MONETA Money Bank

Bankovní instituce Moneta Money Bank poskytuje své bankovní služby podnikatelům i fyzickým osobám již od roku 1997, od kterého působila pod názvem GE Capital Bank či GE Money Bank, a to až do roku 2016.

MONETA Money Bank

V minulosti Moneta odkoupila stavební spořitelnu a hypoteční banku Wüstenrot a v současnosti tak služeb Moneta Money Bank využívá více než 1,5 milionu zákazníků. V čem je Moneta Money Bank jiná, proč by měla svou nabídkou oslovit právě vás a jaké produkty a služby má pro vás přichystané se dozvíte již v následující recenzi.

Prohlédnout si banku

Co Moneta Money Bank nabízí?

V bohaté nabídce produktů a služeb poskytovaných bankou Moneta Money Bank si dovolíme tvrdit, zvládne vybrat a přijít na své naprosto každý klient. Moneta je nejen plně digitální bankou kdy prakticky každý úkon zvládnete obstarat sami bez nutnosti návštěvy pobočky, ale i bankou tradiční, která má po celé České republice 140 kamenných poboček. Mnohé pobočky je navíc možné navštívit po všech sedm dní v týdnu.

Portfolio produktů dokáže oslovit nejen podnikatele, ale samozřejmě i fyzické osoby. Nikoho tak příliš nepřekvapí možnost otevření běžného účtu, dětského, spořícího, cizoměnového účtu stejně jako účtu pro živnostníky. Vedení běžného účtu pod názvem Tom Plus je zcela zdarma včetně výběrů ze všech bankomatů, a to naprosto bez jakýchkoliv podmínek a omezení. Nabídka finančních produktů je taktéž rozmanitá, od bezúčelových úvěrů, které lze sjednat bez návštěvy pobočky, jsou připraveny i kreditní karty a kreditní účty plné výhod včetně garantovaných odměn za placení kreditními produkty až po operativní a finanční leasing.

Každý plnoletý klient si u Moneta Money Bank může podat žádost o hypotéku, využít možnosti refinancování své stávající, či využít nabízené americké hypotéky. To z výčtu produktů ovšem není stále všechno. Moneta dále nabízí možnost založení stavebního spoření s garantovaným úrokem, sjednání spořícího účtu, který je naprosto bez podmínek i poplatků, či doplňkového penzijního spoření. Zhodnotit své úspory můžete nejen se spořícími účty, využít můžete i z nabídky termínovaných vkladů bez omezené maximální výše vkladu. Zajisté se tedy shodneme, že Moneta Money Bank pod jednou střechou, v jednom internetovém bankovnictví či v aplikaci chytrého bankovnictví nabízí naprostou většinu služeb a produktů, ze kterých si lze pohodlně a přehledně vybrat.

Moneta Money Bank umožňuje a pravděpodobně i upřednostňuje, aby naprostá většina úkonů od samotného založení účtu, vyřízení bezúčelového úvěru až po vyřízení pojištění, byla vyřízena online, tedy bez nutnosti jediné návštěvy pobočky. Pobočku nemusíte navštívit ani v případech, kdy potřebujete peníze fyzicky vložit na účet, neboť Moneta disponuje velkým množstvím vkladomatů. Vkladomaty možňují bezplatné vložení peněz na účet, přičemž tato metoda je dostupná 24 hodin denně po 7 dní v týdnu a zvládnete to stejně jako obsluhu bankomatu, naprosto sami.

Mobilní a internetové bankovnictví

Internetové a mobilní bankovnictví Moneta Money Bank splňuje prakticky veškeré požadavky, které může mít běžný klient jednadvacátého století. Mobilní aplikace umožňuje naprosto veškeré úkony od přehledného zobrazení zůstatku na účtu, přehledu transakcí, odesílání plateb až po sjednání nabízených produktů.

V říjnu roku 2023 Moneta Money Bank přistoupila k razantnímu kroku a zpoplatnila všem klientům, kteří používali výhradně internetové bankovnictví a kteří ještě nedovršili věku 65 let, veškeré autorizační SMS. Účelově tak nenásilnou formou donutila naprostou většinu klientů stáhnout si do svého chytrého mobilního telefonu mobilní aplikaci Smart Banka, která nahrazuje mobilní klíč a je bez poplatku.

Z našeho pohledu je aplikace Smart Banka naprosto přehlednou a bezpečnou chytrou aplikací které se nemusíte obávat, porozumět jí zvládne během krátké chvíle pravděpodobně každý a její obsluha je intuitivní bez zbytečných rušivých elementů. Aplikace se navíc může pyšnit nadprůměrně dobrým uživatelským hodnocením reálných klientů což je záležitost která se opravdu netýká všech konkurenčních mobilních aplikací.

Shrnutí

Moneta Money Bank je dynamickou bankovní institucí, která jde s dobou a snaží se poskytnout svým klientům tu nejpohodlnější verzi bankovnictví. I přesto má některé své mouchy, o kterých je dobré vědět obzvlášť v případě, kdy se řadíte mezi klienty, jenž rádi bankovní záležitosti vyřizují převážně osobně.

Moneta Money Bank nabízí dokončení naprosté většiny požadavků, které ovšem provádíte sami za pomocí chytré mobilní aplikace, zcela bez poplatku. Pokud se ovšem rozhodnete navštívit pobočku pro výběr hotovosti, za výběr vám bude účtováno 120 Kč a stejnou částku zaplatíte i v případě kdy vám pracovník pobočky zřídí SIPO, povolení k inkasu nebo třeba trvalý příkaz.

Ve své podstatě je proto vedení účtu u Moneta Money Bank určeno zejména klientům, kteří jsou ochotni jít stejně jako ona s dobou a kteří si většinu záležitostí vyřídí sami. Pro samostatnost klientely ovšem Moneta dělá mnohé, a nejen z tohoto důvodu má k dispozici velký počet bankomatů, vkladomatů a samozřejmě již zmíněnou uživatelsky velmi přívětivou mobilní aplikaci. K dispozici je vám navíc nonstop zákaznická linka, kterou můžete v případě potřeby kdykoliv kontaktovat.

Pokud zvažujete přechod k nové bance či se chystáte zřizovat své první bankovní produkty a samostatnost spíše uvítáte a možná i oceníte, poté nemusíte s Moneta Money Bank šlápnout vedle. Rozhodně vám může akorát mnohé nabídnout.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo