Dilda

Dildo patří spolu s vibrátorem k nejoblíbenějším sexuálním hračkám. Nejčastěji je používají ženy, ale vyzkoušet je mohou i muži nebo vám dildo zpříjemní milostné hrátky s partnerem. Dildo je známé i jako umělý penis, označení dildo je převzaté z anglického jazyka a nemusí být každému známé.

Historie umělých penisů spadá až do doby kamenné. První nalezená dilda byla vyrobena z leštěného kamene. Později byla nalezena dilda vyrobená z vzácných dřevin nebo slonoviny. Dnes se na jejich výrobu používají zcela jiné materiály, a právě výběr materiálu je velmi důležitý parametr, na který se musíte při výběru zaměřit.

Před tím, než vás bude zajímat materiál, je nutné zvolit správnou podobu, protože koupit můžete více různých typů umělých penisů. O bezproblémové používání se pak postará dildo správné délky a průměru. Aby bylo používání umělého penisu dlouhodobě bezpečné, neměli byste podceňovat ani jeho údržbu.

Porovnat ceny dild

Nejlepší dilda

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Pipedream Icicles No. 2 97 % 489 Kč Zobrazit Sexshop.cz
2. LoveToy Skinlike Soft Cock 7 95 % 449 Kč Zobrazit Sexicekshop.cz
3. You2Toys European Lover 90 % 255 Kč Zobrazit Deeplove.cz
4. Nmc Jolly Buttcock 6.5 88 % 203 Kč Zobrazit Deeplove.cz
5. You2Toys Sex Talent Double Dong 83 % 166 Kč Zobrazit Vibratorek.cz

Typy

Dildo je sexuální pomůcka s několika podobami. První, co musíte zvážit je, zda jsou pro vás atraktivnější vaginální nebo raději anální dilda. Vaginální dildo lze pochopitelně možné používat i análně, avšak ne každému bude tento způsob vyhovovat. Anální dildo je na rozdíl od dilda vaginálního výrazně kratší i užší. Proto se raději doporučuje vybírat dildo podle daného uzpůsobení.

Vaginální

Vaginální dilda jsou oblíbenější a vhodné pro každého. Vaginální anální dilda mají mnoho podob. Koupit můžete umělý penis nafukovací, s přísavkou, nasazovací i oboustranný.

  • Dildo s přísavkou – přísavku můžete umístit na jakýkoliv hladký povrch. Připevnění je možné na kachličkovou stěnu, dveře, ale také podlahu nebo vanu. Poté již stačí povolit uzdu fantazii a využít vše, co umělý penis nabízí.
  • Nafukovací dildo – tato dilda vám umožní vaginální ale také anální roztahování. Díky tomu si můžete užít rozkoš podle svých představ. Dildo můžete nafukovat pomocí malého balonku.
  • Oboustranné – pro nerozhodné jsou na trhu tzv. double dilda, která mají vaginální i anální zakončení. Vaginální strana je silnější a delší, anální naopak kratší a užší.
  • Vibrační – vibrace jsou velmi oblíbenou funkcí, proto se na trhu objevují i vibrační dilda, která jsou poháněna motorkem. Zvolit si můžete i intenzitu vibrací.
  • Kalhotky/slipy s dildem – ženy mohou vybírat mezi kalhotkami s vnějším nebo vnitřním dildem. Kalhotky s vnějším dildem můžete používat k uspokojování partnera nebo partnerky. Kalhotky s vnějším dildem jsou navrženy tak, abyste mohla uspokojit sama sebe. Pánům jsou určeny slipy s análním dildem.
  • Připínací penis – je určen pro homosexuální i heterosexuální páry. Umělý penis můžete připnout mezi nohy, ale odvážným jsou určeny i penisy na obličej či stehno. Penis připevníte pomocí speciálního postroje, který je vyroben z nylonu, latexu, kůže či PVC. Připínací dildo má klasickou podobu a pánům jsou určena i dilda dutá, která si nasadí na penis.

Anální

Anální dilda mají trochu jiný tvar, pro který je lze přirovnat k análnímu kolíku. Aby bylo anální dildo bezpečné, nesmí mu chybět ani větší bezpečnostní zarážka. Anální dilda jsou určena zejména zkušenějším uživatelům, kteří mají na výběr z různých velikostí i materiálů. Při análním sexu se doporučuje používat větší množství lubrikantů, aby byl průnik hladký a bezpečný. Anální dilda jsou k dostání v klasické podobě, nebo můžete koupit dildo s přísavkou.

Materiál

Dildo budete vybírat i podle materiálu. Na výrobu se používají různé materiály, pravděpodobně nejoblíbenější je silikon. Odvážnější či zkušenější pak mohou vyzkoušet dildo vyrobené z kovu nebo skla.

Silikon

Na výrobu sexuálních hraček se používá vysoce kvalitní a zdravotně nezávadný silikon. Silikon je velmi poddajný a příjemný materiál, který bude vyhovovat začátečníkům i těm, kdo již umělý penis vyzkoušeli. Výhodou silikonu je i jednoduchá údržba a mnohé potěší i realistický vzhled dilda. K silikonovému dildu je vhodné přikoupit i lubrikační gel. Silikonové dildo můžete používat i při vodních radovánkách.

Dildo a jiné erotické hračky vyrobené ze silikonu bývají dvojího typu. První typ tvoří tvrdší, nelepivé a hladké pomůcky. Druhou skupinu tvoří pomůcky měkčí a více želatinové. Na tato dilda se budou více lepit drobné nečistoty. Výhodou je však jejich realističtější podoba. To, kterou variantu pořizujete, poznáte spíše podle vzhledu, ale i výrobce. To, o jaký konkrétní materiál se jedná, totiž výrobci běžně neuvádějí.

Plast

Dalším používaným materiále je plast, konkrétně PVC nebo ABS. Ne první pohled se tento materiál zase tolik neliší. Při používání jsou však silikonová dilda o něco málo příjemnější. Plastová varianta je o něco levnější a rozhodně se nemusíte bát, že si s umělým penisem z plastu neužijete žádnou zábavu. I tento materiál je velmi oblíbený a dotek velmi příjemný. Aby bylo plastové dildo opravdu bezpečné, zaměřte se při výběru pouze na výrobky, které neobsahují ftaláty.

Gel

Největší předností gelových pomůcek je nízká pořizovací cena. Nevýhodou je pak typická vůně tohoto materiálu, která nemusí být každému příjemná. Gelové pomůcky nedrží dobře tvar, jsou měkká a počítat musíte s tím, že se budou různě ohýbat. Gel má tedy mnoho nevýhod a nepatří k příliš oblíbeným materiálům.

Kov

Pro odvážnější jsou k dostání i umělé penisy vyrobené z kovu. Kov je velmi tvrdý a také nepoddajný, což bude vyhovovat spíše těm, kdo již mají s erotickými pomůckami nějaké zkušenosti. Kovový dildo nabízí další rozměr potěšení, hračku můžete ochladit i zahřát. Výhodou kovu je, že dokáže požadovanou teplotu udržet poměrně dlouhou dobu.

Sklo

Za luxusní jsou považována dilda vyrobená ze skla. Konkrétně se používá vysoce odolné borosilikátové sklo. Toto sklo díky speciální úpravě ustojí změny teplot i nárazy. Při používání tak nehrozí, že by dildo popraskalo a nějakým způsobem by vás poranilo. Také skleněná dilda jsou na trhu zastoupena mnoha výrobky, koupit můžete různé velikosti a pro odvážné jsou na trhu dilda s povrchovými výstupky.

Velikost

Aby byly hrátky příjemné a bezpečné, je nutné vybrat správnou velikost. Stejně jako u klasických vibrátorů ani v tomto případě není vhodné kupovat zbytečně velký rozměr. Za standardní se považuje velikost od 18 – 22 cm. Průměr pak bývá okolo 3 – 4 cm. Koupit můžete i dilda velikosti XXL. Jejich délka začíná na 22 cm a končí u 29 cm. Průměr pak může být od 6 – 10 cm.

Značka

Vybrat správného výrobce je důležité. V případě sexuálních pomůcek to platí dvojnásobně, protože je nutné zajistit při používání naprosté bezpečí. Sexuální hračky se častěji kupují na internetu, kde je nákup velmi diskrétní a máte dostatek času vybrat tu správnou podobu. Vždy se soustřeďte na přední a ověřené výrobce, mezi které bezesporu patří Fun Factory, Satisfyer, You2Toys, Lolo, Easy Toys nebo třeba LoveToys.

Cena

Dilda je cenově dostupná sexuální pomůcka. U této hračky nemáte k dispozici žádné funkce a jediné, co pořizovací cenu ovlivní je materiál nebo nadstandardní požadavky. Nejlevnější jsou plastová dilda s cenou od 250 – 500 Kč. Od 700 Kč koupíte dilda silikonová i skleněná. Pro běžné uživatele jsou k dostání dilda s cenou do 1 000 Kč. Ti náročnější mohou za tuto pomůcku zaplatit více než 3 000 Kč.

Porovnat ceny dild

Údržba

Údržbu byste měli provádět po každém používání. Samotná péče o umělý penis není nijak náročná, vystačíte si s teplou vodou a mýdlem. Po umytí je vhodné provést i desinfekci. K tomuto účelu vám postačí speciální různě šetrné přípravky.

Otázky a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi vibrátorem a dildem?

Přestože na první pohled je vibrátor a dildo to stejné, není tomu tak. Dildo představuje umělý penis a na rozdíl od vibrátoru běžně nevibruje. Dildo je mnohem jednodušší sexuální hračka, která do nedávna neměla žádné funkce. Dnes však lze koupit i vibrační umělé penisy, které jsou poháněny motorkem. Levnější vibrační dilda jsou plněna kuličkami.

Co vědět o silikonovém dildu?

Silikon je nejoblíbenější materiál, který má rozhodně co nabídnout. Tento materiál má však i svoje specifika. Tím nejdůležitějším je doporučení, že umělý penis vyrobený ze silikonu musí být používán pouze s lubrikačním gelem. Nutné je pořídit gel na vodní bázi. Pouze lubrikační gel na vodní bázi nezničí povrch dilda. Ke zničení hračky by však naopak mohlo dojít v případě, kdy budete používat jiný lubrikant.

Je lepší dildo z plastu nebo silikonu?

Oba materiály jsou velmi oblíbené a navíc jsou si velmi podobné. Ať už koupíte dildo vyrobené vyrobené ze silikonu nebo plastu, budou obě varianty bezpečné, příjemné na dotek. Vybírat můžete z mnoha podob, velikostí a tvarů. Plastová dildo bývají pružnější a při používání můžete očekávat opravdu realistický zážitek. Na rozdíl od silikonového dilda pak můžete ta plastová používat s jakýmkoliv typem lubrikačního gelu.

Závěr

Nabídka sexuálních hraček je opravdu velká. Obrovský výběr nabízí i dilda. Koupit můžete umělé penisy mnoha velikostí, tvarů i barev. Kromě běžných tvarů jsou k dostání i realistické penisy v tělové barvě s vroubkováním a varlaty. Před nákupem si nejprve ujasněte, jaký typ preferujete, volit budete mezi vaginálními i análními penisy. Obě varianty pak mají i další specifickou podobu. Začátečníkům budou nejvíce vyhovovat pomůcky z plastu nebo silikonu. Zkušenější mohou vyzkoušet kov nebo sklo. S velikostí byste to zejména v začátku neměli přehánět. Nejoblíbenější jsou dilda s délkou do 22 cm.

Dilda můžete nakoupit v těchto e-shopech: Sexshop.cz, Sexicekshop.cz a Vibratory.net

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (40 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Hledal jsem pro manželku ideální dárek k výročí, až jsem jí nakonec pořídil dildo od značky Fun Factory. Sice byla po rozbalení trochu zaskočená, protože původně čekala asi jiný dárek, ale nakonec to vzala dobře a dnes je ráda, že tuto pomůcku má.

  2. Nedávno jsem si dělala legraci, že takovou pomůcku ještě doma nemám, no, a nakonec jsem jako dárek k narozeninám dostala You2Toys Sex Talent Double Dong. Musím uznat, že je to zajímavý produkt, pro zpestření sexuálního života, i když tedy jsem viděla i lepší.

Přidat komentář

Recenzer
Logo