Manželé Handlerovi byli rodiči dětí Barbie a Kena, jejichž jména nesou panenky dodnes. První panenky přišly z dílny firmy Mattel, kterou manželé založili společně s panem Haroldem Mattsonem. Jako první se začala v roce 1959 vyrábět Barbie, Ken přišel až v roce 1961.

Jaké doplňky lze k panence koupit?

V obchodech toho najdete opravdu mnoho. Největší oblibě se těší pravděpodobně domečky pro Barbie. Levnější domečky obsahují menší počet různých prvků, ty dražší jsou propracované do nejmenších detailů. Kromě plastových, lze koupit i luxusní dřevěné domečky. Mezi další příslušenství patří různé oblečky, auta, nábytek, bazén a mnoho dalšího.

V čem je Barbie výjimečná?

První panenky měli holčičky zejména potěšit a zabavit. Moderní panenky mají děti také mnohému naučit. Dnešní panenky mají mnoho podob a ukazují reálný svět. Kromě dokonalých panenek, můžete koupit i panenku s různými handicapy. Prodávají se panenky různých barev pleti, které pochází z doslova každého koutu světa. Kromě princezen můžete koupit panenku s běžným povoláním.

Závěr

Hračky jsou pro děti velmi důležité. Prostřednictvím hry se dítě nejen baví, ale i učí. Panenka Barbie je hračka, která může dítě v mnoha pozitivních ohledem ovlivnit nebo inspirovat.

Barbie je panenka zaměřená na různá povolání, mezilidské vztahy a zosobňuje i osoby s různými tělesnými handicapy. Panenky mají 5 různých typů postavy, 94 barev vlasů, 22 odstínů kůže a 13 barvami očí. Kromě zcela zdravích panenek jsou v zastoupení i panenky s naslouchátky, brýlemi, kožní nemocí vitiligo, a v některých zemích se prodává i Barbie na invalidním vozíku.

Panenky Barbie můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. U nás je panenka Barbie nepostradatelnou součástí pokojíčku našich dcer. Musíme vždy nový model kupovat dvakrát, aby se děvčata nehádala. Momentálně u nás frčí Barbie mořská panna, která má parádních 29 cm a je krásná.

Přidat komentář

Recenzer
Logo