Dětské sekačky

Zahrada je místem, kde budete moci trávit v klidu příjemné chvíli i v přítomnosti malých dětí. Abyste si mohli vychutnat alespoň chvíli zaslouženého klidu, budete muset svého potomka adekvátním způsobem zabavit. Nabídka hraček či jiného příslušenství je celá řada. Velmi oblíbená je i zahradní sekačka pro děti.

Dětská sekačka je hračka, která je oblíbená díky své nízké ceně, ale i minimální náročnosti na uskladnění. Dětské sekačky pak využijete nejen za zahradě, vaše dítko mohou zabavit i doma, ale zpříjemnit vám mohou i každodenní procházku.

Sekačky pro děti jsou určeny poměrně malým dětem. Suplovat mohou i tradiční aktivní chodítko, starším dětem můžete pořídit nářadí v podobě strunové sekačky. Odolnost a případné funkce, které může hračka nabídnout, souvisí s pořizovací cenou.

Porovnat ceny sekaček

Typy

Dětem můžete pořídit klasickou nebo strunovou sekačku. Poměrnou novinkou jsou sekačky robotické. Každý typ má svoje přednosti a je určen různě starým dětem.

Klasická dětská sekačka

Je oblíbenější, známější a na trhu zastoupena v mnohem větším počtu. Tyto sekačky můžete pořídit samostatně chodícím dětem. Ty mohou sekačku používat jako atraktivní podobu chodítka. Klasické sekačky jsou velmi jednoduché a ke svému chodu zpravidla nepotřebují žádný zdroj napájení.

V závislosti na ceně pak sekačky nabízí různé funkce, které zajistí větší atraktivitu a více zábavy. Klasické sekačky jsou k dostání v několika velikostech, doporučený věk určuje především výška madla.

Strunová sekačka

S údržbou méně přístupného terénu pomůže strunová sekačka. V tomto případě však musí dítě zvládnout sekačku při práci držet v rukou. Doporučený věk dětí bývá okolo 3 let. Strunové sekačky mívají funkční spodní část, ve které je umístěno lanko. Běžné jsou i zvukové a světelné funkce. I zde se o napájení postarají klasické tužkové baterie.

Robotická sekačka

Větším dětem budete moci pořídit robotickou sekačku, která svým realistickým vzhledem potěší i starší děti. K ovládání sekačky bude sloužit dálkové ovládání. S jeho pomocí bude možné sekačku ovládat všemi směry. Jako zdroj napájení poslouží klasické tužkové baterie.

Dalším prvkem těchto sekaček bývají i LED světlomety. Nevýhodou robotické sekačky je vyšší pořizovací cena. Spíše než zahradě budete moci sekačku používat na rovném a zpevněném terénu, případně ji prohánět v interiéru.

Materiál

Dětské sekačky jsou vyrobeny z různě kvalitního plastu. Výhodou plastu je nízká hmotnost, což bude vyhovovat dětem. Dospělí pak ocení nízkou pořizovací cenu. Cena určuje, jak moc bude sekačka odolná. Od nejlevnějších hraček toho nebude možné očekávat příliš mnoho. Naopak dražší sekačky jsou velmi odolné a ustojí i méně šetrné zacházení.

Možnosti

Pro děti je nejdůležitější celkový design sekačky. To výrobci dětských hraček dobře ví, a proto mohou sekačky nejen děti zaujmout velmi reálným vzhledem. Dětí ocení i další funkce, které jim může sekačka nabídnout.

  • Zvuk – zvukové hračky jsou u dětí obecně velmi oblíbené. Díky zvuku bude sekačka působit ještě realističtěji a děti si budou moci užít ještě více zábavy. Ne vždy však sekačka se zvukem udělá radost dospělým.
  • Světlo – poměrně běžné jsou i sekačky se světelnými efekty. Také v tomto případě se jedná o sekačky, které budou vyžadovat zdroj napájení v podobě tužkových baterií.
  • Bublifuk – u dětí jsou atraktivní sekačky s bublifukem. Bublinky budou ze sekačky vycházet, poté co dojde k jejímu roztlačení. Aby vše fungovalo tak, jak má, musí být sekačka napájena prostřednictvím baterií. Po vypotřebení zásobníku bude třeba bublifuk doplnit.

Značka

U dětských hraček musí být kladen důraz na bezpečnost. Hračka musí dítě zabavit, v žádném případě však nesmí být nijak nebezpečná. Kvalitu sekačky zaručuje značkový výrobce. V jeho případě budete mít jistotu, že je sekačka vyrobena z kvalitního a bezpečného materiálu.

Kvalitní hračce by neměla chybět patřičná certifikace. Velmi kvalitní jsou například sekačky značky Husqvarna, Hecht, Stiga, AL-KO, Klein, Woopie či dantoy.

Cena

Dětské sekačky jsou velmi cenově dostupné hračky. Nižší cena atraktivitu hračky ještě zvyšuje. Nejjednodušší jsou sekačky s cenou do 400 Kč. V jejich případě nebude váš potomek moci využívat mnoho funkcí. Pakliže chcete dětem práci na zahradě ještě více zatraktivnit, budete moci pořídit dražší sekačku. Cena se v tomto případě pohybuje v rozmezí 500 – 1 500 Kč.

Porovnat ceny sekaček

Otázky a odpovědi

Proč je dětský sekačka tak oblíbená?

Malá děti velmi rády napodobují práci dospělých. Holčičky s oblibou tráví čas v dětské kuchyňce, nebo se starají o panenku. Chlapci si vyhrají s dětským nářadím a v jejich světě nesmí chybět ani auta. Dětská sekačka je hračka, kterou lze považovat za velice universální. S oblibou ji budou používat holčičky i kluci. Atraktivitu této hračky zvyšují i různé funkce.

Na co si dát při výběru dětské sekačky pozor?

S ohledem na snadnější uskladnění jsou oblíbené sekačky se sklápěcím madlem. A právě tato funkce může způsobovat velké problémy. Zejména levné a nekvalitní sekačky nemusí umožňovat madlo napevno uzamknout.

Dětská sekačka přitom malým dětem slouží zároveň jako opora, s jejíž pomocí bude dělat svoje první krůčky. Poté, co se dítě do madla opře, může dojít velmi snadno ke sklopení madla, což může být zároveň příčinou pádu dítěte. Proto se při nákupu na tuto skutečně více zaměřte.

Potřebují všechny sekačky se zvukem zdroj napájení?

Ne každá sekačka se zvukem nutně vyžaduje napájení pomocí baterií. V některých případech bude sekačka vydávat zvuk ve chvíli, kdy dojde k otáčení koleček. Naopak bez zdroje napájení se neobejdou sekačky se světelnými efekty.

Závěr

Dětská sekačka je velmi oblíbená a přitom jednoduchá hračka. Díky sekačce bude moci dítě trávit svůj čas aktivně v bezpečí zahrady. Dětské sekačky mají 2 různé podoby. Mnohem větší výběr budete mít v případě klasické sekačky, která pro svůj chod nepotřebuje žádný zdroj napájení. Tyto hračky lze pořídit již dětem ve věku cca 18 měsíců.

Starším dětem od cca 3 let věku, mohou udělat radost strunové sekačky. V jejich případě je však výběr mnohem menší, avšak sekačka dítěti nabídne více nadstandardních funkcí. O kvalitě hračky rozhoduje výrobce společně s pořizovací cenou.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Naše malá dostala pod vánoční stromeček sekačku na trávu Husqvarna a byla nadšená, už se těší, až s ní bude v létě jezdit po zahradě. Nebyla drahá a splnila účel, za mě určitě super, že se vyrábí i takové realistické hračky, nejen postavy podle animáků a podobně.

Přidat komentář

Recenzer
Logo