UniCredit Bank

Již od roku 2007 je UniCredit Bank stabilní bankou působící na území České republiky. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. je členem celoevropské komerční banky, skupiny UniCredit a v současné době dokáže obsloužit klienty nejen z řad živnostníků, korporátních firem a občanů.

UniCredit Bank

Pokud hledáte odpověď na otázku, zda i vám má UniCredit Bank co nabídnout, odpověď můžete nalézt již v následujících řádcích naší recenze. V recenzi se, mimo jiné, věnujeme i shrnutí nabízených produktů a služeb, internetovému a mobilnímu bankovnictví a všem službám, které může běžný občan očekávat.

Prohlédnout si banku

Co UniCredit Bank nabízí?

Z hlediska produktů a služeb toho nabízí UniCredit Bank opravdu velké množství, samozřejmě v závislosti na povaze samotného klienta. Pro běžného občana má připraveny 3 typy běžných účtů, každý z nich nabízí spoření s úrokovou sazbou až 6 %. Pouze varianta účtu START, jenž lze sjednat pro občany starší 15 let, nenese žádné měsíční poplatky.

Všechny osobní účty umožňují bezplatné výběry z bankomatů UniCredit nejen v České republice, ale i v zahraničí. Běžný účet OPEN je měsíčně zpoplatněn částkou 89 Kč, dostupný je všem občanům od 18 let a lze k němu sjednat jednu platební kartu. Naopak účet TOP s měsíčním poplatkem 299 Kč je umožňuje vlastnit až dvě platební karty, lze ho vést ve světových měnách EUR i USD a v případě splnění měsíčního bezhotovostního kreditního obratu nad 40 000 Kč je poplatku z vedení účtu osvobozen.

Varianty účtů TOP a OPEN jsou navíc obohaceny o neomezené výběry ze všech bankomatů, cestovní pojištění, pojištění osobních věcí a nákupů na internetu. Z nabídky úvěrových produktů má UniCredit Bank k dispozici kontokorentní rezervu, kreditní karty, hypotéky a samozřejmě půjčky. Půjčky i hypotéky můžete s UniCredit taktéž refinancovat.

UniCredit Bank v oblasti spoření nabízí sjednání životního, majetkového, cestovního a doplňkového pojištění včetně pojištění vozidel. Pro klienty, kteří mají v plánu zúročit své volné finanční prostředky, si UniCredit připravila možnost založení spořícího účtu SAVE, se kterým můžete úročit vklady sazbou 2,5 % do výše 500 tis. Kč a jeho založení i vedení je zcela zdarma. Peníze si ze svého spořicího účtu můžete kdykoliv znovu převést na osobní účet. Samozřejmostí jsou i termínované vklady, pravidelné či jednorázové investice.

UniCredit Bank disponuje po České republice poměrně rozsáhlou sítí poboček i bankomatů. Kamennou pobočku můžete navštívit v případě potřeby dle vašeho uvážení bez nutnosti předchozí domluvy. Kontaktovat můžete zákaznické centrum po telefonu, a to denně včetně víkendů a svátků.

Zajímavostí je, že pokud zrovna nemáte čas vyhledávat odpovědi na otázky například ve svém mobilním bankovnictví a situace vám neumožňuje ani hovořit se zákaznickou podporou, můžete využít možnost nahrát vzkaz. Kontaktovat pracovníka UniCredit Bank můžete i prostřednictvím intuitivního kontaktního formuláře či využít možnosti e-mailové komunikace. Pokud se ovšem rozhodnete vyřizovat nejen administrativu, ale třeba i příkazy k platbám na přepážce kamenné pobočky, dopředu počítejte s poplatky za vyřízení bankovní administrace.

Mobilní a internetové bankovnictví

Naprostá většina klientů, možná právě již ze zmíněného důvodu zbytečných poplatků, využívá k obsluze svého bankovnictví internet nebo mobilní aplikaci. UniCredit Bank samozřejmě obojím disponuje. Mobilní aplikace umožňuje po jednoduchém a bezpečném přihlášení prakticky celou obsluhu všech sjednaných produktů. Autorizace plateb probíhá pohodlně za pomocí otisku prstu nebo Face IF, využít můžete pohodlné placení za pomocí QR kódu.

Z vašeho mobilního zařízení zkrátka a jednoduše lze kdykoliv zkontrolovat stav vašeho účtu, půjčky, hypotéky a jednoduše obsloužit si svépomocí vše, na co jste byli zvyklí nejen v internetovém bankovnictví, ale i na pobočkách. Mobilní aplikace je dle našeho uvážení ovšem složitější a možná až nepřehledná, orientovat se v ní a využít tak naplno všech výhod může zkrátka nějakou dobu trvat. I přes zmíněnou nevýhodu se jedná o naprosto bezpečnou aplikaci, ze které nemusíte mít v žádném případě strach, veškerá data jsou spolehlivě šifrována a vaše data zkrátka nikdo nemůže zneužít.

Shrnutí

UniCredit Bank je stálicí tuzemského trhu, dokáže toho mnohé nabídnout, a to zejména v oblasti výhodného úročení vkladů. Nevýhodou tak zůstává nepřehledná mobilní aplikace a absence možnosti okamžitých plateb, mnohdy proto i klasický převod peněžních prostředků zabere několik dnů.

Ze zkušeností reálných klientů UniCredit Bank musíme zmínit i delší čekací dobu v případě nutnosti kontaktování zákaznického centra po telefonu, tento problém lze ovšem prakticky vyřešit zanecháním vzkazu. Celkově hodnotíme UniCredit Bank kladně, jedná se o bankovní instituci s opravdu pevnými kořeny, u které se nemusíte obávat uchovávat a úročit vaše peníze.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo