Bandaletky

Bandaletky jsou ochranné pásky na stehna, které zabraňují jejich odírání. Tyto pásky svým vzhledem připomínají podvazky, při jejich nošení se budete cítit velmi dokonale žensky. Bandaletky se vyrábí z kvalitní elastické látky. Tato látka stehna jemně obepne a zabrání nepříjemnému a bolestivému tření. Kvalitní bandaletky jsou opatřeny silikonovými pásky, které zaručí, že nebude docházet k jejich padání ani rolování.

Bandaletky můžete nosit prakticky kdykoliv, když si budete chtít vyrazit v sukni nebo šatech, aniž byste se musela potit v silonkách. Bandaletky jsou ale vhodné i při sportu. Výběr bandaletek není nijak složitý, vybírat můžete z několika velikostí a barev a podob těchto praktických doplňků. Aby bandaletky správně držely, je nutné vybrat pouze správnou velikost.

Porovnat ceny bandaletek

Typy

Bandaletky nejsou tím jediným, co můžete při potížích s odíráním a pocením stehen používat. K dostání jsou i speciální protioděrové kraťasy nebo kalhoty. A poslední možností je použití protioděrového gelu.

Bandaletky

Jak již bylo řečeno, jedná se o elastické pásky, které se většinou vyrábí ve velmi svůdném designu. Tyto pásky jsou ideální při letním nošení v kombinaci se sukní nebo šaty. Bandaletky chrání vnitřní stranu stehna, díky nim nebudete muset řešit potíže s bolestivými oděrkami.

Používání bandaletek je opravdu diskrétní, schovat je můžete pod svrchním oblečením, pokud však přeci jenom vykouknou, budou díky svému vzhledu působit velmi žensky. Bandaletky jsou k dostání nejen v krajkovém, ale i hladkém provedení. Na výběr máte hned několik barev, oblíbené jsou bandaletky tělové barvy. K dostání jsou i bílé, červené, černé a čokoládové barvě.

  • Krajkové – tyto pásky jsou ideální při nošení sukní nebo šatů. Tato varianta je stylové, pro někoho však nemusí být tolik pohodlné. Jsou tedy vhodnější spíše pro krátkodobé používání, avšak najdou se pochopitelně ženy, kterým nevadí ani celodenní nošení.
  • Hladké – jsou pro mnohé pohodlnější, nezaujmou však tolik svým vzhledem. Používají se především při sportování a vodné jsou i pro celodenní nošení. Jejich výhodou je i delší životnost.

Protioděrové kraťasy

Kromě bandaletek lze proti odírání použít i krotioděrové kraťasy nebo kalhoty. U této varianty máte 100% jistotu, že vám bude výrobek pevně držet na svém místě. Kraťasy jsou ideální řešení pro ženy, které tradičním bandaletkám nedůvěřují, nebo mají větší oděrovou plochu.

Kraťasy se jednoduše obléknou a stejně jako bandaletky je lze koupit v několika velikostech i barevných variacích. Velikost tohoto doplňku budete vybírat stejně jako klasické kraťasy, důležitá je velikost naměřená přes boky.

Protioděrový gel

Poslední možností, jak zabránit bolestivým odřeninám nabízí protioděrové gely. Tyto přípravky lze použít všude tam, kde mohou oděry vznikat. Nejčastěji se jedná právě o stehna, dále jsou to ruce, prsa nebo podpaží. Tyto gely se podobají klasickému tuhému deodorantu a jeho nanášení je opravdu velmi jednoduché. Po nanesení gelu je třeba nějakou dobu počkat, než se vytvoří tenký film.

Velikost

Jediné, na co se budete muset při výběru více zaměřit je výběr správné velikosti. Ta se postará o to, aby se pásky nezařezávaly do kůže nebo naopak nepadaly. K tomu, abyste zjistili, jak velké bandaletky budete potřebovat, postačí krejčovský metr, kterým si změříte obvod stehen. Měřit budete v nejširším bodě a poté si výslednou hodnotu najdete ve velikostní tabulce.

Problém s odíráním stehen neřeší pouze silnější ženy, proto najdete bandaletky v několika různých velikostech, běžně se jedná o 5 – 7 velikostí. Nejmenší pásky jsou vhodné pro ženy s obvodem stehem 50 cm, ty největší mohou nosit ženy s obvodem stehen až 95 cm. Každý výrobce má pak trochu odlišné velikosti, tudíž není možné uvést universální velikost pro všechny.

Značka

Bandaletky lze koupit od několika výrobců. Oblíbené jsou výrobky značky Fiore, Julimex, Knittex, Mona, Unisex, Mediolano nebo Sesto Senso. Protioděrové kraťasy lze koupit od Elegance nebo Julimex. Tuhé gely jsou k dostání od Body Glide.

Cena

Bandaletky jsou cenově dostupné a jejich cenu mnohdy snižují i různé cenové akce. Díky tomu tyto pásky koupíte i za méně než 200 Kč. Nejčastěji se však cena pohybuje od 200 – 400 Kč, přičemž můžete narazit i na dražší výrobky.

Protioděrové kraťasy je možné koupit od 350 – 800 Kč. Tuhý balzám na pokožku vyjde na necelých 450 Kč. Bandaletky jsou spotřební zboží, jejich životnost se pohybuje okolo 2 let. Počítat tak musíte s brzkým nebo pozdějším opětovným nákupem.

Porovnat ceny bandaletek

Otázky a odpovědi

Jak bandaletky nosit?

Výrobci doporučují nosit bandaletky tak, aby byl šev umístěn pod zadečkem nebo na boku. Pásky by měly dokonale zakrýt celou oděrovou plochu. Mnohé ženy musí bandaletky umístit našikmo. Vždy je však důležité, aby pásky byly až pod pozadím, v případě, kdy budou umístěny výš, může docházet k jejich nežádoucímu rolování.

Jak o bandaletky pečovat?

Bandaletky lze prát v pračce pomocí šetrného programu. Použít byste měla ochranný prací sáček. Možné je pochopitelně i ruční praní. Při praní bandaletek není možné používat aviváž. K sušení nelze používat sušičku prádla. Ta může poškodit elasticitu vláken. Bandaletky, které sundáte, budou pravděpodobně srolované. Pokud tomu tak bude, je nutné je opětovně narovnat.

Je možné stehna chránit i jiným způsobem?

Vyzkoušet můžete několik doporučovaných postupů. První možností je vyzkoušet klasický dětský pudr a stejnou funkci může plnit také kamenec. Za nejspolehlivější se považuje použití pánského tuhého deodorantu, který je na rozdíl od toho dámského silnější. A spolehnout se můžete i na klasické silonky nebo stahovací prádlo.

Závěr

Bandaletky nejsou nic jiného než protioděrové elastické pásky, které chrání stehna před nežádoucím odíráním. Potřebovat je budou zejména ženy, které řeší tento problém pravidelně. Tyto pásky lze koupit v krajkovém a hladkém provedení, k dostání jsou v několika velikostech a barevných variacích.

Oblékání je velmi snadné, aby pásky plnily svoji funkci svědomitě, je nutné je uměl správně nasadit. Důležité je, aby kryly celou oděrovou plochu a nebyly umístěny až na pozadí. V tomto případě se totiž po několika krocích srolují. Druhou možností, která může být pro některé ženy příjemnější, představují protioděrové kraťasy.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.luxusnipradlo.cz, www.extraleginy.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (53 hodnocení)
​​

Eliška Vachková – autor článku

Eliška Vachková – autor článku

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Bandaletky jsem dostala pod stromeček a bylo to tak poprvé, co jsem se s takovým produktem setkala. Jsou od značky Knittex a vypadají moc dobře. Je to sice trochu nezvyk, ale jinak jsou velmi pohodlné.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo