Podvazky

Podvazky jsou součástí dámského spodního prádla. Úkolem podvazku je bezpečně udržet punčochy a zabránit jejich možnému sjíždění. Podvazek lze vzhledově přirovnat k bandaletkám, jedná se proužek doplněný gumou, který nohu obepíná. Součástí podvazků jsou i podvazkové řemínky. Podvazky se liší jejich počtem, koupit můžete variantu se 4 – 12 tahy. Tah slouží k upínání lemu punčoch.

Historie podvazků sahá do doby anglického krále Eduarda III, ale masově se rozšířil až na začátku 20. století. Dnes jsou podvazky také velmi častou součástí svatebních šatů. Konkrétně se jedná o podvazek modré barvy, který má symbolizovat čistotu a věrnost.

Podvazky mají různou podobu, známé jsou podvazky i podvazkové pásy. Narazit však můžete i na kalhotky s podvazky. Při výběru konkrétního typu podvazku je nejdůležitější vybrat správnou velikost. Důležitý je pochopitelně i výrobní materiál, který určuje funkčnost a vzhled podvazku. V obchodech najdete podvazky vhodné pro různé příležitosti.

Porovnat ceny podvazků

Typy

Podvazky jsou k dostání v několika provedením. Zásadním způsobem se liší jejich vzhled, rozhodnout se budete muset, které variantě dáte přednost. V šatníku však můžete mít i více typů tohoto svůdného prádla.

Podvazky

Klasické podvazky mají velmi často podobu tradičního svatebního věnečku, který se nasazuje na stehno. V tomto případě podvazek neslouží k uchycení punčoch. Duhou možností je jednoduchý, ale velmi svůdný podvazek s podvazkovými řemínky. Zde již bude prádlo plnit svoji hlavní funkci.

Podvazkový pás

Pás je tvořen pásem různé šířky, který se obléká přes boky. Pás můžete zapnout pomocí háčků, které znáte u podprsenek. Podvazkové pásy lze podle vzhledu rozdělit následovně.

  • Široký podvazkový pás – součástí pásu mohou být 4, 6 i více řemínku. Pás s větším počtem řemínků zabraňuje možnému kroucení punčoch a tím se postará o jejich delší životnost.
  • Tvarovací podvazkový pás – opravdu široké pásy mají navíc tvarovací funkci. S jejich pomocí můžete dosáhnout opravdu krásné siluety. Některé tyto pásy mohou připomínat klasický korzet a začínají hned pod prsy. Kratší pásy mohou tvarovat boky a pas.
  • Erotické podvazkové pásy – jsou velmi jemné pásy tvořené krajkami. V tomto případě však na každý pás plní svoji funkci dobře, a nejsou tak ideální pro běžné nošení. Erotický podvazkový pás však můžete využít při jiných příležitostech.

Podvazky s kalhotkami

Podvazkové řemínky mohou být i součástí dámských kalhotek. Velmi často jsou podvazkové řemínky odepínací a kalhotky tak využijete i při běžném nošení. Kalhotky s podvazky lze koupit v několika variantách, nejčastěji se však jedná o kalhotky typu tanga.

Velikost

Nejdůležitější je zvolit správnou velikost podvazku. Před tím, než přejdete k měření svého obvodu, musíte přesně vědět, v jaké výšce chcete podvazek nosit. Nejčastěji je podvazkový pás umístěn v pase, na tomto místě může mít rovněž formující účinek. Druhou možností je nošení pásu na bocích.

Velikost podvazkových pásů je většinou dána konfekčně. Odborníci doporučují volit velikost pásu tak, aby ho bylo možné zapnout na prostřední háček. Takto ho budete moci podle potřeby utáhnout nebo naopak povolit.

Podvazkové tahy, které jsou součástí podvazku, by měli umožnit dle potřeby měnit svoji délku. Díky tomu budete moci punčochy natahovat i povolovat podle konkrétní potřeby.

Materiál

První podvazkové pásy se vyráběli z kůže, dnes se na jejich výrobu používají i další materiály. Nejčastěji se jedná o krajku či satén. Velmi časté je i zdobení v podobě stužek. Výrobní materiál nebývá uveden u každého modelu a při samotném výběru není až tak důležitý. Důležité je zvolit správnou barvu a design. Velmi často jsou součástí podvazkového pásu i kalhotky a koupit ho můžete také jako komplet s podprsenkou.

Zapínání

Pro některé ženy může být zapínání podvazkového pásu noční můrou. Pokud budete postupovat správně, bude zapínání jednoduché a rychlé. Při zapínání stačí podsunout gumovou část pod punčochu tak, abyste viděli vystouplé kolečko. To pak protáhnete širší částí kovového zapínání. Nakonec je třeba gumovou část napnout. Tímto způsobem by měl podvazek punčochový materiál pevně držet.

Další častou otázkou je, zda se podvazkový pás zapíná pod kalhotkami nebo je lepší zapínání přes kalhotky.

  • Přes kalhotky – pokud budete zapínat podvazkový pás přes kalhotky, musíte počítat s tím, že nebudete moci kalhotky během dne jednoduše sundat. Vždy budete nejprve muset rozepnout podvazkový pás a poté teprve sundáte kalhotky. Tento způsob je tedy nepraktický a problémem bude i běžné používání záchodu.
  • Pod kalhotky – praktičtějším řešením je zapínat podvazkový pás pod kalhotkami. Odvážnější dámy nemusí kalhotky používat vůbec.

Značka

Podvazkové pásy vyrábí každý známý výrobce dámského spodního prádla. V obchodech najdete mnoho podob tohoto svůdného doplňku. Velmi oblíbené jsou podvazkové pásy Axami, Obsessive, Roza, Livia Corsetti nebo třeba COFASHION.

Cena

Podvazkový pás v podobě svatebního věnečku můžete koupit za cenu od 80 – 500 Kč. Rozdíl v ceně je dán vzhledem podvazku, značkou i výrobním materiálem. Pořizovací cena podvazkových pásů se pak pohybuje v rozmezí 300 – 2 000 Kč.

Porovnat ceny podvazků

Údržba

Podvazkové pásy nejsou nijak náročné na údržbu. Pokud však chcete, aby vám podvazkový pás vydržel, není vhodné způsob údržby podceňovat. Vždy byste měli dbát na doporučení výrobce.

Obvykle lze podvazkové pásy prát na šetrný prací program při teplotě 30°C. Při praní byste neměli používat aviváž a k sušení se nedoporučuje sušička. Součástí podvazku by měl být i ochranný sáček na praní. Některé opravdu jemné podvazky je lepší vyprat raději v ruce.

Otázky a odpovědi

V čem jsou podvazky lepší než punčochy?

Podvazkové pásy se řadí mezi sexy spodní prádlo. Tento malý kousek látky vám může zvednout sebevědomí a moderní podvazky se mohou nosit s punčochami i bez punčoch. Podvazky jsou oblíbené i díky své praktičnosti. Ve srovnání s klasickými punčochami jsou hygieničtější, protože se v nich ženy tolik nepotí.

Na co se zaměřit u klipu podvazku?

Na konci podvazkového tahu je umístěn klip podvazku. Ten by měl být složen z kovové a gumové části. Kovová část je velmi důležitá a zaručuje pevné zapnutí k punčochám. Zkontrolovat byste měli, zda se kovová část nijak neprohýbá ani jinak nedeformuje.

Levnější podvazkové pásy pevnou část mít nemusí. Nákupu takových podvazků byste se měla spíše vyhnout. Gumová část zajistí, že vás podvazek nebude při nošení nijak tlačit.

Jakou barvu by měl mít svatební podvazek?

V minulosti se tradovala, že nevěsta by na sobě měla mít ve svatební den něco modrého. Díky tomu se nejčastěji dávají podvazky v modré barvě. Dnes se však barva odvíjí od vkusu nevěsty. Stále nejžádanější jsou modré podvazky, dále se jedná o podvazky v bílé barvě, ale koupit můžete i černý, červený atd.

Styl podvazku by měl odpovídat stylu svatebních šatů. Některé dámy dávají přednost jednoduchému provedení, jiné si potrpí na luxusně zdobený kousek.

Závěr

Podvazky jsou nejčastěji vnímány jako erotický doplněk. Na trhu najdete vyzývavé erotické i jednoduché, ale praktické modely. Vybrat ten správný vzhled je čistě otázkou vkusu a příležitosti, na kterou podvazek pořizujete. Velmi důležité je však vybrat správnou velikost podvazku. Tu určuje i místo, na kterém si přejete podvazek nosit. Každý podvazkový pás by mělo být možné podle potřeby upravovat. Zajímat byste se měla i o provedení klipu či možnost nastavit podvazkový tah.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.diavera.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo