Korzety

Korzety patří do šatníku ženy již po tisíciletí, proto se nemusíte bát, zařadit tenko kousek ani do toho svého. V minulých letech byl korzet z šatníků díky moderní době vytlačen, dnes se tam však pozvolna vrací. Korzet spadá mezi spodní prádlo, které vám umožní vypustit z hlavy všední starosti.

Díky korzetu budete moci myslet pouze sama na sebe, budete se moci cítit nejen pohodlně, ale i svůdně, elegantně a slavnostně. Pochopitelně i dnešní korzety mají stahovací funkci, poradí si s nedokonalostmi ženského těla a dopomohou vám alespoň na chvíli k dokonalé postavě.

Jestliže se rozhodnete korzet pořídit, musíte přesně vědět, za jakým účelem ho budete chtít nosit. Korzet může být součástí běžného oblečení, nosit ho můžete jako luxusní i běžné spodní prádlo. Nejdůležitější je pak vybrat správnou velikost korzetu. Součástí korzetu jsou kostice, které se vyrábí z různých materiálů.

Porovnat ceny korzetů

Typy

Korzety mají mnoho podob, koupit je můžete v provedení s ramínky i bez ramínek. Součástí korzetu mohou a nemusí být podvazky. V základu se korzety dělí podle střihu a to na variantu přes prsa a pod prsa.

  • Pod prsa – korzet lze nosit v kombinaci s oblíbenou podprsenkou
  • Přes prsa – v tomto případě nahradí korzet podprsenku. Volit můžete mezi korzety s kosticemi i bez kostic.

Dále se pak korzety rozdělují podle události. Volit můžete mezi korzetem společenským, tvarujícím, vhodným pro každodenní nošení, erotickým a svatebním. Dobře zvolený korzet by měl dokázat ukrýt nedokonalosti těla, mezi které patří nežádoucí faldy na zádech či vystouplé břicho.

  • Prádlové korzety – tyto korzety se nosí pod šaty nebo jiným oblečením.
  • Společenské – korzet lze již nosit místo trička či halenky. Velmi často jsou součástí těchto korzetů podvazky, které můžete podle potřeby odepnout. Tyto korzety bývají bohatě zdobené, což se odráží na jejich vyšší pořizovací ceně.

Velikost

Korzety se vyrábí v běžných konfekčních velikostech, toto spodní prádlo tak nemusí zdobit pouze štíhlé ženské tělo. Naopak někteří výrobci nabízí korzety i ve velikosti 5 – 6 XL.

Před tím, než půjdete korzet vybírat, je vhodné znát velikost pasu, boků i poprsí.

  • Obvod pasu – měřit byste měla těsně nad pupíkem. Při měření nezatahujte bříško ani nezadržujte dech.
  • Obvod boků – měřit budete v nejširším místě, tedy přes kyčle. Stát byste měla s nohama u sebe.
  • Obvod poprsí – obvod by měl být měřen přes nejplnější část poprsí a přes lopatky.

Jakmile budete svoje míry znát, můžete vycházet z velikostních tabulek. Pokud budete na hraně dvou velikostí, měla byste postupovat následovně. Ženy, které netrápí nadbytečné kilogramy a obvod jejich trupu je pevně daný stavbou kostí, budou muset sáhnout po větší velikosti. V případě žen s nějakým kilogramem navíc se doporučuje zvolit korzet menší velikosti. Podkožní tuk lze poměrně snadno stáhnout.

Kostice

Nedílnou součástí korzetů jsou kostice. Na jejich výrobu se používají různé materiály, které určují pohodlí při nošení i životnost korzetu.

  • Plastové kostice – jsou vhodné pro ty, kdo s korzetem začínají, protože tolik netvarují a jsou díky tomu pohodlnější. Na druhou stranu korzet s plastovými kosticemi nemusí vykouzlit vysněnou siluetu. Počítat musíte i s jejich kratší životností.
  • Spirálová kostice – vytvarovat pas dokáží spirálové kostice, které jsou považovány za zlatou střední cestu. Tyto kostice se nejlépe přizpůsobí vašemu trupu.
  • Ocelové kostice – nejvíce vaši postavu vytvaruje korzet s ocelovými kosticemi. Tyto korzety nemusí být pohodlné při dlouhodobém nošení, ale jsou nejkvalitnější a mají nejdelší životnost. Korzet s ocelovými kosticemi ukryje vystouplé bříško a schová i nedokonalosti zad.

Materiál

Na výrobu korzetů se používají různé materiály. Volba materiálu je spíše otázkou vkusu. Jednotlivé materiály se liší i v tom, při jaké příležitosti budete korzet nosit. Běžnými materiály jsou krajka, brokát, kůže, samet, satén či taft.

Na výrobu levnějších korzetů se používají také umělé materiály například polyamid a polyester. Výhodou těchto materiálů je vysoký odolnost, pevnost i stálobarevnost.

Zapínání

Korzety se zapínají různými způsoby. Velmi často pak nabízí kombinaci způsobů. Zapínání může být umístěno v přední i zadní části. Korzet lze zapnout pomocí šněrování, zipu i háčků. Výhodou šněrování je, že ho můžete velmi snadno upravovat.

Značka

Korzety koupíte v každém značkovém obchodě, který nabízí dámské spodní prádlo. Korzety spadají mezi luxusní a mnohdy i velmi vyzývavé prádlo a mnozí tak mohou mít s návštěvou obchodu problém a raději nakupují korzet prostřednictvím internetu. Jestliže však chcete mít naprostou jistotu, že vám korzet dokonale padne a jeho nošení bude příjemné, je mnohem lepší korzet před nákupem vyzkoušet. V prodejnách najdete korzety značek Avanua, LingaDore, Madonna, 7-Heaven, Marie Jo, Chilirose, či Obsessive.

Cena

Jedinou věcí, která by mohla proti korzetům hovořit, je vyšší pořizovací cena. Investice do korzetu se však jistě vyplatí, protože jeho nošení bude jistě vítaným zpestřením nejen pro ženy, ale korzet na vašem těle potěší i vašeho partnera. Cenu korzetu určuje z velké částí příležitost, při které korzet obléknete a výrobní materiál. Za dámský korzet můžete zaplatit od cca 600 – 3 000 Kč.

Porovnat ceny korzetů

Údržba

Korzety jsou specifickým prádlem a při jejich údržbě je nutné striktně dodržovat doporučení výrobce. Některé korzety lze prát v pračce na šetrný prací program. Vždy perte bez použití aviváže.

Některé korzety se pak perou zásadně v ruce a to velmi šetrně bez zbytečného mačkání. Doporučuje se ho jemně vytírat houbičkou ve vlažné vodě. Schnout by měl vždy na vzduchu. Tento kousek prádla se nikdy nežehlí, protože teplem by mohlo dojít k deformaci kostic.

Otázky a odpovědi

Jsou podvazky součástí každého korzetu?

Podvazky jsou u korzetů velmi časté, je však pochopitelně možné koupit korzet bez podvazků. Podvazky mohou být oddělávací i na pevno přišité. Velmi často lze korzet koupit v kombinaci s punčochami, kalhotkami i podvazkovým pásem.

V jakém pořadí se korzet obléká?

Nejprve je třeba obléci punčochy, následují kalhotky a na konec korzet s podvazky nebo podvazkový pás, který je nutné zapnout pod kalhotky. Díky tomu bude možné kalhotky normálně stáhnout, což ocení ženy i muži.

Jaké je základní pravidlo při výběru korzetu?

Při výběru korzetů přes prsa je nejdůležitější zvolit správnou velikost košíčků. V tomto případě není důležité, zda má žena útlou nebo plnější postavu. Součástí korzetu mohou být kostice, k dostání jsou rovněž korzety bez kostic nebo ty s push-up efektem. S výběrem správné velikosti se nebojte nechat si poradit.

Závěr

Korzet neboli šněrovačku nosili ženy již před tisíci lety. Úkolem korzetu bylo zvýraznit útlý ženský pas a vyzdvihnout přednosti poprsí. Obliba šněrovaček se do módy vrací ve vlnách. V dnešní době obliba korzetů opět roste, na což trh pochopitelně reaguje a nabídka modelů je opravdu veliká. Korzety jsou k dostání v mnoha podobách, liší se střihem, vzhledem i designem. Kromě vzhledu je nejdůležitější vybrat správnou velikost, která dokonale zvýrazní sexy křivky vašeho těla.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.lechaton.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo