Trinity Bank

Bankovní společnost Trinity Bank je na našem trhu již od roku 1996 ovšem pod tímto zvučným názvem ji můžeme znát až od roku 2018 kdy získala bankovní licenci a ze spořitelního a úvěrního družstva se stala bankou. Již od počátku svého působení se specializuje na privátní bankovnictví, poskytování produktů a služeb zejména firemním a korporátním klientům.

Trinity Bank

Na své si ovšem mohou přijít i klienti kteří chtějí vést běžný, vkladový či spořící účet. Jaká je celková nabídka Trinity Bank, co považujeme za její výhody, nevýhody a proč byste měli otevřít účet právě u této bankovní instituce se dočtete již v následujících řádcích.

Přejít na web

Co Trinity Bank nabízí?

Nabídka bankovních produktů Trinity Bank je v porovnání s konkurencí poměrně omezená. Většina benefitů, ze kterých můžete jako její klient čerpat tak zůstává v oblasti výhodných zhodnocení vašich úspor. Pro fyzické osoby, podnikatele a právnické osoby má Trinity Bank připravené i vkladové účty které jsou vedeny zcela zdarma v případech, kdy je účet veden v CZK. Běžný a vkladový účet s cizí měnou, která je dostupná v EUR či USD je zpoplatněn částkou 19 Kč za měsíc.

Běžné účty lze sjednat online bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky. Vkladový účet Bonus+ má předem danou výpovědní dobu vkladu jenž činí jeden měsíc a tato doba se každý měsíc automaticky obnovuje. Peníze máte k dispozici kdykoliv v období jednoho týdne v měsíci.

Úroky se připisují na měsíční bázi a vkladový účet Bonus+ je obohacen o bonus ve výši až 0,40 % v závislosti na době vázanosti účtu. Na druhou stranu klasické vkladové účty CZK, EUR a USD nabízí různé termíny výpovědní doby, jedná se o obvyklé termínované vklady a úročeny jsou vždy dle výše zůstatku.

Vkladový účet nelze sjednat online a je nutné navštívit pobočku. V nabídce Trinity Bank nechybí ani spořící účty, kdy narozdíl od vkladových účtů máte své úspory kdykoliv k dispozici. Účet Výhoda+ je základní variantou spořících účtů a nabízí úrokovou sazbu ve výši 2,58 % z celkové výše vkladu jenž je připisována poslední den v měsíci.

V současnosti ovšem probíhá marketingová akce Dobrý klient, kdy spořící účet Výhoda+ nabízí zcela nadstandardní úrokovou sazbu 5,68 % ročně u vkladů do 500 tisíc Kč. Spořící účet lze sjednat bez návštěvy pobočky, jeho založení a vedení je zcela zdarma.

Pro podnikatele a firmy má Trinity Bank v portfoliu produktů i nabídku půjček, investičních úvěrů včetně nabídky developerského a projektového financování. Běžný klient bohužel v případě bezúčelových, účelových úvěrů, hypoték a dalších půjček u Trinity Bank nepochodí.

Mobilní a internetové bankovnictví Trinity Bank

Internetové bankovnictví Trinity Bank rozhodně ničím nepřekvapí, přihlášení probíhá pouze při přechodu z oficiálních webových stránek a ač je bankovnictví neustále aktualizováno, rozhodně je stále co upravovat. Mobilní aplikaci u Trinity Bank bohužel nenaleznete i přesto, že je každoročně zmiňována její priorita a pravděpodobně aktuálně probíhá její vývoj.

Pobočky Trinity Bank

V poslední době se Trinity Bank rozrostla o několik poboček, takže jich je nyní po České republice celkem 9 a to rozhodně není žádné převratné číslo. Svou pobočku tak můžete naleznout v Plzni, Praze, Českých Budějovicích, Liberci, Hradci Králové, Olomouci, Zlíně, Ostravě a v Brně.

Pokud žádná z uvedených poboček není ve vašem blízkém okolí, nebo upřednostňujete své záležitosti řešit jednoduše po internetu, můžete využít klasického kontaktu telefonní linky či na sebe můžete zanechat kontakt skrze online formulář.

Shrnutí

V závěrečném shrnutí nám bohužel nezbývá než konstatovat, že Trinity Bank je ve své podstatě naprosto specifickou bankou, která pravděpodobně nikdy nebude určena pro širší veřejnost. Banka nejen že nemá žádné bankomaty, mobilní bankovnictví, ale dokonce ani platební karty.

U Trinity Bank v současnosti nelze dokonce realizovat ani bezkontaktní platby Google Pay a Apple Pay. Trinity Bank se zkrátka specializuje na privátní a korporátní klientelu a takovou bankovní instituci jednoduše nelze zaškatulkovat či dokonce porovnávat. Pozitivní fakta, která považujeme za důležitá vyzdvihnout se týkají zejména zhodnocení vašich úspor, kdy se může Trinity Bank jevit jako opravdu dobrou volbou v případě, kdy hledáte banku, která vám nabídne nadstandardní možnost zúročení vašich úspor, a to při volbě termínovaných vkladů či spořících účtů, kdy máte své peníze kdykoliv k dispozici.

Zkrátka a dobře má Trinity Bank rozhodně co nabídnout v otázce specifických požadavků, ostatně počet jejích klientů, kteří s bankou mají dobré zkušenosti meziročně roste o desítky tisíc.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo