DHL

DHL je německá dopravní společnost, která se zabývá mezinárodní poštovní, spěšnou, kurýrní, logistickou a finanční službou. V současné době jejich služby využívá čím dál tím víc zákazníků pro komerční i nekomerční záležitosti. DHL se na českém trhu stalo spolehlivou alternativou k České poště. Jelikož operuje celosvětově, zákazníci se na ně často obrací i se zásilkami do zahraničí.

dhl

Logo – DHL

Představení dopravce

Přepravní služba DHL Express vznikla ve Spojených státech v roce 1969. DHL je akronym, který vznikl z počátečních písmen příjmení zakladatelů – Dalsey, Hillblom a Lynn.

Společnost se původně zaměřovala na oblast Spojených států a Havaje. Na konci devadesátých let ale začala akcie společnosti skupovat Deutsche Post World Net, která nakonec skoupila jejich většinu a DHL v současnosti vlastní. Pod DHL od roku 2006 patří i přepravní společnost PPL.

Přehled služeb

DHL zajišťuje nákladní silniční přepravu, nákladní železniční přepravu, vnitrostátní paletovou přepravu, balíkové a listovní služby. Zákazníci se na společnost mohou obrátit i kvůli celnímu řízení a službám s ním spojeným – DHL vás v tomto může za poplatek zastoupit a vy se nebudete muset o nic starat.

Poskytuje také poradenské služby týkající se nejen celního řízení. Společnost nabízí různé balíčky pojištění ať už jde o důležité listovní nebo velké mezinárodní zásilky. Běžné objednávky doručí DHL až k vám domů, nebo si je můžete vyzvednout na ParcelShopech, které najdete po celé republice.

Sledování zásilek

Pokud vám není lhostejné, kudy vaše zásilka putuje a chcete mít o všem přehled, můžete využít online sledování. Tracking zásilek je jednoduchý, stačí vám k němu jen referenční číslo a status zásilky můžete kdykoliv zkontrolovat.

Pro ještě komfortnější sledování zásilek doporučujeme stáhnout aplikaci DHL Express Mobile. Obchodníkům a podnikatelům, kteří chtějí DHL svěřit přepravu obchodních zásilek, se vyplatí využít službu eCommerce, která se vztahuje na mezinárodní i domácí komerční přepravu.

Zajímavé odkazy

Kontakty

 • Zákaznický servis
 • Telefon: +420 220 300 111
 • E-mail: infolinka@dhl.com
 • Sídlo společnosti: DHL Express (Czech Republic) s.r.o. Nádražní 2967/93, 702 00 Ostrava

Hodnocení

8 Celkové hodnocení
Leader v mezinárodní expresní přepravě

8Naše hodnocení
Rychlost doručení
8.5
Jednání se zákazníkem
8
2.8Hodnocení čtenářů
Rychlost doručení
3.4
Jednání se zákazníkem
2.3
Klady
 • rozšířený dopravce u mnoha firem
 • široká nabídka služeb
 • možnost měnit termín doručení
Zápory
 • občas není dodržen termín pro doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je cílem celého týmu Recenzer. Více o nás.

68 komentáře
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. No tak DHL není zrovna dopravcem, na kterého bych pěl chválu. Bohužel občas jeho služby musím využít, ale nejsem nadšený s dodací lhůtou.

 2. Reply
  ŽÍ KTERÉ JE UŽ DVA DNY NA MÍST 6.9.2022 v 13:34
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Tak už vím proč má Sconto tak dlouhé dodací lhůty.Protože DHLnechá zboží ležet na místě doručení než se uvolí Vám ho doručit domů.Sleduji zásilku a vidím že již druhý den leží ve skladě ve Zlíně.Ani se neobtěžují zavolat.DHL už nikdy apokud budu objednávat zboží a uvidím dopravce DHL tak si ho raději objednám u jiné firmy

  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. 5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Dnes 30.srpna mi byl doručen přepravní společností DHL štípač dřeva.
  Musím pochválit ochotu řidiče pana Rybníkáře.Velice profesionální a rychlé složení těžkého nákladu, ochota a příjemná komunikace jak telefonicky tak osobně.
  Chlapík na svém místě, važte si ho a občas mu přidejte nějakou kačku :-)

  Ukládám 100% hodnocení!

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 4. 0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Dne 3.8. mi byla zaslána zásilka express DHL ze Švédska. Ve čtvrtek 4.8. mi přišla sms a email, že 5.8. budou doručovat. Nedoručili nic. Žádná zpráva o změně nic. Tak jsem nahlédl do sledování zásilek a prý výjimka balík nedorazil do pobočky v ČR. Za mě katastrofa , že je zásilka express je netrápí. Jsou to vyhozené peníze. Nefunguje to. Nebrat nikdy.

  Klady: Žádný klad nevidím.
  Zápory: Nulová komunikace Nespolehlivost Příplatek za expresní doručení jsou vyhozené peníze.
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 5. Neskutečná neschopnosti zaměstnanců,během necelého týdne mi poškodili 2 lednice!!!První objednávku jsem zrušila a druhý den objednala v jiném eshopu,a co se nestalo lednice nedoručena a po tel.do eshopu mi bylo oznámeno, že lednice je OPĚT poškozená, málem mě trefilo.Chápu,že se někdy stane chyba,ale tohle mi příjde dost přes čáru!!!DHL NIKDY VÍCE

 6. 1
  Rychlost doručení
  20
  Jednání se zákazníkem
  20

  Absolutně nespolehliví .Doteď zásilku nemám .Když jsem volal na ůstředí Tak zakázku nemohli najít. Poslali ji zBrna místo do Zlína do Prahy a dál neví

  Klady: Nic
  Zápory: Vše
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 7. Reply
  Michaela Malečková 31.5.2022 v 22:16
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Kdybych mohla jít s hodnotícími hvězdičkami do záporných hodnot, neváhám ani na vteřinu. Kdykoliv jsem se dovolala na servis, všichni byli příjemní, až do doby, kdy jsem měla nějaký požadavek. Od požadavků jsem se pak dostala i k prosbám. Jediná moje prosba bylo doručení zboží v 15.hodin. Příjemnost a především ochota (VŠECH, opravdu všech) zaměstnanců šla stranou. Nejdřív mi zavolal přímo řidič 3 hodiny před doručením, když jsem řekla, že v daný čas není nikdo doma doručování “utichlo” a dále nás nikdo nekontaktoval. Sama jsem volala kvůli doručení hned po víkendu a byla mi nabídnuta pomoc. Když se 4 dny nikdo neozval, znovu jsem kontaktovala zákaznické centrum a můj problém se začal řešit. Ale stále neúspěšně. Službu DHL jsem si sama nezvolila a k mé velké smůle ji využil obchodník, u kterého jsem si zboží objednala. Bylo mi řečeno, že na trase, kam mělo být zboží doručeno je možný čas doručení pouze od 11 do 13 hodin – pro člověka, který chodí do práce prakticky nemožné být doma a na dnešní dobu mi přišly časové možnosti doručení přímo tristní. Vzhledem k hodnotě zásilky jsme si zásilku chtěli přebrat sami a navíc nemáme nikoho, kdo by za nás zásilku přebral. Doručení na jiné místo rovněž nebylo možné vzhledem k velikosti zásilky a osobní odběr na DEPU opět, vzhledem k velikosti zásilky, možný nebyl.
  Vzhledem k tomu, že mělo být zboží doručeno na hlavním tahu z Prahy do Strakonic mi časy a možnosti doručení přišly opravdu žalostné a taktéž si u mě stojí i ochota zaměstnanců pomoct zákazníkům. Radost z objednaného zboží již dávno pominula a společnost DHL je pro mě jedno velké zklamání.

  Klady: NIC
  Zápory: Problém sjednat termín doručení dříve než v den doručení Jednání se zákazníkem Doručovací čas pouze mezi 11-13 hodinou (v dnešní době až žalostné)
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 8. Reply
  Václav Chytil 27.5.2022 v 10:58

  Zásilku ztratili, stížnost přeposílají na PPL, kde po mě chtějí jedenáctimístné číslo zásilky, které jsem nikdy nedostal. Odpad!

 9. 2.5
  Rychlost doručení
  80
  Jednání se zákazníkem
  20

  Extrémní nespolehlivost, změny adres, času, lítají mi zásilky které rozdělují na více částí po celem Česku :D neustálá komunikace, a stejně nechápou volají že jsou na místě a jsou úplně v jiném městě :D
  Jednu objednávku rozdělí na x balíku, některé vezme ppl některé DHL, ppl víceméně bez problémů, DHL bez šance
  14dni po doručení od PPL, DHL furt bloudí Českem

  Zápory: Spolupráce s ppl Špatné adresy doručení Špatné časy doručení
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 10. Reply
  Juliette Bonda 20.5.2022 v 9:24
  4.5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  80

  Četla jsem tady recenze, a strašně jsme se bala. Potřebovala jsem DHL express do Kazakhstánu, takže jsem se bala více. Nakonec dopadlo to skvělé. Objednala jsem kurýra, aby vyzvednul zasílku. Klikla jsem, že chci bálení DHL. Přijel v objednaný čas s balením. Štítek, který jsem vyteskla, kurýr přidal do kapsy na balení. Webová stránka ukazovala, že delivery bude za 8 dnů po vyzvednutí. Zasílka dorozila dnes – na 4 den. Možna DHL už polepšíly ve službách. Takže po teto zkušeností, doporučují.

  Klady: - v čas - rychle doručení - možnost objednat na dom a i s balením
  Zápory: - opravdu nevolají a nepišou sms, takže trochu se bojiš, že nepřijedou...
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
1 2 3 7

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo