Cashbackové portály jsou dobře známé většině zákazníkům pohybujících se v online světě nákupů, zejména pak aktivním nakupujícím. Konkrétně v České republice můžeme výhod cashbacku využívat již déle než 10 let. Pokud patříte mezi zákazníky, kteří upřednostňují nákupy online, pak se vám taková jednoduchá registrace k cashbackovým společnostem může hodit.

V následující recenzi vám jednoduše vysvětlíme, co stojí za principem cashbacku, co je pravdy na tom, že vás někdo odmění za váš nákup a vrátí vám peníze zpátky na účet. V neposlední řadě srovnáme nejpoužívanější cashbackové portály dle jejich benefitů a možná vám pomůžeme najít pro vás ten nejvhodnější který bude pro vás a vaše nákupy šitý jako na míru.

Jak cashback funguje?

Co je to cashback? V doslovném překladu se jedná o získání peněz zpět a přesně tak to celé i funguje. Tento způsob benefitů z online nákupů ovšem neplatí pouze pro internetové obchody, cashback využívají i supermarkety, hypermarkety, a dokonce bankovní sektory.

V kamenném obchodě znáte cashback pod pojmem zákaznické karty, při použití kartičky k věrnostnímu programu daného obchodu pravděpodobně získáváte nejen slevy na vyznačené zboží, ale sbíráte i body které následně měníte za slevové kupony, procentuální slevy na vybrané produkty nebo uplatníte peněžní slevu na celý nákup. Banka odměňuje své klienty procentuálně ve formě bodů z celkové uhrazené částky při platbě kartou, nejčastěji se pak jedná o kreditní karty. Body můžete taktéž ve věrnostních programech směnit za zboží či poukazy.

Princip cashbackových portálů je obdobný, avšak kromě slev získáváte primárně peníze zpátky do peněženky. A jak to celé funguje? Za každý uskutečněný nákup z partnerského obchodu, který má cashbackový portál v nabídce získáte peníze zpět. A je to opravdu tak jednoduché, jak to zní. Jedinou podmínku, kterou je nutné splnit zůstává jednoduše nákup uskutečnit přesměrováním z cashbackového portálu do obchodu.

Cashback totiž v případě online nákupů funguje na tzv. affiliate marketingu a za každý zprostředkovaný nákup obdrží cashbackový portál předem domluvenou provizi. Cashbackové portály se s vámi jednoduše o provizi rozdělí. Výše provize se různí a někdy partnerský e-shop místo vrácení částky nabídne slevu na nákup. Cashbackovových portálů nabízejících peníze za vaše online nákupy je poměrně velké množství, my se na jejich srovnání podíváme v recenzi o kousek níž.

Cashback portály

Cashbackové portály nabízí kromě vrácení předem dohodnuté procentuální částky z nákupu i další slevové kupony, akce a věrnostní programy. Abyste mohli začít využívat služeb cashbacku, stačí se pouze registrovat na vámi vybrané platformě a uskutečnit nákup tak, jako obvykle. V závislosti na společnosti můžete využít i mobilních aplikací, pokud jsou k dispozici, či nainstalovat do svého prohlížeče doplněk který se svou funkcí připomene v případě nákupu u partnerského obchodu a minimalizuje tak počet dokončených nákupů mimo cashbackový portál.

Vyplácení cashbacku

Vyplacení odměny, tedy vrácení peněz na váš účet je proces, který nelze urychlit a každá partnerská společnost ve spolupráci s cashbackovým portálem má ve svých pravidlech jiné lhůty. Zpravidla nikdy nelze cashback uskutečnit dříve než 14 dnů po obdržení zboží, to je totiž lhůta, kdy máte bez udání důvodu možnost zboží vrátit.

Pokud zboží vrátíte, cashbackový portál nezíská domluvenou provizi a nemá se následně o co rozdělit. Obecně ovšem nelze přesně určit kdy bude vaše odměna schválena, každý obchod a cashbackový portál má lhůty nastavené jinak, doba čekání se může vyšplhat od několika dnů až k několika měsícům. Samotné vyplacení odměny na váš účet po úspěšném schválení trvá obvykle 2 až 3 pracovní dny.

Srovnání cashback portálů

Cashbackové portály se liší zejména v počtu spolupracujících e-shopů i maximální výší vyplacené provize, tedy cashbacku. Peníze vám cashbackové portály nevrací pouze z vašich online nákupů, některé portály mají připravené vyšší vstupní bonusy a některé vám do peněženky odešlou provizi za doporučení kamaráda.

Mezi nejoblíbenější a nejčastěji využívané portály patří například společnost Tipli, Plná peněženka, Vratné peníze, Získejte.cz, Refundo nebo Hamty a právě na tyto portály jsme se zaměřili i v naší recenzi. Pro přehlednější orientaci, vám srovnání nejoblíbenějších cashbackový portálů samozřejmě srhneme i do přehledné tabulky.

Tipli

Tipli.cz je jeden z nejznámějších cashbackových portálů s vysokým cashbackem až 33 % a neomezenou platností odměn. V nabídce najdete největší počet zapojených tuzemských i zahraničních obchodů. Výhodou portálu je zejména velké množství spokojených uživatelů, přehledná mobilní aplikace a rychlá uživatelská podpora, která je v případě jakýchkoliv nejasností připravena odpovědět v live chatu.

Vyplacení bonusu podléhá jednoduchým pravidlům, 300 Kč dostává automaticky každý nový uživatel který přes portál Tipli provede během prvního měsíce nákup. Pro výplatu bonusu, včetně 150 Kč za doporučení známého je nutné mít na účtě minimálně nevyplacených 100 Kč z provedených nákupů, nárok na bonus ovšem nikdy nezaniká, proto se nemusíte bát, že o něj přijdete.

Plná peněženka

Plná peněženka nabízí neomezenou platnost odměn i přehlednou mobilní aplikaci. Výplata za nákupy ve více než 900 zapojených obchodech rovnou na váš bankovní účet je možná již od 1 koruny. Svým uživatelům portál nabízí věrnostní program, který zvyšuje procenta v cashbacku.

Za doporučení nového a aktivně nakupujícího uživatele navíc získáte 300 Kč, což je výrazně více, než nabízí některé konkurenční portály. Tato cena je ovšem vykoupena za celkem nízký vstupní bonus 60 Kč. Předností cashbackového portálu Plná peněženka je rozhodně vyhledávač Lookio, který výrazně usnadňuje a zpohodlňuje nakupování módy.

Vratné peníze

Vratné Peníze patří mezi nejmladší cashbackové portály a spolupracují tak také s nejméně obchody, ve svém systému jich má portál něco málo přes 500. S tím je samozřejmě spojena menší nabídka kuponů a slev, než kterou najdete u konkurentů. Za registraci vám nabízí průměrných 50 korun. Na ty dosáhnete ve chvíli, kdy vám cashback z provedených nákupů nasbírá minimálně 100 Kč.

Výhodou portálu Vratné peníze je ovšem neomezený počet nových uživatelů, za které pokaždé inkasujete 200 Kč odměnu. Váš bonus bude vyplacen ovšem pouze v případě, že vámi doporučený uživatel zvládne za své nákupy během prvního půl roku od registrace nastřádat 100 Kč. Nicméně musíme podotknout, že před první výplatou na účet je nutné nasbírat nejméně 300 Kč, poté lze peníze vyplácet od jedné koruny. Veškeré odměny mohou také propadnout, ale to pouze v případě, že během po sobě jdoucích dvanácti měsíců neprovedete žádný nákup.

Získejte.cz

Mobilní aplikaci bohužel cashbackový portál momentálně ještě nenabízí, výhodou jsou ovšem celkem vysoké bonusy i jejich neexistující expiraci, avšak průměrný cashback je 10 %. Za registraci k Získejto.cz platformě která nabízí více než 600 obchodů navíc získáte 130 Kč, doporučení známého vám pak přinese 350 Kč a to klidně opakovaně.

Nesmíme opomenout ani existenci internetového doplňku, za jeho instalaci navíc dostanete 30 Kč. Věrnostní program nabízí VIP body, které lze nechat směnit na peníze které si můžete nechat vyplatit na váš bankovní účet. Minimálně si můžete nechat vyplatit částku 299 Kč.

Refundo

Cashbackový portál Refundo bezesporu přináší nejvíce slevových akcí a kupónů. Bonus za registraci je 50 korun a pro jeho vyplacení je nutné udělat během prvních dvou měsíců přes portál váš první nákup. V případě, že ho neprovedete, vám nárok na bonus propadá. Zajímavě řešen je i bonus za doporučení známého.

Za každého doporučeného, který provede registraci, dostanete 5 korun a dalších 100 Kč ve chvíli, kdy se mu z nákupů vrátí alespoň 50 Kč. Portál Refundo nabízí maximální cashback 15 %, což je oproti konkurenci možná nižší číslo, které ovšem kompenzuje věrnostním programem. Ve věrnostním programu body jednoduše sbíráte třeba už za to, že se do něj každý den přihlásíte.

Hamty

Cashbackový portál Hamty je jedna z nejnovějších platforem která svým uživatelům umožňuje získat část svých útrat zpátky na účet. Bonus za registraci je průměrných 50 korun, ovšem za doporučení známého získáte 200 Kč.

Nespornou výhodou, kterou portál přináší, je rozhodně cashback, který šplhá až k 50 %. Abyste dosáhli na tuto výši, je nutné být opravdu aktivním nakupujícím. Cashback je vyplácen od 1 koruny, a to až ve chvíli, kdy nasbíráte 240 Kč. To je totiž částka, kterou si ročně portál Hamty účtuje za své služby.

Shrnutí

Registrace k cashbackovým portálům se může vyplatit nejen těm kteří pravidelně nakupují po internetu. Nějaká ta koruna zpátky do peněženky se zkrátka hodí prakticky vždycky. Po registraci ke cashbackovým portálům peníze navíc získáte zdarma za zboží, které byste pravděpodobně koupili tak či onak.

V naprosté většině případů je cashbacková služba dostupná naprosto zdarma bez poplatků za registraci či vedení účtu, a tak doslova není co ztratit. Nakupování skrze proklik z cashbackového portálu je stejně pohodlné a bezpečné jako bez něj, nemusíte se tedy obávat žádných zdlouhavých procesů. Nám závěrem nezbývá než vám k online nakupování popřát ještě o něco více štěstí a co nejkratší dobu schvalování odměny.

Podobné články, co by vás mohly zajímat:


Zdroje: www.wikipedia.org, www.finex.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (52 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Já stále nakupuji prostřednictvím internetových obchodů, protože kamenné prodejny mi prostě vadí, takže si hlídám každý cashback, který se dá v online prostředí využít. Nejčastěji tedy Plnou peněženku a Vratné peníze, přičemž už jsem si přišla na dost slušné penízky, které jsem získala za nákupy zpět.

Přidat komentář

Recenzer
Logo