Depilační krémy

Odstraňování chloupků je téma samo o sobě. I když zní žiletka jako skvělá a jednoduchá metoda, její výsledky nejsou dlouhotrvající a pojí se s nimi i podráždění pokožky. Na voskové pásky či cukrovou pastu nemá někdo dost odvahy, proto by vhodným řešením mohlo být použití depilačního krému. Jak funguje a podle čeho ho budete vybírat? To si dnes povíme.

Porovnat ceny krémů

Nejlepší depilační krémy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Eveline Bio-depilační krém s výtažky z manga 125 ml 94 % 95 Kč Zobrazit Drmax.cz
2. Veet depilační krém Aloe Vera Vitamínem E 400 ml 85 % 259 Kč Zobrazit Pilulka.cz
3. Veet depilační krém Bambucké Máslo & Lilie 400 ml 84 % 259 Kč Zobrazit Krasa.cz
4. Body natur depilační krém do sprchy Červené ovoce 200 ml 60 % 152 Kč Zobrazit Mall.cz
5. Opilca Strep depilační krém Face & Bikini 75 ml 54 % 94 Kč Zobrazit Alza.cz

Typy

I depilační krémy mají svá kritéria, podle kterých se budete rozhodovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o produkt na tělo, měli byste respektovat svou pokožku a dopřát jí to nejlepší.

Podle pohlaví

Ne, že by snad depilační krém pro dané pohlaví měl jiné složení, liší se spíše vůní a celkovým přizpůsobením.

 • Depilační krémy pro obě pohlaví – neutrální vůně, nemají konkrétní určení
 • Depilační krémy pro ženy – osvěžující vůně, mohou se zaměřovat na citlivé oblasti (bikiny, obličej)
 • Depilační krémy pro muže – pánské vůně, určeno na hrudník a záda

Podle typu pokožky

Máte-li citlivější pokožku, určitě tento fakt budete muset při výběru zohlednit. Pokud obvykle žádné speciální přípravky na tělo nehledáte, můžete vybrat jakýkoliv depilační krém.

 • Depilační krémy pro normální pokožku – pro ty, kdo nemají s pokožkou problémy, krémy obsahují alkohol a další chemické látky
 • Depilační krémy pro citlivou pokožku – přírodní složení, menší množství chemických látek, hydratační a zklidňující efekt
 • Depilační krémy pro suchou pokožku – extra hydratační účinek, pečující přírodní oleje

Podle oblasti těla

 • Depilační krémy na nohy a tělo – jakákoliv oblast těla bez zvýšené citlivosti (nohy, podpaží, ruce)
 • Depilační krémy na obličej – složení určené na tuto citlivější oblast
 • Depilační krémy na oblast bikin – určeno na citlivou oblast bikin
 • Depilační krémy na intimní partie – pečující složky
 • Depilační krémy na hrudník a záda – určeno pro muže, zvýšený účinek na chlupy na hrudníku a zádech

Funkce

Depilační krémy jsou jednou z dalších možností, jak odstraňovat chloupky, v tomto případě navíc bezbolestně. Výsledek sice není dlouhotrvající, jelikož nejde i o odstranění kořínku, nicméně je to jednoduchá a rychlá alternativa k žiletce, navíc velice cenově dostupná.

Tento produkt funguje na základě chemických reakcí, které můžete při procesu odstraňování cítit – některé uživatelky si stěžují, že depilační krém zapáchá. Jedno balení vám v průměru vydrží cca 3 použití, což není moc. Pokud s ním ale budete spokojeni, jistě mu to prominete.

Použití

Použití depilačních krémů je velice jednoduché. Stačí je nanést na požadované místo, nechat chvíli působit a poté setřít stěrkou. Je to jednoduché, rychlé a bezbolestné.

Výhody a nevýhody

Pojďme si shrnout výhody a nevýhody, abyste objektivně dokázali posoudit, zda se depilační krém vyplatí zakoupit.

KLADY
 • Rychlé odstranění chloupků
 • Bezbolestnost
 • Jednoduché použití
 • O něco delší efekt než u žiletky
 • Bez podráždění pokožky
 • Funguje i na silnější chloupky (výhodné pro muže)
 • Nízká cena

ZÁPORY
 • Rychlá spotřeba (cca 3 použití)
 • Zápach při používání
 • Funguje pouze na určité typy chloupků
 • Efekt není dlouhotrvající (odstraňování chloupků pouze na povrchu)

Alternativy k depilačním krémům

Pokud byste se rádi podívali i na jiné možnosti, které účinně odstraňují chloupky, máme pro vás přehled dalších alternativ.

Depilační vosky

Chcete-li být delší dobu bez chloupků, depilační vosk je produkt, který vám to zajistí. Stačí ho rozehřát na takovou teplotu, aby se táhl, ale přitom nebyl příliš hutný.

Teplota vosku je důležitá nejen proto, abyste ho dokázali správně nanést, ale také kvůli tomu, abyste se nespálili. K voskům jsou přibaleny i pásky, které přilepíte na danou oblast a strhnete proti růstu chloupků. Tato metoda je sice bolestivá, ale na druhou stranu přináší uspokojující výsledky.

Depilační cukrové pasty

Cukrová pasta je dost podobná vosku, nicméně je založena na přírodní bázi, a tak se hodí i pro citlivější partie. Pastu nanášíte špachtlí a chloupky odstraňujete buďto prsty nebo netkaným pruhem látky. Navzdory tomu, že vytrháváte chloupek i s kořínkem, tato metoda není tak bolestivá jako depilace voskem.

Depilační pásky

Depilační pásky na sobě mají vosk již nanesený, vaším úkolem je pouze je rozehřát v dlaních. Poté přiložíte k dané oblasti, uhladíte a po chvilce strhnete proti směru růstu chloupků. Tato metoda je asi ze všech nejbolestivější, a jelikož nenanášíte vosk přímo tam, kam chcete, může se stát, že nevytrhnete všechny chloupky najednou a proces budete muset opakovat. Dejte ale pozor, abyste pokožku nezranily.

Značka

Depilační krémy vyrábí hned několik značek, ze kterých můžete vybírat. Najdete je hlavně v drogeriích, takže jsou jednoduše dostupné a cenově přijatelné.

Veet

Veet je nejznámější značka, která vyrábí kromě depilačních krémů i voskové pásky. Produkty jsou určené jak ženám, tak mužům a dělí se také podle oblasti, kde chcete chloupky odstraňovat.

Eveline Cosmetics

Citlivá pokožka jistě ocení značku Eveline Cosmetics, která se zaměřuje na pečující a zklidňující složky. Kromě krému u ní najdete i depilační vosky.

Balea

Klasická drogérková značka, která nabízí mnoho produktů. Její depilační pásky jsou určené pro ženy na jednotlivé části těla, cena je navíc nízká. Kromě depilačních krémů můžete zakoupit i pásky či vosk.

Body natur

Opět něco pro citlivou pokožku. Body natur přidává do svých produktů přírodní složky, což se bude zamlouvat i veganům. Krémy vyrábí jak pro ženy, tak pro muže a v jejím zboží naleznete krémy pro citlivou pokožku či obličej.

Strep

Poslední značkou je Strep, která se zabývá hlavně výrobou voskových pásků, nicméně u depilačních krémů se snaží vyhovět i citlivé pokožce a přidává do produktu pečující složky. Sehnat lze krémy na tělo, tvář a oblast bikin.

Cena

Cena je u depilačních krémů obecně nízká, nicméně i zde máte na výběr. Myslete na to, že jedno balení vám nevydrží příliš dlouho a budete ho muset znovu dokoupit, tak aby se vám to vyplatilo.

Do 100 Kč

Do stovky seženete menší balení o objemu 100 ml. Stejně tak může být horší složení, citlivá pokožka by si měla dávat pozor na umělou parfemaci, která by ji mohla dráždit.

Od 100 Kč do 250 Kč

Především zájemci s citlivou pokožkou by měli věnovat této cenové kategorii pozornost. Nachází se zde produkty s pečujícím efektem, často na přírodní bázi.

Nad 250 Kč

Pro ty nejnáročnější znamená cenová kategorie nad 250 Kč šetrné složení, zklidňující účinek a vůně trvající i po depilaci.

Porovnat ceny krémů

Ošetření pokožky před a po depilaci

Ještě před depilací se ujistěte, že jsou daná místa, kde budete chloupky odstraňovat, čistá a bez mastnoty. Po depilaci pokožku do sucha očistěte a natřete hydratačním krémem.

Otázky a odpovědi

Jaké výsledky mi depilační krém zaručí?

Depilační krém jednoduše a rychle odstraní chloupky na povrchu, nezbaví je ovšem jejich kořínku, což v praxi znamená, že za krátkou dobu budete muset produkt aplikovat znovu.

V čem se liší depilace a epilace?

Depilace je odstraňování chloupků pouze na povrchu, kdežto epilace bere chloupky i s kořínky. Dokáže tak vytvořit dlouhotrvající efekt a celkově se více vyplatí, nicméně není bezbolestný jako je tomu u depilace.

Je lepší depilační krém nebo vosk?

Pokud se nebojíte bolesti a toužíte po delší době bez chloupků, pak určitě zvolte vosk. Naopak, pokud vám nevadí provádět depilaci pravidelně, bezbolestná a jednodušší volba je depilační krém. Z dlouhodobého hlediska vás vyjde vosk levněji, protože ho budete používat méně často, a vydrží vám tak delší dobu.

Závěr

V dnešní době existuje již spousta možností, pro které se v rámci odstraňování chloupků můžete rozhodovat. Je jen na vás, co preferujete a jaký je váš záměr. Většina populace si volí tu jednodušší možnost a pracuje s žiletkou, pokud se nad tím ale zamyslíte, na trhu jsou i lepší varianty, které přináší lepší výsledky.

Depilační krémy jsou rychlé a jednoduché, navíc nehrozí nebezpečí poranění či zarůstání chloupků – ideální pro citlivou pokožku. Tento typ produktu jistě také ocení muži, kteří by se rádi zbavili chloupků na hrudi či zádech, protože depilační krémy si s nimi dobře poradí. Záleží tedy na vás, co vám vyhovuje.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.avason.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (62 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Naprostá topka mezi depilačními krémy je značka Veet, protože má opravdu velmi kvalitní produkty. Používám jí už nejméně 10 let a zatím vždy všechno naprosto bez problémů. Alergickou reakci jsem žádnou neměla, přípravky jsou kvalitní, osvědčené a skvělé.

 2. Já se držím značky Veet a jsem velice spokojená, protože mi vyhovuje již dlouhá léta. Nemám problémy s žádnými alergickými reakcemi, jako tomu bývalo u jiných značek, které jsem zkoušela. Opravdu mohu depilační krémy Veet vřele doporučit.

Přidat komentář

Recenzer
Logo