Ultrazvukové špachtle

Ultrazvuková špachtle je kosmetický přístroj, který pomáhá hloubkově čistit pleť za pomoci frekvenčních vibrací. Pomocí ultrazvukové špachtle můžete provádět peeling nebo ji využijete k zapracování kosmetických krémů za pomoci ultrazvuku.

Ultrazvukové špachtle se běžně používají v kosmetických salonech. Díky velké nabídce na trhu si však můžete přístroj zakoupit i pro běžné domácí použití. Používání ultrazvukové špachtle je navíc velmi jednoduché a díky malým rozměrům lze přístroj používat prakticky kdekoliv.

Ultrazvukovou špachtli je třeba vybírat s ohledem na typ pleti. K dostání jsou špachtle vhodnější na mastnou nebo naopak suchou pleť. Poté vás budou pravděpodobně nejvíce zajímat doplňkové funkce, způsob napájení nebo různé příslušenství. Kvalitní kosmetický přístroj získáte pouze od ověřeného výrobce. Jedinou nevýhodou těchto přístrojů je vyšší pořizovací cena.

Porovnat ceny čističů pleti

Typy

Ultrazvukovou špachtli je třeba vybírat s ohledem na typ pleti. K dostání jsou přístroje vhodné k ošetřování problematické a mastné pleti. Druhou skupinu tvoří přístroje určené pro pleť citlivou a suchou. Velký podíl na výběr špachtle má mnohdy i věk uživatele.

Kosmetické špachtle mají 2 strany. První strana pleť čistí, druhá má schopnost sonoforéze, což znamená, že pleť prohřívá, masíruje a pomáhá tak efektivně zapracovat pečující látky. Také četnost používání špachtle souvisí s typem pleti. Obecně se špachtli doporučuje používat 1 x za týden. Pokud nemáte s pletí žádné větší potíže, můžete špachtli používat 1 – 2 x do měsíce.

Problematická a mastná pleť

Majitelé takovéto pleti budou potřebovat vysoce výkonnou špachtli, které by neměla chybět funkce modrého světla. Za dostatečně výkonné se považují přístroje s frekvencí cca 35 kHz. Špachtle by měla pracovat rychlostí okolo 30 000 pulsů/minutu.

Modré světlo je schopno hloubkově vyčistit póry a zbavit pokožku přebytečného mazu. Tím se zamezí vzniku a množení bakterií a pomůže vám zbavit se potíží s akné nebo vyřešit problémy s kožními záněty.

Citlivá a suchá pleť

Pro tuto pleť budete potřebovat špachtli s nižšími vibracemi, která při práci využívá červené světlo. Díky jemným vibracím pokožku dokonale prokrvíte a poskytnete jí masáž. Červené světlo stimuluje tvorbu kolagenu, což bude zajímat především ženy středního věku. Špachtle by měla umět do pokožky efektivně zapracovat účinné látky pomocí galvanického proudu.

Napájení

Ultrazvukové špachtle využívají několik způsobů napájení. Způsob napájení zpravidla neovlivňuje kvalitu ani počet funkcí. Dnešní trh nabízí přístroje pro méně i více náročné uživatele a to, jakým způsobem budete chtít špachtli napájet je spíše otázkou vkusu.

 • Bateriové – tyto špachtle jsou napájeny pomocí baterií. Díky tomu můžete špachtli používat kdekoliv, aniž byste se museli starat o její opětovné nabíjení nebo řešit připojení k elektrické zásuvce. Životnost baterií se odvíjí od četnosti používání a bývá v řádech měsíců.
 • Akumulátorové – druhou možností jsou špachtle dobíjecí. I tyto špachtle lze používat na různých místech, ale počítat musíte s kratší životností baterie. Za nevýhodu akumulátorových přístrojů lze považovat i vyšší hmotnost.
 • Síťové – jistotou jsou síťové špachtle, které jsou připraveny k provozu pokaždé, když je připojíte k elektrické zásuvce. V tomto případě nemusíte řešit dobíjení ani nákup nových baterií.
 • Kombinované – poslední možností je zakoupit přístroj, který vám umožní využívat elektrickou síť i akumulátor.

Frekvence

Frekvence je parametr, který se z velké části odvíjí od typu špachtle.

 • Do 20 kHz – na nižší frekvenci pracují špachtle vhodné při péči o citlivou a suchou pleť. Špachtle pracuje rychlostí 20 000 kmitů/minutu.
 • Od 20 – 35 kHz – tyto špachtle jsou určeny majitelům mastné a problematické pleti. Rychlost je 20 000 – 35 000 kmitů/minuty. Větší rychlost se postará o efektivní čištění ucpaných pórů.

Způsob ovládání

Používání ultrazvukové špachtle je velmi jednoduché. Jednotlivé přístroje jsou vybaveny menším počtem tlačítek. Počet tlačítek se zpravidla odvíjí od počtu funkcí. Nejlevnější přístroje disponují pouze jedním tlačítkem, kterým budete moci špachtli zapínat a vypínat. Některé přístroje s jedním tlačítkem vám však zároveň umožňuje mezi jednotlivými režimy libovolně přepínat.

Dražší přístroje s různými funkcemi využívají více tlačítek a z funkce na funkci budete jednoduše přepínat. Těmto dražším přístrojům obvykle nechybí ani LCD displej, který zobrazuje vše podstatné.

Funkce

Ultrazvukové špachtle mívají několik režimů a nabízí i různé nadstandardní funkce. Čím více toho špachtle nabízí, tím vyšší bude její pořizovací cena. Při výběru tak dobře zvažte, které z možností opravdu využijete a za co byste naopak platili zbytečně.

Kosmetické špachtle nabízí několik režimů. Základním režimem je čištění pleti. Dále je to režim k využívání peelingu pleti či léčbě akné. Žádaným režimem je péče o vrásky či péče o oční okolí.

 • Intenzita vibrací – velmi praktickou možností je měnit intenzitu vibrací. Špachtli s touto funkcí mohou využívat majitelé různých typů pleti.
 • Modré světlo – úspěšně ničí bakterie a eliminuje tak vznik akné či kožních zánětů.
 • Červené světlo – podporuje vznik kolagenu a zpomaluje stárnutí pleti a vznik vrásek. Díky červenému světlu bude pokožka pružnější a hladší.
 • Galvanický proud – podporuje hloubkové čištění pleti. Ošetřování pleti galvanickým proudem je mimořádně šetrné a vhodné zejména pro citlivou pleť.
 • EMS technologie – jedná se o pokročilou technologii, která dopomůže proniknout séru nebo kosmetickým krémům hluboko do pokožky. Tuto technologii se doporučuje využívat cca 2 – 3x týdně.
 • Záporná ionizace – tato funkce podporuje hloubkovou výživu pleti.
 • Automatické vypnutí – bezpečnostní a úsporná funkce, která špachtli po určité době nečinnosti sama vypne.
 • Indikátor baterie – praktická funkce vás bude informovat o aktuálním stavu baterie.
 • Voděodolné provedení – špachtle s odolností IPX 5 lze snadno čistit pod tekoucí vodou.

Příslušenství

Součástí balení bývá často i nějaké příslušenství. O snadnou údržbu přístroje se postará čistící sada. Ta zpravidla obsahuje čistící hadřík a desinfekční přípravek. Velmi žádaným příslušenstvím je cestovní pouzdro, do kterého můžete přístroj bezpečně uložit. Součástí akumulátorových špachtlí je i nabíjecí kabel nebo stojánek.

Značka

Ultrazvukové špachtle jsou na trhu zastoupeny několika předními výrobci. Za kvalitní lze považovat špachtli značky Siguro. Tato značka nabízí cenově dostupné špachtle, které využívají i pokročilé funkce. Dražší špachtle s mnohými funkcemi koupíte od Beauty Relax nebo Beauty Biowave. Velmi žádané a oblíbené jsou i přístroje značky Rio, Reclar nebo Concept.

Cena

Nevýhodou ultrazvukových špachtlí je vyšší pořizovací cena. Na druhou stranu se však nejedná o výrobek, který by byl pro většinu zájemců cenově nedostupný. Za špachtli nabízející základní funkce zaplatíte okolo 1 000 Kč.

Náročnější pak mohou o pleť v domácím prostředí pečovat se špachtlí v ceně 1 500 – 3 000 Kč. K dostání jsou i dražší špachtle, které nabízí mnoho různých funkcí. Ty udělají radost nejnáročnějším uživatelům, ale spíše je využívají profesionálové pracující v kosmetických salonech.

Porovnat ceny čističů pleti

Otázky a odpovědi

K čemu všemu lze ultrazvukovou špachtli používat?

Tento kosmetický přístroj se používá především k hloubkovému čištění pleti. Ultrazvuková špachtle však dokáže velmi účinně odstranit i zbytky make-upu či jiných nečistot. Ultrazvuková špachtle pokožku prokrví, zabrání množení bakterií i vzniku akné, eliminuje pigmentové skvrny a stimuluje tvorbu kolagenu. Pomocí špachtle do pokožky zapracujete velmi efektivně účinné látky. Tento proces je známý jako mikro masáž.

Na jakém principu ultrazvuková špachtle funguje?

Špachtle při práci využívají ultrazvukovou technologii, která za pomoci vibrací naruší molekuly vody ve vzduchu. Tímto způsobem vytvoří vysoce účinnou energetickou zvukovou vlnu, která pleť dokonale vyčistí a zbaví je všech nečistot. Ultrazvukové špachtle jsou velmi šetrné a při čištění nepoškozují ani nijak nenarušují buňky kůže a tkání.

Jaké jsou nevýhody ultrazvukových špachtlí?

Ultrazvuková špachtle je velmi účinný a naprosto bezpečný přístroj, který je vhodný prakticky pro každého. Nevýhodou je však vyšší pořizovací cena, která může mnoho zájemců od nákupu špachtle odradit. Pokud si ultrazvukovou špachtli pořídíte, je dobré vědět, že pleť je třeba ošetřovat pravidelně, ideálně 1 x týdně. Při méně častém používání kýženého výsledku dosáhnout nemůžete.

Závěr

Díky ultrazvukových špachtlím si můžete v pohodlí domova dopřát péči, kterou běžně poskytují profesionálové v kosmetických salonech. Špachtle vyčistí vaši pleť do hloubky, zbaví vás nevzhledných pupínků akné i černých teček.

Dále jsou schopny vyhladit jemné vrásky a pomoci vám do pleti hloubkově zapracovat vyživující kosmetické přípravky. Celý proces je naprosto bezpečný a bezbolestný. Po proceduře bude vaše pleť svěží, jemná a krásná. Kosmetická špachtle je vhodná pro každého, při jejím výběru stačí pouze zohlednit typ pleti.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.7/5 (45 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
 1. O tom, že existuje nějaká ultrazvuková špachtle jsem se poprvé dozvěděla až na vašem webu, na který jsem náhodou narazila. Po přečtení článku, jsem se rozhodla, že si také jednu pořídím a vyzkouším, co je to za zázrak. Objednala jsem si od značky Beauty Biowave a jsem moc spokojená.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo