Vibrátory

Vibrátory jsou označovány jako erotická pomůcka, která je určená ženám. Vibrátor má nejčastěji podobu mužského penisu a jeho úkolem je přinést pomocí vibrací ženám kýžené uspokojení. První vibrátory se objevily již v roce 1899, kdy se používaly jako léčebné pomůcky při bolesti hlavy a měly pomoci i se zmírněním vrásek nebo zmírnit projevy hysterii.

Ať už byl úkol vibrátorů jakýkoliv, tyto pomůcky se staly brzo velmi oblíbenými a v současné době jich je na trhu nepřeberné množství. Již se pochopitelně nepoužívají k léčebným procedurám, ale plní výhradně funkci erotické hračky.

Vybrat správný vibrátor je poměrně obtížné, v obchodě s erotickými pomůckami jsou vibrátory zastoupeny ve velkém počtu a na těchto místech se ne každý cítí úplně komfortně. Proto je vhodné vědět, co vše vám může vibrátor nabídnout. Svoji roli hraje jeho velikost i výrobní materiál a pochopitelně různé funkce. Vibrátor může být použit na různé erotogenní zóny jednotlivcem i páry.

Porovnat ceny vibrátorů

Nejlepší vibrátory

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Satisfyer Pro GSpot Rabbit 91 % 949 Kč Zobrazit Notino.cz
2. Seven Creations Borůvka 2 90 % 438 Kč Zobrazit Sexicekshop.cz
3. Satisfyer Double Joy 86 % 695 Kč Zobrazit Krasa.cz

Určení

Přestože se o vibrátorech často mluví jako o erotické pomůcce pro ženy, jsou na trhu zastoupeny i vibrátory určené mužům.

 • Ženy – dámy mohou vybírat mnoho typů vibrátorů, které lze zavádět do vaginy i análu. S jejich pomocí mohou stimulovat bod G i klitoris. Jednotlivé modely se velmi liší vzhledem, velikostí i materiálem.
 • Muži – muži mají mnohem omezenější výběr, pro ně jsou na trhu dostupné vibrátory stimulující prostatu. Použít je lze při párovém styku i autoerotice a stimulují prostatu i oblast pod varlaty.
 • Párové – pokud si s partnerem přejete okořenit svůj sexuální život, je možné koupit vibrátor párový. Tento vibrátor má unikátní tvar, díky kterému jsou při sexuálním styku drážděni oba partneři. Muž si při souloži užívá užší vstup i vibrace, ženě vibrátor dráždí klitoris.

Typy

Vibrátory pro ženy lze v závislosti na erotogenní zóně, na kterou vibrátor působí rozdělit následovně:

 • Pulzátor – nebo také přirážejí vibrátor. Po zapnutí bude vibrátor přirážet stejně jako mužský penis. Pulzátory jsou ideální pro ženy, které dosahují vaginálních orgasmů. Zvolit můžete různou rychlost přirážení a vychutnat si můžete romantickou a pomalou soulož nebo naopak rychlé a žhavé přirážení.
 • Dráždění klitorisu – zde lze zařadit klasickou podobu vibrátorů i tzv. podtlakové vibrátory neboli womanizery. Na konci vibrátoru je různě velká masážní hlava, pomocí které můžete masírovat pouze klitoris nebo doslova celý klín a užít si tak můžete silné vibrace.
 • Tyto typy jsou u žen jedněmi z nejoblíbenějších. Klitoris můžete dráždit také menším podtlakovým vibrátorem, který je oproti běžným typům šetrnější. Pomocí podtlakového vibrátoru můžete prožít i několik orgasmů za sebou.
 • Dráždění bodu G – vaginální vibrátory svým tvarem připomínají penis a mají tlustější zahnutou špičku. Tyto vibrátory mohou mít také podobu pulzátoru.
 • Dráždění análu – vibrátory se specifickým tvarem zakončení, které zamezí možnému vysunutí vibrátoru během používání. Vibrátory mají užší tělo, jejich zavádění je tedy snadné, konec je rozšířený. Kromě hladkých můžete vlastnit vibrátory s kuličkovým povrchem. Tyto typy anální vchod při zasouvání roztahují i stahují.
 • Vaginálně/anální – mají dva konce, větší konec se zavádí do vaginy, menší do análního otvoru.
 • Dráždění prsou a bradavek – bradavky patří mezi citlivá místa, pomocí speciálního vibrátoru jim můžete poskytnout příjemnou masáž.

Velikost

Velikost vibrátoru je velmi individuální parametr. Každý má jiné tělesné proporce a tudíž jiné potřeby. Nejoblíbenější jsou vibrátory střední velikosti, jejichž délka je v rozmezí 18 – 22 cm a průměr v rozmezí 3 – 4 cm.

U vibrátoru se setkáte s různými délkami a průměry. Samotná délka není až tak důležitá, protože si vibrátor zavedete přesně podle vašich představ. Větší pozornost je tak nutné věnovat šířce. Používání příliš širokého vibrátoru může být nepříjemné nebo bolestivé.

Tvar

Vibrátor můžete vybírat i podle tvaru. Kromě klasické podoby jsou k dostání různě tvarované a specifické vibrátory. Každý tvar je něčím unikátní a každý funguje na trochu jiném principu.

Klasický

Klasický můžete použít během předehry a při souloži. Vibrátory mají masážní hlavici, která stimuluje klitoris pomocí silnějších vibrací.

Oboustranný

Oboustranný jsou ideální pomůckou pro lesbické páry, ale i pro ty, kdo si chtějí užít dvojitý průnik.

Realistický

Jejich vzhled velmi přesně připomíná penis muže. Anatomicky tvarovaný vibrátor má mnoho jemných vystouplých žilek i dokonale tvarovaný žalud a je vyroben z příjemného měkkého materiálu. Všechny tyto výstupky je možné během používání cítit a sexuální požitek je tak zcela dokonalý.

Perličkový

Pod povrchem vibrátoru se nachází malé kuličky, ty se po zapnutí vibrátoru otáčejí, čímž se mění tvar. Tyto vibrátory velmi intenzivně stimulují a masírují bod G i stěny pochvy. Tyto vibrátory mají mnohdy dva konce, přičemž menší konec při používání dráždí poštěváček.

Cestovní

Malé vibrátory, které vám poskytnou masáž klitorisu a jsou díky své velikosti ideální na cesty. Tyto vibrátory mají na konci malou masážní hlavici, kterou je možné masírovat klitoris, ale také bradavky nebo ušní lalůčky.

Předností malých vibrátorů je nízká pořizovací cena a jsou vhodné pro ty, kteří nemají s vibrátorem žádnou zkušenost. Po jejich vyzkoušení poté mohou nebo nemusí přejít i k jiným modelům.

Materiál

Také výrobní materiál hraje při výběru vibrátoru podstatnou roli. Na výrobu vibrátorů se používají různé materiály, jedno by však měly mít všechny společné. Jedná se o zdravotní nezávadnost, která vám zaručí bezpečné používání. Materiál má vliv i na hlučnost. Obecně se dá říct, že čím je vibrátor měkčí, tím je i tišší.

 • Gel – měkký, pružný a příjemný materiál. Gelové vibrátory patří k těm dražším, jejich předností je poddajnost i skutečnost, že se velmi podobají lidské pokožce.
 • Sklo – skleněné vibrátory se snadno udržují, oblíbené jsou díky možnosti experimentovat s teplotou, lze je ohřát i zchladit. Sklo je tvrzené, vibrátor je tedy naprosto bezpečný, povrch je hladký a skleněné typy vyčnívají i díky svému designu.
 • Silikon – tento materiál je velmi příjemný na dotek a patří k oblíbeným i díky své cenové dostupnosti. Silikon je opět zdravotně nezávadný a snadná je i jeho údržba. Tento vibrátor však není možné používat se silikonovým lubrikačním gelem.
 • Nature skin – materiál je téměř totožný s lidskou kůží. Nevýhodou je však složitější údržba, protože materiál je na omak lehce lepivý.
 • TPE – materiál kombinuje přednosti plastu a gumy. Vibrátor je ohybný, snadno se udržuje.
 • Plast – vibrátory jsou tvrdší a hůře přizpůsobivé. Tento materiál je typický pro nejlevnější vibrátory. Plastové vibrátory však nejlépe přenáší vibrace.

Napájení

Vibrátory je možné napájet pomocí tužkových baterií, moderní vibrátory lze opakovaně nabíjet pomocí nabíječky. Mnoho vibrátorů umožnuje nabíječku připevnit pomocí magnetu, kdy nedojde k žádnému porušení povrchu. Setkat se naopak můžete s modely, které vyžadují propíchnout povrchový materiál.

Do vibrátorů je často nutné pořizovat opravdu kvalitní baterie, při vložení obyčejnějších nemusí v některých případech vůbec dojít ke zpuštění vibrátoru. Výkon baterií může být mnohdy nedostatečný. V případě, kdy by se vám tedy stalo, že se po vložení baterií vibrátor nerozběhne, nemusí být na vině vadný výrobek, ale slabé baterie. Před případnou reklamací tedy vyzkoušejte i opravdu kvalitní baterie.

Vodotěsnost/voděodolnost

Vibrátory mohou být vodotěsné i voděodolné. Nejedná se o to stejné, proto je třeba vědět, jak daný vibrátor používat.

 • Vodotěsný – vibrátor je možné používat ve vaně, lze je ponořit do hloubky 1 metr.
 • Voděodolný – vibrátor je možné použít pouze ve sprše, avšak nelze ho ponořit do vody.

Možnosti a funkce

Vibrátory jsou zpravidla vybaveny několika různými programy. Měnit můžete intenzitu vibrací, rychlost přírazů.

Vibrátory můžete ovládat pomocí dálkového ovladače. V případě, že budete chtít vyzkoušet vibrační vajíčko, bude možné využít k ovládání mobilní aplikaci. Vibrační vajíčko se ideální používá v páru, zavedené ho můžete mít při běžných situacích, například návštěvě kina či restaurace. Ovládání se pak chopí partner, který může vajíčko pomocí aplikace libovolně zapínat a vypínat, což vám společné chvíle opravdu okoření.

Luxusní vibrátory je možné naplnit speciální tekutinou, která vychází otvorem. Vibrátor tedy může ejakulovat stejně jako mužský penis při vyvrcholení. Vibrátory toho nabízí pochopitelně více, velmi však záleží na konkrétní podobě vibrátoru.

Značka

Oblíbené jsou vibrátory značek You2toys, Pretty Love, Toy Joy, Dreamtoys, Fun Factory a další.

Cena

Nejlevnější vibrátory vyjdou na méně než 500 Kč. Jedná se o jednodušší gelové, silikonové, plastové i Nature skin modely. Okolo 1 000 Kč je možné kupit mnoho elegantních a propracovaných vibrátorů, které potěší i náročnější uživatele. Používat je mohou jednotlivci i páry. Cena nejdražších vibrátorů může přesáhnout i 5 000 Kč.

Porovnat ceny vibrátorů

Údržba

Údržba vibrátoru úzce souvisí s výrobním materiálem. Přesný postup údržby je popsán v manuálu každého výrobku, tento postup by měl být vždy dodržen.

K čištění se zpravidla používají speciální čističe na bázi desinfekčních sprejů, antibakteriální mýdlo a čistá voda. Údržba by se měla provádět po každém použití. Po omytí je vhodné nechat vibrátor volně oschnout. Poté je nutné vibrátor uschovat do vhodného obalu, aby se na něj neprášilo.

Otázky a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi vibrátorem a dildem?

Vibrátor je vybaven motorkem, který se stará o vibrace v různé intenzitě. Pomocí vibrací zvýšíte rozkoš a prokrvíte sliznici. Dildo však motorek nemá a vibrace nepřenáší. Na rozdíl od vibrátoru je dildo mnohem ohebnější.

Pokud budete chtít vyzkoušet dildo, neobejdete se bez hutnějšího lubrikačního gelu. Dildu je možné používat pro dosažení vaginálního orgasmu. Použít můžete také anální, oboustrannou nebo dvojitou. Dilda může při pravidelném používání posílit poševní svaly.

Jak se používá párový vibrátor?

Párový vibrátor svým tvarem připomíná písmeno C, každý konec je vybaven vlastní vibrační jednotkou. Menší konec vibrátoru se zasune do pochvy a větší část vibrátoru se přitiskne na její vnější horní část. Zavedení penisu je díky tomu bezproblémové a při průniku dochází k přitlačování vnitřní části vibrátoru na bod G. Vnější zakončení přitlačuje partner svým penisem na klitoris a stydké pysky.

Část, která je zavedena v pochvě má anatomické rozšíření, tento tvar příjemně zvětšuje tlak ve vagině. U muže vibrátor zlepšuje erekci a kontakt s vibrátorem zvyšuje tření. Tyto vibrátory se zpravidla ovládají dálkovým ovladačem a jsou vybaveny hned několika programy.

Je lepší vibrátor na klitoris nebo vibrátor vaginální?

Při výběru vibrátoru byste měla v první řadě znát dobře svoje tělo, přání a potřeby. Obecně se více prodávají vibrátory na klitoris, protože většina žen dosáhne orgasmu právě díky dráždění klitorisu. Naopak vaginálního orgasmu dosahuje menší procento žen, přesto jsou i tyto vibrátory velmi oblíbené.

Při jejich používání dochází k silnějšímu prokrvení i intenzivním prožitkům. Ženy, které se nemohou rozhodnout, který typ je pro ně lepší mohou zakoupit vibrátory se dvěma konci, které využijí oběma způsoby. Tyto typy patří již k luxusnějšímu a tedy dražšímu zboží.

Jaký vibrátor pro lesbické páry?

Oblíbené jsou oboustranné podlouhlé vibrátory, nebo nasazovací penisy, ale použít můžete prakticky jakýkoliv typ.

Závěr

Každý vibrátor je jiný a vyvolává zcela odlišné pocity. Mnohdy si tak pouze s jedním modelem nemusíte vystačit. Pomocí malého vibrátoru můžete dráždit klitoris, jednoduchý nevibrační je ideální k hrátkám ve sprše.

Oblíbené jsou multifunkční rotační vibrátory s kuličkami, stále stoupá obliba vibrátorů, jejichž tvar připomíná kaktus nebo ruku. S partnerem můžete vyzkoušet párový nebo připínací vibrátor. Mezi neprodávanější vibrátory v současné době patří vibrátory se střední velikostí realistického vzhledu.

Vibrátory můžete nakoupit v těchto e-shopech: Sexshop.cz, Sexicekshop.cz a Vibratory.net

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.mall.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (52 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. S partnerem jsme hledali něco pro zpestření takového toho stereotypu, co známe po nějaké době každý. No, tak nás napadlo objednat různé druhy vibrátorů a začlenit je do našich hrátek. Musím uznat, že to byl super nápad a rozhodně to stálo za to, a nejsou to jen vyhozené peníze, protože ve chvíli, kdy potřebujete dodat vztahu pořádnou jiskru a dochází vám už všechny možné i nemožné nápady, tak tohle je ideální způsob, jak to oživit a nakopnout.

 2. Vibrátor jsem dostala pod stromeček, v podobě Adore G Vibe, což je tlakový vibrátor a jsem velmi spokojená. Je to velmi příjemné zpestření vztahu.

 3. Mám doma womanizer i vibrátor a obojí mi vyhovuje, kort, když nemáte přítele. :D

Přidat komentář

Recenzer
Logo