Stahovací prádlo

Snem každé ženy je mít pokud možno ideální postavu. Bohužel tento sen se splní pouze některým ženám, první z nich tvoří ženy, které mají štíhlou postavu od přírody. Další skupina žen si dokonalé křivky vypotí v tělocvičně a největší skupina žen se spolehne na stahovací prádlo. To dokáže postavu zeštíhlit i o 2 velikosti. Stahovací prádlo je vhodné pro každodenní nošení, ale spolehnout se na něho můžete pouze při speciálních příležitostech.

Stahovací prádlo odstraní potíže s povislou kůží, která vzniká důsledkem příliš rychlého zhubnutí. Ocení ho ženy po poradu nebo ženy, které nemají zpevněnou postavu. Pomocí prádla alespoň a chvíli odstraníte tukové polštářky.

Mezi nejznámější stahovací prádlo patří kalhotky. Ty jsou k dostání již řadu let. V posledních letech se však sortiment stahovacího prádla rozrostl o další kousky. Při výběru tak záleží na tom, kterou část svého těla budete chtít rychle poupravit. Aby prádlo fungovalo správně, je nutné zvolit správnou velikost. Zajímat byste se měli také o jeho materiálového složení a kvalitu určují přední výrobci.

Porovnat ceny stahovacího prádla

Typy

Pomocí stahovacího prádla budete moci zmenšit i formovat svoji postavu. Toto prádlo tak není určeno pouze silnějším ženám, používají ho i ženy štíhlé, které potřebují pomoci postavu vytvarovat. V současné době narazíte na několik různých typů oblečení, díky kterým budete moci vytvarovat oblast pasu, boků, hrudníky, stehen i hýždí.

Stahovací kalhotky

Mezi nejoblíbenější patří bezesporu stahovací kalhotky, které vyřeší potíže s vystouplým břichem a vytvarují také pozadí. Stahovací kalhotky se doporučuje používat v kombinaci s pouzdrovou sukní nebo těsnými kalhotami. K dostání jsou kalhotky několika typů, v případě jakýchkoliv je nutné vybrat správnou velikost, aby se prádlo nikde nezařezávalo a nevznikaly nevzhledné faldíky.

  • Klasické – obyčejné kalhotky sahají kousek pod pupík a tvarovat tak mohou pouze spodní část břicha nebo hýždě. Vyšší kalhotky sahají do pasu a vytvarovat mohou celé břicho, ale i pas.
  • Vysoký pas – tyto kalhotky mohou končit až pod prsy a vytvarují celý pas a břicho. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších variant. Součástí těchto i nižších kalhotek pak mohou být i různě dlouhé nohavičky. Novinkou jsou stahovací boxerky, které vytvarují větší část stehen.

Stahovací body

Praktické a pohodlné prádlo, které vytvaruje celou siluetu. Body se velmi dobře nosí, celý den nemusíte řešit jeho sjíždění nebo vyhrnování. Některé body lze dokonce obléknout i na podprsenku. Body můžete zapínat pomocí patentek, které jsou umístěny v rozkroku. Tomuto typu prádla by neměly chybět ani nastavitelná ramínka. Body se prodává ve dvou variantách a to s košíčky nebo bez košíčků. Hodí se kombinovat zejména se šaty.

Stahovací košilka

Plní prakticky tu stejnou funkci jako košilka, jeho nošení může být pro některé ženy příjemnější. Také košilka dokáže zformovat pas, břicho, boky a celý hrudník. Pokud budete chtít vytvarovat také pozadí, poohlédněte se po prodloužené verzi košilky. Výhodou košilky je snadnější oblékání.

Stahovací spodnička

Hrudník, břicho, pas, boky, hýždě a stehna můžete tvarovat díky stahovací spodničce. K dostání je ve dvou variantách. Některé spodničky mají ramínka, druhou možnost představuje spodnička s tvarem sukně, která má vysoký pas. Stahovací spodnička se skvěle hodí k plesovým nebo večerním šatům, toto prádlo se obvykle používá při speciálních příležitostech.

Stahovací legíny

Legíny nebo šortky vytvarují břicho, boky, hýždě, stehna, případně celé nohy. Záleží pouze na tom, jakou variantu prádla zvolíte. Legíny lze nosit pod kalhotami, ale jsou vhodné i pro běžné nošení nebo při tvarování postavy během sportu. Oblíbené jsou legíny s push-up efektem, které hýždě zakulatí a zvednou. Vaše pozadí tím dostane dokonalý tvar.

Stahovací podprsenka

Jedná se o sportovní typ podprsenky, která vaše ňadra ochrání před nárazy při náročných sportovních aktivitách. Pevná podprsenka prsa stáhne a zafixuje, čímž zabrání jejich bolestivému poskakování. Sportovní podprsenky nabízí několik úrovní stahování. Podprsenky s nejmenším efektem jsou vhodné i při běžném nošení, například procházkách, či venčení psa. Druhý stupeň využijete i při náročnějších aktivitách a ty s největší možností fixace udrží prsa v klidu při jakémkoliv pohybu.

Stahovací pás

Stahovací pásy jsou vhodnou pomůckou pro muže i ženy. Vybírat můžete mezi pásy zeštíhlujícími, tvarujícími, poporodními nebo bederními. Některé pásy jsou vhodné pouze pro krátkodobé, jiné i pro dlouhodobější nošení. Pásy stáhnou oblast břicha i boků a pomohou vám mimo jiné předcházet bolestem zad.

Velikost

Při výběru stahovacího prádla je nutné zvolit správnou velikost. Při výběru vhodné velikosti se však dělají stejné chyby, jako při výběru podprsenky. Drtivá většina žen má tendenci kupovat prádlo spíše větší. Dle doporučení je však nutné postupovat právě naopak a volit velikost vždy o 1 – 2 čísla menší.

Při výběru velikosti myslete na to, že prádlo se během používání trochu natáhne a ve velikostních tabulkách jsou uváděny údaje s různě velkým rozpětím, právě kvůli elasticitě materiálu.

Před tím, než se pustíte do výběru prádla, musíte zjistit svoje míry. Ty změříte pomocí krejčovského metru. Zajímat vás bude velikost měřená přes boky, v oblasti pasu a hrudníku. Tyto naměřené hodnoty pak najdete uvedeny ve velikostních tabulkách každého výrobce.

Jednotlivé rozměry se v závislosti na výrobci drobně liší. To, co platí u jednoho výrobce, nemusí platit u výrobce jiného, proto se vždy řiďte právě onou danou tabulkou. Ještě lepší je však prádlo kupovat v obchodě, kde si je můžete vyzkoušet a kde vám s výběrem správné velikosti rádi poradí.

Stupeň stažení

Stejně jako v případě sportovních podprsenek můžete i zde vybírat mezi několika stupni stažení.

  • Soft Control – prádlo s tímto označením nabízí pouze lehký stupeň tvarování a stažení. Toto prádlo je ideální pro každodenní nošení.
  • Mid Control – prádlo se středním stupněm stažení postavu více stáhne a vytvaruje. Pomocí tohoto prádla budete moci tvarovat problémové partie těla.
  • Max Control – prádlo s nejvyšším stupněm stažení může postavu zeštíhlit až o 2 velikosti. Toto prádlo není vhodné pro pravidelné používání a hodí se spíše pro příležitostné a krátkodobější nošení.

Materiál

Stahovací prádlo se vyrábí z různých materiálů. Jedná se o kvalitní materiály, které vás nebudou nijak omezovat v pohybu, přesto jsou však pevné a nošení prádla je velmi komfortní. Každý z materiálů je navíc dokonale prodyšný, takže se v prádle nebudete potit ani během letních dnů. Stahovací prádlo je pak prakticky vždy bezešvé a není tedy pod svrchním oblečením nijak viditelné. Na výrobu tohoto prádla se často používají hypoalergenní a antibakteriální materiály.

  • Elasten – umělý materiál, který vyniká elasticitou. Elasten se často kombinuje s polyamidem, výsledkem čehož vznikne funkční a dokonale prodyšný materiál. Nošení je velmi příjemné a prádlo vyrobené z elastenu vyniká pevností.
  • Polyamid – další syntetický materiál, který je výjimečně odolný a pružný. Používá se nejen na výrobu stahovacího prádla, ale i poporodních nebo tvarujících pásů. Z polyamidu se dále vyrábí funkční prádlo nebo plavky.

Značka

Stahovací prádlo koupíte prakticky od každého výrobce spodního prádla. Oblíbené je prádlo značky Mitex, Julimex, Babel, Eldar, WOLBAR, Self, Esmera, Intimissimi, Trumph, Gabriella a dalších.

Cena

Cena stahovacího prádla je různorodá. Záleží na typu i výrobci. Nejlevněji pořídíte stahovací pás nebo punčochy. V tomto případě se vejdete do 500 Kč. Do 1 000 Kč je již výběr větší. Zde najdete mnoho podob stahovacích kalhotek, podprsenek, legín i košilek.

K nejdražším patří stahovací body, spodničky a legíny. Zde může být cena vyšší než 1 000 Kč. Cenu prádla však snižují mnohé akce, které najdete zejména na internetových obchodech. Pokud na nějakou akci narazíte, můžete prádlo koupit opravdu výhodně.

Porovnat ceny stahovacího prádla

Údržba

Stahovací prádlo lze prát v pračce, použít však musíte šetrný prací program a vyhnout byste se měli aviváži. Stahovací a funkční prádlo není možné sušit v sušičce a toto prádlo se nesmí ani žehlit. Pokud budete k praní prádla používat pračku, bude vhodné použít i speciální prací pytlík. To, jakým způsobem je nutné o prádlo pečovat najdete uvedeno u každého kousku. Rady výrobce je vhodné dodržovat, protože prodloužíte jeho životnost.

Otázky a odpovědi

Jaké prádlo je ideální pod šaty?

Pod společenské šaty se doporučuje oblíknout stahovací spodničku. Spodničky mohou mít i nastavitelná ramínka a kromě postavy vykouzlí i krásný tvar prsou. Pokud zvolíte variantu bez košíčků, budete moci obléknout vaši oblíbenou podprsenku.

Co je kompresní prádlo?

Kompresní prádlo lze zařadit mezi stahovací prádlo. Také v tomto případě má prádlo za úkol zmenšit objem těla a vytvarovat nedokonalé partie. Kompresní prádlo se však používá spíše při sportu, kdy budete chtít rychleji zhubnout nebo se zbavit celulitidy.

Druhou možností je pak nosit kompresní prádlo z hlediska zdraví. V tomto případě je jeho úkolem zajistit rychlý odtok žilní krve a lymfy. Toto prádlo používají ti, kdo řeší potíže s křečovými žílami nebo otoky končetin.

Kdy nosit stahovací pás?

Stahovací pás je vhodný pro zpevnění postavy, nosit ho můžete kdykoliv během dne, ale používá se i při cvičení. Stahovací pásy mohou zmírnit bolesti zad, udržují vaše tělo ve vzpřímené pozici. Tyto pomůcky používají velmi často ženy po porodu, obzvlášť je vhodný pro ženy, které rodily císařským řezem.

Závěr

Stahovací prádlo má mnoho podob. Toto oblečení tak vybírejte v závislosti na tom, kterou část těla budete chtít vytvarovat. Pro běžné nošení jsou vhodné stahovací kalhotky a košilky. Pro zvláštní příležitosti můžete použít stahovací body nebo spodničku.

Při sportu se bude hodit stahovací podprsenka, šortky nebo legíny. Pas, břicho a boky můžete tvarovat pomocí stahovacího pásu. Při výběru stahovacího prádla je nutné zvolit správnou velikost. Vždy se řiďte doporučením, že je třeba vybírat prádlo o 1 – 2 čísla menší.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.intimidea.cz, www.pradlo-elegant.cz, www.lechaton.cz, www.perfektnipradlo.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (53 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Stahovací prádlo jsem objednávala pro svou babičku, protože potřebovala trochu srovnat faldíky, aby si mohla obléknout na oslavu svůj zamilovaný kostýmek. Musím uznat, že je to naprosto vynikající vychytávka, protože jí to prádlo krásně stáhlo, ale mohla bez problémů dýchat a necítila se jako ve svěráku.

  2. Stahovací prádlo se musí nosit často, nebo vůbec. Nejhorší je koupit si stahovací kalhotky nově, a hned si je vzít na delší dobu, třeba do divadla, to je utrpení. Když jsou větší ,zase nestahují. Nejlepší jsou elastické návleky, neškrtí jako kalhotky, ale musí se nosit s punčochami, což pod kratší sukni nejde.

Přidat komentář

Recenzer
Logo