Čistící kartáčky na pleť

Správná péče o pleť spočívá v hloubkovém čištění. Hloubkové čištění zajistí průchodnost pórů, které se nachází v nižších vrstvách kůže. Při nesprávném čištění se póry zanítí a objeví se i nepopulární akné nebo jiné kožní potíže. Čištění pleti je proces, který ne každý zná a dodržuje. Pokud chcete opravdu dokonalou pleť, nebude vám k jejímu čištění stačit pouze voda a mýdlo, ale budete potřebovat specifické pomocníky, kteří vám s péčí o sebe sama pomohou.

O pleť můžete pečovat velmi jednoduše doma. Postačí vybrat správný čistící přístroj nebo čistící kartáček. V koupelně by vám neměl chybět ani kvalitní přípravek na odličování a pochopitelně ani odličovací tampony nebo ekologická pratelná odličovací rukavice.

Výběr čistící přístroje není úplně jednoduchý. Volit bude mezi elektronickými přístroji, ale novinkou jsou i manuální silikonové kartáčky na pleť. Rozhodující se zejména to, kolik jste ochotni do přístroje na čištění pleti investovat. Manuální kartáčky jsou cenově mnohem dostupnější, vaši pleť nejen vyčistí, ale poskytnou jí i obličejovou masáž. Elektronické přístroje pak kromě čištění pleti nabízí i řadu praktických, ale i příjemných funkcí.

Porovnat ceny čistících kartáčků

Typy

Čistící kartáčky na pleť nejsou primárně určeny pouze ženám, bez obav je mohou používat také muži. Všechny typy lze používat pouze s teplou vodou nebo s vhodným pleťovým čistícím přípravkem. Použít můžete vodu, pěnu, gel i mýdlo. Před použitím kartáčku se doporučuje pokožku nejprve omýt teplou vodou a pak už můžete přistoupit k samotnému čištění, a to pomocí manuálního nebo elektrického kartáčku.

Manuální kartáček

Mechanický kartáček je cenově mnohem dostupnější. O jeho pohyb se nestará žádný strojek, ale je zcela závislý na vás. Zejména v začátcích může být používání manuálního kartáčku obtížnější, jakmile však získáte potřebný cvik, bude čištění pleti rychlé a efektivní.

Přesto však tyto kartáčky patří k nejméně efektivním a ve srovnání s elektrickými přístroji i nejpomalejšími. O čištění pleti se starají drobné štětinky, kterými budete krouživými pohyby přejíždět po obličeji. Výhodou je, že si můžete zvolit intenzitu a čištění tak bude vždy příjemné a bezbolestné.

Elektrický kartáček

Jedná se o malé přístroje, které vynikají jednoduchou obsluhou. Čištění pleti s elektrickým přístrojem bude velmi rychlé a efektivní, počítat však musíte s vyšší pořizovací cenou. Také součástí těchto čistících přístrojů na pleť jsou drobné štětinky, které po pleti vibrují nebo rotují velkou rychlostí. Ne každému však může intenzita a rychlost čištění vyhovovat. Před nákupem je dobré vyzkoušet i tvrdost štětinek.

Mnohé elektrické kartáčky umožňují nastavit rychlost rotace hlavice. Čištění tak můžete přizpůsobit typu vaší pokožky. Kromě toho mívají i nějaké další více či méně praktické funkce.

Sonický kartáček

Speciální přístroje, které jsou považovány za nejefektivnější způsob čištění pleti. Elektrické kartáčky čistí pleť pomocí rotační hlavice, sonické přístroje mají hlavici vibrační. Sonický přístroj je vhodný pro každý typ pleti, upřednostnit by ho však měli zejména ti, kteří mají velmi jemnou a citlivou pleť. Sonické kartáčky mají velmi jemné štětinky a jsou mnohem šetrnější.

Vibrační pohyb je pak při čištění pleti efektivnější, pleť zbaví černých teček, akné a pomůže i v boji proti vráskám. Tyto kartáčky jsou většinou voděodolné a použít je můžete bez obav během sprchování. Nejdražší kartáčky nabízí rotační i vibrační způsob čištění, zvolit tak můžete pohyb, který vám vyhovuje více.

Hlavice

Kartáčky na pleť mají hlavici štětinovou nebo silikonovou.

  • Silikon – tento materiál je typický pro sonické kartáčky. Silikon je k pleti velmi jemný a použít ho lze i k čištění citlivé nebo problematické pokožce. Navíc se jedná o hypoalergenní materiál, ve kterém se nebudou množit bakterie.
  • Štětiny – najdete je u manuálních i elektrických kartáčků. Výhodou kartáčových hlavic je možnost zvolit si tvrdost štětin i tvar hlavice. Citlivou pleť můžete čistit pomocí měkkých štětinek, mastná pleť vyžaduje spíše hrubší štětinky. Nevýhodou štětinových hlavic je náročné čištění a počítat musíte s občasnou výměnou celého kartáčku nebo kartáčkové hlavice. U elektrických přístrojů si tak dopředu ověřte, zda je možné opotřebovanou hlavici vyměnit.

Napájení

Jestliže se rozhodne upřednostnit elektrické čistící kartáčky, měli byste se zajímat o způsob napájení.

  • Baterie – tužkové baterie bývají součástí levnějších přístrojů. Výhodou je delší životnost, odpadá i nutnost častého opakovaného nabíjení.
  • Nabíjecí – dražší kartáčky je možné dobíjet pomocí USB kabelu. V tomto případě je praktické pořídit kartáček s indikátorem baterie, díky kterému budete vědět, jak dlouho lze kartáček používat. U nabíjecích kartáčků se zaměřte na výdrž, zatímco některé mohou na jedno nabití pracovat pouze v desítkách cyklů, jiné se mohou pyšnit mnohem větší výdrží.

Možnosti

Mechanické čistící kartáčky vám toho moc nenabídnou. Tyto kartáčky fungují přesně tak, jak budete potřebovat. Elektrické a sonické přístroje však nějaké funkce mívají. Většinou se jedná o možnost nastavit rychlost rotace nebo vibrací. Mnohdy lze změnit i směr rotace hlavice. Díky těmto funkcím jsou přístroje bezpečné pro majitele různých typů pleti.

V případě, kdy si nebude jisti, jakou intenzitu čištění zvolit, budou pro vás vhodné dražší přístroje. Ty totiž mívají senzory, které přesně rozpoznají typ pleti. Podle typu pak zvolí bezpečnou rychlost a intenzitu čištění.

Kvalitní čistič pleti by měl také umožňovat měnit hlavice nebo nástavce. Měnitelná hlavice by měla být základ i u levnějších přístrojů. Díky této možnosti budete moci v případě potřeby vyměnit opotřebovanou nebo silně znečištěnou hlavici za novou. Možnost používat různé nástavce pak nabízí dražší přístroje.

Značka

Čistící kartáčky na pleť nabízí mnoho výrobců. Velmi oblíbené jsou zejména sonické přístroje značky Foreo. Další sonické kartáčky koupíte od značky Eta, Siguro, Concept, Revlon nebo Bellissima. Elektrické kartáčky nabízí mimo jiné také Beurer nebo TOUCH Beauty. Mechanické kartáčky lze koupit od Palsar, Imetec, HoMedics nebo Beper.

Cena

K nejlevnějším patří pochopitelně manuální čistící kartáčky. Tyto typy lze koupit za 200 – 300 Kč. Za 300 Kč jsou však k dostání i jednodušší elektrické kartáčky. Větší výběr a kvalitu můžete očekávat od přístrojů s cenou alespoň 500 Kč. Oblíbené je pak cenové rozpětí 700 – 1 000 Kč, které nabízí také šetrné sonické kartáčky. Náročnější uživatelé nebo profesionálové pak mohou za čistící kartáček zaplatit více než 1 500 Kč.

Porovnat ceny čistících kartáčků

Otázky a odpovědi

Proč čistit pleť pomocí čistících kartáčků?

Kůže produkuje maz a odvádí pot. Kromě toho lidská pokožka stále dýchá a je proto vhodné o ni dostatečně pečovat. Díky čistícím kartáčkům zbavíte pleť odumřelých částeček a malých šupinek. Kartáčky se dále postarají o dokonalé prokrvení pokožky. Pokožka bude schopná mnohem lépe vstřebávat živiny, což povede k její regeneraci. Aby byla vaše pleť skutečně dokonalá, doporučuje se používat čistící kartáčky nebo přístroje 2 x denně, a to ráno a večer.

Co jsou speciální čističe pleti?

K čistění pleti lze použít i další přístroje. Vybírat můžete mezi vakuovými čističi pleti, což jsou přístroje určené k hloubkovému čištění pleti. Vakuové přístroje vás zbaví ucpaných pórů, černých teček a poskytne vám i masáž pleti. Vakuové přístroje jsou vhodné pro každý typ pleti. K nejdražším pak patří ultrazvukové špachtle, které k čištění používají ultrazvuk. Ultrazvukové špachtle se používají spíše v kosmetických salonech, pořídit si ji však můžete i domů.

Jak vybrat čistící kartáček podle typu pleti?

Nejméně práce s výběrem vhodného čistícího kartáčku budou mít majitelé normálního typu pleti. Pokud máte citlivou pleť, můžete používat kartáčky s jemnými štětinkami. Ideální jsou pak přístroje, které umožňují měnit stupeň intenzity. Problematickou pleť se doporučuje čistit sonickými kartáčky se silikonovou hlavou.

Závěr

Výběr čistícího kartáčku na pleť není nijak složitý. Nejprve zvažte, zda si vystačíte s mechanickým nebo raději investujete do elektrického nebo sonického přístroje. Sonické kartáčky jsou vhodné zejména pro majitele citlivé pleti. Tyto kartáčky mají silikonové hypoalergenní hlavice a výhodou je jejich jednoduchá údržba. Horší je pak údržba štětinových kartáčků, které je nutné občas vyměnit za nové. V případě štětinových kartáčků však můžete volit mezi jemnými i hrubými hlavicemi.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (47 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Dlouho jsem hledala vhodný čistící kartáček na pleť, až jsem pořídila sonický od značky Foreo. Je naprosto dokonalý, moc příjemně čistí, neodírá obličej a celkově se po jeho použití cítíte skvěle. Pleť vypadá po použití velmi hezky.

  2. Koupila jsem si nedávno čistící kartáček a je to paráda. Člověk má obličej po použití jako nový a cítí se svěže.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo