Air Bank

Bankovní instituci Air Bank zajisté není třeba ani příliš představovat, neboť pravděpodobně většina z nás tuto poměrně mladou, leč velmi úspěšnou banku zná díky rozsáhlým marketingovým kampaním.

Air Bank

Air Bank byla založena roku 2011, jedná se tak o jednu z nejmladších tuzemských bankovních společností, v dnešní době se může ovšem pyšnit více než jedním milionem klientů a možná právě zvažujete, zda i vy budete jedním z nich. Jaké výhody, produkty a služby Air Bank vlastně přináší, jaké a zda vůbec nějaké poplatky vás mohou po otevření účtu překvapit se dočtete již v následující recenzi.

Prohlédnout si banku

Co Air Bank nabízí?

Doby, kdy Air Bank nabízela výhradně základní produkty jsou již dávno pryč i přesto ovšem svou nabídkou náročnější klienty či firmy pravděpodobně neosloví. Mimo klasickou nabídku běžných a spořících účtů pro fyzické osoby má Air Bank připravenou i variantu pro podnikatele včetně podnikatelského spořicího účtu. Naprostá většina produktů je u Air Bank vedena zcela zdarma včetně vedení účtu, spořicí účty jsou navíc úročeny až 5 %.

V oblasti investic Air Bank nabízí možnost investování do podílových fondů, dále v nabídce nechybí možnost investovat se Zonky Rentiér či s investičním produktem Portu, který za pomocí chytré technologie dokáže sestavit investiční portfolio i bez nutnosti znalosti investicí. Pokud si v otázce investic nejste zcela jisti správnou volbou, k dispozici máte na oficiálních webových stránkách i kalkulačku jenž dokáže analyzovat pro vás nejvhodnější způsob úročení volných finančních prostředků, nebo můžete bez obav kontaktovat pracovníka klientského centra.

V případech, kdy potřebujete peníze naopak půjčit, má Air Bank připravenou bezúčelovou půjčku, kterou lze kdykoliv předčasně splatit. Využít můžete finanční rezervy běžného účtu, kontokorent je nabízen ve výši až 50 000 Kč, kdy v případě jeho nevyužití neplatíte žádné poplatky. Pokud plánujete koupi nemovitosti, či zvažujete rekonstrukci té stávající, můžete s Air Bank využít hypotečního úvěru. Hypotéku od Air Bank lze čerpat i v případě, kdy s ní potřebujete vypořádat dědictví či společné jmění manželů.

Air Bank není jen bankou pro mladé, jak se na první pohled může zdát. Již před sjednáním osobního účtu, se kterým všechno začíná, je ovšem nutné počítat se skutečností, že Air Bank jednoduše předpokládá vaši dostačující znalost technologií, které vedou k samostatnosti v oblasti internetového a mobilního bankovnictví, které zkrátka eliminují případné návštěvy poboček.

Kamenné pobočky jsou ovšem pro všechny klienty, stejně jako možnost online chatu či kontaktování zákaznického centra po telefonu dostupné prakticky nepřetržitě. Sítě poboček Air Bank jsou rozesety po celé České republice, sdílených bankomatů, tedy bankomatů Air Bank, MONETA Money Bank, Komerční banky a UniCredit Bank, ze kterých můžete peníze zdarma vybrat je více než 2 000. K vybrání hotovosti z bankomatu navíc nemusíte u sebe mít ani fyzickou platební kartu, stačí využít chytrého telefonu či hodinek. S Air Bank lze peníze taktéž vložit na účet bez nutnosti návštěvy pobočky, k této službě jsou určeny Air Bank vkladomaty.

Mobilní a internetové bankovnictví

Moderní provedení internetového i mobilního bankovnictví jednoznačně usnadňuje obsluhu produktů, některé služby ovšem internetové bankovnictví nenabízí a jsou dostupné pouze prostřednictvím aplikace My Air. Mobilní aplikace je snadno ovladatelná a obohacená o virtuálního asistenta který je vám po přihlášení kdykoliv k dispozici.

Od samotného vzniku je bankovní instituce Air Bank převážně online bankou, proto vás zajisté nepřekvapí, že pro založení běžného účtu vám stačí si pouze nainstalovat aplikaci a vše jednoduše vyřídit z pohodlí domova. Mobilní bankovnictví Air Bank je ostatně tak propracované, že v minulosti již získalo několik ocenění a banka si na něm dá opravdu záležet nejen v oblasti funkčnosti a praktičnosti, stejnou měrou dbá i na vaši bezpečnost.

Shrnutí

Air Bank sází na proklientský přístup, naprostá většina služeb je tak poskytována zcela zdarma. Převážnou většinu záležitostí navíc zvládnete vyřešit sami v chytré mobilní aplikaci nebo v internetovém bankovnictví, s Air Bank nemusíte odcházet z domu dokonce ani při převodu hypotečního úvěru. V případě, kdy pravidelně platíte platební kartou nebo telefonem, vás banka navíc odměňuje. Ušetřit za platby tak můžete až 4 100 Kč, získat slevy, nebo fyzické dárky.

Každá mince má ovšem dvě strany, při výběru peněz z nesdílených bankomatů počítejte s poměrně vysokými poplatky a poplatky na vás čekají i v případě kdy chcete vést více účtu v jedné měně. I přesto, že nabídka produktů je obsáhlá a finanční produkty vcelku flexibilní, pokud jste náročnější klient, pravděpodobně vám Air Bank nebude stačit. My ovšem vnímáme Air Bank za profesionální banku, která jedná se svými klienty jedná férově, veškeré dokumenty a ceníky jsou vždy k nahlédnutí či stažení na oficiálních webových stránkách a v případě potřeby navíc vždy můžete kontaktovat bankéře, který je kdykoliv připraven zodpovědět váš dotaz.

Pokud hledáte banku s minimem poplatků, se kterou navíc zvládnete prakticky všechny úkony bez nutnosti návštěvy pobočky, potom může být právě Air Bank tou pravou volbou. Naše tvrzení koneckonců jen potvrzuje ocenění, které Air Bank získala v roce 2023 za nejlepší zákaznickou zkušenost.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo