Vosky na vlasy

Vosk na vlasy je jedním z mnoha stylingových přípravků, které můžete na trhu zakoupit. Využívají ho spíše muži, přesto může dobře posloužit i ženám. Oproti gelu se liší v jedné zásadní věci, která je pro mnoho uživatelů praktičtější. O co se jedná a jak vybrat ten správný vosk na vlasy, si povíme dnes v tomto článku.

Porovnat ceny vosků

Nejlepší vosky na vlasy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Uppercut vosk na vlasy Easy Hold 90 g 100 % 389 Kč Zobrazit Notino.cz
2. Goldwell Dualsenses For Men matující krémová pasta 100 ml 89 % 269 Kč Zobrazit Notino.cz
3. Tigi Bed Head Men Matte Separation Workable 85 ml 80 % 182 Kč Zobrazit Allegro.cz

Typy stylingových přípravků

Některé produkty fixují lépe, ale vlasy více zatěžují. Rozhodněte se tedy podle toho, co požadujete a jaká máte očekávání. Existuje spousta stylingových přípravků na vlasy, tady jsou některé z nich.

Vosk na vlasy

Pokud chcete dosáhnout přirozeného vzhledu, který se hodí ke každému typu účesu, je vosk dobrou volbou. Zanechává vlasy lesklé a dobře tvarovatelné, navíc neztvrdne, tudíž je i po jeho aplikaci účes možné upravit. Využívají ho spíše muži než ženy.

Stylingový lak

Klasika, kterou má většina lidí doma. Uděláte účes a zafixujete ho, aby vydržel po dobu celého dne. Kromě toho dodává také lesk, v některých případech je dokonce vybaven i SPF ochranou, která vaše vlasy chrání před sluncem. Vhodný i pro jemné vlasy. Pro aplikaci stačí nastříkat z dostatečné vzdálenosti a nechat zaschnout. Nenanášejte produkt moc zblízka, prameny vlasů by se mohly slepit dohromady.

Gel na vlasy

Gel na vlasy využívají především muži, protože je skvělý na krátké vlasy. Existuje několik druhů hustoty i míry fixace na vlhké i suché vlasy. Nehodí se pro jemné vlasy, za to husté si ho zamilují. Nanášejte pouze takové množství, které doporučuje výrobce na obalu, jinak vám vlasy zplihnou.

Tužidlo

Slouží k vytvoření objemu a tvarování účesu. Jeho součástí mohou být také vyživující látky, což je pro vlasy vzhledem k zátěži nejrůznějšími produkty vhodné. Dodá objem i lesk, chrání během stylingu, zvětší objem a uhladí vlasy. Opět platí, že při použití většího množství vlasy zplihnou, objevit se může dokonce mastnota.

Krém

Pro vyživení a hydrataci vlasů vyzkoušejte krém na vlasy, který je k nim velmi šetrný. Poskytne sice nižší fixaci, za to ale chrání konečky před třepením a hodí se jak na suché, tak na mokré vlasy.

Pomáda

Ideální pro dodání objemu i na uhlazení neposedných kudrlinek. Dělí se na dva druhy:

 • Na vodní bázi – není mastná, dodává přirozený lesk, nižší účinek
 • Vazelínová – lesklá a dobře fixuje, za to se z vlasů hůře vymývá

Hlína na vlasy

Hlína na vlasy je přírodním produktem pro osoby s citlivou pokožkou. Dodává matný efekt, díky čemuž docílíte přirozeného vzhledu. Hodí se pro všechny typy vlasů všech délek. Po nanesení hlíny vlasy netvrdnou, takže účes můžete různě upravovat i během dne.

Typy vlasů

Abyste věděli, jaký výsledek je pro vás ten optimální, pojďme si představit jednotlivé typy vlasů a problémy, se kterými se musí potýkat. Následně doporučíme vhodný produkt, který daný problém řeší.

 • Jemné a řídké – pro větší objem použijte tužidlo na vlasy
 • Normální – vhodný je jakýkoliv produkt, záleží na délce vašich vlasů a požadovaném výsledku
 • Mastné – shánějte se po lehkých přípravcích dodávající objem, jako jsou laky na vlasy nebo pomády na vodní bázi
 • Vlnité a kudrnaté – potřebujete uhladit poletující vlásky, definovat vlny, proto volte stylingový krém, tužidlo nebo sprej na vlasy na podporu vln
 • Rovné – důležité je uhlazení, zamezení krepatění a fixace, tudíž použijte stylingový krém na vlasy, sprej na vlasy a přípravky na ochranu před teplem, abyste si vlasy zbytečně neničili
 • Suché – vybírejte stylingové přípravky s hydratačními účinky, které ochrání před dalším vysušováním během tepelné úpravy – stylingový krém na vlasy, lesk ve spreji
 • Poškozené – je nutná výživa a hydratace, proto volte sérum na vlasy s keratinem a při fénování používejte tepelnou ochranu vlasů
 • Zplihlé – potřebují dodat objem a přirozený vzhled, hodí se lehký stylingový sprej na vlasy
 • Nepoddajné – tento typ zkrotí uhlazující stylingový krém na vlasy proti krepatění a silně fixační přípravky
 • Barvené – vyzkoušejte lak na vlasy, který zvýrazňuje a chrání barvu před vyblednutím, dejte jen pozor na množství

Výsledný efekt

I když se vosk nedělí na žádné typy, můžete jeho použitím dosáhnout odlišného efektu.

 • Matný – hodí se pro více ležérní styly, kde o lesk zas tolik nestojíte
 • Tvarovaný – těžší, texturovější, pro klasičtější účesy nebo delší vlasy
 • Lesklý – přirozený vzhled s lesklým povrchem
 • Vláknitý – ideální pro přidání textury vlasům a tvarování kreativnějších stylů

Úroveň fixace

Ne všechny účesy vyžadují stejnou úroveň výdrže. Čím méně drží, tím přirozenější bude výsledek, vlasy se budou snadněji upravovat a budou lehčí. Na druhou stranu, čím více drží, tím déle můžete účes nosit, a tím větší kontrolu nad ním budete mít. Měli byste si také uvědomit, že ne všechny účesy vyžadují stejný typ fixace, proto je důležité před výběrem produktu velmi dobře zvážit své potřeby.

 • Lehká fixace – pro slabší a jemné vlasy
 • Střední až silná fixace – pro pevný účes
 • Silná až velmi silná fixace – normální i pevné vlasy, zpevní i složitější účes

Přírodní složení

Každý stylingový přípravek vlasy více nebo méně zatěžuje, proto je lepší vybírat takové, které obsahují přírodní složky. Získáte tak lepší a šetrnější péči, kterou vaše vlasy ocení.

Orchidej

Kromě toho, že je to krásná květina, má na vlasy pozitivní vliv. Pomáhá je chránit a hydratovat, snižuje oxidaci způsobenou vnějšími činiteli, jako je slunce nebo chemické ošetření, díky čemuž dokáže udržet barvu po delší dobu.

Quinoa

Tento název možná znáte ve spojitosti s jídlem, protože se jedná o super obilninu s esenciálními aminokyselinami, minerálními prvky a stopovými prvky, která díky svým proteinům zabraňuje vypadávání vlasů a vyživuje vlasové folikuly. Pomáhá také eliminovat lupy a zacelovat roztřepené konečky.

Kaolin

Druh bílého jílu, který byl od starověku používán pro terapeutické účely kvůli své absorpční schopnosti. Při aplikaci na vlasy udržuje zdraví kapilár v perfektním stavu, protože zachovává pružnost a přirozenou vlhkost vlasů. Dokáže také zvýšit okysličení, stimuluje růst a reguluje tvorbu mazu. Působí tedy jako tonikum, které absorbuje odpad a toxiny z vlasů.

Velikost balení

Pokud chcete vosk používat jednou za čas, poohlédněte se po balení do 100 ml, v případě častějšího používání sáhněte po více jak 100 ml. Od tohoto parametru se bude odrážet také cena.

Použití

Vosk funguje nejlépe na suché vlasy. Nejprve ho rozehřejete v dlaních, nanesete správné množství (stačí opravdu malé množství na špičky prstů, i v případě, že máte vlasy delší) a poté rozetřete od kořínků ke konečkům, čímž získáte požadovaný tvar. Pozor, nedá se z vlasů vyčesat, tudíž ho budete muset ke konci dne vymýt.

Funkce

Pro fixaci účesu a lesklý efekt použijte vosk na závěr stylingu, výsledek bude působit přirozeně a vlasy budou držet tak, jak jste je chtěli mít. Nezanechává na vlasech nebo pokožce hlavy zbytky, a proto nebudou mastné ani slepené. Důležité je, aby byl rozpustný ve vodě.

Značka

Mezi nejznámější značky vosků na vlasy patří L’Oréal Professionnel, Syoss, Schwarzkopf Professional či Ultra Compact For Men. Zakoupit je můžete ve spreji nebo v kelímku.

Cena

Do 200 Kč objevíte vosky v drogériích, neznamená to ovšem, že by nebyly kvalitní. Od 200 Kč do 300 Kč se prodávají větší balení, luxusnější značky nebo lepší výsledný efekt. Cokoliv nad 300 Kč jsou profesionální produkty, může jít také o hlínovosk, který poskytuje super silnou fixaci s možností úpravy přes den.

Porovnat ceny vosků

Otázky a odpovědi

V čem se vosk liší od gelu na vlasy?

Hlavní rozdíl je v tom, že gel na vlasech uschne a je na omak tvrdý, kdežto vosk zůstává přesně takový, jaký byl při nanesení, díky čemuž lze účes upravit kdykoliv během dne.

Jak vybrat ten správný vosk na vlasy?

Berte v potaz váš typ vlasů, požadovaný efekt, kterého chcete dosáhnout a úroveň fixace. Upřednostněte vosk, který obsahuje přírodní složky, které vám pomohou vlasy udržet zdravé, hydratované a vyživené.

Jak poznám kvalitní vosk na vlasy?

Měl by být vyroben z vysoce kvalitní ingrediencí a při rozehřátí v dlaních by se měl rozmělnit do krémové konzistence. Jedině tak se bude jednoduše aplikovat. Také by neměl na vlasech zatvrdnout, ale dát se upravit počas dne.

Závěr

Ať už chcete účes na pár hodin nebo na celý den, vosk je ten správný produkt, který vám s ním pomůže. Je cenově dostupný, jednoduše se aplikuje a je vhodný pro všechny. Najděte ten svůj a užijte si rychlé a efektivní stylování vlasů i u vás doma.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.alza.czwww.gentlemanstore.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Osobně upřednostňuji zvučné značky, takže tomu přizpůsobuji i přípravky, které používám. Když jsem si vybíral vosky na vlasy, vybíral jsem jen z několika značek, mezi nimiž zvítězila značka Schwarzkopf Professional. Skvělá volba to byla a já jsem maximálně spokojený.

 2. Dlouho jsem hledal vhodný vosk, po kterém bych měl vskutku parádní vlasy, až jsem si vybral Matrix Style Link Play Over Achiever 3in1 Cream Paste Wax. Na ten jsem přišel až díky vašemu článku a musím uznat, že je naprosto luxusní.

Přidat komentář

Recenzer
Logo