DHL

DHL je německá dopravní společnost, která se zabývá mezinárodní poštovní, spěšnou, kurýrní, logistickou a finanční službou. V současné době jejich služby využívá čím dál tím víc zákazníků pro komerční i nekomerční záležitosti. DHL se na českém trhu stalo spolehlivou alternativou k České poště. Jelikož operuje celosvětově, zákazníci se na ně často obrací i se zásilkami do zahraničí.

1x1.trans - DHL

Logo – DHL

Představení dopravce

Přepravní služba DHL Express vznikla ve Spojených státech v roce 1969. DHL je akronym, který vznikl z počátečních písmen příjmení zakladatelů – Dalsey, Hillblom a Lynn.

Společnost se původně zaměřovala na oblast Spojených států a Havaje. Na konci devadesátých let ale začala akcie společnosti skupovat Deutsche Post World Net, která nakonec skoupila jejich většinu a DHL v současnosti vlastní. Pod DHL od roku 2006 patří i přepravní společnost PPL.

zpět k obsahu ↑

Přehled služeb

DHL zajišťuje nákladní silniční přepravu, nákladní železniční přepravu, vnitrostátní paletovou přepravu, balíkové a listovní služby. Zákazníci se na společnost mohou obrátit i kvůli celnímu řízení a službám s ním spojeným – DHL vás v tomto může za poplatek zastoupit a vy se nebudete muset o nic starat.

Poskytuje také poradenské služby týkající se nejen celního řízení. Společnost nabízí různé balíčky pojištění ať už jde o důležité listovní nebo velké mezinárodní zásilky. Běžné objednávky doručí DHL až k vám domů, nebo si je můžete vyzvednout na ParcelShopech, které najdete po celé republice.

zpět k obsahu ↑

Sledování zásilek

Pokud vám není lhostejné, kudy vaše zásilka putuje a chcete mít o všem přehled, můžete využít online sledování. Tracking zásilek je jednoduchý, stačí vám k němu jen referenční číslo a status zásilky můžete kdykoliv zkontrolovat.

Pro ještě komfortnější sledování zásilek doporučujeme stáhnout aplikaci DHL Express Mobile. Obchodníkům a podnikatelům, kteří chtějí DHL svěřit přepravu obchodních zásilek, se vyplatí využít službu eCommerce, která se vztahuje na mezinárodní i domácí komerční přepravu.

zpět k obsahu ↑

Zajímavé odkazy

zpět k obsahu ↑

Kontakty

 • Zákaznický servis
 • Telefon: +420 220 300 111
 • E-mail: infolinka@dhl.com
 • Sídlo společnosti: DHL Express (Czech Republic) s.r.o. Nádražní 2967/93, 702 00 Ostrava
zpět k obsahu ↑

Hodnocení

8 Hodnocení
Leader v mezinárodní expresní přepravě

8Naše hodnocení
Rychlost doručení
8.5
Jednání se zákazníkem
8
2.8Hodnocení uživatelů
Rychlost doručení
3.3
Jednání se zákazníkem
2.3
KLADY
 • rozšířený dopravce u mnoha firem
 • široká nabídka služeb
 • možnost měnit termín doručení
ZÁPORY
 • občas není dodržen termín pro doručení
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

32 komentářů
Zobrazit vše Nejpřínosnější Nejlepší Nejhorší Napsat hodnocení
 1. Reagovat
  Olga 5.12.2020 v 11:27
  4.75
  Rychlost doručení
  90
  Jednání se zákazníkem
  100

  DHL hodnotím jako jednu z mála spolehlivých firem. Zásilka doručena přesně v určenou dobu. Možnost opakovaného doručení nebo změny místa doručení. Bohužel nevolí ji příliš eshopů, takže jsem službu využila jen asi 5x.

  KLADY: rychlost spolehlivost
  ZÁPORY: žádné
  (1) (1)You have already voted this
 2. Reagovat
  Arnošt Noha 9.12.2020 v 16:55

  Nejhorší dopravce co jsem zažil. Nedali mi žádné informace o objednávce. Konkrétně jsem objednával z Německa do Česka. Balík však ani přes hranice neposlali a bezdůvodně ho poslali zpět. Zhruba po měsíci jsem si říkal, že je divné když objednávka nepřišla, protože měla do 5 dní dojít. Poté jsem zjistil že ji tedy poslali zpět.

 3. Reagovat
  Laurenti N. 28.12.2020 v 20:29
  0.75
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  20

  Mnohem pomalejší než ostatní místní kurýři, jako je PPL, DPD, ale 2,5krát dražší. Vím jistě, že příště nevyberu DHL, když potřebuji něco, abych dorazil rychleji.

  KLADY: žádné
  ZÁPORY: Mnohem pomalejší než ostatní místní kurýři, jako je PPL, DPD, ale 2,5krát dražší. Vím jistě, že příště nevyberu DHL, když potřebuji něco, abych dorazil rychleji.
  (2) (0)You have already voted this
 4. Reagovat
  Lenka Skoza 14.1.2021 v 10:35
  0.25
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  0

  Nový pomalý systém

  KLADY: Podrobné trasování. Ochotny zákaznický servis.
  ZÁPORY: Nový systém celního řízení. Zásilky se kvůli tomu zbytečně valí někde na celníci, dokud si ji celník nevezme do celního řízení, ikdyz zásilka má menší hodnotu než 150 €. Takže se z DHL Express stalo DHL out of the time.
  (0) (0)You have already voted this
 5. Reagovat
  Pavlina 4.2.2021 v 20:18
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Dobrý den. Dne 3.2 mi byl doručený balík vaší společnosti. Řidič měl příjemné jednání,vystupování a ochotný. Popravdě jsem tento týden měla možnost vyzkoušet 2 společnosti PPl a DHL. Rozhodně na 100%doporucuji PPl

  KLADY: Skvělá společnost.
  (0) (0)You have already voted this
 6. Reagovat
  Pavlina 5.2.2021 v 9:55

  Dobrý den, dne 4.12 jsem napsala komentář a druhý den si jsem si ho přečetla. Chtěla sem omluvit, špatně sem se vyjádřila. Poslední věta měla znít 100% doporučuji všem zákazníkům společnost DHL. Snad tuto moji chybu otisknete na netu? Preji hezký den.

 7. Reagovat
  Al 5.2.2021 v 15:45

  Měli mi přivézt škříň, o čemž jsem se dozvěděl SMSkou v 17:30 “Dnes mezi 8-18:00h vám bude doručovat…Pokud se vám to nehodí, kontaktujte…”. OK, jsem doma celý den, tak hlavně, že to přivezou. V půl osmé pořád nic, tak volám řidiči, který na mě po několika trapných momentech ospalých výmluv hodí hlášku o poruše vozu. OK, možná klecá, možné ne, hlavně že slíbil, že druhý den mezi 9. a 10.h mi to teda přiveze. V 11 pořád nic, tak volám na linku DHL Freight, kde mi madam sdělí, že zásilka byla poškozena a vrácena prodejci. Proč mi to tedy nedáte vědět? My komunikujeme jenom s prodejcem. Ale SMS avízo o doručení jste mi poslali, proč tedy ne SMS o stornu? My komunikujeme pouze s prodejcem. No jo, co bych za 500 mohl tak chtít, že jo? DHL si hraje na hogo fogo a přitom takový ksindl. To snad zlatá pošta.

 8. Reagovat
  Katka 15.2.2021 v 12:47
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Som maximálne spokojná s dnešnou zásielkou konkrétne pán vodič Jahoda (píšem meno vodiča pretože si myslím že veľa závisí od konkretnej osoby a nie firmy ako takej)
  Milý usmiaty ochotný vodič ktorý sám od seba mi tovar odniesol az na chodbu baráku (píšem to preto že po predchádzajúcej skúsenosti s firmou Geis kde mi vodič veci vyhodil za vrátka baráku som skúsila DHL..)
  Zasielka nemeskala ráno ma telefonicky kontaktoval a upresnil čas doručenia takže som nemusela sedieť doma a čakať na rozmedzie od 8-18 ..takže maximálna spokojnosť
  Mínusy a výhrady nemám žiadne

  (1) (1)You have already voted this
 9. Reagovat
  Stepan 2.3.2021 v 19:27
  1.5
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  10

  Objednal jsem elektronické piano o hmotnosti 66 kg. E-shop zajistil dopravu. DHL Freight přijelo dle domluvy. Zaplatil jsem za zboží, podepsal převzetí. Řidič vyložil zásilku za plot u domu do sněhu. Na moji prosbu o pomoc se zásilkou do domu mi rozvozce odpověděl, že za takové služby není placen. Na prosbu, zda-li by na rudlu, na kterém zásilku měl naloženou, nedovezl piano alespoň ke vchodovým dveřím od domu (cca 7 m), odpověděl, že ani za toto není placen a odjel.
  Zůstal jsem tak stát s elektronickým pianem postaveným ve sněhu a na mrazu.
  V záručních podmínkách se potom dočítám, že hudební nástroj nesmí být vystaven extrémním teplotám, t.j. mimo rozsah 5-40°C a vlhkosti.
  Na můj dotaz-zda-li nedošlo k pochybení, mi přepravce sdělil:
  „Dobrý den

  Dle obchodních podmínek, zásilky jsou předávány na vykládací rampě nebo na chodníku před budovou příjemce. DHL standardně nezajišťuje donášku a stěhování zásilek do bytů, pater, sklepů, skladů.

  S pozdravem / Best regards

  Michaela Nucová
  Customer service referent”

  Závěrem musím sdělit, že lepší služby poskytují přepravci kontejnerů na stavební suť či dovoz písku. DHL na přepravu cenného zboží upřímně nedoporučuji!

  (2) (0)You have already voted this
 10. Reagovat
  Kistan Vladimír 6.3.2021 v 12:13

  Jako cena strašná. Za jeden šroub v hodnotě 250 kč. Hmotnost 100 g si naúčtovali 158 kč. Suverénně nejdražší co znám.

  • Reagovat
   Zdenek 17.6.2021 v 20:01

   Uz vazne nikdy!!!!!
   Nejhorsi co jsem zazil.
   Nedostavam zadne informace o baliku. Pokud chci sledovat zasilku opet se k nicemu nedostanu. Cekam dlouho a nikde nic. Zadne info… DHL naposledy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Napriklad GLS peckove informuje o balicku, vse rychle a spolehlive…

 11. Reagovat
  M 17.3.2021 v 6:28

  Nejhorší firma. Absolutně nechutný jednání. Na stránkách, kde je objednáno zboží, je řečeno, že jsou všechny poplatky zaplacený, clo, všechno do haleře! Pak přijde email od DHL, že je třeba zaplatit minimálně!! 600 Kč jako clo a ostatní poplatky. Jsou to podvodníci!

  • Reagovat
   M. 29.4.2021 v 12:14

   Mam zkusenost, ze i kdyz na strankach zahr. eshopu je psano, ze clo a dan je v cene, po zadani adresy v cr vam pak stejne uctuji castku bez cla. Celni poplatky si pak strhne bud eshop dodatecne (Amazon) nebo dopravce (DHD napr.) nebo si musite vyridit sam na celni kontrole. Nikdy se mi nestalo, ze by clo bylo placeno eshopu rovnou.

 12. Reagovat
  Václav 17.3.2021 v 12:36

  Bohužel dvakrát mi bylo řečeno že zásilka dorazí druhý den a bohužel nic..
  Po třetím volání mi jen řekl že to stojí v depu a že to přijde zítra…

 13. Reagovat
  Jiří 12.4.2021 v 9:42

  Zoufalci co umí vybrat peníze ale zbytek už jim moc nejde, za dva kusy po 8 kilech 760 korun, doručení za 5 dní, pořád dokola melou jen že z kapacitních důvodů nemohli doručit, koho to dneska zajímá a proč to neřekli, když si nechali zaplatit ?
  To jsem si mohl vybrat poštu a vyšlo to lépe.
  Na infolince nepříjemná k****.
  Never more.

 14. Reagovat
  Stanislav Pešek 12.4.2021 v 18:36

  První zkušenost a rovnou katastrofa, škoda

 15. Reagovat
  Stanislav Pešek 12.4.2021 v 19:23

  První zkušenost a rovnou katastrofa, škoda! Řešil jsem dopravu v této nelehké době (nouzový stav ) a byl jsem ujištěn že to nebude žádný problém. Přehodil jsem si služby v práci abych se dostavil na dohodnuté místo. Na dispečink jsem volal mockrát a nabyl jsem pocitu serióznosti. Zjištění, že nic domluveného neplatí bylo opravdovým šokem. Chtěl jsem mluvit s vedoucím, ale ten je na celodenní poradě a nemá ani tu slušnost zavolat zpět. Chyba se určitě stát může ale v kurzu asertivity je asi neučili jak se to řeší. Doporučoval bych používat selský rozum. Všichni se krejou a nikdo vlastně za nic nemůže, dobře vymyšlené! Myslím, že jediný konkurent(ironicky řečeno) je česká pošta, ale to už je pořádný kalibr. Také si myslím, že jejich německé ústředí neví jak to tady funguje-nefunguje. Ten zatloukaný rádobyvedoucí by v Německu asi neuspěl. Doporučuji předávat zkušenosti s touto společností. Možná se mi ještě ozvou😂😂😂

  Stanislav Pešek

 16. Reagovat
  Jiří 15.4.2021 v 11:21
  1
  Rychlost doručení
  40
  Jednání se zákazníkem
  0

  Zážitek s dopravou 13.4.2021
  Šílený řidič- Freight- zboží vyložené na silnici před panelákem 70m od vchodu,domluva žádná,”zajíždět nebudu,mám velké auto” přenášení se synem. NESPOKOJENOST S DODÁVKOU už NIKDY DHL !!!

  KLADY: Rychlost dodání dobrá
  ZÁPORY: Neochotný řidič-špatné auto-špatný řidič.
  (2) (0)You have already voted this
 17. Reagovat
  Jaromír 17.4.2021 v 10:24
  4.5
  Rychlost doručení
  80
  Jednání se zákazníkem
  100

  Balík z UK.
  Slušná rychlost, kvalitní, včasné informace, bezproblémové doručení.

  Karastrofální cena.
  Na balíku byla faktura na 1000 korun, poplatek za celní zastoupení 700 korun (Nevím, za co. I EORI si člověk musí vygenerovat sám), doměřená daň 1100 korun.
  Proč by se obtěžovali být v celním rízení na mé straně, že? Za to si těch 700 neberou. Berou si je za vyplnění dvou formulářů, ne za přemýšlení.

  (0) (0)You have already voted this
 18. Reagovat
  Eva 18.4.2021 v 22:50

  Dhl uz nikdy vic

 19. Reagovat
  Josef Polášek 28.4.2021 v 9:26

  Absolutně nejhorší doručovací firma v ČR. Ve své neschopnosti už překonali i Českou poštu. Týden od převzetí zásilky se nic neděje nefunguje ani sledování zásilky.
  Každému kdo s touto společností spolupracuje doporučuji změnit dopravce. Zbytečně si kazíte pověst.

 20. Reagovat
  Yvetta 7.5.2021 v 20:23

  Vůbec jsem nebyla spokojená s přepravní společnosti DHL. Objednala jsem si nábytek a bohužel nebylo na výběr jaká přepravní společnost mi to doveze a ani pomoc pri vynesení se nedala připlatit jinak bych to udělala. A to co se stalo mě šokovalo! Přijel pán , že mi veze paletu s nábytkem cca 7 krabic z toho čtyři po 50kg. Na mé zboží stoupl aby mohl odhodit jinou krabici co na tom byla ”chudák ten co jí dostal ” a mě to vslozil na chodník, pršelo a na moji prosbu jestli by mi nepomohl vzít těch pár krabic (práce na 10min pro dva lidi) do budovy co je od silnice 10metru k tomu bezbariérový přístup tak mi bylo řečeno že ne. Tak jsem to vší silou rvala a pán (MLADÝ) SEDĚL po celou dobu v autě. Krabice potrhany, poslapany hnus! Pokud příště bude možné si zvolit přepravní společnost nikdy nedám DHL.

 21. Reagovat
  Marta 9.6.2021 v 11:29
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Perfektní, rychlý služby.Pan řidič velice ochotný,chválím.

  KLADY: Rychlost Domluva Ochota
  (0) (0)You have already voted this
 22. Reagovat
  Blanka 23.6.2021 v 11:26

  dnes mi přivezli pračku,kterou mi nechali venku a víc je nezajímalo,víckrát bych si je neobjednala,možná na malé předměty které předají do ruky

 23. Reagovat
  Natálie 28.6.2021 v 16:52
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Chápu že placení dpp a cla jsou povinné po celé republice, ale tolikrát vyšší poplatky? zboží přišlo v pátek, přes víkendy celnice zavřeno, a hned po 3 dnu si účtují každý den na 157kč. Buď to zařídí oni za 600 což je v pořádku a podobné č. poště, ale u možnosti proclít sami se musí vyzvednout formuláře, někde je vyplní, odevzdat. Na to si vzít volno a i tohle všechno jsou další poplatky které dohromady vyjdou nad 1000kč rozhodně.

  ZÁPORY: poplatky zbytečně vyšší než ostatní doručovací služby
  (0) (0)You have already voted this
 24. Reagovat
  Tereza 19.7.2021 v 12:32
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  na mrazák mi postavili očividně něco těžšího (i přes označení na obalu nic nepokládat), po dodávce obal v pořádku, ale po rozbalení vrchního plastu bylo vidět, že na to něco postavili a víko mrazáku na jednom místě promáčknuto, již nikdy přes tuto společnost nic objednávat nebudu!!

  KLADY: doručeno
  ZÁPORY: nedodržují manipulační pokyny, zboží dorazilo poškozené, na což jsem bohužel přišla až po rozbalení
  (0) (0)You have already voted this
 25. Reagovat
  Eva 14.8.2021 v 14:46

  DHL je společnost, od které si nenechám už nikdy nic doručit. Nejdříve nedali vědět, kdy zboží dovezou, po telefonátu odložili o den. Opět se neozvali, proto jsem volala a sdělili mi, že vlastně o mojí zásilce nic nevědí a začali pátrat. Pak že tedy si můžu vybrat den, kdy ji doručí, načež se o den spletli. Poté už nebylo na výběr, buď přesně daná hodina a den, nebo ať si pro to dojedu. Když jsem si opět (již potřetí) zařídila někoho, kdo mi zboží může převzít, protože já už další dovolenou kvůli DHL nedostala, přijeli s hodinovým zpožděním.
  Za mne katastrofa, placená služba a přístup úplně žalostný.

 26. Reagovat
  Anna 11.9.2021 v 12:12
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Dobrý den,
  službu DHL nedoporučuji nikomu! Nikdy nedoručí zásilku včas a ještě jí po cestě ztratí.
  Objednala jsem si zásilku a nebyli schopni ji doručit, nejhorší je, že ta zásilka se nachází na depu v Brně a já bydlím taky v Brně, takže jak je možné, že stále čekám na zásilku!? (Auta DHL tady jezdí po celém městě a viděla jsem jich nespočet u mého bydliště)
  Jestli máte jinou možnost na přepravu, tak rozhodně nevolte DHL!!!!!

  KLADY: NIC
  ZÁPORY: Neschopnost doručit zásilku, ztráta zásilky, neochota odepsat na email.
  (0) (0)You have already voted this
 27. Reagovat
  Veronika 14.9.2021 v 17:36

  Dopravce nereaguje na email a zprávy v jich ignoruje, žádné SMS ani emaily ohledně termínu doručení pouze v den kdy má doručení proběhnout takže nemůžu zajistit aby byl někdo doma. Na zavolání na zk linku reaguji až po několika minutivych pokusech se dovolat. Ani operátor není schopný říct v jakém je zásilka stavu a kdy bude doručena a když už slíbí doručení tak k němu nedojde a nikdo není schopný říct víc a jen se osvolavaji na doručovací deo které nereaguje prý ani na své lidi ani na hovory ani na emaily.

  Jejich TNT nefunguje, údaje v něm jsou přes týden staré a nedá se v nich vyčíst v jakém stavu je aktuálně zásilka, a kdy bude doručena. Takto jsem si to opravdu nepredstavovala.

 28. Reagovat
  Konečný 17.9.2021 v 14:12

  Bohužel zkušenost se snahou nevracet peníze při převzetí. Slova ” nemám drobné pak Vám je dovezu” jsou velice zajímavé a trestuhodné, možná vzniká u řidičů nová záložna. Po zavolání těžká neochota přijet a ještě s velkou drzostí, proč řidiče vlastně otravujeme – že taky nemusel přijet vůbec, nesvědčí o profesionalitě.
  Nerad bych se dotknul slušných lidí, ale jeden opak zničí jejich přístup.

 29. Reagovat
  Petra 22.9.2021 v 0:36

  Absolutně nedoporučuji tohohle dopravce!Při problému,kde se mi ztratily balíky,ikdyž dali druhému dopravci avízo o doručení, nedokázali ani normálně odpovědět a nakonec přestali komunikovat úplně!Problém jsem vyřešila s druhým dopravcem,ikdyž byla chyba zcela na straně MEZINÁRODNÍHO dopravce DHL,kterému se o víkendu nedovoláte,páč prostě nepracují!

 30. Reagovat
  Majda 5.10.2021 v 22:59

  Příšerné!!!

  Dopravce vůbec neavizuje dodání zboží, dokonce ani to, že ho převzal a že ho případně někdy bude doručovat. Když se bez jakéhokoli předchozího ohlášení napoprvé nedovolá z pro vás neznámého čísla, zásilku vrátí do depa a opět o tom nepodá žádnou zprávu, takže vůbec nevíte, že jste měli něco dostat.
  Po urgenci zboží u prodejce doručuje podruhé, opět žádným způsobem dodání neavizuje ani předem ani v den dodání, pouze před polednem řidič přímo zazvoní u dveří :-O

  Pračku, kterou přivezl, má vyloženou uprostřed ulice a když otevřete dveře, tak vám oznámí, že sám ji ale neunese :-D Když se dozví, že mu s ní bohužel nepomůžu, neboť se zády mám sama problém, tak jí přece jen vprostřed ulice nenechá, popadne ji do náručí (!!!) a přenese několik metrů do vchodových dveří. Při jeho malé a útlé postavě musím ocenit jeho výkon a jsem šťastná, že mu neseklo v zádech, nicméně mám vztek na jeho zaměstnavatele, který ho v tom celém nefungujícím systému nedokáže ani vybavit rudlíkem :-O

  Pokud chodíte do práce, tak nemáte šanci zboží obdržet, neboť nejenom nemůžete domluvit dobu dodání, jelikož nemáte naprosto žádné spojení s dodávkovou službou, ale ani netušíte, na kdy byste si měli vzít volno a v pozoru čekat, než se dodávka zjeví u vašich dveří :-O

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz