Elektrické kartáče

Úklid domácnosti je velmi náročná a nevděčná činnost, kterou je třeba neustále opakovat. Aby byla domácnost skutečně čistá, zabere vám úklid velké množství času a ne vždy se vám podaří odstranit veškerou špínu skutečně precizně. S pravidelným úklidem vám mohou velmi pomoci elektrické kartáče. S jejich pomocí můžete dokonale vyčistit koupelnu, záchod, sprchu, kuchyni a další prostory. Úklidový kartáč je rovněž ideální při úklidu spár a méně přístupných míst.

Elektrické kartáče jsou velmi jednoduché přístroje, jejichž obsluhu zvládne skutečně každý. Postačí pouze zmáčknout příslušné tlačítko a úklid může začít. Kartáč zvládne vyčistit sám, s vaší minimální asistencí.

Elektrické úklidové kartáče mají více podob. Většinou se jedná o malé přístroje, ale k dostání jsou i kartáče s teleskopickou tyčí. To, které variantě dáte přednost, souvisí s tím, jak přesně budete chtít přístroj používat. Při výběru je důležité vědět, jakými funkcemi přístroj disponuje a zda je jeho součástí i nějaké příslušenství. Zajímat se můžete i o způsob napájení.

Porovnat ceny kartáčů

Typy

Elektrické kartáče jsou na trhu v současnosti zastoupeny pouze několika přístroji. Rozdělit je lze podle velikosti.

  • Malý úklidový kartáč – pomocí malých kartáčů budete moci vyčistit spáry v koupelně, vodovodní baterii i jiná obtížně přístupná místa. Tyto kartáče můžete rovněž použít k vyčistění šperků či drobných nábytkových komponentů či různých předmětů.
  • Větší úklidový kartáč – větší kartáče jsou multifunkční a poslouží při úklidu různých prostor v domácnosti, na zahradě i jinde. S jejich pomocí lze vyčistit prakticky jakýkoliv hladký povrch. Součástí větších kartáčů jsou i různé nástavce, díky kterým můžete rovněž vyčistit méně přístupné prostory.

Napájení

Elektrické kartáče patří zpravidla mezi bezdrátové přístroje. Jejich součástí je napájecí dobíjecí baterie. Díky ní je kartáč velmi pohodlný a při práci vás nebude limitovat přívodní kabel. Spolehnout se však budete muset na dostatečnou kapacitu baterie. Ta však u těchto přístrojů nebývá vždy uváděna.

Více přístrojů k provozu využívá klasické tužkové baterie. Liší se pouze jejich velikost a počet. Výhodou baterií je delší výdrž, při práci vás nebude limitovat ani kapacita dobíjecího akumulátoru.

Výkon

Výkon přístrojů je udáván počtem otáček za minutu. Za dostatečný se považuje výkon cca 300 tot/min, který nabízí prakticky každý kartáč. S takto výkonným úklidovým kartáčem můžete odstranit nejen vodní kámen, ale i jiné odolné nečistoty.

Materiál

Elektrické kartáče jsou vyrobeny z odolného plastu. Běžná je i kombinace různých nástrojů. Plast je materiál, který je oblíbený pro svoji nízkou hmotnost a dobrou cenovou dostupnost.

Funkce a možnosti

Elektrické kartáče jsou velmi jednoduché přístroje a nemívají žádné specifické funkce. O stavu baterie vás bude informovat LED kontrolka. Ta může rovněž indikovat stav nabíjení přístroje. Komfortnější držení umožní kartáč s ergonomickou rukojetí, která je navíc opatřená o silikonový potah. To oceníte zejména při čištění vlhkých prostor.

Příslušenství

Součástí kartáčů většinou bývá příslušenství v podobě několika kartáčových nástavců.

  • Velký nástavec je určen k čistění větších ploch.
  • Pomocí malých nástavců vyčistíte úzké mezery i špatně dostupná místa.
  • Některé přístroje jsou schopny díky nástavcům odstranit mastnotu, rez i skvrny z kůže.
  • Při čištění ve výškách využijete i teleskopickou tyč, která může být rovněž součástí balení.
  • Použít můžete i speciální návlek, kterým můžete nástavec opatřit. Tento návlek je určen pro jemné čištění různých povrchů.
  • Pomocí nejmenších nástavců můžete čistit i šperky. Kromě nástavců byste měli v balení najít nabíječku, nebo alespoň USB kabel.

Značka

Ačkoliv jsou elektrické úklidové kartáče opravdu praktickými pomocníky v domácnosti, nejsou na našem trhu zastoupeny v nijak velkém počtu. Výběr správného kartáče tak nebude nijak složitý. Úklidový kartáč v současnosti koupíte pouze od značky Bosch, Deminas, Silvercrest, MAXXX či Verk.

Cena

Elektrický úklidový kartáč vás může ke koupi přesvědčit i poměrně přijatelnou pořizovací cenou. Tohoto úžasného pomocníka můžete koupit v cenovém rozmezí 500 – 1 500 Kč. Součástí dražších přístrojů bývá větší množství příslušenství, které dělá z něho dělá universálního pomocníka.

Porovnat ceny kartáčů

Otázky a odpovědi

Je nutné s kartáčem používat nějaké čisticí prostředky?

Pro efektivní čištění úklidové kartáče žádné čistící prostředky potřebovat nebudete. Kartáč stačí pouze namočit a čištění může začít.

Kde všude je možné kartáč používat?

Způsob používání kartáče určuje samotná odolnost přístroje. Čistící kartáče jsou zpravidla voděodolné a použít je můžete při čistění koupelen. Vodotěsnost bývá v některých případech vyjádřena značením IPx5. Kartáče jsou vhodné k odstraňování mnoha druhů povrchových nečistot a to nejen v rámci domácnosti.

Na co se u úklidových kartáčů dále zaměřit?

Elektrické kartáče by měli být především snadno použitelné. Důležité je před nákupem zjistit, jakým způsobem lze měnit jednotlivé nástavce. Tyto kartáče jsou k dostání ve specializovaných prodejnách nebo na internetových obchodech. O kvalitě přístroje vás tak mohou informovat spíše uživatelské recenze.

Závěr

Elektrické kartáče jsou na trhu zastoupeny pouze několika různými přístroji. Každý model nabízí jiné druhy nástavců a ten správný model byste měli vybírat především podle toho, kde všude budete chtít přístroj používat. Způsob použití určuje z velké části samostatná velikost přístroje. Malé přístroje jsou vhodné spíše k čistění spár a malých prostor. Větší přístroje jsou universálnější a posloužit mohou na různých místech v domácnosti i ve venkovním prostředí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (91 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Já jsem domů pořídil Hurricane Spin Scrubber Elektrický čistící kartáč a tedy nic moc. Když člověk nasadí tyč, aby si prodloužil rukojeť a zapne to, aby začal pracovat, tak se to třese a vy čekáte, kdy to někam vystřelí. Pokud jde o čištění, tak to docela ušlo, dlaždice jsou čisté a sprchový kout také, jen kdyby to ten kartáč tak netřásl.

Přidat komentář

Recenzer
Logo