FedEx

FedEx je americká firma, která se nabízí kurýrní a logistické služby. Zabývá se mezinárodní přepravou i přepravou v rámci jedné země. Kromě běžných zásilek se specializuje na přepravu komerčních objednávek, zboží z eshopů a zásilek, které vyžadují speciální péči a opatrné zacházení.

1x1.trans - FedEx

Logo – FedEx

Představení dopravce

FedEx, původně FDX Corporation, byl založen v roce 1971 podnikatelem Frederickem W. Smithem. V České republice nabízí své služby od roku 1991. Společnost vlastní desetitisíce dodávek, kamionů a několik set kusů letadel, které operují globálně na 78 světových letištích.

Díky tomu je přeprava rychlá a spolehlivá. Jde o celosvětově úspěšnou firmu, která zajišťuje přepravu mezi více než 220 zeměmi světa a jejíž roční zisky se pohybují v miliardách.

zpět k obsahu ↑

Přehled služeb

Mezi služby společnosti patří regionální EuroOne, díky kterému budete mít zásilku již následující pracovní den mezi vybranými městy a mezinárodní služby pro větší zásilky a s možností prioritního doručení pro běžné i objemnější zásilky nad 68 kg.

Dále FedEx zajišťuje doručování zásilek, které vyžadují zvláštní zacházení. To se týká nebezpečného zboží, živých zvířat, zboží podléhající zkáze, části lidských těl, výbušnin, peněz a alkoholu. Na některé uvedené typy zásilek ale existují omezení, a proto je třeba se dopředu informovat, zda je dovoleno danou zásilku do země dovést. Internetové obchody a podnikatelé mohou využít službu E-commerce.

zpět k obsahu ↑

Sledování zásilek

Sledování zásilky je možné přes online tracking. K tomu budete potřebovat referenční číslo neboli tracking number, které vám bude při předání vygenerováno. FedEx má rovněž vlastní přepravní aplikaci, ve které můžete zásilky vytvářet nebo sledovat.

Centrálu společnosti najdete v Praze na Zličíně. FedEx nabízí specifická řešení pro určitá odvětví jako je zdravotnictví, letectví a kosmonautika, automobilový průmysl nebo luxusní zboží a módu. Společnost má kvalitní zákaznický servis, na který se můžete v případě jakýchkoliv dotazů obrátit.

zpět k obsahu ↑

Zajímavé odkazy

zpět k obsahu ↑

Kontakty

 • Zákaznický servis
 • Telefon: +420 800 133 339
 • Sídlo společnosti: Federal Express Czech s.r.o., Na Radosti 399, 155 21 Zličín
zpět k obsahu ↑

Hodnocení

8.5 Hodnocení
Celosvětová dopravní společnost

8.5Naše hodnocení
Rychlost doručení
8
Jednání se zákazníkem
8.5
2.7Hodnocení uživatelů
Rychlost doručení
3.2
Jednání se zákazníkem
2.3
KLADY
 • široká nabídka služeb
 • rozšířený dopravce u firem
 • možnost měnit termín doručení
ZÁPORY
 • špatné balení
 • občas není dodržen termín pro doručení
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

4 komentářů
Zobrazit vše Nejpřínosnější Nejlepší Nejhorší Napsat hodnocení
 1. Reagovat
  Jan 23.12.2020 v 16:50
  2
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  70

  Platím FedExu čtyři tisíce za to aby doručili zásilku z U.S. alepoš za 6,5 dne a nestíhají to. Po telefonu žádné alternativní řešení nenabídli a to jsem byl ochoten dojet na letiště a vyzvednout si zásilku sám a ušetřit jim rozvoz. Zmeškali mi Vánoční dárek.

  ZÁPORY: Pomalí
  (0) (0)You have already voted this
 2. Reagovat
  Robert Redlich 27.1.2021 v 12:19
  1.75
  Rychlost doručení
  0
  Jednání se zákazníkem
  70

  Platit si příplatek za expresní doručení u této firmy je naprosté vyhazování peněz… Zboží dojde ve stejný termín, jako u konkurence, která své služby nabízí bez příplatku. Za mne už nikdy!!!

  KLADY: Nic mne nenapadá...
  ZÁPORY: Platit si příplatek za expresní doručení u této firmy je naprosté vyhazování peněz... Zboží dojde ve stejný termín, jako u konkurence, která své služby nabízí bez příplatku. Za mne už nikdy!!!
  (1) (0)You have already voted this
 3. Reagovat
  David 30.1.2021 v 21:59
  1.5
  Rychlost doručení
  20
  Jednání se zákazníkem
  40

  Absence komunikace a nastavení procesů v rámci CZ pobočky. Neznalost celní problematiky. Vyplňování celních dokumentů do těla e-mailu (TO JAKO VÁŽNĚ?!). Do dneška nemáme celní prohlášení, formulář o výši celního dluhu. Zásilka přišla pozdě, rozbalená, osobně jsem si pro ni musel dojet, abychom dodali zboží zákazníkovi. Na Express delivery zapomeňte, nic včas nepřijde.

  Stejné zásilky chodí konkurenční službou levněji, rychleji a s perfektním servisem. (D*L Express)

  KLADY: Jedinou pozitivní věcí asi je, že když jsem si nakonec jel vyzvednout firemní zásilku ze zahraničí osobně, zvládl jsem u toho ještě nakoupit.
  ZÁPORY: Pomalé Drahé Česká strana to taky nezachraňuje (ex TNT)
  (1) (0)You have already voted this
 4. Reagovat
  Veronika L. 22.3.2021 v 9:42
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Celní řízení trvalo skoro měsíc, přes to, že všechny podklady byly dodány, několik zbožových kontrol, přes to pak proclení jen podle dokladu, otřesné balení zásilky, absolutní nekomunikace ohledně cla a faktur. Jeden zaměstnanec mi napíše clo ve výší 507,- a pak přijde faktura na 5696,-. Emaily bez jakékoli odpovědi. Nikdy více.

  (0) (0)You have already voted this

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz