Hokejové tašky

Bez hokejové tašky se neobejde žádný hráč hokeje. Taška tak patří mezi jednu z hlavních součástí výbavy. Potřebovat ji budou děti, i amatéři. Využívat ji budete během zápasů a tréninků. Hokejová taška musí být dostatečně odolná, aby ustála vlhkost, nízké teploty a vysoká tlak. Také převážení hokejové výstroje není mnohdy nijak šetrné.

Výběr hokejové tašky není nijak složitý. Zaměřit se budete muset pouze na správnou kapacitu a kvalitu materiálu. Kvalitní tašku poznáte podle pevného výrobního materiálu, vysoce odolných a pevných zipů a popruhů. Na výrobu kvalitních tašek se používá odolný nylon. Důležité je i členění vnitřního prostoru.

Každý má na tašku jiné požadavky, někomu postačí pouze jedna velká kapsa, jiný ocení více oddělených částí. Při výběru tašky na hokej byste měli sázet pouze na ověřené výrobce, kteří nabízí tašky ve všech cenových kategoriích.

Porovnat ceny hokejových tašek

Typy

Hokejové tašky se rozdělují na 2 typy podle toho, zda jsou jejich součástí přepravní kolečka. Před výběrem tedy nejprve zvažte, jakým způsobem budete tašku používat a jak ji budete přepravovat. Jestliže budete na hokejové tréninky jezdit autem, vystačíte si s lehčí a skladnější taškou bez koleček. Ti, kteří budou využívat MHD nebo budou chodit pěšky, ocení více tašku s kolečky.

Tašky s kolečky

Kolečky jsou opatřeny tašky pro děti, amatéry i profesionální hráče. Tašky s kolečky mívají zpevněné dno a jejich součástí je i kovová konstrukce. Díky ní jsou tašky s kolečky těžší a méně skladné. Kolečka vám však výrazně usnadní přepravu. V případě tašky s kolečky je vhodné věnovat pozornost právě této části. Při výběru si tak ověřte, zda jsou kolečka dostatečně pevná a kvalitní. Za ideální jsou považována kolečka pogumovaná.

Tašky bez koleček

Výhodou těchto tašek je především nízká hmotnost a vysoká skladnost. Prázdná taška vejde pohodlně do skříňky i pod lavičku. Ne každá hokejová taška bez koleček mívá pevné dno. Takovéto tašky jsou náchylnější k prošoupání.

Obecně jsou tašky bez koleček jednodušší a disponují menším počtem kapes. Taková taška bude vyhovovat spíše méně náročným hráčům a dětem. Vystačit si s ní mohou i ti, kteří budou tašku převážet v autě a poté přenášet na krátké vzdálenosti.

Velikost

Zvolit správnou velikost je v případě hokejové tašky tím nejdůležitějším. Velikost tašky se odvíjí od velikosti hokejové výstroje.

  • Do 100 litrů – mezi nejmenší patří dětské tašky. Dětská hokejová výstroj není tak velká a děti si tak vystačí s poměrně malou taškou.
  • Od 100 – 150 litrů – tašky střední velikosti jsou známé i jako tašky juniorské. Tyto větší tašky jsou již těžší a pro snadnější manipulaci tak můžete mít k dispozici přepravní kolečka. Součástí tašky pak mohou být speciální kapsy na brusle.
  • Nad 150 litrů – seniorské tašky vás svou velikostí zaujmou na první pohled. Ani těmto taškám nechybí přepravní kolečka a výsuvné madlo, které vám ulehčí transport tašky. Z dalších prvků lze zmínit kapsy na brusle nebo třeba odvětrávání. Nevětší tašky jsou určeny brankářům. Brankářské tašky se pyšní objemem až 400 litrů.

Materiál

U hokejových tašek je kladen velký důraz na odolnost. V tašce budete přenášet poměrně těžkou výstroj, a vystavena pak bude velmi rozdílným teplotním podmínkám. Odolná by tak měla být vůči mrazu i vlhkosti. Tašky se zpravidla vyrábí z nylonu. Jeho kvalitu určuje pořizovací cena.

Možnosti

Od hokejové tašky se očekává, že bude odolná a plně funkční. Součástí každé tašky by mělo být zpevněné dno, které zabrání opotřebení materiálu během transportu.

  • Ventilace – v tašce budete přenášet propocenou výstroj, oceníte tak kvalitní odvětrávání.
  • Zapínání – také zipy, které jsou součástí tašky, musí být dostatečně odolné. Kvalitní tašky mají zipy nylonové. Zipy bývají často jištěny několika silnými přezkami.
  • Kapsy – nejdůležitější jsou však kapsy, které tvoří vnitřní část tašky. Levnější tašky mají pouze jednu velkou kapsa. Dražší tašky jsou již rozděleny na několik částí. Kromě kapes máte k dispozici i přihrádky, které využijete k uložení jednotlivých částí výstroje. Častou součástí tašek na hokej jsou samostatné kapsy na brusle. Některé tašky jsou rozděleny vnitřním odepínatelným dnem. Tento systém vám umožní využít celý prostor. Nebo můžete tašku používat rozdělenou na několik částí.

Značka

Kvalitní hokejovou tašku koupíte od prověřeného výrobce. Tašky na hokej nabízí více výrobců a výběr je spíše individuální záležitostí. Mezi velice žádané patří tašky značky Warrior. Dražší, ale velmi kvalitní tašku koupíte od značky GRIT. Cenově dostupnějšími jsou tašky značky Fisher, CCM, Bauer, Winnwell nebo Easton.

Cena

Hokejové tašky jsou určeny rekreačním hráčům, amatérům i profesionálům. Každý pak bude potřebovat tašku v jiné cenové kategorii. Ti, kteří si hokej zahrají několikrát do roka, vystačí s levnější taškou, kterou pořídí za cenu okolo 1 000 Kč. Ještě méně zaplatíte za malou tašku pro děti a juniory.

U těchto tašek není kladen takový důraz na kvalitu a odolnost materiálu. Amatérští hráči mívají hokejové tréninky a zápasy častěji a potřebovat již budou kvalitnější a odolnější tašku s cenou od 1 500 – 5000 Kč. Profesionálové pak za vysoce kvalitní a odolnou tašku zaplatí více než 5 000 Kč.

Porovnat ceny hokejových tašek

Otázky a odpovědi

Co je Backpack?

Backpack je označení pro tašku, která svým vzhledem připomíná spíše velký batoh. Ani těmto taškám však nechybí kolečka a výsuvné madlo. Během transportu je tak můžete táhnout nebo nést na zádech. Tašky backpack jsou k dostání pro juniorské i seniorské hráče.

Největší předností je uspořádání vnitřního prostoru. Jednotlivé části výstroje můžete umístit do speciální přihrádky. Nevýhodou je však menší skladnost a vyšší hmotnost.

Jak by měla vypadat správná taška na hokej?

Taška by se měla především pohodlně nosit a být dostatečně odolná. Součástí kvalitní tašky musí být nastavitelné popruhy, které vám umožní komfortní nošení. O odolnost se postará kvalitní materiál. Do tašky se musí vše vejít, oceníte nejen velký prostor, ale i různé kapsy a přihrádky, Oblíbené jsou tašky se zapínáním ve tvaru písmene U.

V čem se liší tašky pro rozhodčí?

Také rozhodčí může svoji výstroj umístit do speciální hokejové tašky. V tomto případě si však vystačí s mnohem menší taškou, která mívá tvar batohu nebo malé klasické tašky. Také v tomto případě budete potřebovat odolnou tašku, ve které budete převážet brusle.

Závěr

Hokejové tašky mají různou podobu. Novinkou jsou tašky připomínající velký batoh, k těm nejoblíbenějším však stále patří tašky klasické. Jejich výhodou je velký vnitřní objem, poměrně nízká hmotnost a mnohem vyšší skladnost.

Tašku můžete nosit stejně jako profesionální hokejisté přes rameno. O snadnější transport se pak postará taška doplněná o kolečka. Výběr hokejové tašky není nijak složitý. Stačí pouze zvolit potřebnou velikost. Pak se již zaměříte pouze na kvalitního výrobce, který se postará o funkčnost a dlouhou životnost.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.bauerhockey.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (34 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Náš mlaďoch se rozhodl, že bude hrát hokej, tak jsem mu do začátku objednala hezkou hokejovou tašku CCM 380 deluxe wheeled bag sr, aby si měl do čeho dávat věci. Vypadá moc dobře a je kvalitní, je s ní velmi spokojený.

Přidat komentář

Recenzer
Logo