Max banka

Max banka byla založena již v roce 1991 a pokud vám její název nic neříká, pravděpodobně to může být tím, že za celou dobu jejího působení se u ní událo několik změn, a to právě včetně změny užívaných názvů. V roce 2022 proběhla změna i akciového vlastníka, tím se stala Banka CREDITAS, která zároveň rozhodla o jejím novém názvu.

Max banka

Do roku 2022 tak Max banka vystupovala pod názvem Expobank CZ, v minulosti jste Max banku mohli znát i pod názvy InterBanka, BAWAG Bank CZ nebo třeba LBBW Bank CZ. Čím vás může tato převážně online banka s pouze jednou pobočkou oslovit, jaké poplatky, služby a produkty má ve své nabídce se dozvíte v následujících řádcích.

Prohlédnout si banku

Co Max banka nabízí?

Základním produktem, který otevírá bránu ke všem dalším, je běžný korunový účet Neo. Neo účet se chová jako naprostá většina jiných osobních účtů, založení a vedení účtu je zcela zdarma včetně většiny běžných operací a od jiných účtů se liší rozdílem, že je automaticky úročen 0,5 % a to na denní bází s měsíčním připsáním.

Běžný účet mohou založit i podnikatelé ve verzi pro podnikatele a firmy. Pokud chcete založit i jiný účet, než korunový Neo, má Max banka připraven běžný účet v měnách EUR, USD, GBP, CHF nebo PLN, tato verze účtu je ovšem zpoplatněna měsíčním poplatkem 50 Kč. S běžným účtem vedeným v jiných měnách, než v korunách, je dále nutné počítat i s poplatky za výběry z bankomatů nejen v České republice, ale i zahraničí. Dále Neo banka nabízí při průměrném měsíčním zůstatku minimálně 3 milionů korun i VIP konto.

Ke každému účtu získáte základní kartu Mastercard Standard. Platební karta, pakliže je vydána k Neo účtu, umožňuje výběry ze všech bankomatů po celém světě zdarma a lze k ní taktéž sjednat cestovní pojištění. Pokud již předem víte, že vaše pobyty v zahraničí jsou častější než jedna dovolená v roce, pravděpodobně využijete nabídky platební karty Mastercard Gold, jenž v základu pojištěna do celkové výše pojistného plnění 6 milionů korun, varianta Gold je měsíčně zpoplatněna částkou 350 Kč.

Vzhledem k téměř úplné absenci kamenných poboček, kdy v současnosti existuje pouze jedna v Praze, lze účet kompletně založit online za pomocí intuitivního formuláře, avšak k dokončení založení účtu je třeba provést kontrolní aktivační platbu z jiného účtu.

Další, téměř navazující produkt, který Max banka nabízí je korunový spořící účet s úrokem 6,01 %, ten lze sjednat naprosto kdykoliv a kdekoliv v internetovém bankovnictví. Spořící účet lze založit taktéž v eurech s úrokem 0,75 %. Další možností, jak nechat vaše úspory vydělávat, je založení termínovaného vkladu, který lze sjednat po dobu 6 měsíců až 5 let.

Mobilní a internetové bankovnictví

Vzhledem k samé podstatě Max banky, tedy její výhradní digitální orientaci na bankovnictví, zajisté nikoho nepřekvapí moderní internetové bankovnictví a přehledná mobilní aplikace. Internetové bankovnictví získáte automaticky se založením účtu, spravovat skrze něj můžete naprosto cokoliv. K dispozici tak na jednom místě máte kompletní přehled účtů, transakcí, můžete libovolně zadávat platební příkazy, spravovat trvalé příkazy, platební karty a zřizovat nebo rušit další produkty.

Autorizovat operace můžete v internetovém bankovnictví i bez nutnosti zadávání SMS autorizačních kódů, pokud máte v mobilním bankovnictví povolen otisku prstu či rozpoznání obličeje. Chytrá mobilní aplikace, kterou si můžete stáhnout do svého chytrého mobilu, ovšem slouží víceméně pouze k autorizaci plateb, zobrazení zůstatků na účtech a historii transakcí.

Max banka si mezeru v technické zdatnosti aplikace ohledně zadávání plateb a převodů mezi účty uvědomuje a již připravuje verzi, ve které bude všem klientům umožněno tyto platby provádět nejen v internetovém bankovnictví, ale právě v mobilní aplikaci. Žel momentálně není znám ani přibližný datum kdy vývoj této verze bude dokončen.

Shrnutí

Max banka je tuzemskou bankou s dlouhodobou tradicí, která pravděpodobně uspokojí potřeby méně náročné klientely, kterou zaujme převážně svou jednoduchostí a oproti konkurenci i poměrně vysokými úroky na spořicím účtu. Ve finálním shrnutí hodnotíme Max banku kladně, i přesto že již existuje pouze jedna kamenná pobočka se rozhodně nemusíte obávat špatné komunikace se zákaznickým centrem.

Max banku můžete kontaktovat v pracovních hodinách od pondělí do pátku, v případě závažnějších problémů, jako je ztráta platební karty, je k dispozici nonstop telefonní linka. Pokud upřednostňujete písemnou formu pokládání dotazů či řešení problémů, samozřejmě je vám kdykoliv umožněno banku kontaktovat skrze e-mail či za pomocí kontaktního formuláře. Pokud se rozhodnete navštívit kamennou pobočky, je nutné se předem objednat.

Pokud hledáte banku, která vám nabídne běžný účet s úrokem, dále má poměrně výhodný úrok na spořícím účtu i termínovaných vkladech, poté může být Max banka vaší pravou volbou. Je ovšem třeba předem počítat se skutečností, že se jedná výhradně o online banku a vaše potřebná znalost a zkušenost technologiemi je proto brána jako samozřejmost. V případě, kdy mezi vaše požadavky na bankovní instituci spadá i možnost čerpání spotřebitelského úvěru, hypotéky, nebo zřízení finanční rezervy, pak vám Max banka rozhodně stačit nebude, neboť v současnosti žádný ze zmíněných bankovních produktů nenabízí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (66 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo