Vakuové čističe pórů

Zbavení se akné, černých teček nebo odumřelé kůže může být za klasických podmínek náročné, proto je pořízení vakuového čističe pórů ideálním řešením. Tento kosmetický produkt, který se používá i v kosmetických salonech, je vhodný pro všechny typy pleti i věkové kategorie. Zanechává obličej hladký a čistý, a tak podporuje zdraví pokožky. Nevnímejte ho ovšem jako náhradu za kosmetické procedury, slouží pouze jako pomůcka k vaší skin care. Víte, podle čeho ho vybrat?

Porovnat ceny čističů

Nejlepší vakuové čističe pórů

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Vigan Lady Two Vakuový čistič pleti s mikrodermální abrazí 90 % 1 418 Kč Zobrazit Mall.cz
2. Verk 15872 Vakuový čistič pleti USB 78 % 199 Kč Zobrazit Slevato.cz
3. Concept PO2010 Perfect Skin 859 Kč Zobrazit Pilulka.cz
4. Beurer FC 41 999 Kč Zobrazit Notino.cz

Typy pleti vhodné na použití vakuového čističe pórů

Vakuový čistič pórů se hodí pro každý druh pleti, je ale třeba znát svůj typ, abyste podle něj vybrali vhodný model a zvolili ty správné nástavce, které vám s problémem pomohou.
Normální pleť

Pokud máte tento typ pleti, gratulujeme vám. Normální pleť není ani suchá, ani mastná, péče o ni je tudíž jednoduchá. Je však třeba dbát na dostatečnou hydrataci, využít lze krémy či gely s obsahem kyseliny hyaluronové a vitamínu C.

Mastná pleť

Tento typ pleti je bohužel náchylný k akné a péče o něj není žádný med. Soustřeďte se na lehké konzistence krémů i make-upů, které nebudou podporovat ucpávání pórů. Vyhnout byste se měli hlavně olejovým produktům. Vakuové čističe pórů vám dokáží pomoct, proto jejich koupi zvažte více, než ostatní typy pleti.

Suchá pleť

Suchá pleť se vyznačuje napnutím a odumřelými buňkami, se kterými si vakuový čistič dokáže poradit. Jestliže jste majitelem této pleti, dbejte na dostatečnou hydrataci, používejte například hydratační séra s kyselinou glykolovou a mléčnou.

Smíšená pleť

Kombinací mastné a suché pleti se vytváří pleť smíšená, pro kterou je typická mastná T-zóna (čelo, nos, brada) a suchá místečka okolo pusy a nosu. Je tedy třeba se o každou část starat jinak a při použití vakuového čističe měnit nástavce, abyste pleť nepodráždili.

Citlivá pleť

Citlivá může být kterákoliv z výše uvedených typů pleti. Buďte při výběru produktů opatrní a volte zklidňující složky v podobě aloe vera či ceramidy. Při použití vakuového čističe zvolte takový nástavec, který nebude pleť dráždit.

Funkce

Ne nadarmo se tyto přístroje využívají v kosmetických salónech. Vakuový čistič pórů dokáže několik věcí, pro které se vyplatí ho zakoupit a pečovat o svou pokožku ještě o něco více – odstranění mastnoty, zbavení akné a černých teček i zbavení se odumřelých buněk. Funkce se mohou trochu lišit, patří mezi ně následující:

Hloubkové čištění pórů a pleti

Hloubkové čištění je hlavním úkolem vakuového čističe, který se tak postará o odstranění přebytečného mazu, odumřelých částí kůže a zachování čisté pleti.

Vakuový lifting pleti, masáž

Protože vakuový čistič kůži napíná, zlepšuje krevní oběh obličeje a zároveň tak obličej masíruje. Díky těmto procesům je podpořena tvorba kolagenu a elastinu, které zpomalují stárnutí buněk. U dražších čističů objevíte masážní funkci jako samostatnou.

Mikrodermabraze

S touto funkcí se setkáte pouze u dražších modelů, které díky diamantovým nástavcům podporují rychlou a správnou tvorbu nových kožních buněk. Je také možné léčit a odstraňovat pigmentové skvrny či jizvy po akné a jiných kožních nedokonalostech.

Důležité parametry

Podle čeho byste se měli při výběru rozhodovat? Je zde několik parametrů, které jsou důležité a které byste si měli přizpůsobit vlastním požadavkům. Odvíjí se od nich také cena a kvalita.

Intenzita sání

Velice důležitý parametr, na který byste se měli při výběru soustředit, je intenzita sání. Ta určuje, jak výkonný vakuový čistič bude. U některých modelů lze intenzitu přepínat, což je skvělé, protože tak můžete bezpečně čistit každou část vašeho obličeje. Nastavení intenzity se většinou pohybuje od 2 do 6 stupňů – nejnižší číslo by měla využít citlivá pleť, vyšší stupeň sání se hodí na větší plochy, jako je například čelo nebo tváře.

Přenosnost

Aby se vám s čističem dobře cestovalo, je dobré vybírat takový, který je lehký a nezabere příliš místa. Pokud nepoužíváte elektrický model, využijete přístroj i venku.

LCD displej

Abyste jednoduše viděli, kolik baterie zbývá nebo jaký režim či zvolený stupeň intenzity momentálně využíváte.

Výdrž baterie

Ta se většinou pohybuje okolo 30 – 120 minut, záleží na zvoleném modelu.

Způsob nabíjení

Podle toho, jestli zvolíte elektrický nebo akumulátorový čistič, se bude lišit také způsob nabíjení. Jednat se může o nabíjení pomocí kabelu ze zásuvky, dobíjecí akumulátor či tužkové baterie. Řešení bez nabíječky je praktičtější a čistit pleť tak můžete i ve venkovních prostorách. Elektrické čističe ale disponují vyšším výkonem.

Ergonomický tvar

Je důležité, aby se vám s čističem dobře manipulovalo, proto hledejte takový tvar, který vám bude vyhovovat.

Vyměnitelné nástavce

O nástavcích si detailněji povíme za chvíli, nyní jen tak zběžně. V balení společně s vakuovým čističem by měly být nejméně tři až čtyři nástavce, které budete střídat podle typu pleti, čištěné oblasti a velikosti černých teček.

Nástavce

Abyste se s čističem dostali do všech koutů, je třeba, aby měl v balení alespoň 3 až 4 nástavce, může jich ale obsahovat klidně 6. Druhů je několik a rozlišujeme je mezi sebou odlišnou šířkou či efektem.

  • Úzké nástavce s šířkou cca 7,5 mm – hůře dostupné záhyby, oblast nosu a brady, pro jemné sání a citlivou pokožku,
  • Střední nástavce s šířkou cca 8,5 mm – běžné čištění pórů na bradě, nose a tvářích, silnější intenzita sání,
  • Široké nástavce s šířkou cca 10 mm – pro čištění T-zóny (čelo, nos, brada), větší plochy obličeje,
  • Oválné nástavce – hůře dostupné záhyby na obličeji,
  • Peelingové nástavce – odstranění odumřelých buněk kůže, stimulují proces obnovy buněk, nevhodné ke každodennímu použití, stačí je využívat dvakrát do týdne,
  • Nástavce s modrým světlem – závěrečná péče o pokožku, modré světlo zklidňuje pleť, působí antisepticky a protizánětlivě, vyšší cena.

Použití

Před samotným čištěním, které byste měli provádět pravidelně, je třeba učinit několik kroků.

  1. Odličte si make-up, umyjte pleť.
  2. Namočte ručník do teplé vody a přiložte ho na obličej, čímž napaříte pleť a póry se otevřou.
  3. V případě, že jsou černé tečky hluboko, můžete použít změkčující krém.
  4. Zvolte vhodný nástavec a začněte pohybovat čističem pomalu ze strany na stranu na nejnižším stupni sání.
  5. Nečistěte jedno místo příliš dlouho, abyste pleť nepoškodili, udržujte rovnoměrné tempo, jednu část byste měli čistit maximálně 3 vteřiny.
  6. Netlačte na přístroj a neodtahujte jej od pokožky kolmo vzhůru.
  7. Po dokončení procedury je třeba póry uzavřít, čehož docílíte ledovým ručníkem, studenou vodou či tonikem. Lze aplikovat také masku ke stažení pórů.

Celková doba čištění se bude odvíjet od toho, v jakém stavu je vaše pleť, nicméně by proces neměl trvat příliš dlouho. Důležité je, abyste ho pravidelně opakovali, pokud se chcete dočkat viditelných a dlouhotrvajících výsledků.

Značka

Mezi oblíbené značky vakuových čističů zařazujeme BeautyRelax, Beurer, ProfiCare a Beper. Jejich provedení je kvalitní, na výběr máte z několika modelů i cenových kategorií.

Cena

I když se jedná o profesionální zařízení, nenechte se zmást, je cenově dostupný každému. Nejlevnější vakuové čističe seženete už do 250 Kč, nebudou ale příliš kvalitní. Způsob napájení je skrze baterie AA či AAA, což znamená, že je zapotřebí po dobu používání dokupovat nové. Takto levné čističe příliš nedoporučujeme, finančně se ve výsledku nevyplatí a jejich efekt nebude nic moc.

Funkční zařízení seženete od ceny 500 po 2 500 Kč. V této kategorii můžete očekávat větší počet funkcí, vyšší výkon i různé úrovně intenzity sání. Čím dražší, tím více možností využití. V nejvyšší cenové kategorii naleznete kvalitní čističe pleti s diamantovými aplikátory, které vás vyjdou na několik tisíc. Lze je ale navíc propojit s telefonem a balení obsahuje velký počet náhradních filtrů. Počítejte také s dlouhou životností.

Porovnat ceny čističů

Údržba

Po každém použití čistič, respektive jeho sací hlavici, opláchněte teplou vodou. Hlavici nechte uschnout na vzduchu. Chcete-li vyčistit hlavní jednotku, otřete ji měkkou navlhčenou textilií – pokud není voděodolná, opláchnutí vodou by ji mohlo poškodit.

Upozornění

Pár bezpečnostních upozornění, kterými byste se měli držet, pokud chcete, aby přístroj správně fungoval a byl zcela bezpečný pro vaši pleť.

  1. Vakuový čistič neskladujte v koupelně či jiném vlhkém prostředí.
  2. Pokud během čištění pórů pocítíte bolest, okamžitě přestaňte přístroj používat.
  3. Nepoužívejte čistič na oblasti těla, které byly podrobeny jakémukoliv chirurgickému zákroku nebo mají nějaké jizvy.
  4. Nepoužívejte vakuový čistič na podrážděnou pokožku.

Otázky a odpovědi

Kdy uvidím první výsledky čištění?

Výsledky jsou viditelné již po prvním použití, je ale třeba, abyste čištění prováděli pravidelně.

Je ošetření vakuovým čističem pleti bolestivé?

Pokud ošetření provádíte správně, nemělo by být bolestivé. Dejte si ovšem pozor, abyste na nějakém místě nesetrvali příliš dlouho, mohlo by tak dojít k poškození pleti. Při použití nadměrného výkonu se mohou objevit drobné modřiny či podráždění – začínejte proto na tom nejnižším stupni sání a postupně přidávejte, dokud vám to bude příjemné. Jestliže vás čištění bolí, okamžitě přestaňte.

Jak často mohu vakuový čistič používat?

Vakuový čistič lze používat každý den, měl by být součástí vaší skin care rutiny. Peelingové nástavce stačí využívat 2x týdně.

Závěr

Pro perfektní pleť je třeba perfektní péče, které díky vakuovému čističi pórů jistě dosáhnete. Nezapomeňte, že jeho používáním nenahrazujete kosmetickou péči v salonu, nicméně je to šikovný pomocník, který vaši pleť dočistí a zabrání tvoření černých teček i akné. Na každou pleť funguje jinak, přesto mu dejte šanci a provádějte profesionální péči u vás doma pravidelně.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 Komentáře
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Já si objednala minulý týden Verk 15878 vakuový čistič pleti, na který jsem náhodně narazila díky vašemu článku. Zatím jsem ho vyzkoušela jen jednou, ale byla jsem opravdu nadšená, protože je senzační, rozhodně ho ráda doporučím dalším uživatelkám.

  2. Za sebe mohu doporučit vakuový čistič od značky ProfiCare, protože zatím ani jeden nezklamal, a to jsem vyzkoušela tři různé. Rozhodně je to značka, která má co nabídnout.

Přidat komentář

Recenzer
Logo